Trwa ładowanie...
Ivy
Ivy
|
aktualizacja

Matura z języka angielskiego z polskimi gwiazdami. Pamiętacie "Cotton, cotton, bawełna", "Me is Victoria Beckham" i inne kultowe teksty? (ZDJĘCIA)

60
Podziel się:
60
Podziel się:

Znane osoby chętnie wplatają angielskie zwroty do swoich wypowiedzi, aby wypaść bardziej "światowo". Z okazji tegorocznej matury z języka angielskiego przypominamy, jak polscy celebryci radzą sobie z językiem Szekspira. Zdaliby egzamin?

1
 / 11
Matura z języka angielskiego z polskimi gwiazdami. Pamiętacie "Cotton, cotton, bawełna", "Me is Victoria Beckham" i inne kultowe teksty? (ZDJĘCIA)
Matura z języka angielskiego z polskimi gwiazdami. Pamiętacie "Cotton, cotton, bawełna", "Me is Victoria Beckham" i inne kultowe teksty? (ZDJĘCIA)
Język angielski z polskimi gwiazdami (AKPA)
0
0

Znajomość języka angielskiego to w dzisiejszych czasach nie tylko pożądana, ale wręcz niezbędna umiejętność. Przynosi ona wiele korzyści, zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i osobistej. Ułatwia nam zawieranie znajomości, zwiększa nasze szanse na rynku pracy, a także przydaje się w trakcie surfowania po internecie i korzystania z mediów społecznościowych.

Umiejętność posługiwania się angielskim jest ważna także dla celebrytów i influencerów, którzy dzięki niej mogą brać udział w międzynarodowych projektach, pozyskiwać przydatne kontakty i docierać do większej liczby odbiorców. Znane osoby chętnie na co dzień wplatają angielskie zwroty do swoich wypowiedzi, aby wypaść bardziej "światowo". Na Instagramie modne jest np. publikowanie postów jednocześnie po polsku i po angielsku, ale... nietrudno przy tym o wpadkę.

Zdarza się też, że nasze gwiazdy udzielają wywiadów zagranicznym dziennikarzom i wtedy możemy przekonać się, na jakim poziomie tak naprawdę jest ich znajomość języka Szekspira. Choć ich próby komunikacji w obcym języku bywają czasem równie niezdarne jak eksperymenty z Photoshopem, ostatecznie najważniejsze jest, żeby jakoś się dogadać.

Z okazji tegorocznej matury z języka angielskiego przypominamy najsłynniejsze angielskie powiedzonka polskich celebrytów. Myślicie, że daliby sobie radę na egzaminie?

2
 / 11
Małgorzata Rozenek is Victoria Beckham

Swego czasu Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan zdecydowali się wziąć udział w programie "Azja Express". W trakcie podróży autobusem po Wietnamie "Perfekcyjna Pani Domu" próbowała wyjaśnić współpasażerom, że jej mąż jest piłkarzem, a ona jego sławną żoną. Powiedziała więc: "He is David Beckham and me is Victoria Beckham in Poland". Myślicie, że Wietnamczycy zrozumieli, o co jej chodziło?

3
 / 11
"Cotton, cotton, Solidarity" Ewy Minge

Ewa Minge jako projektantka mody odniosła sukces nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Podczas jednego z "fashion weeków" w Nowym Jorku udzieliła pamiętnego wywiadu, w którym próbowała wyjaśnić, czym się inspirowała oraz jakich tkanin użyła do swojej kolekcji.

Solidarność, Solidarity, Solidarity, Solidarity, wolność, świeżość, solidarność jest kobietą. Solidarność zmienia świat. Materiały są naturalne, silk, wool, bawełna, cotton, natural, natural ecology. Colour, ecology colour - mówiła.

Po wszystkim Ewa wykazała się dystansem do siebie. Śmiała się z wywiadu i wytłumaczyła, że więcej rozumie po angielsku, niż potrafi powiedzieć.

4
 / 11
"Live playback" Edyty Górniak

Edyta Górniak miała okazję mieszkać m.in. w Londynie i Kalifornii, więc bardzo dobrze zna język angielski, ale nawet jej zdarzają się czasem wpadki. Podczas gali rozdania Wiktorów w 2021 roku była muzyczną gwiazdą wieczoru, ale występowała z playbacku. W rozmowie z Plejadą tłumaczyła potem, że korzystała z "live playback", co samo w sobie jest zaprzeczeniem.

5
 / 11
"Rolowanie blanta na backstage'u"

Natasza Urbańska pokazała swoją miłość do języka angielskiego w piosence "Rolowanie". Tekst, który był mieszanką angielskich i polskich słów, brzmiał następująco:

Wielki mi big deal, after czy before. Podniósł mi się floor, face demolaction. Weź mnie na dancefloor, zrobię ci hardcore. Tamten to asshole, zero temptation. Rolowanie blanta na backstage'u, jakaś soda, jakiś juice...

Była prekursorką języka "ponglish"?

6
 / 11
English by Ann

Anna Lewandowska, która z racji zawodu męża, pomieszkuje w różnych krajach, lubi zwracać się do swoich fanów na Instagramie po angielsku. Często jednak zdarzają jej się wpadki, np. wtedy, gdy napisała: "Who like Mondays? It's sooooo cold outside. Have a great day! Greetings from Warsaw". Czujni internauci szybko wytknęli jej, że poprawną formą w tym zdaniu jest "likes", a nie "like".

7
 / 11
Latający smok Krzysztofa Ibisza

Krzysztofowi Ibiszowi także zdarzyła się zabawna wpadka, który próbował "popisać się" znajomością języka angielskiego. Przed laty, podczas prowadzenia Monster Truck Show w Gdańsku, przetłumaczył pseudonim jednego z kierowców o pseudonimie "Dragonfly" jako... "Latający smok", zamiast "Ważka". Prezenter nie zauważył błędu i do końca show mówił o latającym smoku...

8
 / 11
Maffashion inglisz

Maffashion często lata po świecie i być może teraz jej znajomość języka angielskiego jest już lepsza, ale na początku kariery Julii zdarzały się wpadki. Swego czasu zamieściła na swoim profilu zdjęcia z pokazu Victoria's Secret, a fotografię Adriany Limy podpisała słowami: "I LOVE SHE". Po tym, jak internauci wytknęli jej brak znajomości angielskiej gramatyki, Kuczyńska zmieniła wpis na "I LOVE! SHE is beautiful".

9
 / 11
"Ponglish" Dżoany Krupy

Joanna Krupa, jako obywatelka Stanów Zjednoczonych, buduje swoje wypowiedzi po polsku, wplatając w nie angielskie słówka. Tak powstały kultowe już zwroty typu: "Twoje oczy są hypnotizing", "Możesz być on the cover of a magazine" czy "Show me, co potrafisz". Lubicie "ponglish" Dżoany?

10
 / 11
Charlize "wi wi wi" Mystery

W naszym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć zapomnianej influencerki Charlize Mystery, która swego czasu miała okazję porozmawiać z amerykańskimi dziennikarzami na tygodniu mody w Nowym Jorku. Na pytanie, gdzie można znaleźć jej bloga, szafiarka odpowiedziała: "The website is wi wi wi charlizemystery.com".

11
 / 11

Język angielski Andrzeja Dudy kilkukrotnie stawał się obiektem żartów. Prezydent podczas spotkania z Kamalą Harris w Warszawie zapewniał, że Polskę oraz USA łączy przyjaźń. Duda przemawiał po polsku, aby po chwili wtrącić zdanie po angielsku.

Friend in need, is a friend indeed (prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie - tłum.) - powiedział.

Do dzisiaj nie wiadomo, co Kammala Harris usłyszała w swojej słuchawce, ale po słowach Andrzeja Dudy wybuchła gromkim śmiechem. Fragment wypowiedzi prezydenta stał się wiralem, a niektórzy internauci zaczęli wysnuwać teorię, że przyczyną radosnej reakcji było przejęzyczenie Dudy. Według nich prezydent nie powiedział "indeed", ale "dick" (wulgarne określenie p*nisa).

