Trwa ładowanie...
Przejdź na
Droppa
|

Prawnik Szyca DRWI z Sylwestra Latkowskiego: "Równie dobrze może uznać, że Borys jest kosmitą"

170
Podziel się

"Jego techniki są sprzeczne nie tylko z zasadami dziennikarstwa, ale też zdrowego rozsądku" - twierdzi mecenas Szymon Firek.

Prawnik Szyca DRWI z Sylwestra Latkowskiego: "Równie dobrze może uznać, że Borys jest kosmitą"
Prawnik Borysa Szyca odpowiada Sylwestrowi Latkowskiemu (fot. ONS)
bDSWStWt

Od ubiegłej środy nie cichną echa głośnej debaty, która odbyła się na antenie TVP1 po emisji dokumentu Sylwestra Latkowskiego, Nic się nie stało. Nie posiadając żadnych twardych dowodów na winę którejkolwiek z gwiazd pokazanych przelotem w filmie, reżyser zaczął rzucać nazwiskami osób, które jego zdaniem mogą posiadać informacje na temat działalności szajki wykorzystującej nieświadome nastolatki. Na szczycie tej listy znalazł się Borys Szyc.

W odpowiedzi na insynuacje Latkowskiego aktor wydał oficjalne oświadczenie, w którym odcina się od wydarzeń mających miejsce w Zatoce Sztuki. Opublikował również prywatną korespondencję z dziennikarzem, która demaskuje stosowane przez niego metody zdobywania informacji.

bDSWStWv

Nie mając już nic do stracenia, Latkowski postanowił nadal wywierać presję na Szycu. W najnowszym wywiadzie dla Onetu ponownie oskarżył gwiazdora o bliskie relacje z karanymi przestępcami seksualnymi.

To nie chodzi o to, że było się tam raz. Chodzi o to, że pływało się łódką z pedofilem. Jeśli zależy ci na dobru dzieci, to opowiedz, co widziałeś, weź swój telefon. Chciałbym, żeby Szyc ujawnił prywatną korespondencję z tamtego czasu, z rozmów z Marcinem Turczyńskim, jak wyglądała rozmowa na łódce. Aby zechciał pokazać, jak rozmawiał też z “Krystkiem”, jakie zdjęcia sobie pokazywali i wymieniali - mówił Latkowski.

Na słowa dziennikarza zdecydował się zareagować prawnik aktora, Szymon Firek. W wywiadzie z portalem Plejada.pl mecenas wyjawił, że Latkowski może się spodziewać, iż już niedługo zostanie złożony przeciwko niemu pozew sądowy. Przypomnijmy tylko, że Latkowski był już wcześniej karany. Skazano go na 2 lata i 3 miesiące więzienia za wymuszenie rozbójnicze. Był też poszukiwany listem gończym w związku ze sprawą podwójnego zabójstwa.

bDSWStWB

Pan Latkowski coraz częściej udziela wywiadów, w których atakuje w nieuzasadniony sposób, stawia coraz szersze tezy bez udowadniania ich. W związku z tym myślę, że do przyszłego tygodnia podejmiemy wszystkie niezbędne kroki prawne i złożymy pozew, który będzie dotyczył wszystkich dotychczasowych wypowiedzi pana Latkowskiego względem Borysa Szyca - mówi mecenas Firek w rozmowie z Plejadą. - Wywiad dla Onetu to dalsza część insynuacji, które nie znajdują żadnych potwierdzeń w stanie faktycznym i materiale dowodowym. Podejmujemy kroki prawne związane z wypowiedziami pana Latkowskiego, które finalnie będą rozstrzygnięte przez niezależny i niezawisły sąd.

Prawnik podkreślił również, że chcąc formułować jakiekolwiek oskarżenia pod adresem jego klienta, Latkowski powinien najpierw wyposażyć się w odpowiednie dowody w sprawie. Tymczasem sposób jego działania jest najzwyczajniej nieetyczny.

To pewnego rodzaju aberracja logiczna. Ktoś pomawia kogoś bez żadnych dowodów, a później zapowiada, że będzie to udowadniał. Jest to sprzeczne nie tylko z zasadami dziennikarstwa, ale też zdrowego rozsądku. Równie dobrze może być tak, że pan Latkowski uzna, że Borys Szyc jest kosmitą, a my będziemy musieli dowodzić na podstawie badań DNA, że tak nie jest? To właśnie jest tego typu postępowanie, że ktoś wymyśla swoją tezę, a potem ktoś inny musi ją potwierdzać. No nie, przed sądem jest konkretny materiał dowodowy i to Latkowski, zgodnie z zapisem o naruszeniu dóbr osobistych, ma udowodnić, że to, co on mówi, jest zgodne z prawdą - stwierdził przedstawiciel Borysa Szyca.

bDSWStWC

Myślicie, że jeśli dojdzie do spotkania w sądzie, dziennikarz się wybroni?

bDSWStWD
bDSWStWW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(170)
ania
11 miesięcy temu
prawda jest taka, ze Szyc regularnie bywal w Zatoce Sztuki, ktora byla miejscem patalogicznym. Ktos kto byl tam kilka razy ewentualnie mogl sie nie zorientowac co to za miejsce, ale osoba ktora bywala tam non stop musialaby byc nierozgarnieta, zeby nie widziec co tam sie dzieje, szczegolnie jesli przebywala w lozy VIP i plywala motorowka z wlascicielem. Absolutnie nie twierdze, ze jest on pedofilem, ale widzial co sie dzieje, nie prostestowal a nawet bawil sie z ludzmi wykorzystujacymi nieletnie... I zamiast bic sie w piersi udaje ze nie wie o co chodzi.
Xenia
11 miesięcy temu
Bardzo dobrze, że ujawnił prawdę o zatoce pedofilów. Oby tylko winni tych niecnych postępków zostali surowo ukarani bez względu na to czy mają status gwiazdy czy gwiazdora. Stop pedofilii!!!
Pik
11 miesięcy temu
Sylwek ma kwity na niego. Borys niech się śmieje, póki może, ale już niedługo
bDSWStWX
janczi
11 miesięcy temu
Można komentować? Są rozmowy Turka z Michalakiem i pływali motorówką.
StopPedofilom
11 miesięcy temu
Mieszkalem w Sopocie przez rok (2015). Ostrzegano mnie, żebym nie chodził do Zatoki, bo dziwne rzeczy tam się dzieją. Trudno mi uwierzyć w to, że osoba bywająca tam często nic nie wiedziała. Nikt nie oskarżył Szyca, że jest pedofilem, ale że ma informacje mogące pomóc organom ścigania. Jeżeli coś wie a milczy to jest tak samo winny.
Najnowsze komentarze (170)
Celebryta
11 miesięcy temu
Szkoda że się nie pisze, co wyrabiali z tymi młodymi dziewczynami.Ale jak bardzo pokrzywdzeni są celebryci. To dopiero tragedia.
Zgred
11 miesięcy temu
Szkoda, że poważny temat warty uwagi wziął na warsztat ktoś tak niewiarygodny jak Latkowski. Inna sprawa, że Latkowski ma teraz nad sobą parasol całego aparatu państwa i włos mu z głowy nie spadnie. Dlatego brnie i powiela insynuacje. CO więcej będzie pewnie za chwilę jakimś dyrektorem w TVP. Wykonał polecenie władzy to mu się należy.
As1
11 miesięcy temu
Ten prawnik zmienił by zdanie gdyby zgwałcił jego córkę ciekawe czy by szukał wśród kosmitow
Razem
11 miesięcy temu
Bywali, bywali. Niech sobie wezmą mapę i zobaczą gdzie leży Sopot. Bo pomroczność jasna ich oczywiście dotknęła. Jeśli wchodzi na na jacht, katamaran, czy inna żaglówkę z prezesem Zatoki, to wiadomo, że jest się jego dobrym kumplem. Dobrzy kumple jak wiadomo, gadają o tym, jak to fajnie dorabiac się grubego hajsu, jak to jest być prężenie działającym biznesmenem i co robić z nadmiarem wolnego czasu, którego prezie nie mają! Nie jeden słyszał i widział, co dzieje się w tym konkretnym klubie. Gdyby mieli moralne kręgosłupy i cywilna odwagę, to być może Anaid by żyła. Ale, nocne wygiby i chcec otarcia się o "sztukę" sprawiły, że wylazły z nich najgorsze cechy. Kiedyś modne było znać gangusa, teraz wśród bananowej młodzieży modne jest bywać w takich Zatokach, żeby móc się lansować. Koks i botoks, jak mówił prezydent. To zmowa milczenia i chcec przypodobania się publice oraz chcec lansu doprowadziły do tego co się tam wydarzyło. To wspólne działanie systemu, że ręka rękę myje, w końcu niewiarygodnie bezduszne podejście ludzi do ludzi. Teraz niech każdy kto tam bywał odpowie sobie, czy było warto.
Bena
11 miesięcy temu
Szydzić w tej sprawie to tak jakby szydzić z poszkodowanych!!
wr6
11 miesięcy temu
Kundelek broni pedofilów
Carangi
11 miesięcy temu
Każdy klub ma swoje „ zaplecze” ale to nie oznacza , że goście którzy są stałymi bywalcami np ze względu na prestiż , wystrój , klimat i muzykę są pedofilami . W galeriach handlowych są galerianki i z takiego powodu ja mam np nie chodzić do galerii handlowych ?! I również są niepełnoletnie . Dajmy ludziom żyć ... to że jeden jest pedofilem nie znaczy że jego goście również nimi są. Do kościołów chodzi masa ludzi a tam pedofil na pedofilu a na mszach wpatrzeni w nich jak w obrazek . Nie badzmy hipokrytami . Taka sama sytuacja była z Polańskim , była młoda dziewczyna dla której on wtedy był Bogiem chciała z nim ość do łóżka wyglądała na pełnoletnia to poszli do łóżka a po latach zwęszyla , że może uzyskać i pieniądze i 5 minut wiec skorzystała . I za to mam nienawidzieć jednego z lepszych reżyserów ? No nie.
umu
11 miesięcy temu
Nie ma już niezależnych sądów panie Szyc.
bDSWStWP
Wiki
11 miesięcy temu
Takie tłumaczenie klienta w jest potwierdzeniem stawianych szycowi zarzutów panie prawnik gdzie pan to prawo skonczyl we Lwowie może?
Biz
11 miesięcy temu
Celebryci za swoje poparcie biorą kasę albo inne dobra. Niech nie wmawiaja że nie wiedzieli.
ale
11 miesięcy temu
może nagrywali i stąd ten strach
Szakspir
11 miesięcy temu
powiedział jak chcecie mieć zdrowe prawo pozbądźcie się prawników
flik
11 miesięcy temu
Co to za prawnik przeciez wyrok nie zapadl a on kpi tak nie wolno
gdsaweq2435t
11 miesięcy temu
Słyszałam od znajomych związanych z klubami tych ludzi złe rzeczy o Borysie, chodzi o używki i również przebywanie z młodymi dziewczynami (zaznaczam, że nie mam informacji o tym czy były to 15latki czy 18 latki) natomiast sam fakt, ze znajomi zle zareagowali na to nazwisko i to, że nie chcieli się wdawać w szczegóły bo "nie chcą zostać połamani na mieście" o czyść może ale nie musi świadczyć
...
Następna strona
bDSWStXr