Trwa ładowanie...
Venus
Venus
|
aktualizacja

Poznajcie współczesnych polskich arystokratów! Książę Jan Lubomirski, Beata Tyszkiewicz, Anna Czartoryska... (ZDJĘCIA)

147
Podziel się:
147
Podziel się:

Jan Lubomirski, Mikołaj Rey, Anna Czartoryska - potomkowie polskich, arystokratycznych rodzin często decydują się na życie w blasku fleszy. Przedsiębiorcy, aktorzy, politycy... Oto współcześni polscy arystokraci.

1
 / 10
Poznajcie współczesnych polskich arystokratów! Książę Jan Lubomirski, Beata Tyszkiewicz, Anna Czartoryska... (ZDJĘCIA)
Poznajcie współczesnych polskich arystokratów! Książę Jan Lubomirski, Beata Tyszkiewicz, Anna Czartoryska... (ZDJĘCIA)
Blaski fleszy, ogromne majątki... Kim są polscy arystokraci? (AKPA, FORUM, Instagram)
0
0

Arystokrackie rody od zawsze wzbudzają zainteresowanie, także mediów i ich odbiorców. Choć w Polsce nie mamy do czynienia z royalsami na miarę brytyjskiej rodziny królewskiej, opinii publicznej dało się poznać wielu potomków arystokrackich rodzin. Niektórzy żyją z dala od blasków fleszy, a inni są stałymi bywalcami ścianek. Współcześni polscy arystokraci zyskali rozgłos m.in. dzięki medialnym dokonaniom, sporym majątkom czy ponadprzeciętnym talentom.

Poza politykami czy osobowościami medialnymi, na "salonach" można spotkać także arystokrackie pary, które swoją obecnością wzbudzają zawsze spore zainteresowanie. Przy okazji ostatniej Gali Mistrzów Sportu na czerwonym dywanie pozował m.in. książę Jan Lubomirski wraz z małżonką, hrabianką Heleną Mańkowską. W mediach widuje się też m.in. Annę Czartoryską z mężem Michałem Niemczyckim, który jest jednym z najbogatszych Polaków. Wśród przedstawicieli "błękitnej krwi" znajdują się też chociażby ikona polskiej telewizji Beata Tyszkiewicz oraz Alexi Lubomirski, który fotografował największe międzynarodowe sławy.

Zobaczcie, kim są współcześni polscy arystokraci.

2
 / 10
Jan Lubomirski-Lanckoroński

Do grupy najsłynniejszych polskich arystokratów należy bez wątpienia Jan Lubomirski-Lanckoroński. 44-letni książę jest prawnikiem, prezesem Grupy Landeskrone oraz Fundacji Książąt Lubomirskich. Jego nazwisko widnieje na liście 100 najbogatszych Polaków. W 2013 roku, po 12 latach małżeństwa, rozwiódł się z Dominiką Kulczyk, dzieląc majątek wart 165 (!) milionów złotych. Ponad dwa lata temu książę Lubomirski poślubił hrabiankę Helenę Mańkowską. Jan sporadycznie pojawia się w mediach, gdzie ochoczo gawędzi np. na temat brytyjskiej rodziny królewskiej.

3
 / 10
Helena Mańkowska

Hrabianka Helena Mańkowska prowadzi prywatne uzdrowisko w Szczawnicy i pałac w Nawojowie. Choć urodziła się i przez ponad pół życia mieszkała we Francji, przyjechała i została w Polsce właśnie dla rodzinnego uzdrowiska, które jej pradziadek kupił jeszcze w 1909 roku. W 2020 roku poślubiła Jana Lubomirskiego, tworząc z nim iście arystokratyczne małżeństwo. Co ciekawe, para jest też ze sobą w jakimś stopniu spokrewniona (Jan jest "wujem Heleny piątego stopnia"). Kilka dni temu zakochani zaszczycili swoją obecnością Galę Mistrzów Sportu.

4
 / 10
Anna Czartoryska-Niemczycka

Anna Czartoryska jest córką Stanisława Czartoryskiego, magistra prawa, dyplomaty i zapalonego ogrodnika. Ukończyła szkołę muzyczną imienia Fryderyka Chopina w Warszawie. Jeszcze niedawno planowała podbój polskiego show biznesu i karierę aktorską z prawdziwego zdarzenia. Zdaje się jednak, że ambitne plany 39-latki trochę się zmieniły, a jej celebrycka kariera nieco przygasła. Czartoryska jest jednak aktywna w mediach społecznościowych, gdzie ochoczo relacjonuje codzienność.