KOMENTARZE
(60)
Ixi
3 tyg. temu
Obciachowe podkreślanie swojej światowości. Jestem od urodzenia dwujęzyczna i pięknie mówię po polsku, nigdy nie wplatam angielskich słów do rozmowy prowadzonej po polsku z szacunku dla rozmówcy. Tylko osoby z kompleksami tak robią, a używając obcego języka niepoprawnie dodatkowo się ośmieszają. Po co to?
rere
3 tyg. temu
Moja koleżanka mieszka we Francji. Zna 3 języki : angielski, niemiecki, włoski. I z nikim nie może się porozumieć, bo większość Francuzów nie zna j. obcych i jeszcze są z tego dumni. Uważają, że to świat powinien uczyć się francuskiego
Karla
3 tyg. temu
Inglisz baj Ann bi lajk "yes yes we like this liga" (zamiast league) , "beafor school" (zamiast before) no i moje ulubione "my dother" (zamiast daughter) XDDDDDDDDDDD Ale czego się spodziewać po osobie, która w wywiadach używa zwrotów "szkoła to dla mnie must have"
Aga
3 tyg. temu
Niektórzy najpierw , niech nauczą się ojczystego a potem innych języków . Kaleczenie języka polskiego , przyprawia mnie o mdłości . Wszędzie te hamerykansko, handelske naleciałości. Masakra
gosc
3 tyg. temu
Górniakowa akurat dobrze gada po ang
Najnowsze komentarze (60)
gość
2 tyg. temu
Wiecie co? Wtedy jak utwór Nataszy wypłynął, to się wszyscy z niego śmialiśmy, a parę lat później sporo młodzieży tak właśnie do siebie gadało. Nataszka się po prostu w czas dobrze nie wstrzeliła, bo wtedy ten utwór byłby popularny xD
Nick
3 tyg. temu
Dziewczyny, zlituj ie się. Nie dość, że macie jednakowo zrobione twarze to teraz zapuszczać ie wiszące seler do pępka. Do tego trzeba mieć WŁOSY, a nie ulizane, obciążone smalcem fale. Zero finezji i polotu, przede wszystkim oryginalności. Czarna długa skóra do,, adidasów,, no to dawaj wszystkie jak leci. Dopóki jesteś nastolatka to ok, młodość, eksperymenty, wiek ma swoje prawa. Zróbcie coś z tym kobiety.
gość
3 tyg. temu
Jak zapraszasz gości do Sejmu to się nimi zajmuj! Rolnicy w Sejmie.
biv
3 tyg. temu
po co im poprawny angielski, trzepią kasę i wystarczy
gośćććć
3 tyg. temu
Angielskiego się trzeba nauczyć a czy pamiętacie jak pachnie koperek, bez, maciejka lub młoda kapusta? Czy na pewno Zielony Ład jest zły?
Amerykanka
3 tyg. temu
Duda całkiem przyzwoicie mówi po angielsku, w przeciwieństwie do Tuska z tą jego kwadratową wymową. A Harris... no cóż, słyszy się to, co się chce usłyszeć.
Poeta
3 tyg. temu
Wymowa Krupy lata mi koło ....
zjadacz chleb...
3 tyg. temu
Rolnicy nie bądźcie marionetkami w rękach Jarosława K. !
Poeta
3 tyg. temu
Poliglotka Gonia piękna jest na fotce! Słyszałem ją. jak gadała w ruskim języku w Stokrotce!
Oł noł
3 tyg. temu
Krupy to wręcz słuchać nie mogę. Inni ludzie są urodzeni za granicą i lepiej od niej mówią po polsku, bez zaciągania.
Marek
3 tyg. temu
Rozmajdanka jest wszędzie, gdzie można się pośmiać 😂😂😂
Celia
3 tyg. temu
Posmiewisko jezyczne P Majdan
Tom
3 tyg. temu
Rozen to niech wroci do podstawowej j polskiego w żadnym języku nie mówi osli,,,,a mniemanie królowej zycia
Jerzy W,
3 tyg. temu
LEwandowska ma twarz zrobioną na Lindę Evangelista . Każda celebrytka ma twarz zrobioną na "kogoś"twarz . Czy chce Pani twarz Marylyn Monroe czy Poli Raksy ? pacjentka odpowiada: niee wolalabym na Kylie Minoque :))))) !
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Tak naprawdę wyglądały ZĘBY gwiazd. Wiadomo, ile zapłacili, by mieć "nowy uśmiech" (ZDJĘCIA)

W świecie show-biznesu flesze nie wybaczają żadnych niedoskonałości. Perfekcyjne uzębienie to tzw. "must have". Za znanymi uśmiechami stoi arsenał kosztownych stomatologicznych zabiegów. Kiedyś nie mogli pochwalić się idealnymi zębami, dziś z dumą prezentują swoje "perełki". Ale jak gwiazdy wyglądały przed wizytą u dentystów?
9.

Sylwia Przybysz i Jan Dąbrowski wprowadzają się do 230-METROWEJ WILLI. Internautka dopytuje: "A ścian nie malujecie?". Jest reakcja (ZDJĘCIA)

Sylwia Przybysz i Jan Dąbrowski kończą już urządzać swoją willę. Influencerka uchyliła rąbka tajemnicy i pokazała niektóre wnętrza. Jedną z internautek zdziwiły "niepomalowane" ściany. Doczekała się odpowiedzi.
8.

Uśmiechnięci Justin i Hailey Bieberowie wracają z lunchu. Żona piosenkarza wyeksponowała CIĄŻOWY BRZUCH (ZDJĘCIA)

Justin i Hailey Bieberowie zostali "przyłapani" przez fotoreportera w Los Angeles, gdy wracali z lunchu. Małżeństwo sprawiało wrażenie radosnych, a żona piosenkarza wyeksponowała ciążowy brzuch. Rodzina jak z obrazka?
7.

Emily Ratajkowski odsłania zgrabną sylwetkę w Monako, prezentując bikini pokryte zdjęciami PÓŁNAGICH kobiet. Stylowo? (ZDJĘCIA)

Ostatnio Emily Ratajkowski pojawiła się w Monako, gdzie gościła z powodu tegorocznego Grand Prix Formuły 1. 32-latka nie byłaby sobą, gdyby z tej okazji nie opublikowała w sieci kilku zdjęć, na których pokazała jak wypoczywa na urlopie.
6.

67-letnia Ewa Kasprzyk korzysta z zasłużonych wakacji w Sopocie, pluskając się w Bałtyku (ZDJĘCIA)

Ewa Kasprzyk ma za sobą kilka intensywnych miesięcy pracy. Nic dziwnego, że jurorce "Tańca z Gwiazdami" zamarzyły się wczasy w Sopocie. Taplając się w morzu, aktorka natknęła się na fotografa, który uwiecznił na zdjęciach jej kąpiel. Ikona?
5.

Upadek z hamaka, ataki zwierząt, udawany poród... Największe wpadki ze ŚNIADANIÓWEK (RANKING PUDELKA)

Telewizja śniadaniowa lubi zaskakiwać widzów. Prezenterzy wielokrotnie przekonali się na własnej skórze, że bywają sytuacje, których nie da się przewidzieć. Co gorsza, w programie na "żywo" nie można zrobić dubla, kiedy palnie się głupotę... Oto ranking akcji, które wyjątkowo zapadły nam w pamięć.
4.

Anna Mucha i Jakub Wons z NIETĘGIMI MINAMI pędzą do kwiaciarni. Aktorka odsłoniła nogi w jeansowej mini (ZDJĘCIA)

Paparazzi "przyłapali" Annę Muchę i Jakuba Wonsa na mieście. Zakochani pomaszerowali z nietęgimi minami do jednej z warszawskich kwiaciarni i zaopatrzyli się w naręcze róż.
3.

Keanu Reeves "przyłapany" na randce z ukochaną we włoskiej restauracji. Romantycznie? (ZDJĘCIA)

Fotoreporterzy "przyłapali" ostatnio Keanu Reevesa podczas romantycznego wypadu do restauracji w towarzystwie swojej drugiej połówki, Alexandry Grant. Trzeba przyznać, że zakochani uroczo razem wyglądają.
2.

Naburmuszona Jennifer Lopez odsłania umięśniony brzuch w kusej bluzce. W dłoni dzierżyła torebkę za PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH (ZDJĘCIA)

W obliczu plotek o kryzysie w jej związku Jennifer Lopez próbuje zająć swoje myśli kolejnymi zajęciami. Uzbrojona w wartą majątek torbę artystka dała się sfotografować przed szkołą tańca w Los Angeles.
1.

15. urodziny K MAG-a: Omenaa Mensah, Magdalena Cielecka, Natalia Szroeder... (ZDJĘCIA)

Podczas wtorkowej imprezy z okazji 15. urodzin K MAG-a oficjalnie rozdano nagrody magazynu, czyli MOSKITY. Na wydarzeniu nie zabrakło kilku znanych twarzy.