Trwa ładowanie...
Przejdź na
Baby
|

Maja Staśko reaguje na "przeprosiny" Blanki Lipińskiej po jej transfobicznych słowach. "To WYBIELANIE SIĘ. Ludzie no, TROCHĘ SZACUNKU"

163
Podziel się

Aktywistka stwierdziła, że Blanka Lipińska "zamiast przepraszać, przenosi uwagę na swoją krzywdę". "Gdyby ktoś pisał o niej rasistowskie albo homofobiczne rzeczy, też by to bezmyślnie powtarzała?" - argumentuje Mają Staśko.

Maja Staśko reaguje na "przeprosiny" Blanki Lipińskiej po jej transfobicznych słowach. "To WYBIELANIE SIĘ. Ludzie no, TROCHĘ SZACUNKU"
Maja Staśko strofuje Blankę Lipińską (Instagram)
bDXNvKjV

Kilka dni temu Blanka Lipińska tak ekscytowała się zdjęciem aparatu, że postanowiła niezwłocznie podzielić się z fanami "nowym lookiem", podkreślając, że "jej ogromne usta, w których wyglądała jak trans, zdecydowanie zmalały". Jak można było się spodziewać, krzywdzące i transfobiczne porównanie szybko odbiło się echem w sieci, a swoje oburzenie wyraził szereg działaczek i działaczy ze społeczności LGBTQ+. Transpłciowy aktywista Charek Novak okazał swoją frustrację pisząc: "Ile jeszcze razy osoby transpłciowe będą mierzyć się z przyrównywaniem ich do najgorszego g*wna?". Przekornie pokazał też swoje usta, które zupełnie nie przypominają ust Lipińskiej...

Autorka powieści erotycznych najwidoczniej uświadomiła sobie, że powinna przeprosić, ale zrobiła to w sposób charakterystyczny dla Filipa Chajzera - odwracając kota ogonem. Zdaniem Lipińskiej słowa o "transie" były dosłownym cytatem komentarzy, jakie przeczytała o samej sobie w sieci.

bDXNvKjX

Chciałabym wszystkie osoby trans przeprosić, bo może wam być przykro. Ale nie przepraszam was za siebie, przepraszam was za tych wszystkich ludzi, za te wszystkie podłe hieny w internecie, które czują się bezkarne - stwierdziła, robiąc z siebie ofiarę.

Zobacz także: Blanka Lipińska tłumaczy się pozbycia z prezentów od Barona

Nie trzeba było długo czekać, by oświadczenia Blani odniosła się Maja Staśko. Znana aktywistka wytłumaczyła Lipińskiej, jak powinno się przepraszać.

bDXNvKkd

Celebryci i ich nie-przeprosiny. Blanko Lipińska, nie istnieje coś takiego jak przeprosiny za kogoś. Przeprasza się za to, co się zrobiło. Na co się miało wpływ. Przeprosiny oznaczają, że przyznaję się do błędu - nie do tego, że ktoś poczuł się urażony czy że ktoś inny zrobił coś źle. Przeprosiny są za swoje konkretne zachowanie - świadczą o świadomości, że zrobiło się coś źle, oddają pokrzywdzonym sprawiedliwość i nie bagatelizują ich krzywdy. Gdy przeprasza się za kogoś, to tak naprawdę się wybiela. A gdy przepraszasz za kogoś, kto obraża Cię, to zamiast przepraszać, przenosisz uwagę na swoją krzywdę. To nie są przeprosiny, to ich przeciwieństwo - nieprzyznanie się do winy i wybielanie się - napisała Staśko na swoim profilu.

To, co zrobiła Lipińska, było transfobiczne. to, co zrobili jej komentujący, gdy nazwali ją "transem", też było transfobiczne. To, że ktoś nas krzywdzi, nie oznacza, że i my możemy krzywdzić! Gdyby ktoś pisał o niej rasistowskie albo homofobiczne rzeczy, też by to bezmyślnie powtarzała? Ludzie no, trochę szacunku - dodała.

Zgadzacie się ze Staśko?

bDXNvKke
bDXNvKky
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(163)
Mary
3 miesiące temu
Połowa komentujących wygląd Lipinskiej nazywala ja "transem". Takie same komentarze dotycza Dody. Teraz, kiedy Lipinska sie do tego odniosła, to całe oburzenie spada na nia. A gdzie była Maja Stasko, kiedy non-stop obrażano Lipińska? Czemu nie mówi o hejcie w internecie?
Gość
3 miesiące temu
Ja juz mam dość tej Stacko. Ona tylko szuka okazji żeby wybić się na znanych osobach jeżeli tylko ich spotka jakieś potknięcie
Mari
3 miesiące temu
Ta Maja Staśko mnie coraz bardziej irytuje. Jej celem jest robienie szumu wokół siebie czyli żeby ktoś zwracał na nią uwagę i nic poza tym.
bDXNvKkz
Niko
3 miesiące temu
Wszędzie ta poprawność, już rzygać sie chce
Miki
3 miesiące temu
Afera o nic tak naprawdę
Najnowsze komentarze (163)
Bumbum
3 miesiące temu
Przestańcie się podniecać Mają, najpierw zobaczcie co wstawia na insta i sami się przekonajcie co tam wypisuje.
erazm
3 miesiące temu
teraz z zupełnie innej beczki, jak mawiali członkowie grupy Monty Pythona, a mnie się pani Maja bardzo podoba, ma jakiś taki nieokreślony sex appeal w sobie:)! zupełnie nie słucham co mówi jak ją oglądam, ot taka ułomna przypadłość mężczyzny:))!
Ano
3 miesiące temu
WOLNOŚĆ SŁOWA !!!!!!
tttt
3 miesiące temu
Maja Staśko jest poważnie zaburzona. Niech spada z tymi swoimi wiecznymi pouczeniami.
prawda
3 miesiące temu
Mnie jej wypowiedź nie oburza, ale i tak napisałem, że jest transfobiczna, bo nic mi nie sprawia takiej satysfakcji jak wytykanie celebrytom hipokryzji. Chcę aby każdy celebryta lansujący się na szlachetnego odczuł nawłasnej skórze swoją dwulicowość. Uwielbiam gdy poprawni politycznie ludzie dokonują samozaorania. A zdarza się to bardzo często. Ta kultura zjada swój własny ogon i im częściej się im to będzie wypominać tym szybciej wrócimy do normalności i wolności słowa.
Nick
3 miesiące temu
Wg mnie osoby trans- czyli nie oszukujmy się: inne, chciałyby być lepiej traktowane niż normalne. Bo dla mnie bycie trans nie jest normalne i nigdy nie będzie i mam prawo do wyrażania swojej opinii. Gdy ktoś o normalnych osobach mówi że jest gruby albo jak wieszak ( jestem chuda więc o sobie tak słyszę) nie latają do gazet i nie robią z tego afery. Akceptują siebie. Poprostu osoby trans z powodu swoich niedoskonałości i jak mają zachwiane poczucie własnej wartości i każde podważenie ich pewnosci siebie wywołuje ataki i agresję z ich strony. Więc niech zapiszą się do psychologów aby radzić sobie z emocjami. Ja nie będę udawać że bycie trans jest fajne, normalne i modne. Bycie normalym jest normalne. Nie szydźmi z inności, ale i reklamujmy czegoś co nie jest normalne.
Maja
3 miesiące temu
Okropne, niby taka poprawność, ale jak próbują zgnieść człowieka w Internecie, bo powiedziała jedno słowo.
Maja
3 miesiące temu
Okropne, niby taka poprawność, ale jak próbują zgnieść człowieka w Internecie, bo powiedziała jedno słowo.
bDXNvKkr
Mrówka.
3 miesiące temu
Chora akcja. Nie raz czytając komentarze widziałam te, w których faktycznie była tak nazywana. I co, nie ma prawa odnieść się do tych komentarzy? Ludzie, nie bierzcie wszystkiego tak do siebie, troszkę trzeba się zdystansować. Świat nie jest dobry, ale żeby go zmieniać, zacznijmy od siebie!
złośliwa
3 miesiące temu
Pani Maju, nie ma to jak robić doktorat z literatury i być znanym z krytykowania celebrytów. Gratuluję ścieżki zawodowej
Józefa67+
3 miesiące temu
ACH, GDYBY TAK TA PANI BLANKA JEDNAK ZECHCIAŁA CHCIEĆ ZA MĘŻA SAMEGO NASZEGO PANA PREZESA TOBY JEJ PTASIEGO MLECZKA I BIMBERKU NIGDY NIE ZABRAKŁO A MYBY MOGŁY NARESZCIE MIEĆ JAKĄŚ PRAWDZIWĄ PIERWSZĄ DAMĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
OKfx3
3 miesiące temu
Dajcie spokój Blance i transom, tolerancja!
Kkkk
3 miesiące temu
Chyba jednak wolałabym obserwować Blankę i jej kolorowe fotki z wakacji niż panią stasko. Maja na dzisiejszym story wykonuje niepokojące ruchy w majtkach... coz... juz dawno nic mnie tak nie zszokowało
taka_ja_
3 miesiące temu
i musialam przestac obserwowac Maje Stasko na insta tylko i wylacznie ze wzgledu na swoje zdrowie psychiczne. Dziewczyna juz naprawde przesadza. Cytowac ludzi nie mozna? Wez sie dziewczyno moze najpierw za tych ludzi co tak chetnie porownywali Lipinska do trans... i popatrz, uzylam w swojej wypowiedzi slowa "trans"....pewnie zaraz pioru mnie trafi ;/
...
Następna strona
bDXNvKkT