Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|
aktualizacja

Marcin Matczak refleksyjnie o wychowaniu syna, Michała M.: "Potrzeba buntu i KONFRONTACJI ZE ZŁEM"

141
Podziel się:

Jeszcze przed czwartkowym zatrzymaniem Michała M. jego ojciec, znany prawnik i autor książki "Jak wychować rapera" Marcin Matczak, udzielił wywiadu w podcaście Żurnalisty. Premierę rozmowy przyspieszono po zatrzymaniu młodzieńca za posiadanie substancji psychoaktywnych.

Marcin Matczak refleksyjnie o wychowaniu syna, Michała M.: "Potrzeba buntu i KONFRONTACJI ZE ZŁEM"
Marcin Matczak opowiada o wychowaniu syna Michała M. (fot. East News)

Od piątku w Polsce głośno jest na temat zatrzymania popularnego rapera Michała M., przy którym funkcjonariusze policji znaleźli nieco ponad gram marihuany. 21-latek został ostatecznie zwolniony po przedstawieniu mu zarzutów. Prawa strona sceny medialnej nadal ma jednak używanie z faktu, że otwarcie krytykujący ich poczynania "głos młodego pokolenia" został przyłapany na gorącym uczynku i teraz mierzy się z perspektywą odsiadki.

Pod sensację postanowił podczepić się także popularny twórca podcastów Żurnalista, który jeszcze przed zatrzymaniem rapera przeprowadził rozmowę z jego ojcem, znanym prawnikiem Marcinem Matczakiem. Pan mecenas niezwykle ochoczo dzielił się przed mikrofonem radami na temat tego, jak powinno się odpowiedzialnie wychowywać swoje pociechy, co na tle ostatnich wydarzeń wypada, szczerze powiedziawszy, nieco zabawnie.

Zobacz także: Pytanie o Matę. Zobacz reakcję polityka PiS

Ochrona przed złem, taka, którą wprowadzają rodzice nadopiekuńczy, może przynieść zło - oznajmił prawnik, a po wtrąceniu Żurnalisty, że sam przyznał się do bycia takim ojcem wobec rapera, dodał: Cała historia z Michałem, trochę pokazuje to, że nadopiekuńczość może prowadzić do dwóch efektów. Akurat moim zdaniem w naszym przypadku, w przypadku naszej rodziny, czyli mojej żony i naszego syna, skończyło się nie najgorzej, bo on się potrafił wyrwać z tego klosza nadopiekuńczości. Ale proszę mi wierzyć, że jest cała masa dzieci, które nie potrafią tego zrobić. I one są bardzo grzeczne, nie przeklinają i są posłuszne, pokorne, ale to wcale nie oznacza, że są szczęśliwe, albo że to się wszystko dobrze skończy.

Potrzeba buntu, potrzeba konfrontacji ze światem, konfrontacji ze złem i wygrania walki ze złem jest bardzo głęboką, archetypiczną potrzebą każdego człowieka. Jeżeli my faceta młodego przeprowadzimy aż do trzydziestki, kiedy on cały czas mieszka z mamą, nie potrafi założyć rodziny, wyjść do świata, zarobić na siebie, to coś tutaj jest nie tak - słyszymy w rozmowie Matczaka z Żurnalistą.

Radca prawny następnie stwierdza skromnie, że jego syn stał się na swój sposób symbolem niezależności w Polsce. Nie spodziewał się pewnie jeszcze, jakiego znaczenia owe słowa nabiorą z upływem czasu.

Ja myślę, że ta historia, która nam się przydarzyła, mówię tutaj o historii z Michałem - zupełnie się tego nie spodziewaliśmy. Dla mnie to było takim symbolem tego przejścia od nadopiekuńczości, pokory do symbolu niezależności, do pójścia swoją drogą... Po długich rozmowach uznaliśmy, że warto to pokazać światu w tym sensie, że współcześnie same słowa nie mają już takiej mocy. Osobisty przykład, osobista historia, za którą czają się jakieś słowa, ma większą moc. (...) Staje się większym symbolem.

Fajny z niego tata?

