Trwa ładowanie...
Paww
|
aktualizacja

Te gwiazdy nie chcą mieć dzieci. "Rodzicielstwo nie jest wyznacznikiem człowieka" (ZDJĘCIA)

1022
1022
Podziel się

Ewa Chodakowska publicznie przyznała, że nie jest gotowa na taki "heroizm". Hanna Bakuła natomiast porównała małe dzieci do... pijaków. Blanka Lipińska uznała, że posiadanie dziecka jest bardzo egoistyczne. Doceniacie takie przełamywanie tabu?

1
 / 16
Te gwiazdy nie chcą mieć dzieci. "Rodzicielstwo nie jest wyznacznikiem człowieka" (ZDJĘCIA)
Te gwiazdy nie chcą mieć dzieci. "Rodzicielstwo nie jest wyznacznikiem człowieka" (ZDJĘCIA)
Te gwiazdy publicznie mówią o nieposiadaniu dziec (Licencjodawca)
0
0

Coraz więcej gwiazd publicznie przyznaje, że świadomie podjęły decyzje o rezygnacji z macierzyństwa. Kilka lat temu jako jedna z pierwszych wrażliwy temat podjęła Jennifer Aniston. Aktorka napisała szeroko komentowany esej, w którym przyznała, że jest zmęczona ciągłymi gratulacjami po nieprawdziwych doniesieniach o jej ciąży.

Z macierzyństwa zrezygnowała również Winona Ryder i Helen Mirren, która przekonywała, że bycie matką nie definiuje człowieka. Blanka Lipińska i Miley Cyrus posiadanie dziecka uważają za egoizm, szczególnie w sytuacji kryzysu klimatycznego. Wątek bezdzietności poruszyła również Aleksandra Kwaśniewska, która zwróciła uwagę, że bardzo wcześnie i świadomie podjęła decyzję o braku potomstwa.

Warto zaznaczyć, że na komentarze o braku dzieci często pozwalają sobie osoby, które nie mają pojęcia o tym, dlaczego ktoś podjął taką, a nie inną decyzję. Choć wiele gwiazd otwarcie mówi o bezdzietności, to ich świętym prawem jest zachowanie milczenia na temat powodów wybrania takiej drogi życiowej.

Jak zatem w dyskusję o braku dzieci włączają się gwiazdy? Zebraliśmy dla was kilka cytatów. Zobaczcie, jak znane kobiety tłumaczą swoją decyzję.

2
 / 16
Ewa Chodakowska

Dla mnie każda mama codziennie zdobywa Mount Everest, a ja nie jestem gotowa na taki heroizm i świadomie nie decyduję się na dzieci. (...) Chciałabym, żeby kobiety nie były oceniane za podjęcie takiej decyzji jak moja, bo przecież macierzyństwo to nie jest jedyna droga, jaką możemy wybrać - mówiła trenerka.

3
 / 16
Iwona Pavlović

Nigdy nie czułam ciągot macierzyńskich. Mówię do kobiet, które nie chcą rodzić: Jestem z wami! Nie róbcie tego tylko dlatego, że ktoś wam kazał. Ważne jest to, co wy czujecie - zaapelowała w jednym z wywiadów.

4
 / 16
Agnieszka Woźniak-Starak

Nigdy specjalnie nie ukrywałam, że nie jestem jedną z tych dziewczyn, które jakoś mocno marzą o dzieciach. Mam takie koleżanki, które zawsze wiedziały, że tego chcą. Ich instynkt macierzyński był ogromnie rozwinięty. Ja tak nie mam - wyznała Agnieszka. Warto dodać, że prezenterka ma za sobą próby zapłodnienia in vitro.

5
 / 16
Miley Cyrus

Traktujemy ziemię tak, jak traktuje się kobiety - robimy, co chcemy, i oczekujemy, że nadal będzie dawać nam życiodajne źródła. A ona jest wyczerpana. Dopóki nie zyskam pewności, że moje dziecko przyjdzie na świat, gdy w oceanach wciąż będą ryby, a wokół świeże powietrze, nie zdecyduję się na ciążę.

