Trwa ładowanie...
Przejdź na
Kokosimo
|

Niepełnosprawna blogerka sprzeciwia się wyrokowi TK: "Brońmy życia, nie WEGETACJI"

260
Podziel się:

"Bardzo bym chciała, by rząd się obudził i zwrócił uwagę na osoby z niepełnosprawnością, które już są na tym świecie" - stwierdziła Bogumiła Siedlecka-Goślicka. Zgadzacie się z nią?

Niepełnosprawna blogerka sprzeciwia się wyrokowi TK: "Brońmy życia, nie WEGETACJI"
Bogumiła Siedlecka-Goślicka wyznała, co myśli o wyroku Trybunału Konstytucyjnego (Instagram)

Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej wydał w środę uzasadnienie swojego orzeczenia z października ubiegłego roku. Mimo protestów, które znów wybuchły, ostatecznie uznano, że prawnie dokonywanie aborcji ze względu na ciężkie i trwałe wady płodu jest niezgodne z Konstytucją.

Oburzenia nie kryły również celebrytki, które ochoczo udzielały się w social mediach; część z nich wzięła udział w protestach osobiście.

Zobacz także: Reanata Dancewicz na proteście pod TK: "Stała się rzecz haniebna"

Z wyrokiem TK nie może pogodzić się znaczna część obywateli, o czym świadczą panujące w Polsce nastroje. Swoją dezaprobatę dla działań partii rządzącej wyraziła w rozmowie z Plotkiem popularna blogerka i vlogerka, Bogumiła Siedlecka-Goślicka. 31-latka od dziecka zmaga z poważną chorobą genetyczną (wrodzoną łamliwością kości), przez którą zmuszona jest poruszać się na wózku inwalidzkim. Choć "Anioł na resorach" (bo tak brzmi pseudonim Bogusi) stara się pokazać w swoich vlogach, że mimo przeciwności losu można odnaleźć w życiu szczęście, Siedlecka-Goślicka jest zdania, iż nikt nie ma prawa zakazać kobiecie wyboru.

Każda kobieta powinna mieć prawo do własnego wyboru. Wybór nie oznacza zmuszania do aborcji! Wybór to zrobienie tak jak czujemy, według własnego sumienia i możliwość życiowych. Nie mamy prawa oceniać. Bardzo bym chciała, by rząd się obudził i zwrócił uwagę na osoby z niepełnosprawnością, które już są na tym świecie, żyją w czterech ścianach bez możliwości wyjścia z domu, bo nie ma podjazdu, a stary rodzic nie ma siły. Dla mnie to, co się stało, jest totalnym absurdem - komentuje.

Blogerka zwróciła też uwagę na fakt, że rodzice osób niepełnosprawnych nie mają praktycznie żadnego wsparcia od rządu, co przekłada się na ich często dramatyczną sytuację życiową.

Brońmy życia, nie wegetacji, cierpienia i heroizmu za wszelką cenę. Państwo nie dba o osoby z niepełnosprawnością czy poważnymi wadami. Gdyby dbali to czy byłoby aż tyle zbiórek? Powiem więcej, nikt nie dba o rodziców dzieci/dorosłych dzieci z niepełnosprawnością. Moja mama po absolutnym poświęceniu dla mnie, ma teraz najniższą emeryturę. Serce pęka, bo wiem, ile poświęciła. Zrobiła to świadomie, z miłością i ogromną siłą. Nie każdy ma taką siłę.

Ma rację?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(260)
Agnieszka
2 lata temu
I to jest osoba której głos się liczy!
Dede
2 lata temu
Najgorsze jest to ze aborcje i tak będą. Tyle ze w podziemiu. Kobiety będą musiałby płacić ogromne pieniądze, a lekarze budować będą kolejne wille. Jak Chazan, który dorobił się majątku na skrobankach, zanim się nawrócił. Pokolenie dziadersow musi po prostu wymrzec.
Stop
2 lata temu
„ Brońmy życia, nie wegetacji, cierpienia i heroizmu za wszelką cenę‚’’- mądre słowa
Meg
2 lata temu
Super Bogusiu!
Hipokryzja
2 lata temu
Ja jako siostra niepełnosprawnej dziewczyny powiem jedno. Moja mama musiała zrezygnować z pracy żeby zająć się siostrą. Miesięczne wsparcie państwa to 400 zł, a koszty jej utrzymania mając na względzie leki, rehabilitacje itd. na miesiąc wynoszą minimum 3x tyle. Mój tata musiał wyjechać do innego państwa gdzie pracuje po 12 h dziennie żeby wiązać koniec z końcem. Moja rodzina jest rozbita, zadłużona, wiecznie smutna i zmartwiona. Rodzice mają ok. 60 lat a są tak zniszczeni życiem jakby mieli po 80. Nigdy nigdzie nie byliśmy na wakacjach. A siostra wegetuje i nawet nie wie co się dzieje wokół. Chcesz takiego życia dla siebie i swojej rodziny? Pozwól zdecydować... Nie wszystkich na to stać.
Najnowsze komentarze (260)
Fgvnkm
2 lata temu
Po co podkreślać, że to kobieta niepełnosprawna? Mnie interesuje to jakim jest człowiekiem a to jej nie definiuje.
Ewcia
2 lata temu
Całkowicie się z panią zgadzam niech państwo wreszcie pokaże że dba o niepełnosprawnych czy upośledzonych ludzi a nie zajmuje się macicami kobiet to nie średniowiecze żeby decydować za kobiety one mają swój własny rozum i sumienie niech każdy żyje jak chce po prostu tak wygląda wolność niech tzw władza zajmie się tym by więcej kasy przeznaczyć na domy dziecka czy hospicja a kobietom pomogą w opiece i wychowaniu chorych i niezdolnych do samodzielnego życia dzieci
Gość
2 lata temu
Mądre slowa, ja obecnie wegetuje, a nie zyje. Zepsuli mi kręgosłup robiac operacje, sle naprawic na nfz kazdy boi się. A operacjr prywatnie nie stac mnie. Rehabilitscji odpowiedniej dla mnie tez nie ma i po prostu zmieniane sa zalecane zabiegi przez rehabilitantow
Mała
2 lata temu
Jakim prawem rząd skazuje kobiety na takie tortury. Nie wyobrażam sobie być w ciąży i urodzić dziecko tylko po to, żeby zaraz umarło. Nie mówię o dzieciach, które mogą żyć po urodzeniu, ale np. o takich bez wykształconych narządów itd. To są naprawdę straszne choroby, dlaczego kobieta i dziecko mają cierpieć. Mam 5-letnią córkę, planowałam kolejne dziecko, ake niestety rezygnuję. Nie wiem, co bym zrobiła, gdyby lekarz powiedział mi, że jestem w ciąży z dzieckiem, które jest bardzo chore, które umrze po urodzeniu. Chciałabym mieć jednak opcję wyboru, zresztą mój brzuch moja sprawa, co komu do tego. Ile rząd pomaga dzieciom niepełnosprawnym, o wszystko muszą się prosić. W większości przypadków ojciec dziecka na wieść, że urodzi się upośledzone, ciężko chore, zbiera manatki i odchodzi. Nie ma co się oszukiwać, takie są realia. Jeszcze póki rodzice dziecka z niepełnosprawnością żyją, jakoś to jest. Gorzej, jeśli braknie matki dziecka. Kto mu wtedy pomoże, kto da przysłowiową kromkę chleba. Każdy ma prawo żyć, ale dajmy kobiecie prawo wyboru.
Lol
2 lata temu
To wszysto się w głowie nie mieści .
aldona
2 lata temu
myślę dokładnie tak samo jak Pani
pytanie-może ...
2 lata temu
Mamy w Sejmie od ponad roku "żywą gotówkę"-co zrobiła dla niepełnosprawnych i ich matek- zwłaszcza tych EWK?
tora
2 lata temu
a co z osobami zdrowymi fizycznie, ktore "wegetują" i nie potrafia zyc???
Kzii
2 lata temu
Właśnie osoby z niepełnosprawnością powinny brać udział w strajku i zabrać głos , może wtedy by coś dotarło do tych z PiS
Agata
2 lata temu
Bardzo mądre słowa. Każdy może wejść na stronę SIEPOMAGA i zobaczyć jak państwo polskie dba o chore dzieci. Rodziny są pozostawione same sobie i mogą "spokojnie" czekać na śmierć swojego dziecka bo państwo nie refunduje leczenia. Ludzie gdzie my żyjemy? Miliony trwonią z naszych pieniędzyzarówno na szczeblu samorządów jak i państwa a na leczenie nie ma. Dno!!!!!!!
Ggg
2 lata temu
Ta Pani ma racje ani ten rzad ani poprzedni nie byl w stanie pochylic sie nad sytuacja osob chorych.
Dkgt
2 lata temu
Napiszcie o innej niepełnosprawnej-pudelija. O tym jak oszukała ludzi, wielu celebrytow też jej pomagało, a teraz albo milczą, albo przepraszają. Wczoraj qczaj stanął w jej obronie nie znając faktów, a potem zaczął się delikatnie wycofywać. Pudelija robi złą reklamę innym niepełnosprawnym i przez nią ludzie nie będą chcieli wspomagać finansowo potrzebujących.
pati
2 lata temu
Dziwne ma podejście będąc sama niepełnosprawną... Nie rozumiem tego. Są równi i równiejsi??? Ona miała prawo się urodzić, chociaż w życiu nie zrobiła kroku samodzielnie, a inne chore dzieci mają być zabijane???
Ciekawe
2 lata temu
Gdyby kobiety zastanawiały się nad tym 30 lat temu to Bogusi by nie było....!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie