Trwa ładowanie...
Przejdź na
Witek
|

Prowadzenie fundacji wyniosło Meghan Markle i księcia Harry'ego WIĘCEJ, niż zdołali zebrać! "Wydali ponad 55 TYSIĘCY DOLARÓW na opłaty prawne"

100
Podziel się:

Okazuje się, że Meghan Markle i książę Harry wydali krocie na koszty związane z likwidacją poprzedniej organizacji non-profit. Tymczasem Archewell nie zebrała nawet 50 tysięcy dolarów... Jesteście pod wrażeniem ich przedsiębiorczości?

Prowadzenie fundacji wyniosło Meghan Markle i księcia Harry'ego WIĘCEJ, niż zdołali zebrać! "Wydali ponad 55 TYSIĘCY DOLARÓW na opłaty prawne"
Meghan Markle i książę Harry więcej wydali na prawników, niż zdołała zebrać ich fundacja (East News)

Niebawem miną dwa lata, odkąd Meghan Markleksiążę Harry zrezygnowali z królewskich obowiązków i udali się do Kalifornii w poszukiwaniu "zwyczajnego" życia. Choć wbrew zapowiedziom żyją jak gwiazdy z prawdziwego zdarzenia, mieszkając w wartej miliony willi i udzielając wywiadów, niezmienne promują się na oddanych aktywistów społecznych.

Po przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych Sussexowie założyli nawet fundację, którą nazwali na cześć syna. Archewell zastąpiła ich wcześniejszą organizację Sussex Royal, z której zrezygnowali ze względu na zakaz królowej Elżbiety II. Po Megxicie zmuszeni byli bowiem zaprzestać wszelkiej działalności pod szyldem rodziny królewskiej.

Zobacz także: Meghan Markle zawsze stawiała na swoim. Jej zachowanie było nie do przyjęcia

Mimo z pewnością szczerych chęci fundacja rodziców Archiego i Lilibet nie działa najlepiej. "Daily Mail" udało się dotrzeć do dokumentów, z których wynika, że Archewell w pierwszym roku działalności zebrała mniej pieniędzy, niż wyniosły Meghan i Harry'ego opłaty prawnicze związane z rozwiązaniem Sussex Royal...

Według danych IRS (amerykańskiej agencji podatkowej) organizacja byłej książęcej pary w 2020 roku zebrała mniej niż 50 tysięcy dolarów. O kilka tysięcy dolarów więcej wydali zaś na prawników zajmujących się likwidacją poprzedniej fundacji.

Dokumenty dla ich brytyjskiej organizacji charytatywnej Sussex Royal, która w 2020 roku zmieniła nazwę na MWX Foundation i jest obecnie rozwiązana, pokazują, że między czerwcem 2020 roku a czerwcem 2021 roku wydano ponad 55 tysięcy dolarów na opłaty prawne, w tym koszty obsługi prawnej związane z zamknięciem organizacji non-profit - podaje tabloid.

Co więcej, ze zdobytych przez "Daily Mail" informacji wynika, że fundusze z poprzedniej organizacji Sussexów... nie trafiły na konto Archewell:

Dokumenty UK Companies House pokazują, że nieistniejąca już brytyjska organizacja charytatywna miała na swoich rachunkach w 2020 roku ponad 380 tysięcy dolarów. Pieniędzy nie przekazano jednak jej siostrzanej organizacji z USA. (...) Co najmniej 55 600 dolarów wydano na prawników, w tym około 35 tysięcy na Harbottle & Lewis i 20 600 na niezidentyfikowaną firmę prawniczą - czytamy.

Prawdziwi biznesmeni?