5
 / 10
Michał Niemczycki

Mężem Anny Czartoryskiej jest od 2013 roku Michał Niemczycki. 42-latek jest synem Zbigniewa Niemczyckiego, właściciela Curtis Group i jednego z najzamożniejszych Polaków. Michał jest absolwentem prestiżowego uniwersytetu w Los Angeles. Co ciekawe, gdy był jeszcze studentem, trafił do więzienia na dwa lata za przemyt narkotyków. Dziś jest majętnym biznesmenem i wychowuje wraz z Anną czwórkę pociech.

6
 / 10
Mikołaj Rey

Mikołaj Rey urodził się i wychował we Francji, a do Polski przyjechał w 1999 roku. Od tamtego czasu mieszka w Krakowie. Jest potomkiem Mikołaja Reja - szlachcica, renesansowego pisarza uznawanego za ojca literatury polskiej. Rey na co dzień trudni się gotowaniem, a swoje kulinarne popisy prezentuje widzom "Dzień dobry TVN". Szerszej publiczności dał się poznać dzięki udziałowi w jednej z edycji "MasterChefa". Ma na swoim koncie również występy w kilku sezonach programu "Projekt Lady".

7
 / 10
Beata Tyszkiewicz

Beata Tyszkiewicz, która uznawana jest za "pierwszą damę polskiego kina", również ma arystokratyczne korzenie. 84-latka jest córką Krzysztofa Marii Tyszkiewicza i Barbary z Rechowiczów. Urodziła się i pomieszkiwała w pałacu w Wilanowie, gdzie jej rodzice mieli mieszkanie w jednej z oficyn. Była żona Andrzeja Wajdy znana jest z wielu wspaniałych kreacji filmowych i serialowych. Dla wielu Tyszkiewicz to symbol klasy i wyrafinowania. Młodsze pokolenie kojarzy ją głównie z jurorowania w programie "Taniec z gwiazdami", gdzie zasiadała w jury przez 15 lat. Ze względu na problemy zdrowotne wycofała się z medialnego życia, a według niedawnych doniesień aktorka nie wychodzi już nawet na spacery.

8
 / 10
Konstanty Radziwił

Konstanty Radziwiłł to jedyny ze znanych arystokratycznych potomków, który na poważnie zajął się polityką. 65-latek w 2015 roku objął urząd ministra zdrowia w rządzie Beaty Szydło, a później Mateusza Morawieckiego. Konstanty Radziwiłł wywodzi się z polskiego rodu książęcego Radziwiłłów herbu Trąby. W latach 2001-2010 kierował Naczelną Izbą Lekarską, a od 2019 roku jest wojewodą mazowieckim.

9
 / 10
Tomasz Ossoliński

Pochodzący z Katowic Tomasz Ossoliński również wywodzi się z rodziny z "tradycjami". Sam ochoczo pojawia się na czerwonych dywanach i gości w mediach. Projektantowi udało się awansować na jednego z topowych polskich kreatorów mody. Jego specjalnością są garnitury. Może być kojarzony z emitowanego niegdyś programu "Project Runway", który miał okazję poprowadzić.

10
 / 10
Alexi Lubomirski

Alexi Lubomirski to niezwykle utalentowany przedstawiciel arystokratycznych potomków. 48-latek jest jednym z bardziej rozchwytywanych fotografów modowych na świecie. Potomek Lubomirskich, któremu przysługuje tytuł "Jaśnie Oświeconego", przyszedł na świat w Wielkiej Brytanii. Jego matka pochodzi z Peru, ojciec zaś jest Polakiem mieszkającym w Paryżu. Lubomirski pracował z najważniejszymi osobistościami świata mody, filmu, sztuki czy polityki. Przed jego obiektywem stanęli m.in. Julia Roberts, Austin Butler czy sam król Karol III. Jednymi z jego największych osiągnięć jest słynna sesja zaręczynowa Meghan Markle i księcia Harry'ego, a także fotografie z ich zaślubin.

KOMENTARZE
(147)
Poeta
rok temu
A lord R.von Majdan gdzie?
Thank
rok temu
A Niemczycki to niby po kim ma błękitna krew? Żonie?
mnn
rok temu
Mamy XXI wiek i już przestańcie z tymi tytułami. BARDZO DAWNO TYTULY MOZNA BYŁO KUPIĆ. LUB ZDOBYWANO WŁADZĘ SIŁĄ. MÓWIONO ZE W NICH PLYNIE NIEBIESKA KREW A TU ZONG KREW CZERWONA .
Lololo
rok temu
Od 1935 roku w Polsce się nie używa tytułów arystokratycznych, a jak ktoś używa to jest wiocha i tyle.
Kkkk
rok temu
Pan J.Lubomirski i pani Mańkowska serio ale co to za wygląd jest!? I jeszcze jego gadulstwo o angielskiej rodzinie -to go jakos nobilituje ? Przecież to jest żenujące … jedyna DAMÀ tego towarzystwa jest Pani Beata Tyszkiewicz. To jest klasa! Wspaniała zawsze ! Reszta może jej buty czyścić.
Najnowsze komentarze (147)
gość1
7 miesięcy temu
Na rodach arystokratycznych ciąży trauma wielokrotnych zdrad Polski i w imię własnych interesów a nawet fobii kupczenie naszą tożsamością. Nie powinni się tak reklamować. Znam potomków rodziny chrabiowskiej , ale oni są skromni i normalni. I tak powinno być.
Lord Zyga
rok temu
Dobrze wiedzieć kto jest kim i z kim... Beata Tyszkiewicz to wybitna aktorka i piękna. Zyga
Kuba
rok temu
Beata Tyszkiewicz mieszkala w Wilanowie ale nie na salonach tylko na zapleczu
Indira
rok temu
Arystokrackie? Serio?
Ewa
rok temu
A tak na serio kto z tych ludzi urodził się faktycznie arystokratą a kto z nich ma przypisany tytuł przez różne dziwne życiowe koneksje?
mmm
rok temu
ale maja przewalone, nie moga hajtnac sie z kims spoza sfer hehe
To ja
rok temu
Beata Tyszkiewicz urodziła się w pałacu w Wilanowie przed wojną, kiedy właścicielami pałacu była ich rodzina- Braniccy. W czasie wojny przeprowadzili się do pałacu w Nieborowie. A oficyny w Wilanowie to były po prostu skrzydła pałacu.
Bryle👓
rok temu
Człowiek jest wart tyle ile sam osiągnie. Nie mamy wpływu na to gdzie się rodzimy. Cenię mojego lekarza, okulistę, który pochodzi z wiejskiej, chłopskiej rodziny, gdzie bieda aż piszczała, a on żeby zostać lekarzem musiał studiować na WAMie, bo dla biedaków innej opcji wtedy nie było. Tam mu dali akademik, trzy posiłki, stypendium i dlatego mógł się w ogóle uczyć. Ten człowiek uratował mi wzrok po wypadku kiedy właściwie nie było czego ratować. On walczył do końca, całą noc i dzięki niemu widzę dziś na jedno oko. Mam w nim wadę ale to nic w porównaniu z tym, że miałam nie widzieć w ogóle. Mój przypadek wszedł do dokumentacji naukowej miejscowej uczelni medycznej i został zawarty w doktoracie tego lekarza. W życiu mu się za to nie wywdzięczę. Natomiast jak widzę i słyszę ex Kulczykowej albo kryminalistę od Czartoryskiej i resztę błaznów o nie wiem czy się śmiać czy płakać 🤷🏼‍♀️
Etno
rok temu
Oczywiście, że Beata Tyszkiewicz jest arystokratką. I z matki i ojca. W necie można znaleźć jej drzewo genealogiczne. W prostej linii pochodzi od słynnego księcia Gedymina!
8888
rok temu
Zapomnieliście o Małgorzacie Potockiej, byłej minister zdrowia- Radziwił..
taaa
rok temu
Niemczycki nie jest arystokrata
antymonarchis...
rok temu
W Polsce nie ma wspolczesnej arystokracji, bo w Polsce nie ma arystokracji i chwala komu tam potrzeba. Dosc zachwytu nad tymi wielowiekowymi darmozjadami ,wyzyskiwaczami , wlascicielami duszyczek. Marzy im sie jeszcze cos? Niech im sie marzy i na tym koniec.
Prince Bolek
rok temu
Jam jest Bolesław Sadzikupa-Ptaszyszyn z domu Wygódka 👑🤴👑, moją babką od strony zachodniej była Dobrawa Palidzięcioł. I co teraz?
Lucjan
rok temu
Z tego towarzystwa szanuję jedynie panią Tyszkiewicz. Reszta to marne osobowości, bez realnych dokonań
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Beyoncé BEZ GRAMA makijażu pokazała, jak naprawdę wyglądają jej włosy. Wspomniała o perukach: "To niczyja sprawa" (ZDJĘCIA)

Beyoncé, która często występuje w peruce i mocnym makijażu, tym razem zaprezentowała się w wydaniu naturalnym. Piosenkarka pokazała, jak wygląda pielęgnacja jej włosów.
9.

