Trwa ładowanie...
Przejdź na
aktualizacja

Oskarżany o molestowanie seksualne kleryków abp. Juliusz Paetz pochowany w Poznaniu. Wejścia do bram katedry strzegła ochrona

119
Podziel się:

Jak wyjaśnił arcybiskup Stanisław Gądecki, decyzja o miejscu pochówku podjęta została "w trosce o jedność Kościoła, alby wierni strzegli samych siebie i byli bez grzechu".

Oskarżany o molestowanie seksualne kleryków abp. Juliusz Paetz pochowany w Poznaniu. Wejścia do bram katedry strzegła ochrona
(East News, East News)
bECSKbAl

15 listopada w wieku 84 lat zmarł arcybiskup Juliusz Paetz, który zasłynął w mediach głównie dzięki oskarżeniom dotyczącym molestowania kleryków w poznańskim seminarium duchownym.

Tego samego dnia archidiecezja poznańska poinformowała, że* "miejsce pochówku, jak również forma pogrzebu, zgodne z normami Kodeksu Prawa Kanonicznego, zostały ustalone w wyniku konsultacji ze Stolicą Apostolską i Nuncjaturą Apostolską w Polsce oraz rodziną zmarłego".*

bECSKbAn

W poniedziałek w katedrze poznańskiej na Ostrowie Tumskim odbył się pogrzeb Paetza. Od rana wejścia do katedry pilnowało trzech ochroniarzy, którzy* nie wpuszczali do środka nikogo, informując, że "uroczystość ma charakter prywatny".* Dopiero, jak karawan opuścił Ostrów Tumski, wiadomo było, że pochówek jednak nie odbędzie się w katedrze.

Trumna z ciałem arcybiskupa Paetza opuściła katedrę poznańską po godz. 9 - podaje epoznan.pl. Hierarcha pochowany zostanie na cmentarzu parafialnym św. Antoniego Padewskiego na Starołęce. Tam też spoczywa jego brat.

Na spotkaniu z dziennikarzami, które odbyło się w trakcie trwania uroczystości pogrzebowej, arcybiskup Stanisław Gądecki wyjaśnił, że decyzja o miejscu pochówku podjęta została *"w trosce o jedność Kościoła, alby wierni strzegli samych siebie i byli bez grzechu". *

bECSKbAt
bECSKbAO
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(119)
Gość
2 lata temu
Jak to bez grzechu jak grzeszył i to ciężko zboczeniec
jakty
2 lata temu
Oby trafił do piekła
gość
2 lata temu
Kiedys kto popelnił samobójstwo był pochowany pod płotem i bez wstawienia trumny do kościoła- a to przecież osoby ,którzy byli chorzy i nikt im reki nie podał . Tak jest też i dzisiaj. A tu Pan bo to nie arcybiskup, gwałciciel i wstawiają do kościoła i pochowany z wielkim przytupem. Takich jak on powinni chować pod płatem a nawet za płotem.Wstydźcie się ludzie w purpurach. Zamiatacie wasze skłonnosci pod dywan.
bECSKbAP
Adela
2 lata temu
Mam nadzieję, że piekło istnieje, bo na nie zasluzyl za zniszczenie tyłu żyć, za butę, za pychę, za kłamstwa.
gosc
2 lata temu
dlatego kościól zapełniają tylko dziadki a młodych brak ,niedługo dziadki wymrą a koscioły bedą stały puste bo ludzie kościoła grzeszą gorzej niż przeciętny Kowalski a powinni dawac przykład swej dobrodusznosci i wiary w dobro !!! wierzę w Boga a nie w księży !!!
Najnowsze komentarze (119)
trr
2 lata temu
BAZA UMARŁYCH ZOSTAŁA ZAKTUALIZOWANA!!
Davis
2 lata temu
Chory ten kraj!
Hatrun
2 lata temu
przecież wystarczyłaby śmieciarka i wysypisko.
Julia
2 lata temu
Już raz pochowali Wesołowskiego z honorami a tyle dzieci wykorzystał na Dominikanie...wstyd i zakłamanie!!!
ks. Tadeusz
2 lata temu
Myślałem, ze Biskup Gądecki jest jakby bardziej rozumny!!!!!!!! Niesmaczna wypowiedż!!!!! Nie na miejscu i w ogóle!!!!!!!!!!! Uderzać w sumienia wiernych tylko dlatego, że pod ich skrzydłami ukrywany był pedofil!!!!!! Słabe!!!!! Bardzo słaba wypowiedź. Wystarczyło aby to wydarzenie przemilczeć i pochować w skromności. Poznaniacy pamiętają igraszki Petza!!!!!!! W końcu i tak był hańbą dla kurii poznańskiej więc jaki to ma sens żeby oceniać wiernych, których jest i tak coraz mniej w kościele!!!!
Viola
2 lata temu
Fatalna kolejna wypowiedz biskupa Gądeckiego. Byle tylko oczyścić swoich!!!!!!!!!! A w końcu co się dziwić przecież to z tego samego gniazda koleś!!!!!!!!! Jezeli moge coś doradzić to trzeba było przemilczeć to wydarzenie i w spokoju odejść Petzowi!!! Ale nie!!!! Kościół znów uderza w wiernych mimo, że swoją zbłąkaną owcę chowa!!! Co za butność i pycha w hierarchii Kościoła!!!! Włos na głowie się jeży!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ludzie naprawdę potrafią myśleć!!!!!!
babilon
2 lata temu
Właśnie przez takie wypowiedzi jak Gądeckiego ludzie uciekają z kościoła!!!!!!!!!!!!!!
stokrotka
2 lata temu
Jestem oburzona wypowiedzią arcybiskupa Gądeckiego!!!!!! Tylko dlatego, że to ich człowiek to zaraz uderzać w wiernych, ze mają sami siebie strzec!!!!!!! Paskudna wypowiedż nie godna tego stanowiska!!!!!!! Czy nie lepiej było powiedzieć że Pan Bóg go osądzi my nie mamy do tego prawa???? Nie, trzeba było przyłożyć wiernym obuchem przez łeb!!!!!! Bardzo nie ładnie biskupie Gądecki oj bardzo nie ładnie!!!!!!
bECSKbAH
Ala
2 lata temu
Mam nadzieję że trafi tam gdzie jego miejsce do piekła
ola
2 lata temu
belzebub juz lapy zaciera
poznanianka
2 lata temu
Oj,oj katolicy, gdzie Wasze przebaczenie?
ares
2 lata temu
Kotły się już grzeją... Piekło czeka.
Krycha
2 lata temu
Kleryk tak grzeszy jakby wiedział że nie ma nieba
dddp
2 lata temu
stary zbuk
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bECSKbBA
bECSKbBB
bECSKbBC
bECSKbBD
bECSKbBE
bECSKbBj