Kuba Wątor odpowiada Żurnaliście: "KŁAMIE W SWOIM OŚWIADCZENIU"

Parę dni temu na YouTubie ukazał się obszerny materiał Kuby Wątora na temat Żurnalisty i jego rzekomo szemranej przeszłości. Film zniknął jednak z serwisu. Wówczas głos zabrał podcaster, oskarżając Wątora o publikowanie "nieprawdziwych informacji na jego temat". Teraz przyszedł czas na odpowiedź Wątora.

xxKuba Wątor odpowiada na ZARZUTY Żurnalisty. "KŁAMIE W SWOIM OŚWIADCZENIU"
Źródło zdjęć: © Instagram

Kuba Wątor, dziennikarz, który działał aktywnie m.in. w sprawie Pandora Gate, wziął pod lupę kolejnego internetowego twórcę - właściwie swojego kolegę po fachu, Żurnalistę. Nagrał o nim blisko godzinny film, w którym poruszył m.in. wątki dotyczące jego przeszłości oraz domniemanych kontrowersji i nadużyć. Choć film nadal można znaleźć na platformie, jego odtworzenie jest obecnie niemożliwe - materiał został zablokowany "w związku ze zgłoszeniem skargi w sprawie zniesławienia".

Do sprawy odniósł się sam Żurnalista, który opublikował oświadczenie na Instagramie. Wyjaśnił w nim, że według niego materiał Wątora zawierał "nieprawdziwe i zniesławiające informacje na jego temat", dlatego zdecydował się podjąć kroki prawne. Jak zaznaczył, dalszymi formalnościami zajmują się już jego prawnicy. Dziennikarz zwrócił się do widzów i zapowiedział, że nie zamierza pozostawać obojętny na podobne sytuacje i będzie reagował, ponieważ, jak stwierdził, od teraz "nikt już nie będzie go bezkarnie oczerniał".

Fabijański ma NIEDOSYT i nie jest zadowolony z siebie po drugim tańcu w "TzG": "Odbiór jury był zaskakujący"!

Kuba Wątor odpowiada na oświadczenie Żurnalisty

Po filmie Wątora przemówił Żurnalista, natomiast po oświadczeniu Żurnalisty, analogicznie odezwał się Kuba Wątor. Dziennikarz swój "statement" wrzucił na portal X.

Tak, Żurnalista zamiast odpowiedzieć na zarzuty i zmierzyć się z prawdą, wybrał zgłoszenie skargi do YouTube. Żurnalista kłamie swoim oświadczeniu. YT nie usunął mojego filmu, tylko ukrył go przed widzami z Polski. Jeśli ktoś jest zagranicą lub ma VPN, nadal może go obejrzeć. Nie dostałem też żadnego pozwu ani pisma. Żurnalista nie wysłał mi nawet prośby o sprostowanie, co przysługuje mi zgodnie z prawem prasowym. Działam, by film przywrócić. Dzięki za wsparcie!

- napisał. 

Będziecie śledzić tę sprawę?

Kuba Wątor odpowiada na oświadczenie Żurnalisty
Kuba Wątor odpowiada na oświadczenie Żurnalisty © Kuba Wątor, X
Kuba Wątor
Kuba Wątor © YouTube
Kuba Wątor
Kuba Wątor © Instagram
Żurnalista
Żurnalista © Instagram
Żurnalista
Żurnalista © Instagram
Żurnalista
Żurnalista © Instagram
Wybrane dla Ciebie
Nikt nie czyta, wszyscy wiedzą