Amanda Bynes w NATURALNEJ odsłonie spaceruje po ulicach Los Angeles (ZDJĘCIA)

Amanda Bynes przez presję związaną ze statusem idolki nastolatków przed laty popadła w ogromne problemy i wycofała się z show-biznesu. Mimo że kiedyś występowała w największych produkcjach filmowych, jak np. "Ona to on", czy "Czego pragnie dziewczyna", to dziś, choć jej gwiazda przygasła, wciąż nie może odpędzić się od paparazzi.
8.

Philipp Plein zorganizował HUCZNE baby shower! Projektant ledwo co porzucił matkę dwójki swoich dzieci (ZDJĘCIA)

Philipp Plein jest znanym koneserem kobiecego piękna. W tym roku projektant zdążył rozstać się z matką swoich dzieci i spłodzić kolejną pociechę, która niedługo przyjdzie na świat. Wcześniej Niemiec wyrządził nowej ukochanej baby shower na bogato...
7.

Tak mieszkają Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke: Dwupoziomowy apartament pełen złota i marmuru. Luksusowo? (ZDJĘCIA)

Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke mogą pochwalić się nie tylko niezwykle udaną relacją, ale również gustownym mieszkaniem. Taneczna para razem z córką Różą zamieszkuje dwupoziomowy apartament. Zobaczcie, jak urządzili swoje cztery kąty.
6.

Iwona Pavlović przeszła spektakularną metamorfozę. Pamiętacie, jak wyglądała przed OPERACJĄ NOSA? (ZDJĘCIA)

Iwona Pavlović jest rzadkim przykładem gwiazdy, która przyznaje się do plastyki nosa. Jurorka "Tańca z Gwiazdami" poszła pod nóż 16 lat temu, a za operację zapłaciła 6 tysięcy złotych. Zmiana na plus?
5.

Kulisy "Tańca z Gwiazdami": Zmęczona Ewa Kasprzyk oraz parkingowe czułości Roksany Węgiel i Kevina (ZDJĘCIA)

Ćwierćfinałowy odcinek "Tańca z Gwiazdami" za nami. Po zakończeniu nagrań paparazzi uwiecznili emocje, jakie towarzyszyły gwiazdom, po opuszczeniu studia. Nie zabrakło uścisków, soczystych całusów i tanecznych popisów na pobliskim parkingu.
4.

Katarzyna Figura w lateksie i komplecie à la PIŻAMA zadaje szyku na festiwalu. Ikona mody? (ZDJĘCIA)

Katarzyna Figura była jedną z gwiazd, które w minioną niedziele pomaszerowały na Gale zamknięcia Festiwalu Filmowego Script Fiesta. Aktorka pojawiła się na wydarzeniu w dość zaskakującej stylizacji.
3.

Uzbrojona w markowe dodatki Małgorzata Tomaszewska spaceruje z córką i Aleksandrem Sikorą. Przyjaciel na medal? (ZDJĘCIA)

Małgorzata Tomaszewska być może zakończyła pracę w "Pytaniu na Śniadanie", jednak jej przyjaźń z Aleksandrem Sikorą wciąż trwa w najlepsze. Dziennikarz towarzyszył świeżo upieczonej mamie małej Laury podczas spaceru.
2.

Georgina Rodriguez i Cristiano Ronaldo prezentują WYSPORTOWANE sylwetki na plaży. Fani: "Dwie najpiękniejsze osoby na świecie" (ZDJĘCIA)

Georgina Rodriguez opublikowała na Instagramie romantyczne nagranie, na którym razem z Cristiano Ronaldo nie szczędzili sobie czułości. W sekcji komentarzy pojawiła się lawina komplementów.
1.

62-letnia Meg Ryan zaszczyciła swoją obecnością festiwal w Barcelonie. Niedawno internauci nie mogli jej rozpoznać po poprawkach (ZDJĘCIA)

Meg Ryan pojawiła się na festiwalu filmowym w Barcelonie. Zdaje się, że 62-letnia gwiazda zaczyna przywracać swój naturalny wygląd twarzy. Jest lepiej?