Zobacz także: Co mają wspólnego „Emily in Paris” i „Gierek” oraz fenomen „światowości” Alicji Bachledy-Curuś
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(141)
Dti
5 miesięcy temu
Mam 30 lat, właśnie wyprowadziłam się od matki. Byłam zależna psychicznie całe moje życie. Wiem o czym on mówi. Grzeczna, układna, jak nie urazić mamy, straciłam siebie. Teraz się rodzę na nowo. Mama się obraziła
Marta
5 miesięcy temu
Afera jakby młody kogos zamordował.
Taka prawda
5 miesięcy temu
Matę można lubić, bądź nie, ale prawda jest taka, że masa młodych ludzi pali marihuanę, a do niego się przyczepili, bo jego Ojciec jest krytyczny wobec rządzących. Uważam, że nie powinno się tak traktować młodego chłopaka.
Taka prawda
5 miesięcy temu
Niech ojciec Maty porozmawia z słynnym muzykiem disco polo. Niech przedyskutuje problem wychowanie dzidziusia któremu szystko wolno.
Pepe
5 miesięcy temu
Fatalnie go potraktowali, gdyby nie to, że jego ojciec krytykuje PIS, pewnie by go to nie spotkało. Poza tym, uważam, że posiadanie marihuany w małych ilościach powinno być legalne.
Najnowsze komentarze (141)
Cała Polska
5 miesięcy temu
Cała Polska wie dlaczego zaczaili się na matę. A czemu na Antka zająca nie polują ? Może być bardzo ciekawie. Jak w komunie albo w rosji.
doświadczony ...
5 miesięcy temu
jeszcze Pan przez niego zapłacze w ukryciu!!
Gosc
5 miesięcy temu
No tak , ludzie z elity, uważaja ze wszystko im wolno?? A to jego spiewanie..co to jest???
bess
5 miesięcy temu
znanym i bogatym wolno więcej
Oki
5 miesięcy temu
Ciekawe czy będzie grypsował czy rapował.
Ellejanka
5 miesięcy temu
He, he, tak czytam te wypociny tych dzieci uzależnionych od rodziców do 30, 40-tego roku życia i niedowierzam. Ale że co?...nie mogły się wyprowadzić i zacząć życie na własny rachunek? Przecież były dorosłe. Żaden rodzic nie byłby w stanie ich zatrzymać gdyby to zrobiły. To żalenie, to wygoda i zwalanie na rodziców swojej niezaradności, głupoty i lenistwa i wzięciu odpowiedzialności za swoje życie. Wiem o czym piszę. Ja niezależna od 16-go roku życia chuchałam na swoje dziecko do ponad 35 roku jego życia i juz byłam zmęczona macierzyństwem bardzo. Bo cóż, człowiekowi wygodnie jest jak mamusia zadba o wszystko a on będzie narzekał na zniewolenie przez rodzica i dalej korzystał ze swych przywilejów, a rodzic z przyzwyczajenia wyręcza dziecko we wszystkich obowiązkach. Zaczęłam od obciążenia kosztami utrzymania, obowiązkami w dbaniu o dom, konieczności zrobienia swojego prania i wyjaśniania że nie ma obowiązku mieszkania z rodzicami. Uff, poskutkowało, choć nie musiało, bo przyzwyczajenie to druga natura. Więc drogie dziewczynki i chłopcy (30 i 40 letnie) nie obawiajcie się wstapić na własną ścieżkę zycia, bo rodzic też kiedyś musi odpocząć i zająć się swoim życiem.
Gość
5 miesięcy temu
Przecież ten bunt i konfrontację ze złem ma w swoim rodziny domu. Z domu się wynosi kulturę i wychowanie. Jak widać jakoś z tym marnie hehehehehe
Kola
5 miesięcy temu
Kto nie jarał, niech pierwszy rzuci kamień 🤦‍♀️
ZK
5 miesięcy temu
Czy grypsował w areszcie ?
Zwycięzca
5 miesięcy temu
Wygranie walki ze złem. Hmm chodzi mu o posiadanie narkotyków ALE wyjście na wolność?
Krzysztof
5 miesięcy temu
To ten od 16-stu godzin pracy na dobę
Mok
5 miesięcy temu
Dla ojca szacun, że ma takiego syna
Xxx
5 miesięcy temu
Nie ma to jak robić z osoby kryminalistę przy posiadaniu 1g na własny użytek a mordercy dzieci i gwałciciele wychodzą sobie po 5 latach witamy w Polsce
AHA
5 miesięcy temu
,, Bunt Raperów, , czestujemy Mlodego gdzie chce i ile chce .Zobaczymy co wtedy Stary.Oczywiście mleczkiem i ciasteczkami.,,😉
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie