Trwa ładowanie...
Kokosimo
Kokosimo
|

"Lex TVN". Celebryci pomstują na Pawła Kukiza: Anna Lewandowska, Agata Młynarska, Piotr Gąsowski, Magda Mołek... (ZDJĘCIA)

658
Podziel się:
658
Podziel się:

Po ogłoszeniu, że ustawa "lex TVN" została przegłosowana, w sieci zawrzało. W mocnych słowach do decyzji Pawła Kukiza odniosło się w mediach społecznościowych wiele osób publicznych, w tym kilku (już byłych) znajomych polityka.

1
 / 21
"Lex TVN". Celebryci pomstują na Pawła Kukiza: Anna Lewandowska, Agata Młynarska, Piotr Gąsowski, Magda Mołek... (ZDJĘCIA)
"Lex TVN". Celebryci pomstują na Pawła Kukiza: Anna Lewandowska, Agata Młynarska, Piotr Gąsowski, Magda Mołek... (ZDJĘCIA)
Celebryci komentują decyzję Pawła Kukiza (AKPA)
0
0

W środę wieczorem Sejm przegłosował propozycję nowelizacji ustawy medialnej, zdaniem ekspertów bezpośrednio wymierzonej w stację TVN. Choć podczas pierwszego głosowania PiS przegrał i obrady zostały odroczone na wrzesień, po godzinnej przerwie posłowie partii Kukiz'15 stwierdzili, że pomylili się podczas oddawania głosów. Po powtórnym głosowaniu wyszło na jaw, że między innymi dzięki Pawłowi Kukizowi ustawa "lex TVN" została przegłosowana.

Jak można było się spodziewać, po ogłoszeniu tych wieści w sieci zawrzało. Najbardziej dostało się oczywiście Kukizowi, który jeszcze do niedawna twierdził, że jest "antysystemowy". Od środy w niegdysiejszego kandydata na prezydenta uderzają kolejni znajomi z branży, nie szczędząc emerytowanemu muzykowi gorzkich słów. Jako pierwsi na krytykę lidera partii Kukiz'15 zdecydowali się jego byli koledzy, Kuba Wojewódzki oraz Janusz Panasewicz.

Zobaczcie, kto jeszcze z celebrytów zdecydował się publicznie skrytykować Kukiza:

2
 / 21
Karolina Korwin-Piotrowska

"A wiecie, dlaczego tak się stało? Dlaczego mamy kaca. Znowu? Ręka znowu w nocniku. Zostają nam memy. Bo nadziei nie ma. Bo nam nie zależy, mamy w dupie, bo to "nie nasza sprawa" [...] Lepiej cicho siedzieć, przeżyć to żyćko, miło, bezboleśnie, w ciepełku, nic nie widzieć, nie słyszeć, tylko żreć, bo na pewno nie myśleć samodzielnie. Nie mieć wątpliwości. Żadnych. Bezmyślnie, bezrefleksyjnie, durnie, z przekonaniem, że "naród wybrany", husaria spod śmietnika historii. Jakoś to będzie. Mantra Polaka. Nie "ojcze nasz", nie zdrowaśki, ani nawet "żeby sąsiadowi krowa zdechła", tylko "jakoś to będzie". Jakoś. No to mamy. Jakoś." - grzmiała Karolina Korwin-Piotrowska.

3
 / 21
Magda Mołek

"To, co od****oliło się w polskim sejmie". "A że cały ten PiS oraz głodne kasy i stanowisk »pomyliłem się« ciastka, zabierają przyszłość naszym dzieciom, to chyba nie ma wątpliwości? Byle się nachapać, napchać do kieszeni swojej albo wujka/ciotki/matki/żony. Hej, wy tam, sprzedajni! Dajcie znać, jak to jest macać się po wypchanych kieszeniach z zamkniętymi oczami przed lustrem. Zapamiętajmy sobie dziś też panią Witek. Coś czuję, że wróci kiedyś jako kandydatka na prezydentkę. Głosowalibyście? I na koniec: hejterów i trolli uprzedzam: nie pracuję już w TVN. To jest głos w sprawie o niebo ważniejszej! Wolność! Dziś wyłączają telewizję, jutro internet. Niemożliwe? Włączcie myślenie!" - napisała Magda Mołek.

4
 / 21
Anna Lewandowska

Anna Lewandowska zamieściła na swoim profilu wiele mówiącą grafikę, tym samym opowiadając się po stronie TVN-u.

5
 / 21
Agata Młynarska

Gdy Instagram usunął post Agaty Młynarskiej, w którym dziennikarka cytuje tekst piosenki śpiewanej przez Kukiza, 56-latka czym prędzej opublikowała kolejny.

"Nie mam nic więcej do powiedzenia na temat PK, który pokazał dziś swoją prawdziwą twarz. Żal gościa. To musi być straszne, jeśli sprzedajesz się tak tanio, na tak nędznym targowisku. Cienko śpiewasz, Pawle!" - napisała.

6
 / 21
Kuba Wojewódzki

"Jest mi wstyd. Za moją naiwność i głupie sentymentalne koleżeństwo. Za punk rocka. Za te wszystkie wspólne lata. Za Jarocin 93. Za wieczorne rozmowy. Za g**niarski idealizm" - napisał Kuba Wojewódzki.

7
 / 21
Janusz Panasewicz

"Zawsze byłem wstrzemięźliwy co do tego osobnika (wiadomo; muzyk, fajny kolega etc) ale to co stało się dziś, na oczach ludzi jest jednoznaczne. Wstydzę się każdego dnia kiedy przyszło mi podać ci rękę, ty gnoju" - stwierdził Janusz Panasewicz

8
 / 21
Beata Pawlikowska

"W takich momentach nie można milczeć i udawać, że nic się nie dzieje. Kukiz jest gorszy od kaczki. Brakuje na niego wulgaryzmów" - skomentowała facebookowy post Panasewicza Beata Pawlikowska.

9
 / 21
Piotr Gąsowski

"Paweł! Będę cię bronił... Powiedz, że jesteś chory, że zwariowałeś, że masz chwilowe zaćmienie świadomości... Że ty to nie ty, tylko twój dwubiegunowy kuzyn... Tylko w takim przypadku będę w stanie cię usprawiedliwiać... Ale jeśli tego nie zrobisz... Żal mi będzie ciebie! A historia oceni cię bezwzględnie, bo wszystko, co mogłeś... prze*rałeś! Twój były kolega, Gąs" - nie krył rozczarowania postawą kolegi Piotr Gąsowski.

10
 / 21
Aleksandra Domańska

"Wczoraj w nocy zaczęłam się zastanawiać, czy powinnam mieć spakowaną jedną torbę z najważniejszymi rzeczami, aby w razie czego wsiąść w samochód i spi*przać, póki nie jest za późno. Bo walczyć to raczej nie będę. Bo po strajku kobiet już nigdy nie mam ochoty walczyć. Bo nic mnie tak nie wypaliło jak tamte wydarzenia. Bo nic mi tak wiary nie zabrało jak tamte wydarzenia. Wolę odejść. Bo mogę. Bo jestem obywatelką świata, a nie tego skrawka, w którym coraz ciaśniej, coraz ciemniej. Tacy jesteśmy, Polsko. Przypomniało mi się również, jak nie mogłam się nadziwić na lekcjach historii, że różne zbrodnie miały miejsce i nikt nie reagował. Teraz już rozumiem. Powodzenia!" - napisała Aleksandra Domańska.

11
 / 21
Lara Gessler

"Tak samo myślę" - skomentowała post Aleksandry Domańskiej Lara Gessler. "W imię flagi nie będę wychowywać dziecka, tam gdzie nie ma wolności. Obyśmy nie musiały."

12
 / 21
Borys Szyc

Borys Szyc udostępnił kilka wpisów uderzających w Kukiza. W jednym z nich opublikował twarz polityka, którą opatrzył wymiotującą emotikonką.

13
 / 21
Dorota Szelągowska

Dorota Szelągowska określiła Kukiza dosadnym słowem, jednak Instagram zablokował tę treść. Wtedy dziennikarka opublikowała kolejną relację, używając dosadną graficzny odpowiednik użytego wcześniej słowa.

14
 / 21
Matylda Damięcka

Matylda Damięcka postanowiła w swoim stylu skomentować sprawę, udostępniając grafikę własnego autorstwa. Pod nią napisała co sądzi o liderze partii Kukiz15, nie wymieniając go z nazwiska, a dodając po prostu kilka emotikonów ciasteczek ("cookies" - fonetycznie: Kukiz).

15
 / 21
Daria Zawiałow

Daria Zawiałow uznała, że obecną sytuację świetnie ilustruje jedna z jej piosenek.

"Tonę w zgliszczach państwa / Płoną wszystkie miasta / Zasłonięte okna / A za nimi wojna" - napisała na Instagramie piosenkarka.

16
 / 21
Anna Samusionek

Samusionek przypominała na Instagramie fragment piosenki Pawła Kukiza, w której muzyk krytycznie wypowiadał się o politykach.

"Jakaś refleksja, panie Kukiz?" - zapytała retorycznie.

17
 / 21
Lesław Żurek

Lesław Żurek zdecydował się udostępnić na Instagramie wymowne zdjęcie Kukiza. Aktor nie dodał do niego opisu.

18
 / 21
Edyta Górniak

Edyta Górniak odniosła się do wydarzeń z sejmu, publikując na swoim profilu instagramowym grafikę Matyldy Damięckiej

19
 / 21
Anna Karczmarczyk

"Aż słów brak. Oglądamy posiedzenie od początku i aż ciężko uwierzyć w to, co tam się wydarzyło. Demokracja" - napisała Anna Karczmarczyk.

20
 / 21
Kamil Nożyński

"Mówią, że w życiu nie powinno się niczego żałować. Ja żałuję, że ci kiedyś, ku*wo Kukiz, uwierzyłem. Jesteś najgorszym przykładem z najgorszych przykładów, które przytaczałaś, idąc do wyborów. Można robić dyplomację z twarzą, ty robisz dyplomację z twarzą w gó*nie" - nie przebierał w słowach Kamil Nożyński.

21
 / 21
Magda Gessler

"Wolna. Wolność. Wolny wybór" - napisała Magda Gessler pod nagraniem, na którym zarzuca bujnymi włosami.

KOMENTARZE
(658)
Falta
3 lata temu
Wiecie co, TVN jest fajny no w ogóle taka super stacja, oczywiście że celebryci pracujący w tej stacji będą jej bronić rękami i nogami bo to jest ich źródło utrzymania, to że kombinuje z podatkami, płaci w porównaniu do obrotów jakieś grosze podatków... to przecież mały szczegół. To że Pan Wisiek który ma sklep spożywczy te podatki płaci, to że firma Transportowa Pana Zdziśka podatki w Polsce płaci, restauracja Pani Basi też płaci, a TVN stacja która obraca tak gigantycznymi pieniędzmi śmieje się ze wszystkich i jeszcze pierze ludziom mózgi.... Smutne, że ludzie wychodzą na ulicę walczyć o ich prawa... CHORE. Obudzcie się ludzie Ja się tylko zapytam a gdzie Ci wszyscy celebryci od "STOP HEJT??" Pluć opluwać, nie przepadam za polityką ani tych jednych ani tych drugich. Jedni i drudzy wywołują w Polsce takie podziały, to jest tak smutne, że ludzie przy rodzinnych uroczystościach mało sobie oczy za "nich nie wydrapią". Dajcie już spokój
tvn papapa
3 lata temu
Matylda Damięcka, Lara Gesler, no no, sama śmietanka, hahahaha. wyjazd z nimi
zenulka
3 lata temu
agacie mlynarskiej tez przeszkadzali Polacy wypoczywający nad morzem...
Olo
3 lata temu
Jeszcze tylko fejsbuk, insta i celebryty do urzedu pracy 🙏😂🙏
TAKA PRAWDA!
3 lata temu
Spółka Polish Television Holding BV, zarządzająca wartym kilka miliardów złotych TVN, ma siedzibę na popularnym lotnisku Schiphol w Amsterdamie. To dwa małe pokoiki. Chociażby ten fakt ma budzić zdziwienie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Z rejestru niderlandzkiej izby gospodarczej KVK wynika, że w 2019 roku spółka Polish Television Holding BV nie miała żadne-go pracownika. Holenderska spółka, jedyny akcjonariusz TVN-u, to "firma słup" w rękach Amerykanów z grupy Discovery. Amerykanie kontrolują nie tylko TVN, mimo że podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego nie mogą mieć w mediach pakietów kontrolnych. Niemcy, Francja, Austria itd. nie od dziś chronią swój kapitał, także ten obecny w mediach. A nowelizacja ustawy ma przybliżyć Polskę właśnie do tych zagranicznych standardów... Poproszono TVN Grupa Discovery o komentarz w tej sprawię, ale było jedynie krótkie oświadczenie. „Podkreślamy, że w 2015 roku Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaakceptowała wejście amerykańskiego kapitału do naszej Spółki i do czasu ubiegania się o przedłużenie koncesji dla programu TVN24 struktura własnościowa TVN nie budziła żadnych wątpliwości….. ”Nie komentujemy toczącego się postępowania. Sprawa wykorzystywania spółek europejskich do prób omijania ograniczenia maksymalnie 49 proc. udziałów podmiotów zagranicznych spoza EOG w spółkach koncesjonariusza, jest analizowana przez nas od dawna, ostatnio szczególnie intensywnie. Wielokrotnie powtarzałem, że nieścisłości obecnej ustawy o radiofonii i telewizji zachęcają do niedopuszczalnych prób obchodzenia przepisów, w tym przez tworzenie wehikułów w postaci wirtualnych spółek, a nawet spółek słupów” —mówi Witold Kołodziejski, przewodniczą-cy KRRiT.
