Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|
aktualizacja

Orły 2023. Dawid Ogrodnik emocjonalnie ze sceny: "Dzieci umierają każdego dnia. Zbierają żniwa tego, jaką uprawiamy politykę"

249
Podziel się:

Za nami tegoroczne rozdanie Orłów, nazywanych też "polskimi Oscarami". Jednym z nagrodzonych został Dawid Ogrodnik, który skorzystał z okazji i wystosował ze sceny ostry apel. Wspomniał też o nagrodzie przyznanej jednej z koleżanek z branży.

Orły 2023. Dawid Ogrodnik emocjonalnie ze sceny: "Dzieci umierają każdego dnia. Zbierają żniwa tego, jaką uprawiamy politykę"
Emocjonalna przemowa Dawida Ogrodnika podczas rozdania Orłów (AKPA)

Za nami tegoroczna gala rozdania Orłów, która miała miejsce już po raz 25. Na wydarzeniu pojawiła się śmietanka polskiego show biznesu, w tym oczywiście zwycięzcy, którzy wrócili do domów ze słynnymi statuetkami. Nagrodę otrzymali tym razem m.in. Jerzy Skolimowski za film "IO", Andrzej Seweryn za drugoplanową rolę w produkcji "Śubuk" czy Dawid Ogrodnik za najlepszą męską rolę w filmie "Johnny".


Zobacz: Orły 2023 - wyniki. Znamy tegorocznych laureatów!

Orły 2023. Dawid Ogrodnik wygłosił emocjonalną przemowę. Padły ostre słowa

Zainteresowaniem mediów cieszył się w szczególności ostatni z wymienionych. Poniedziałkowego wieczoru Dawid Ogrodnik pojawił się na ściance z nową ukochaną, a w trakcie gali skorzystał z okazji i wygłosił ze sceny płomienną przemowę. Odbierając nagrodę, aktor nawiązał do trudnej sytuacji uchodźców.

Gdyby mój bohater był dzisiaj z nami, to nie byłoby go tu dzisiaj. Byłby z ludźmi na granicy, oni potrzebują naszej solidarności, naszego wsparcia i są wypychani w ciemny las, gdzie umierają dzieci - zaczął.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Johnny" - zwiastun filmu z Dawidem Ogrodnikiem

Jak podkreślił, ofiarami są w tej sytuacji szczególnie dzieci, które powinniśmy chronić. Wspomniał też o politycznych nastrojach panujących w naszym kraju.

Te dzieci umierają każdego dnia, sytuacja w Polsce jest dramatyczna, dlatego apeluję do wszystkich, te dzieci zbierają żniwa tego, jaką uprawiamy politykę i w jakim żyjemy kraju - mówił.

W swojej przemowie odniósł się też do faktu, że Maria Pakulnis otrzymała tego wieczoru swoją pierwszą statuetkę, także za rolę w filmie "Johnny".

To wstyd, że tak zdolna aktorka musiała czekać na statuetkę tak długo - padło ze sceny.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(249)
Gosc
2 tyg. temu
Mówiłeś ze gdyby twój bohater (czyli ks. Kaczkowski) żył, to nie byłby na Orłach, tylko na granicy gdzie umierają dzieci. To może ty też zajmuj się swoją małą córeczką, a nie lansujesz się na każdej imprezie z cyc atą kochanką przez która wyrzuciłeś rodzine do śmieci.
Jkk
2 tyg. temu
Kryzys wieku średniego wjechał na pełnej. Ogrodnik, zjedz lepiej snickersa
Grintedp990
2 tyg. temu
Ale zmanierowany. Chyba mu się wydaje, że jest drugim Gajosem albo Wilhelmim. Nie ten poziom alimenciarzu.
Obłęd
2 tyg. temu
Obrzydliwe jest wciąganie nieżyjącego ks. Kaczkowskiego w politykę. On unikał jak ognia tego tematu. Zakasowywał rękawy i pracował z najbardziej poszkodowanymi. Cóż... aktorzy światowego formatu jak Tomasz Kot czy Marcin Dorociński nigdy nie błaznują w podobny sposób
Cyrk
2 tyg. temu
W ten sposób ośmieszył tylko Marię Pakulnis. Jest świetną aktorką i niekoniecznie chciała usłyszeć takie słowa. A słowa o umieraniu na granicy świadczą o kompletnym ignoranctwie i braku znajomości prawa międzynarodowego
Najnowsze komentarze (249)
MieszkaniecIs...
2 tyg. temu
Jak zwykle manipulacja i granie na emocjach dziećmi. Oderwany od rzeczywistości aktorzyna z doklejonym wąsem poucza Polaków na kogo mają głosować, co czuć i myśleć. Nie pytany o zdanie używa 5 minut w mediach do propagandy politycznej.
Francuzka
2 tyg. temu
Na Zachodzie ofiarami zamachów i gwałtów są europejskie dzieci, które naiwnie przyjęły uchodźców bo uwierzyły w humanitaryzm oderwanych od rzeczywistości aktorów.
She
2 tyg. temu
Bojkotuję POlitykujących " artystów".
Elle
2 tyg. temu
Propaganda prouchodźcza i branie na litość przez opłacanych politykujących" artystów" Na Zachodzie tak wyprano mózgi ludziom, a dziś mają zamachy i gwałty ma europejskich dzieciach.
aga
2 tyg. temu
nie lubię go od czasu, gdy rozstał się z Martą Nieradkiewicz.
Gośka
2 tyg. temu
Szczera prawda!
###
2 tyg. temu
Idi w ...
GościuUuUu
2 tyg. temu
Czy on myśli, że jest Jackem Nicholsonem? Odwalił się z tymi okularami. Inna sprawa, że swoje piękne komentarze niech kieruje do reżimu białoruskiego a nie do Polaków
Gosc
2 tyg. temu
W dawnych czasach aktorów i "szansonistów" nie szanowano. Kojarzono ich działalność z innym (starym jak świat) zawodem i były ku temu powody. Nie uznawano ich za przedstawicieli kultury i autorytety. Dzieciom na widok aktorek zasłaniano oczy. Potem aktorzy zyskali szacunek ciężko na to pracując. Ten pan niweczy te wysiłki. Dzięki takim jak on nikt już nie będzie brał wypowiedzi aktorów na poważnie. Smutny widok
Aldona
2 tyg. temu
Co to za autorytet? Kto to jest????
Daria🥰🥰🥰
2 tyg. temu
Brawo
wychowawca z ...
2 tyg. temu
co ten aktor Ogrodnik bierze? i dlaczego tak dużo? a rodzice o tym wiedzą?
ola
2 tyg. temu
Czy wszyscy aktorzy są tak bezgranicznie i niereformowalnie mądrzy?
marek
2 tyg. temu
Litości!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie