Trwa ładowanie...
Unicorn
|
aktualizacja

Książę Harry i Meghan Markle u Oprah. Oto najbardziej sensacyjne wyznania Sussexów! (ZDJĘCIA)

536
536
Podziel się
1
 / 14
Książę Harry i Meghan Markle u Oprah. Oto najbardziej sensacyjne wyznania Sussexów! (ZDJĘCIA)
Książę Harry i Meghan Markle u Oprah. Oto najbardziej sensacyjne wyznania Sussexów! (ZDJĘCIA)
(YouTube - CBS, Getty Images)
0
0

Zgodnie z oczekiwaniami publiki na całym świecie, rozmowa księcia Harry'ego i Meghan Markle z Oprah Winfrey wywołała w mediach prawdziwą burzę. Megxit, rasizm w rodzinie królewskiej, relacje z royalsami i księżna Diana, to tylko niektóre z poruszonych przez Sussexów tematów. Zobaczcie, o czym jeszcze dyskutowali.

Jeszcze na długo przed premierą przewidywano, że wywiad Oprah Winfrey z księciem Harrym i Meghan Markle może rozpętać w mediach prawdziwą burzę. Mówiono, iż rozmowa zaowocuje ujawnieniem tajemnic na tyle sensacyjnych, że mogłyby one wręcz zrujnować wizerunek brytyjskiej rodziny królewskiej.

Zgodnie z oczekiwaniami tabloidów podczas rozmowy ze słynną prezenterką książę Harry i Meghan Markle pozwolili sobie na rzadko spotykaną wśród royalsów wylewność. Sussexowie zdradzili światu m.in. płeć drugiego potomka oraz szczegóły Megxitu. Harry opowiedział nieco o swoich relacjach z księciem Karolem i Williamem, Meghan zaś o kłótni z Kate Middleton.

Nie zabrakło także prawdziwie szokujących informacji. Meghan Markle ujawniła na przykład, że w trakcie pierwszej ciąży miała myśli samobójcze, które zostały kompletnie zignorowane przez rodzinę królewską. Oskarżyła też jednego z royalsów o rasizm.

Zobaczcie, co jeszcze zdradzili światu książę Harry i Meghan Markle.

2
 / 14
Szokujące wyznanie

Meghan Markle nie ukrywała, że rola księżnej Sussex poważnie odbiła się na jej zdrowiu psychicznym. Żona księcia Harry'ego przyznała, że zmagała się z nasilonymi objawami depresji i myślała nawet o targnięciu się na własne życie.

"Ja po prostu nie chciałam dłużej żyć. To była wyraźna i całkowicie realna wizja, która przewijała się przez moje myśli"- wyznała.

Rodzina królewska miała wiedzieć o problemach Markle, księżnej nie udzielono jednak pomocy, ponieważ... nie była "opłacanym pracownikiem". Meghan przyznała również, że "Megxit" z całą pewnością ocalił jej życie.

3
 / 14
Sekretny ślub

Okazuje się, że zanim Harry i Meghan przysięgli sobie wierność na oczach towarzyskiej śmietanki i milionów widzów na całym świecie, para zorganizowała sekretny ślub! Kameralna ceremonia, na której obecni byli jedynie małżonkowie i duchowny, odbyła się trzy dni przed royal wedding.

"Nikt o tym nie wie, ale zadzwoniliśmy do arcybiskupa i po prostu powiedzieliśmy: "Posłuchaj, ten spektakl jest dla świata, ale chcemy naszego połączenia między nami"- zdradziła Markle.

"Oprawione w ramki przysięgi stoją w naszym pokoju. Byliśmy tylko my i arcybiskup Canterburry w naszym ogródku" - dodała.

4
 / 14
Płeć dziecka

Nie jest tajemnicą, że Harry i Meghan wkrótce po raz drugi zostaną rodzicami. Choć do tej pory para zachowywała szczegóły ciąży dla siebie, podczas wywiadu postanowiła niespodziewanie zdradzić widzom CBS płeć kolejnego potomka.

Okazuje się, że tym razem para powita na świecie córeczkę!

5
 / 14
Meghan o "naiwności"

Tuż po Megxicie wielu zarzucało Meghan Markle, że wychodząc za księcia Harry'ego, świetnie zdawała sobie sprawę, jakie życie będzie prowadzić. W rozmowie z Oprah amerykańska celebrytka przyznała jednak, że w rzeczywistości przed ślubem nie zawracała sobie głowy researchem.

"Weszłam w to naiwnie. Dorastając, nie wiedziałam zbyt dużo o rodzinie królewskiej. W domu się o tym nie mówiło. Nie było to coś, co śledziłam" - tłumaczyła Markle.

Meghan zapewniła, że nie poszukiwała doniesień o ukochanym w sieci.

"Nie robiłam żadnego researchu. Nigdy nie wyszukiwałam mojego męża. Po prostu nie czułam takiej potrzeby" - zapewniła.

6
 / 14
Kulisy Megxitu

Meghan zapewniła również, że w żadnym wypadku nie namawiała męża do opuszczenia szeregów rodziny królewskiej.

"Wyobrażasz sobie, jak bardzo nie miałoby to sensu? Porzuciłam swoją karierę, swoje życie, ponieważ go kocham. Planowaliśmy robić to do końca życia (być księciem i księżną Sussex - przyp. red.)" - tłumaczyła Markle Oprah.

Harry przekonywał natomiast, że wcale nie zaskoczył królowej wieściami o Megxicie, gdyż "darzy ją zbyt wielkim szacunkiem".

Oprah Winfrey zapytała również księcia, czy gdyby otrzymał większe wsparcie od rodziny, zdecydowałby się pozostać w jej szeregach.

"Bez dwóch zdań" - odparł książę.

Książę po raz kolejny otwarcie przyznał, że Megxit był dla niego jedyną szansą na normalne życie.

"Nie widziałem innego wyjścia. Byłam uwięziony, ale o tym nie widziałem. Uwięziony w systemie, jak reszta mojej rodziny, jak mój ojciec i brat. Oni nie mogą odejść i bardzo im współczuję" - wyznał Harry.

7
 / 14
Życie w roli księżnej

Meghan dodała z kolei, że planowała bez reszty poświęcić się obowiązkom księżnej.

"Napisałam listy do rodziny Harry'ego, w których napisałam: "Jestem oddana sprawie. Jestem tu dla Was, wykorzystajcie mnie, jak chcecie. Nie było żadnych wskazówek, a były rzeczy, których nie powinno się robić. To nie jest jak w filmach, nie ma lekcji tego, jak się wypowiadać, jak krzyżować nogi, jak być royalsem. Nie ma żadnego istniejącego szkolenia" - przyznała Markle.

Meghan wspominała także, że nie nauczono jej nawet brytyjskiego hymnu narodowego. Ponoć przed pierwszym spotkaniem z królową Elżbietą Markle nie wiedziała nawet, w jaki sposób ma pokłonić się przed monarchinią. Gdy przed wizytą Harry udzielał jej lekcji, na pomoc ruszyła również księżna Yorku, Sarah Ferguson.

8
 / 14
Finanse po Megxicie

W rozmowie z Oprah książę Harry zdradził również, że po Megxicie wraz z żoną został całkowicie odcięty od królewskich funduszy. Dlatego para była zmuszona do nawiązania współpracy z Netflixem i prowadzenia podcastu na Spotify.

"To zostało zasugerowane przez kogoś innego w momencie, gdy moja rodzina dosłownie odcięła mnie finansowo i musiałem zapłacić za naszą ochronę. Mam to, co zostawiła mi mama, bez tego nie dalibyśmy sobie rady" - żalił się.

9
 / 14
Wspomnienie księżnej Diany

W wywiadzie nie mogło również zabraknąć wątku księżnej Diany. Harry otwarcie przyznał, że matka raczej nie byłaby zadowolona z jego poczynań.

"Myślę, że byłaby bardzo zła i smutna, widząc, jak to się wszystko potoczyło. Zawsze chciała tylko, żebyśmy byli szczęśliwi. Myślę, że to przewidziała. Podczas całego tego procesu czułem jej obecność. Czuję ogromną ulgę, siedząc tu i rozmawiając z tobą i z moją żoną u boku. Nie mogę sobie wyobrazić, jak ciężkie musiało to być dla niej (Diany - przyp. red), gdy przechodziłs przez to wszystko sama" - stwierdził książę.

10
 / 14
Rasizm u royalsów?

Podczas wywiadu Harry i Meghan przyznali, że w szeregach rodziny królewskiej z niepokojem dyskutowano o... kolorze skóry ich pierwszego potomka.

"Były obawy i rozmowy o tym, jak ciemny może być kolor jego skóry, gdy się urodzi. Gdy byłam w ciąży, zmienili tradycję wobec Archiego, nie dając mu tytułu. Archie miał nie być upoważniony do ochrony" - zdradziła Markle.

Zapytana przez Oprah, który z royalsów przejawiał rasistowskie zachowania, Meghan odmówiła odpowiedzi.

"Myślę, że byłoby to dla tej osoby bardzo szkodliwe" - stwierdziła.

11
 / 14
Kłótnia z Kate

Jeszcze przed emisją wywiadu mówiło się, że Harry i Meghan oszczędzą przykrości księciu Williamowi i Kate Middleton i nie zaskoczą Cambridge'ów żadnymi przykrymi wyznaniami. Ostatecznie Markle postanowiła jednak opowiedzieć o sprzeczce z Kate, do której doszło tuż przed jej ślubem z Harrym. Panie miały pokłócić się o sukienki dziewczynek sypiących kwiaty podczas ceremonii.

"Doprowadziło mnie to do płaczu, naprawdę zraniło moje uczucia. To nie była konfrontacja. Tak naprawdę uważam, że to było... Myślę, że wchodzenie w szczegóły nie jest fair, ponieważ przeprosiła" - wyznała Markle.

Meghan zapewniła również, że w ramach przeprosin Middleton wręczyła jej kwiaty i liścik. Miło z jej strony?

12
 / 14
Relacje Harry'ego, Karola i Williama

W przypływie szczerości książę Harry postanowił opowiedzieć o swoich relacjach z pozostałymi royalsami, w tym z ojcem, księciem Karolem.

"Jest dużo do przepracowania. Czuję się naprawdę zawiedziony, ponieważ przeszedł przez coś podobnego. Wie, jakie to uczucie. Archie jest jego wnukiem. Zawsze będę go kochać, ale wydarzyło się wiele bolesnych sytuacji. Nadal będę traktować jako jeden z moich priorytetów próbę uzdrowienia tej relacji" - zapewnił Harry.

Książę wyznał również, jak mają się jego stosunki ze starszym bratem, księciem Williamem.

"Bardzo go kocham, przeszliśmy razem przez piekło. Byliśmy na różnych ścieżkach. W tym momencie nasz związek jest zdystansowany. Czas leczy rany (...) Jestem naprawdę dumny z mojej żony. Zrobiliśmy to, co musieliśmy zrobić" - powiedział, nawiązując do Megxitu.

13
 / 14
Relacje z królową

Co ciekawe, Meghan Markle nie szczędziła ciepłych słów królowej Elżbiecie II.

"Zawsze odnosiła się do mnie wspaniale (...). Przypomniało mi to moją babcię, która zawsze była bardzo ciepła i serdeczna" - zachwalała monarchinię.

14
 / 14
Niczym księżniczka Disneya

Wywiad z Oprah zaowocował także u Meghan pewną ciekawą refleksją. Księżna porównała swoje życie na dworze do losów jednej z księżniczek Disneya - syrenki Ariel.

"Siedziałam w Nottingham i nagle puścili "Małą Syrenkę". Postanowiłam obejrzeć. W pewnym momencie powiedziałam: "O mój Boże, ona zakochała się w księciu i przez to straciła swój głos. Ale ostatecznie go odzyskała" - stwierdziła Markle.

KOMENTARZE
(536)
MiMi
2 lata temu
Tym wywiadem to strzeliła sobie w kolano i pokazała jak płytkim narodem są Amerykanie. Dorosła kobieta, a mówi, że nie wiedziała nic o rodzinie męża. Tak, bo to zwykli Kowalscy, więc i skąd czerpać wiadomości. Trzeba było książkę wziąć do ręki i poczytać historie Eli i reszty ekipy, jak już tak bardzo było się zajętym to na Youtube odpalić jakiś dokument. 10-cio letnie dziecko wykazałoby większe zainteresowanie. Nie nauczylili ją hymnu. Oni nie nauczyli dorosłej, inteligentnej, zaradnej i ponoć jeszcze aktorki hymnu. To są już jakieś jaja po całości. Karol z Elą mieli jej rytm wyklaskiwać, Harry grać an taburynie, a Kate przepytywać ze słówek? Nieeeee tego nie da sie czytać. Z całego pierdolnika zasad, etykiety i reszty dupereli Megan nawet nie dowiedziała jak przywitać się z Królową, za to zapamiętała, że Ela okrywała jej kocem kolana. Czas wyprowadzić się na Mars, bo tutaj trzeba to wszytko zaorać i zacząć od elementarnej edukacji młodego pokolenia z naciskiem na umiejętność samodzielnego myślenia. Podsumowaniem tej rozmowy powinno byc zdanie, że główny powodem jej ucieczki była alergia na laktoze, a cała rodzina królewska piła herbate z mlekiem. Przelało to czare goryczy.
Kik
2 lata temu
Ten wywiad to takie pier***e. Przecież w styczniu zeszłego roku napisali, że chcą być FINANSOWO NIEZALEŻNI a teraz płaczą bo odcięto ich od kasy. Megan mowi, że była uwięziona nie mogła spotykać się z przyjaciółmi - a kto latał na wakacje, poleciał do nowego Jorku na Baby shower i zaraz po porodzie na mecz Sereny? Nie wiedziała kim jest Harry? Taką jest ignorantką, ze o nim nie słyszała gdy pozowała do zdjęcia pod Buckingham Palace i gdy na blogu pisała o ślubie Kate? Taki Harry był biedny w rodzinie królewskiej i nikt go nie wspierał? Czemu nie wypisał się wcześniej? Czemu nie poniósł kary za przebieranie się za nazistę? Czemu dostał wielki ślub, dom, czemu w ogóle pozwolono mu ją poślubić? Megan nie wiedziała z czym wiąże się praca w rodzinie królewskiej? No to może właśnie trzeba było zrobić rozeznanie i zdecydować się na prywatny ślub jak Karol i Kamila albo dzieci Księżniczki Anny? Prywaty ślub wzięli - szkoda, że nieważny bo bez świadków i już widzę jak biskup podległy królowej by zrobił coś takiego bez informowania jej o tym. Cały ten wywiad to jakaś bajeczka...
Pat
2 lata temu
Aktorka ktora ma problem z nauczaniem sie tekstu hymnu i to jeszcze we własnym języku ? Przecież nikt jej tego hymnu nie kazał śpiewać solo przed obywatelami.
🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍...
2 lata temu
Nie nauczono jej hymnu? 🤦‍♀️ Czy ona ma google? Harry nie mógł jej nauczyć odpowiednio wcześnie jak i komu dygać? 🤦‍♀️ Co jak co ale etykiety to go pewnie uczyli od kołyski.
Mati
2 lata temu
No ale czego oczekiwali? Życia za darmo? Ludzie po 30tce bez wykształcenia,planów,jakiegoś zawodu.A co Brytyjczycy maja ich utrzymywać? Ona jest psychopatką - polowala na niego,plan bycia gwiazdą na dworze się nie udał to teraz został tylko mobbing.Niby chcieli być anonimowi a latają po mediach i klepią o tym samym.Jakis podwójny borderline.To idź chłopie do pracy i zarób na rodzinę a nie wypominki.A gdzie jej miliony skoro niby była taką gwiazdą? To wszystko to jeden wielki chaos-dwoje dorosłych,totalnie niesamodzielnych ludzi.
Najnowsze komentarze (536)
Nick
2 lata temu
Megan pokazuje, że nie jest royalsem i nie usunie tego nawet duża ilość zabiegów propagandowo marketingowych jakimi opakowują pseudo celebrytów w Stanach. Żenujący wywiad histeryczki bez klasy i odciętego od dochodów roszczeniowego księciunia, który jest pod jej wpływem. Jeśli przekład nie jest celowo przekłamanym to współczuję rodzinie królewskiej. Archie wydaje się miłym dzieckiem, ale po takim mezaliansie i zachowaniu tej pary trudno, aby miał oficjalne tytuły. Te zawsze niosły ze sobą obowiązki. Zaczyna mnie roszczeniowa postawa kolorowych i zasłanianie się rasizmem, kiedy podlegają słusznej krytyce i logice za manipulanctwo. Ja byłam źle traktowana, a winy mojej nie ma nawet grama. Ona dostała taką szansę bez żadnych zasług poza podobieństwem do białej, opalonej kobiety (wątpie by Harry zakochał się w Murzynce) I to są fakty. Tatuś pijak sprezentowal jej wyglad umozliwiajacy jej omamienie ksiecia - powinna go po zapijaczonej pupie calowac.
tonia
2 lata temu
Dajcie spokój z tą Meghan. Aktoreczka bez klasy, manipulantka, dramat... Nie dorasta Kate do pięt.
Drak
2 lata temu
Oprah call me ..lets talk about my family...hmm moze zadzwoni
ewa
2 lata temu
Megan wyrafinowana , przebiegla, cwana 39-latka porownuje sie do mlodziutkiej, naiwnej, zakochanej 19-latki ksieznej Diany. Zenujace.
alaMAkota
2 lata temu
BRAK KLASY!
mmm
2 lata temu
a mąż ksiaze Harry gdzie był jak miala niby depresje i mysli samobujcze? niezla aktorka z niej.
Jan
2 lata temu
-nie nauczono jej nawet brytyjskiego hymnu narodowego - Ha, a kto miał uczyć. Może trochę samodzielności
>><<
2 lata temu
Na miejscu dziennikarzy węszących w tak oczywistych i przewidywalnych miejscach przyjrzałabym się Camilli P-B.. Ona działa w myśl zasady "tisze budiesz dalszie jediesz". Jest skuteczna, to ona osiąga wszystko co chce. I - wydaje się - usiłuje manipulować Synową męża. Bo to Karol, nie majacy predyspozycji do kierowniczego stanowiska, ma być królem a ona ma być .....
bryk
2 lata temu
Meghan zupełnie nie podobna do dawnej Meghan, coraz ładniejsza.
Maks
2 lata temu
Ale sobie wybrał i ułożył życie.Megan to niezła manipulatorka.
tatrawal
2 lata temu
czyli jest nieważne.
Królowa nocy
2 lata temu
M.M musi podgrzewać celebrycką atmosferę, bo pieniądze to jedno a głód popularności to drugie. Mimo tytułów jakoś Hollywood nie bije się o nią. Wiedzą doskonale, że nawet w nikłym procencie nie jest Meryl Streep. Pozostaje rola praczki cudzuch brudów, zapominając całkowicie o swojej przeszłości. Za jej "sławą" stoją pieniądze i znajomości ojca, który wprowadził ją w filmowy świat z racji wykonywanego zawodu. Potem nie przypadkiem jak sądzę mężem został producent filmowy z ogromnymi znajomościami. Do sławy przyczynili się inni, dostawała na tacy co chciała będąc marną aktorką. Ja bym tego nie nazwała nawet aktorstwem tylko przyuczeniem do roli :-))). Oprah żyje z wywiadów i im bardziej zmanipulujue rozmówcę, tym więcej zgarnie kasy dla siebie i firmy.
Królowa nocy
2 lata temu
M.M musi podgrzewać celebrycką atmosferę, bo pieniądze to jedno a głód popularności to drugie. Mimo tytułów jakoś Hollywood nie bije się o nią. Wiedzą doskonale, że nawet w nikłym procencie nie jest Meryl Streep. Pozostaje rola praczki cudzuch brudów, zapominając całkowicie o swoich. Za jej "sławą" stoją pieniądze i znajomości ojca, który wprowadził ją w filmowy świat z racji wykonywanego zawodu. Potem nie przypadkiem jak sądzę mężem został producent filmowy z ogromnymi znajomościami. Do sławy przyczynili się inni, dostawała na tacy co chciała będąc marną aktorką. Ja bym tego nie nazwała nawet aktorstwem tylko przyuczeniem do roli :-))). Oprah żyje z wywiadów i im bardziej zmanipulujue rozmówcę, tym więcej zgarnie kasy dla siebie i firmy.
Ola
2 lata temu
Jestem zniesmaczona tym wywiadem. Megan to aktorka, która myślała, że wszystko jej wolno nie dając nic w zamian. Wiedziała na co sie zdecydowała, że to nie rola w filmie tylko życie w rodzinie królewskiej. Byla do tego nie przygotowana, zreszta ma zbyt trudny charakter. Nie wierzę jej . Dziwię sie, że Harry dał sie tak omotać !
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

TYLKO NA PUDELKU: Kinga Rusin maszeruje żwawo ulicami Warszawy z WIELKIM PIERŚCIONKIEM na palcu! Powiedziała: "TAK"? (ZDJĘCIA)

Obywatelka świata Kinga Rusin została ostatnio przyuważona na zakupach w aptece w samym centrum Warszawy. Na serdecznym palcu dziennikarki wesoło pobłyskiwał imponujący klejnot. Czyżby przyszła pora na sformalizowanie związku z Markiem Kujawą?
9.

Tak mieszka Anna Czartoryska z mężem i czwórką dzieci. Milionerka postawiła na jasne kolory, drewno i mnóstwo roślin (ZDJĘCIA)

Anna Czartoryska wraz z mężem i czwórką pociech uwili sobie gniazdko na przedmieściach Warszawy. Dom arystokratki i milionera nie kapie złotem, lecz zaskakuje prostotą. Gustownie się urządzili?
8.

Klaudia Halejcio wspomina spływający makijaż i odklejone rzęsy w 2. rocznicę porodu: "Niezła SIARA była w szpitalu" (ZDJĘCIA)

Klaudia Halejcio upamiętniła 2. urodziny córci Nel w dość wyjątkowy sposób. We właściwym sobie stylu przypomniała wszystkim na Instagramie, przez co musiała przejść podczas przedwczesnego porodu. "Mogłaś dać znać, byśmy się z tatą przygotowali".
7.

Shakira promienieje w towarzystwie PRZYSTOJNEGO instruktora (ZDJĘCIA)

Paparazzi wypatrzyli Shakirę, gdy schodziła z motorówki po zakończonej sesji wakeboardowej w Miami. Piosenkarka dawno nie była w tak dobrym nastroju.
6.

Justyna Gradek też zdecydowała się na zabieg w Turcji. Ujawniła, co sobie poprawiła (ZDJĘCIA)

Justyna Gradek wybrała się ostatnio do jednej klinik w Stambule, gdzie poddała się kolejnej metamorfozie. Celebrytka starannie zrelacjonowała pobyt na Instagramie, przy okazji oznaczając profil tureckiej placówki.
5.

Paulina Rzeźniczak i Jakub Rzeźniczak chwalą się urlopem w Gruzji. Fani komplementują: "WIDAĆ MIŁOŚĆ" (ZDJĘCIA)

Paulina Rzeźniczak i Jakub Rzeźniczak chętnie chwalą się w sieci swoją miłością. Tym razem małżonkowie zaprezentowali kilka kadrów z wypadu do malowniczej Gruzji. "Jesteśmy pod wrażeniem tego kawałka świata".
4.

Te gwiazdy świadomie zrezygnowały z macierzyństwa. "Nie róbcie tego tylko dlatego, że ktoś wam kazał"

Iwona Pavlović, Beata Pawlikowska, Grażyna Torbicka i Agnieszka Woźniak-Starak również nie chcą mieć dzieci. Jak argumentują swój wybór?
3.

Monika Olejnik WCINA loda i PĘDZI przez Zbawix w ogromnych klapkach od Chanel. Warte 8 tysięcy złotych? (ZDJĘCIA)

Monika Olejnik stale udowadnia, że ma słabość do markowych i luksusowych ubrań. Ostatnio dziennikarka uzupełniła swoją wiosenną kreację wyjątkowo drogimi klapkami. Mało kogo stać na takie obuwie.
2.

Tomasz Oświeciński mieszka w 400-METROWEJ WILLI: jacuzzi na tarasie, skąpana w złocie łazienka i szafirowe łoże (ZDJĘCIA)

Tomasz Oświeciński z rozkoszą pokazuje swoją podwarszawską willę. Aktor wraz z rodziną cieszy się luksusowym życiem w domu o powierzchni 400 metrów kwadratowych. Ogromne łóżko, jacuzzi na tarasie i biała sztukateria - tak prezentują się jego "skromne" cztery kąty.
1.

Wersow już urządziła pokój dla córki! Pochwaliła się efektem po metamorfozie wnętrza (ZDJĘCIA)

W środę Wersow wrzuciła film na serwis YouTube, w którym pochwaliła się urządzonym pokoikiem dla córki, która niedługo przyjdzie na świat. Jest stylowo?