Najnowsze komentarze (658)
Lambado
3 lata temu
Jakub W. na pewno wygląda na 70 lat. Tak z 7 lat temu widziałem go z bliska na stacji benzynowej na autostradzie, płacił w kasie obok. Nie jestem jego fanem... brrr...., ale, że to jakaś znana osoba, to rzuciłem okiem - włosy na głowie z daleka widać było, że tupecik albo peruka, ciało wysuszone, chód i ruchy starszego pana ( było lato i akurat był w krótkich kalesonach). Z fragmentów pomarszczonej twarzy, które było widać spod daszka perukoczapki i okularów, to też już wyłonił się dziadzio. Nie jestem na siłę złośliwy, po prostu stwierdzam fakt, na 58 lat to na pewno nie wyglądał już wtedy, tylko dużo starzej. Jego show lata temu przestałem oglądać, bo to po prostu nuda i sztampa, ale ten dziadek mi obojętny, nie lubię po prostu jak ktoś pieje z udawanego zachwytu, bo zapłacono mu za komentarz, a fakty gołym okiem są widoczne. To mocno starszy już facet, nieatrakcyjny, wręcz brzydki i żadne młodzieżowe fatałaszki, peruka, sztuczna szczęka, pożyczony samochód, nastoletnia kontraktowa dziewoja tego nie zmienią, a raczej smutno to podkreślają i budzą obrzydzenie dla jego podrygów.
Jakaja
3 lata temu
Nie rozumiem w czym rzecz? Nie chcesz - nie oglądaj, ale dlaczego chcesz mi narzucić ca mam oglądać ja? Jaka byłaby jazda, gdyby chcieć zamknąć TV Trwam i to dlatego, że ja nie oglądam tej tv???? Ludzie, dajcie mi żyć po mojemu, spać i budzić się z kim chcę i oglądać to, co chcę!
olala
3 lata temu
Zwłaszcza Lewa ma cos do powiedzenia . Ta co nie potrafi poprawnie zdanie po polsku zbudować. No ale jak się ma dyplom z fikołków kupiony na Różyckim to tak jest.
bar
3 lata temu
Brawo Kukiz
Weti
3 lata temu
Jak to możliwe, że znacie TVN-owskich celebrytów ? Domyślsm się, że z telewizji TVN. Może częściej oglądahcie telewizję narodową, telewizję trwam i słuchajcie radia Maryja. Tam same dobre informacje o waszych ulubieńczch znajdziecie. Po co wam się denerwować na jakichś tam celebrytów z RVN jak można pooglądać i zrelaksować się oglądając TVPiS. Musicie też zacząć uczyć się języka rosyjskiego bo to przyszłość polski. Z językiem zawsze łatwiej.
Karolka
3 lata temu
Jacy celebryci takie posty. Panie Pawle co nas nie zabije to nad wzmocni. Pozdrawiam
piotr
3 lata temu
Paweł trzymaj się! A celebryci to malutkie ludziki. Olewaj ich....
laurka
3 lata temu
Ja się tylko zapytam a gdzie Ci wszyscy celebryci od "STOP HEJT??" Pluć opluwać, wylewac pomyje na innych umieją a kultury za grosz! Żenada. Celebryci za peiniądze TVN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Elblążanin.
3 lata temu
KUKIZMAĆ.
Czlowiek
3 lata temu
PAWEŁ TO NAJLEPSZY TWÓJ WYSTĘP ARTYSTYCZNY I DOBRZE ZE W SEJMIE - ZDRÓWKA
Ania
3 lata temu
A pudel się sprzedał jak kukiz widać po komentarzach
antyTVN
3 lata temu
Damięcka - córka donosiciela i tajnego współpracownika służb bezpieczeństwa socjalistycznego rządu PRL chyba w ogóle nie powinna zabierac głosu w tej sprawie, ale przecież teraz w modzie celebryckiej krótkim komentarzem przejechać się po Kukizie i PiSie a w ten sposób o sobie przypomnieć w necie... Żenujące parcie na szkło
Jojo
3 lata temu
Gdyby glupota mogla fruwac to wyznacy slusznej stronyn/mam nadzieje ze mnie nie skasujecie/by byla juz w kosmosie.Jak mozna byc tak ciemnym i niszczyc nasz piekny kraj.
To jest to
3 lata temu
Sekta TVN i jej wyznawcy są jak Owsiak tzn bardzo wrażliwi na krytykę
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Naburmuszona Jennifer Lopez odsłania umięśniony brzuch w kusej bluzce. W dłoni dzierżyła torebkę za PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH (ZDJĘCIA)

W obliczu plotek o kryzysie w jej związku Jennifer Lopez próbuje zająć swoje myśli kolejnymi zajęciami. Uzbrojona w wartą majątek torbę artystka dała się sfotografować przed szkołą tańca w Los Angeles.
9.

15. urodziny K MAG-a: Omenaa Mensah, Magdalena Cielecka, Natalia Szroeder... (ZDJĘCIA)

Podczas wtorkowej imprezy z okazji 15. urodzin K MAG-a oficjalnie rozdano nagrody magazynu, czyli MOSKITY. Na wydarzeniu nie zabrakło kilku znanych twarzy.
8.

Maciej Musiał zajeżdża po fast food o północy swoim mercedesem za 200 tysięcy złotych. Musiał konać z głodu... (ZDJĘCIA)

Udział w "Tańcu z gwiazdami" sprawił, że Maciej Musiał zmuszony był kompletnie podporządkować się katorżniczym treningom. Teraz gdy aktor jest "wolny" znowu może pozwolić sobie na małe "grzeszki". Kilka dni temu o później porze naszła go chętka na niezdrowe jedzenie, której nie potrafił się oprzeć...
7.

Prawie 8 lat temu Justyna Gradek dała o sobie znać jako "polska Kim Kardashian". Tak wyglądała jej metamorfoza (ZDJĘCIA)

Justyna Gradek od prawie 8 lat jest obecna w rodzimym show-biznesie, gdzie od samego początku wzbudza kontrowersje i nie ukrywa swojego zamiłowania do medycyny estetycznej. Zobaczcie, jak wyglądała jej metamorfoza.
6.

Julia Wieniawa wypoczywa w miejskim parku. Zdjęła nawet bluzkę, aby poczuć słońce na karku (ZDJĘCIA)

Julia Wieniawa po powrocie z Cannes postanowiła zrelaksować się na łonie natury w towarzystwie koleżanki. Aktorka zdjęła bluzkę i w samym staniku zażywała kąpieli słonecznej, tworząc przy tym "małe obłoczki".
5.

RANKING stawek gwiazd śpiewających na WESELACH: Górniak, Martyniuk, Brzozowski. Ile inkasują? Kwoty zwalają z nóg (ZDJĘCIA)

Dzień ślubu i wesela jest jednym z najważniejszych momentów w życiu państwa młodych, dlatego wiele par stara się uczynić go wyjątkowym na wszelkie możliwe sposoby. Zdarza się, że na tę okazję zakochani wynajmują prawdziwe gwiazdy estrady. Sprawdzamy, ile za taką przyjemność trzeba zapłacić. Skusicie się?
4.

Dzieci Dominiki Kulczyk i Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego bawią się na gali "biznesowych Oscarów" (ZDJĘCIA)

Dzieci Jana Kulczyka robią wszystko, co w ich mocy, by rodzinne imperium finansowe nadal prężnie funkcjonowało. Tymczasem na salonach zadebiutowało młodsze pokolenie najbardziej majętnej polskiej familii. Pociechy Dominiki Kulczyk stoją już u progu dorosłości.
3.

Brigitte Macron w spódniczce składa wieniec przed Pomnikiem Pomordowanych Żydów Europy (ZDJĘCIA)

Pierwsza dama Francji towarzyszy obecnie Emmanuelowi Macronowi podczas trzydniowej wizyty w Niemczech. W poniedziałek Brigitte znów zaprezentowała się w nietuzinkowych kreacjach.
2.

Zwiewna Anna Wendzikowska na zakazie zaparkowała i na randkę do parku wesoło pognała (ZDJĘCIA)

Widoczne na zdjęciach zachowanie Anny Wendzikowskiej dowodzi teorii, że wiosna sprzyja wybuchom uczuć. Dziennikarka była tak zaaferowana spotkaniem z nowym partnerem, że całkowicie zapomniała o przepisach ruchu drogowego. Zostawiła auto w niedozwolonym miejscu, by jak najszybciej zobaczyć się z ukochanym przed wylotem z kraju.
1.

Zlot znanych par na święcie polskiego futbolu: uśmiechnięte Kurzopki, Werner i Kołodziejczyk, Bomba z Collinsem (ZDJĘCIA)

Tegoroczny sezon Ekstraklasy dobiegł końca. Podczas poniedziałkowej gali oficjalnie uhonorowano najlepszych zawodników polskiej ligi. Znane osoby utworzyły własną reprezentację, która głośno oklaskiwała utalentowanych sportowców.