Zobacz także: Lewandowska jest zmęczona, Wojewódzki ma obsesję, a Pudelek wysyła Oliwkę Brazil na Eurowizję
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(100)
Ha ha
2 tyg. temu
Bo z przymusowych podatków elytom nie brakuje przypływu pieniędzy. A jeżeli trzeba samodzielnie prowadzić działalność to wymaga to już - wiedzy, doświadczenia i wykształcenia. Upppsss. Ta dwójka tego nie ma. Jak mi przykro....
Hmm
2 tyg. temu
Oni poplyna finansowo bo czasy ciezkie a bez szyldu krolewskiego darczyncy nie sa tak hojni
gość
2 tyg. temu
Kolejny wielki sukces aktoreczki z listy z. Największy to wskoczenie do wyra rudemu i ustawienie się na całe życie.
Tru
2 tyg. temu
Miło dla naiwników którzy coś wpłacili
Maga
2 tyg. temu
Chciał normalnego życia to ma. Amerykanie długo nie będą się podniecać książętami bo to nie ich bajka. Ameryka to nie Anglia.
Najnowsze komentarze (100)
fsf
2 tyg. temu
najpierw piszecie że kaśka nie chce mieć nic wspólnego z meghan a za chwile że kaśka jest oburzona brakiem życzeń od Meghan , to Kaśka chce czy nie chce to jak jest
Amerykanie
2 tyg. temu
interesują się życiem gwiazd filmowych i sportu. Oni do tej kategorii nie należą. Meghan zaistniała dzięki ojcu i pierwszemu mężowi, który załatwił jej rolę w serialu. Harry jej nie pomoże, bo nic nie umie robić, a poza Anglią już nic nie znaczy. Tam też nie wrócą, bo spalili za sobą mosty, obgadując royalsów. Tymczasem życie na wysokiej stopie pożre każdy majątek, gdy się nie zarabia. Książę Karol będzie musiał im pomagać, bo w pogoni za kasą gotowi wpaść w tarapaty . Aferzystów nie brak i łatwo wplątać się w kryminalne interesy. Harry jest wnukiem królowej i byłby wtedy wstyd dla całej rodziny.
Hej
2 tyg. temu
Fundacje milionerów są do prania pieniędzy i unikania podatków oraz pozatrudniania znajomych z dumnie brzmiącymi tytułami - a czasem przy okazji może komuś pomogą a frajerzy lecą i wpłacają.
===
2 tyg. temu
Ona została jego zona bo potrzebowała trampoliny do blasków fleszy ale coś ostatnio nie idzie im. Wypisanie z rodziny sprawiło że stali się mało znaczącymi celebrytami, bycie z księciem który gada na własną rodzinę nie przyniósł korzyści jakich ona chciała dla niej ten Harry jest fajtłapa, zostawi go a on potulnie wróci do Anglii
Nie ma nic za...
2 tyg. temu
Lol 😂 Harry nie ma pojęcia o cenach luksusu, przywykł do tego ze to mu za wszystko wszyscy płacili, mieszkanie, jedzenie, ubiory, ochrona, publiczne wyjścia nawet te charytatywne, wywjady i wakacje, były opłacane z kieszeni podatników. On nadal chciał by tak żyć ale bez zobowiązań, ciągłych spotkań z ludźmi. Po prostu on myślał ze może nic nie robić a nadal ciągnąć kasę z Brytyjskiego skarbca. No i się chłopak przeliczył.
Anulla
2 tyg. temu
Meghan jest piękna. Trudno od niej wzrok oderwać.
Jula
2 tyg. temu
Oni są tylko kimś raczej byli kimś w Anglii. Zachciało im się czerwonych dywanów i oklasków w Ameryce a tam księżniczki i książęta nie są tematem który Amerykanów ciekawi, oni mają swoja parę prezydencka i ta para prezydencka Amerykanów interesuje a nie jakiś Harry i megan z Anglii. Jednak megan bo ona jest mózgiem w tym związku pepelnila błąd wypisując się z rodziny królewskiej tylko w rodzinie królewskiej była by uznawana jako VIP wszędzie
Isa
2 tyg. temu
Nie jestem bogata i nigdy nie wpłacam na "fundacje", ale bardzo często pomagam miejscowemu schronisku, zbiórki na leczenie, zbiórki na karmę itp., i wiadomo na co idą pieniądze.
Homer
2 tyg. temu
55 tysiecy dolarow to smieszna kwota zwlaszcza dla nich
OMG!
2 tyg. temu
Amerykanie mają swój własny raj podatkowy: stan Delaware, położony na wschodnim wybrzeżu. Oprócz 100% ochrony przed wierzycielami oraz brakiem konieczności składania informacji o dochodach (w tym informacji kto jest udziałowcem spółki), można też założyć fundację dobroczynną i zgodnie z przepisami prawa tego stanu - na cele charytatywne przeznaczyć JEDYNIE 5% WPŁYWÓW, A POZOSTAŁE 95% PRZEZNACZYĆ NA INNE CELE !!! Wiecie już dlaczego Megan i Harry założyli swoją fundację w Delaware, czyli parę tysięcy kilometrów od swojego miejsca zamieszkania?! Najwyraźniej ludzie nie nabrali się na tę ich "dobroczynność", skoro duet zebrał jedynie 50 tysięcy.
Michał
2 tyg. temu
Przejechali się na tym, w ,,hameryce" nikogo nie interesuje książę i jego żona. Połowa ludzi w USA nawet nie wie gdzie jest UK 😉
hahahaz zalos...
2 tyg. temu
hahahahaha zalosni sa
Asi
2 tyg. temu
Śmieszy mnie ta para 😂😂😂 jak na nich patrzę widzę faceta który mentalnie ma 10 lat i kobietę która chciała być wielka aktorka ale nic z tego nie wyszło 🙊tacy obrotni chodzą do TV i pouczają ludzi i obrazaja swoje rodziny ale to na dłuższą metę nie zda egzamninu. Są w Ameryce a Ameryka to nie Anglia i tam ludzie nie interesują się rodzina królewska. Ameryka lubi ludzi wpływowych za swoją pracę a nie darmozjadów
Hehe
2 tyg. temu
janusze biznesu
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie