Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Michał Piróg MIAŻDŻY kurię za doszukiwanie się "przyjemności" 12-latka w gwałcie: "ZWYRODNIAŁE, BANDYCKIE KANALIE". Kinga Rusin: "TOTALNA ZGODA!"

593
Podziel się:

Od kilku dni głośno jest o odpowiedzi kurii na pozew ofiary molestowania księdza-pedofila. Zasugerowano, że 12-letni gej mógł "czerpać przyjemność" (!) z gwałtu, uznając to na dodatek za linię obrony. "Odesłać w p*zdu do więzień" - proponuje Michał Piróg, a Kinga Rusin mu przyklaskuje.

Michał Piróg MIAŻDŻY kurię za doszukiwanie się "przyjemności" 12-latka w gwałcie: "ZWYRODNIAŁE, BANDYCKIE KANALIE". Kinga Rusin: "TOTALNA ZGODA!"
Michał Piróg miażdży kurię za sugestię, jakoby 12-latek mógł "czerpać przyjemność" z obcowania z księdzem (AKPA)

Nie jest tajemnicą, że molestowanie seksualne nieletnich to jeden z największych problemów, z jakimi zmaga się Kościół katolicki. Mimo rozlicznych przypadków pedofilii wśród kleru hierarchowie nagminnie chronią swoich kolegów po fachu, a przypadki, w których wyciągnięto wobec winnych realne konsekwencje, są niestety marginalne.

Od wtorku głośno jest o odpowiedzi bielsko-żywieckiej kurii na pozew, który wystosował Janusz Szymik, ofiara księdza-pedofila. W sprawie nagłośnionej przez Onet szczególnie szokująca jest reakcja kurii, gdyż pełnomocniczka biskupa domagała się w tej sytuacji... oceny orientacji seksualnej pokrzywdzonego. Dlaczego? Gdyż jako 12-letni gej mógł "czerpać przyjemność" z obcowania z księdzem...

Prawniczka kurii dowodzi, że relacja ministranta i księdza mogła być oparta "na dobrowolności i wzajemnych korzyściach". Oskarżony ksiądz Jan W. przepraszał już Szymika za czyny z przeszłości i sam przyznał, że faktycznie współżył z chłopcem.

Zobacz także: Pedofilia w Kościele. Brak współpracy Episkopatu? „Biskupi się boją”

Teraz do głośnej sprawy odniósł się Michał Piróg, który wyjątkowo dosadnie odpowiedział na doszukiwanie się przez kurię "czerpania przyjemności" przez 12-latka z gwałtu. W obszernym poście nie szczędził krytyki kurii, która, zamiast chronić ofiary, kolejny raz usprawiedliwia tych, którzy krzywdzą małoletnich.

Wnioskuję ze stanowiska kurii, że ksiądz może wykorzystywać chłopców, którzy są homoseksualni i - logicznie rzecz biorąc - heteroseksualne dziewczynki, bo w przyszłości pewnie z takiego modelu seksu będą czerpały przyjemność. Siostry też mogą analogicznie? Inni ludzie innych profesji też mają takie prawo, czy tylko jest to przywilej księży? Otóż nie zwyrodniałe, bandyckie kanalie... Zapewne już nigdy wielu przyjemności nie będzie zaznawać w swoim życiu. (...) Tę obecną strukturę, watykański monopol kościoła, mafię finansową, zbrodniarzy, zwyrodnialców, należy odesłać w p*zdu do więzień. Zbudować na ruinach zbrodni coś nowego, nieuwikłanego i na pewno nie tak zamożnego, bo kasa ogłupia i rozpędza żądze - pisze współprowadzący "Top Model".

Piróg podkreśla też, że współczuje wierzącym, których reprezentantami stają się wspomniane "kanalie". Powodami krycia pedofilii w szeregach duchownych są dla niego z kolei pieniądze i zależność, w której "jeden pociągnie za sobą drugiego na dno".

Te same powody kierują zapewne pełnomocniczką biskupa. Ale w ogólnym połączeniu jest to wybitnie ohydne. Zwłaszcza że winy i okrucieństwo oraz bezwzględność tej firmie towarzyszy od jej zarania - skwitował.

Pod postem pojawiło się wiele głosów poparcia dla stawianej przez Michała diagnozy, a wśród komentujących znalazła się także Kinga Rusin. Tym razem jej wpis był krótki, jednak mocno dała tancerzowi do zrozumienia, że zgadza się ze wszystkim, co napisał.

Totalna zgoda! Podpisuję się pod każdym zdaniem! - napisała dziennikarka.

Myślicie, że pedofilia w szeregach kleru doczeka się kiedyś realnego rozliczenia?

Jakie DM-y dostajemy od celebrytów? Dowiecie się w najnowszym Pudelek Podcast!

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(593)
Ola
9 miesięcy temu
Jestem wierząca i bardzo mnie to boli że tyle jest zła w kościele. Chodzę do kościoła nie dla księdza, dla siebie, mam taką potrzebę. Dużo w życiu przeszłam i spotkałam na swojej drodze księży z powołania i niestety takich, którzy byli zaprzeczeniem wszystkich nauk, które głosili. I co zauważyłam ci porządni, dostawali baty od biskupa, przełożonych, gnili na najbiedniejszych parafiach albo wysyłali ich na misję a takie kanalie pełnią teraz zaszczty i są na świecznikach.
Palestyna
9 miesięcy temu
Winni,okrutni i bezwględni są od zarania pana ziomki 🇮🇱
Gość
9 miesięcy temu
Piróg nie uogólniaj ! Zastanów się nad sobą .
nuka
9 miesięcy temu
No to pani Kingo, panie Michale może teraz jakaś rozmowa o pedofilach w kręgach celebrytów, tancerzy, sędziów, dziennikarzy, nauczycieli,sportowców, filmowców....
Adam
9 miesięcy temu
Niedługo jedynym miejscem gdzie nie będzie Boga będzie kościół!
Najnowsze komentarze (593)
dziadek
9 miesięcy temu
Ta instytucja już od dawna niem u mnie autorytetu a mój jedyny wnuczek mieszka za granicą i dobrze że tam dziecko nie ma z nimi żadnego kontaktu
Dziadek
9 miesięcy temu
Ta instytucja już dawno przestała być moim autorytetem a mój wnuczek na całe szczęście nie ma z nią kontaktu co jest możliwe bo dziecko mieszka za granicą i dobrze
jasnowidz
9 miesięcy temu
pirog tak samo bedziesz sie tlumaczyc
Sydney
9 miesięcy temu
Michał brawo za słowa prawdy.
abc
9 miesięcy temu
Ja czerpię przyjemność z jedzenia pierogów--ruskich!
wzór cnót nie...
9 miesięcy temu
Rzeczniczka kurii za te słowa powinna być również ukarana ! To podobne zwyrodnienie jak i czyn księdza ! Brak słów na takie zachowania i ten rodzaj obrony ! Tylko zupełny degenerat może coś takiego pomyśleć a już powiedzieć to nie mam określenia kto ....Ciumkanie ? Ciekawe czy byłoby to samo gdyby spotkało to jej dziecko ?Sądzę, że taka ............posunęłaby się nawet do zbrodni w imię ....no właśnie....w imię czego ???? Chyba tylko dla kasy ludzie mogą się tak upodlić.
😡🤡😡
9 miesięcy temu
Wina Tuska
D.b.
9 miesięcy temu
Jestem wierzący i modlę sie 2 razy dziennie ale na mysl,że miałbym to robić w kościele chce mi się wymiotować
słucham?
9 miesięcy temu
a o d. kazimierskiej skazanej za sutenerstwo i zmuszanie do prostytycji p.rusin, p.pirog? co powiecie?
123
9 miesięcy temu
dzięki wam homo seksualnośc stała się publiczna dlaczego więc to pytanie jest złe ???? wy przkraczacie intymość dalej!!!
Iza
9 miesięcy temu
Mają rację!!!
Równi 2021
9 miesięcy temu
Zgadzam się z panem Michałem.... Rozp.... Wszystko i od podstaw budować prawdziwy chrześcijański kościół.... Chociaż ciężko uwierzyć że się da bo ten czarny chwast jest póki co za bardzo wbity w ziemię... A pani Kinga... Cóż odzywa się w słusznej sprawie ale nie powinno się o niej wspominać bo ludzie już po niej wymiotują....
Miecznik
9 miesięcy temu
Zdziczenie hierarchii katolickiej jest równe zdziczeniu okupantów !
Gosc
9 miesięcy temu
P.bedziesz się smażył w piekle👹👹👹
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie