Trwa ładowanie...
Przejdź na
Ivy
Ivy
|

Monika Olejnik przypomina, że WYGRAŁA w sądzie z TVP i dopytuje: "Czy pani Danuta Holecka zdąży mnie PRZEPROSIĆ?"

112
Podziel się:

Monika Olejnik wygrała z TVP proces o zniesławienie, jednak wciąż nie doczekała się zasądzonych przeprosin. W najnowszym poście dziennikarka domaga się wykonania wyroku sądu i zapowiada, że "nie da się zastraszyć".

Monika Olejnik przypomina, że WYGRAŁA w sądzie z TVP i dopytuje: "Czy pani Danuta Holecka zdąży mnie PRZEPROSIĆ?"
Monika Olejnik domaga się przeprosin od TVP (AKPA)

Pod rządami Prawa i Sprawiedliwości Telewizja Polska stała się medium sprzyjającym władzy i szkalującym opozycję. Na celowniku znaleźli się m.in. dziennikarze, którzy mieli odwagę nagłaśniać pisowskie afery i demaskować manipulację stosowaną przez TVP.

Jedną z osób obrzucanych błotem w rządowej telewizji była Monika Olejnik. W materiałach TVP sugerowano, że kamienica, w której mieszka dziennikarka, była powiązana ze złodziejską prywatyzacją. Olejnik pozwała TVP i udowodniła, że wyemitowane materiały naruszyły jej dobra osobiste.

Decyzją sądu Telewizja Polska musiała zapłacić określone kwoty na cele społeczne. Ponadto sąd nakazał publikację przeprosin po głównym wydaniu "Wiadomości" oraz w TVP Info. Jak ujawnił reprezentujący Monikę mecenas Maciej Ślusarek, TVP poniosła karę finansową, ale nie wywiązała się z obowiązku przeproszenia Olejnik. W związku z tym wszczęta została procedura egzekucyjna.

Wniosek zmierza do zmuszenia TVP do wykonania wyroku. Bo dziś sytuacja wygląda tak, że telewizja rządowa lekceważy prawomocny i wykonalny wyrok sądu. To właśnie pokazuje, że TVP ma poczucie całkowitej bezkarności. Do tego całkowite naruszenie wolności słowa i prawa do informacji - mówił mecenas Ślusarek we wrześniu w rozmowie z Onetem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Monika Olejnik nie należy do fanklubu Julii Wieniawy?

Monika Olejnik wciąż czeka na przeprosiny od TVP

Okazuje się, że przeprosiny do dziś się nie ukazały. Zniecierpliwiona Olejnik zamieściła na Instagramie wpis, w którym zastanawia się, kiedy i czy w ogóle doczeka się zasądzonych przeprosin.

Czy pani Danuta Holecka zdąży mnie przeprosić w TVP? Proponuję, przeproście mnie za kłamstwa, zanim się zwiniecie. Wygrałam w Sądzie z TVP, już dawno zapadł wyrok i ciągle czekam...TVP S.A. do dzisiaj (godz.14:30), pomimo wystosowanego do niej wezwania, nie wykonała wyroku Sądu Apelacyjnego z 15 lutego 2023 roku w ZAKRESIE PUBLIKACJI PRZEPROSIN!

Wyrok Sądu Apelacyjnego podtrzymuje wcześniej zapadły wyrok Sądu Okręgowego. Dlatego dodatkowo wystąpiłam z wnioskiem o WSZCZĘCIE EGZEKUCJI przeprosin. A to może kosztować TVP 5000 zł dziennie. Sąd zobowiązał TVP do wykonania wyroku w zakresie publikacji przeprosin w terminie 14 dni i zagroził nakazaniem zapłaty 5000 zł za każdy dzień zwłoki! Postanowienie zapłaty za każdy dzień zwłoki jest wykonalne, ale nie jest prawomocne. Natomiast sam wyrok Sądu Apelacyjnego w sprawie przeprosin jest już dawno prawomocny i pani Holecka od lutego 2023 ma sprzyjające warunki, żeby mnie przeprosić - pisze dziennikarka.

W swoim poście Olejnik podkreśla też, że mieszkanie "kupiła zgodnie z prawem, a kamienica, w której mieszka, nie była reprywatyzowana".

Telewizja rządowa, zamiast mnie przeprosić, w dalszym ciągu zamieszcza manipulacje, które mogą wywołać agresję wobec mojej osoby. Nie po raz pierwszy spotykam na swojej drodze ludzi, którzy fascynują się "polowaniem na Olejnik". Powtórzę po raz kolejny - nie dam się zastraszyć!!! - grzmi Monika.

Myślicie, że dziennikarka doczeka się w końcu przeprosin?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(112)
5t5
3 miesiące temu
A ktoś liczył, że TVP wygra z Olejnik w polskich sądach? Przeciez te same sądy uniewinnily taką Kurdej - Szatan, nie mam żadnych złudzeń.
Norka
3 miesiące temu
Stokrotka ty lepiej przeproś 😂
gość
3 miesiące temu
Moralistka z TVN. Tacy starzy jak ta niby dziennikarka jeszcze nie wymarli.Znamy ścieżkę kariery tej kobiety. Nie ma powodu do dumy.
valdi
3 miesiące temu
Przeprosi olejnice tak jak robi to trzaskowski, minimalistycznie
Gosc
3 miesiące temu
Danusia jest bardzo dobra dziennikarka fobrze prowadzi rozmowy.Nie wyrywa gościom.kartek i nie wrzeszczy .Przeprosic to musi widzów p.Olejnik że zajmuje miejsce tyle lat a nic nowego nie wnosi.Czy ktoś wreszcie zajmue jej.miejsce
Najnowsze komentarze (112)
Labi
2 miesiące temu
Pani Olejnik już sobą nic nie reprezentuje, dno.
Smutne
2 miesiące temu
Jak mnie kiedyś przyłapali na dłubaniu w nosie to ze wstydu zapadłem się po ziemię a tacy ludzie popierający totalitarne komunistyczne rządy wychwalająy ustrój mordujący własnych obywateli chadzają na salony i z dumą obnoszą swoje poglądy
Marta
3 miesiące temu
Ciekawe jak musi się czuć Holecka, nie egzekwująca wyroków sądu, znienawidzona przez 2/3 narodu, nie wstydzi się spojrzeć w oczy ludziom, za których pieniądze stała się multimilionerką?
Marta
3 miesiące temu
Ciekawe jak musi się czuć Holecka, nie egzekwująca wyroków sądu, znienawidzona przez 2/3 narodu, nie wstydzi się spojrzeć w oczy ludziom, za których pieniądze stała się multimilionerką?
na śmietnik
3 miesiące temu
Co byście nie pisali o Holeckiej, to nic nie zmieni faktu, że to kobieta bez moralnego kręgosłupa, która za olbrzymie pieniądze świadomie ,celowo publicznie kłamała i głosiła propagandę. Robiła to również za moje pieniądze -NA ŚMIETNIK HISTORI z nią.
Miki
3 miesiące temu
Nic dziwnego, oni są ponad prawem, bo niemal cała prokuratura i połowa sędziów są na usługach pisu.
ZZX
3 miesiące temu
Przegrała ma wyrok, niech płaci, koniec już tych pisowskich przywilejów i pisowskiego bezprawia.
Emilka
3 miesiące temu
Pani Olejnik co ty wypisujesz nikt tak bardzo nie szkalowal telewizji polskiej jak TVN to wy byliście rzecznikami Tuska i pierwszymi krytykami telewizji polskiej ile jadu i nienawisci jedt w waszej telewizji to każdy może powiedzieć oglądając chociażby kropkę nad i
lola
3 miesiące temu
jaki sąd taka wygrana pani Stokrotko !
Zbys
3 miesiące temu
Pewnym osobom nie należą się przeprosiny chocby to naeet sąd nakazał, można przecież zapłacić karę
Magda
3 miesiące temu
Kasta....
xxx
3 miesiące temu
konfidenctwo powinno być piętnowane; donoszenie na grono własnych przyjaciół, studentów etc., w czasach gdy ze względu na poglądy można było zostać zabitym; taki oto kręgosłup moralny ma wielu celebrytów, biznesmenów i polityków
Kasia
3 miesiące temu
Nie lubię tej Olejnik. Na czym ona się dorobiła??? tak jak ta Rusin vel Lis. Obie udane wylansowane prze TVN.
Janek
3 miesiące temu
Blondi idz do fryzjera...
...
Następna strona