6
 / 16
Winona Ryder

Winona u szczytu popularności była w latach 90. Potem jej kariera przyhamowała. W tamtym czasie gwiazda zdała sobie sprawę, że na założenie rodziny i posiadanie dzieci może już być za późno. Ze wsparciem przyszedł jej tata.

I nagle obudziłam się, mając 42 lata. Wówczas ojciec powiedział mi, że rodzicielstwo nie jest wyznacznikiem człowieka. Zrozumiałam, że goniła mnie jedynie presja narzucana przez społeczeństwo - powiedziała w rozmowie z "The Telegraph".

7
 / 16
Beata Pawlikowska

Mam to, czego chciałam. Wierzę w to, że dzieci można mieć wtedy, kiedy się ich pragnie. Robienie tego z rozsądku albo z wyrachowania, bo kto ci poda szklankę wody, gdy będziesz umierać? Nie ma dla mnie sensu - powiedziała w wywiadzie dla "Gali".

8
 / 16
Helen Mirren

Początkowo myślałam, że powinnam poświęcić się rodzicielstwu, choć zupełnie tego nie czułam. Myślałam, że się zmuszę. Po latach wiem, że nie to było moim przeznaczeniem - powiedziała w wywiadzie dla "Vogue'a".

9
 / 16
Blanka Lipińska

Nie chcę mieć dzieci. Mnie jest dobrze, tak jak jest. Poza tym trzeba mieć jeszcze dawcę, a tu... wciąż nic. Z kim? Z nikim. (...) Dlaczego ja mam sprowadzać kogoś na ten świat z czystego egoizmu, tylko i włącznie z założeniem, że ja czegoś od niego chcę? To jest egoizm potworny. Ty powołujesz życie na ten świat tylko i wyłącznie po to, że chcesz kochać, że chcesz dać świat tej osobie - tłumaczyła swego czasu polska "powieściopisarka".

10
 / 16
Jennifer Aniston

Ostatnie lata uświadomiły mi, jak bardzo definiujemy wartość kobiety w oparciu o jej stan cywilny i macierzyństwo. Trwa przekonanie, że bez dziecka jesteśmy w jakiś sposób niekompletne, zepsute, nieszczęśliwe. Nie chcę czuć się gorsza, bo moje ciało wraz z wiekiem się zmienia, bo zjadłam burgera i uwydatnił mi się brzuch. Nawet nie będę wspominać o niezręczności, jaka towarzyszy gratulacjom (które często słyszę po kilkanaście razy dziennie) z powodu nagłaśnianej przez tabloidy fikcyjnej ciąży. A teraz krótko: nie musimy być żonami ani matkami, by być kompletne. Możemy same określić swoją wersję życia długo i szczęśliwie - napisała serialowa Rachel w swoim eseju.

11
 / 16
Magdalena Cielecka

Życie jest mądrzejsze od nas. Być może dla mnie rodzina to niekoniecznie mężczyzna i dziecko - powiedziała Cielecka.

12
 / 16
Hanna Bakuła

Nie mam dzieci z wielkiej chęci "niemania" dzieci. Dzieci są nudne. Dla mnie dziecko jest jak pijak. Zatacza się, strąca wszystko, bełkocze, wrzeszczy, przewraca się. Dzieci powinny się bawić z innymi dziećmi, a powinni się zajmować nimi rodzice w domu i w lesie, ale nie w miejscach publicznych - powiedziała dosadnie w jednym z wywiadów Hanna Bakuła.

13
 / 16
Maria Peszek

Wiem, że nie jestem w stanie zabezpieczyć tej istoty przed bólem życia i nie chcę jej na to skazywać. Pewnie, że jest we mnie smutek, że nie mam dzieci, nie wiem, jak komukolwiek może przyjść do głowy, że to łatwa decyzja, ale też czuję odpowiedzialność.

14
 / 16
Grażyna Torbicka

Absurdalna dyskusja na ten temat trwa. Czytam to i reaguję, jakby były we mnie dwie Grażyny. Pierwsza czuje się dotknięta, cała się w sobie kurczy. A druga mówi: czy to jest temat do publicznej dyskusji? To moja sprawa - powiedziała Torbicka.

15
 / 16
Edyta Olszówka

Mogę rozmawiać o bezwarunkowej miłości, ale niewiele o tym wiem. Ani teraz, ani wcześniej nie czułam się gotowa na podjęcie takiego wyzwania jak dziecko - powiedziała w jednym z wywiadów.

16
 / 16
Aleksandra Kwaśniewska

Dla mnie, jako dla osoby bezdzietnej, która ma wiele przyjaciółek, które mają dzieci, jak ta ostatnia zaszła w ciążę poczułam się niemalże zdradzona. Po prostu nagle się okazało, że ja uczestniczę w rozmowach, które są ciągle o dzieciach, a ja nie mam nic do powiedzenia w tym wątku. Ja się czuję teraz taka troszeczkę osamotniona - mówiła w jednym z wywiadów Aleksandra Kwaśniewska.

Zasmuca poziom braku zrozumienia, z którym [wy, bezdzietne kobiety] musicie się mierzyć. Mam ogromną nadzieję, że uda nam się znormalizować temat świadomej bezdzietności, a także uwrażliwić ludzi na to, jak bardzo mogą ranić "niewinne" pytania. Wierzę, że jeśli będziemy o tym mówić głośno i wyraźnie, to w końcu nas usłyszą - powiedziała Aleksandra Kwaśniewska.

KOMENTARZE
(1022)
Marta
miesiąc temu
No i fajnie, niech każdy żyje jak chce :) pozdrawiam wszystkich
Polka
miesiąc temu
I ja matka mówię: I bardzo dobrze!! Popieram całym sercem, dzieci powinna. Mieć ta osoba, która tego pragnie i je kocha. Mam dwie córki, jedna pragnie macierzynstwa, druga mówi, że w jej przypadku mogę liczyć na kota. Obie wspieram równie gorąco
Ala
miesiąc temu
Ja też nie chce.Mam zerowy instynkt macierzyński od zawsze.Dzieci mnie nudzą i męczą. I nikomu nic do tego, bo ciężko pracuje, mam 3 psy że schroniska i 2 koty i generalnie pomagam ludziom.Moje koleżanki matki są wiecznie zle i nerwowe, a właśnie corka jednej powiedziała że ja nienawidzi.
babcia
miesiąc temu
Są kobiety, które się spełniają jako matki - bo takie jest ich marzenie, są kobiety,które rodziły dzieci i traktowały je jak przedmioty - bo była nie uświadomiona, a mąż nie wiedział do czego służy prezerwatywa,są kobiety, które z wyboru lub z innych przyczyn nie posiadają potomstwa i to należy uszanować. Zadawanie pytań o dzieci jest dużym nietaktem.
456
miesiąc temu
Calkowicie zgadzam się z przedstawionymi opiniami. Większość kobiet rodzi z powodu presji społecznej i egoizmu. Jest to straszne. Sprowadzanie na świat dziecka to ogromna odpowiedzialność o czym większość kobiet zdaje się nieświadoma.
Najnowsze komentarze (1022)
Izka
3 tyg. temu
Bycie rodzicem to piękna sprawa. Mam dwoje dzieci. Na początku to było ciężko. Bo młodsza cały czas płakała, trzeba było jej ciągle roombę włączać bo jej dźwięk się jej podobał i przy niej zasypiała. Dużo nocy nieprzespanych było. Ale teraz jak córki są większe to zupełnie inaczej jest. Fajnie jest jak się przytulają, uśmiechają albo coś namalują dla mamy czy taty.
Buhaha
4 tyg. temu
Nadal widze, ze wiele zakutych lbow twierdzi ze wszystkie kobiety chca miec dzieci tylko niektore nie moga, ale bzdura
kara
4 tyg. temu
zmarnowane życie :)
Jola
4 tyg. temu
Też należę do tych kobiet, które nie będą czuły się spełnione w roli matki. Za to jestem podobno dobrą ciocią. Chrześniakowi kupiłam z Toyz samochód na akumulator i trafiłam z prezentem w 10-tkę, bo mały się ucieszył.
Natalia
miesiąc temu
Ja nie cierpie dzieci moze dlatego ze sama jako dziecko nie dostalam wystarczajacej opieki od rodziny ale nigdy dzieci mnie nie wzruszały a na ciaże mam odruch wymiotny.Denerwuje mnie ze w dzisiejszych czasach na kobiete nie zamężną bezdzietną patrzy sie z takim politowaniem jakby zakładanie rodziny bylo czymś najważniejszym w życiu .
Polka
miesiąc temu
A ja wiem, że za tymi kąśliwymi komentarzami kryje się zazdrość i wściekłość, że ktoś ma lepiej w życiu. Mój znajomy kawaler usłyszał od jednej wpadkowej mamusi w pracy: a tobie to dobrze, ty masz wszystkie pieniądze tylko dla siebie.
celina
miesiąc temu
jeszcze nie słyszałam by ktoś przyznał się że jest bezpłodny , mężczyźnom wydaje się że są wtedy mało męscy a kobiety czują się niepełnowartościowe, każdy swoją niepełnosprawność przeżywa w samotności
Matrix
miesiąc temu
Geny osób bezdzietnych zostają usunięte w procesie ewolucji i może tez o to chodzi, natura nie chce takich genów i geny osób mających awersje do dzieci w każdym pokoleniu zostają usuwane, o tym jest min. ten artykuł .
ślązaczka
miesiąc temu
CO TO ZA GWIAZDY....HI.HI. DOBRY KAWAŁ.
Mika
miesiąc temu
No i jeszcze Doda. Jedni nie chcą, drudzy nie mogą. Prawdą jest, że kto nie ma dzieci ten nie ma pojęcia o prawdziwym życiu.
Matrix
miesiąc temu
Brak dzieci to ślepa uliczka ewolucji i brak możliwości przekazania swoich genów następnym pokoleniom. Brak możliwości przekazania swoich talentów ,urody wpływu na społeczeństwo poprzez wychowanie swoich dzieci.Mądrzy ludzie jak Eleon Musk to wiedza i dlatego maja wiele potomstwa.Nosimy w sobie geny które ewoluowały tysiące lat i my tylko jesteśmy czasowymi nosicielami, nie wydając potomstwa skazujemy te geny na wymarcie, dotyczy to zwłaszcza ludzi odnoszących różne sukcesy w życiu i bardzo twórczych.
Olga
miesiąc temu
Ano, jak nie masz dzieci i męża, no, chociaż dzieci, to jesteś ta gorsza, prawie z politowaniem na ciebie patrzą. Nie przyzwyczaiłam się, nie, ale już mnie to nie rusza, jest przykro ale mniej. Bo ja znam swoją wartość.Wartości człowieka nie postrzegam przez pryzmat posiadania dzieci, męża, partnera, czy nie posiadania, również nie przez zamożność, wykształcenie, urodę, karierę. To wszystko przemija cóż jest warte? Piękni, utalentowani i nieszczęśliwi celebryci odchodzą z tego świata, co po nich zostaje? czasem żyli mądrze, czasem strasznie głupio. Zostają po nas uczynki, one o nas świadczą. Dobre uczynki i serce mają wartość. Dobre uczynki nie dla blichtru ale dla nich samych, bo inaczej nie umiemy. Znam swoją wartość, jestem chrześcijanką. Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga, jeśli tego nie czujemy, to się gubimy w życiu, mając dzieci i ich nie mając tak samo...
ojciec
miesiąc temu
Mieć czy nie mieć dzieci to sprawa intymna i nikt nie powinien tego komentować.
Eryk
miesiąc temu
Dawanie życia to w gruncie rzeczy dawanie śmierci ..Po co płodzić śmiertelników to bez sensu !
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Wycieczka Sylwii Peretti do Warszawy: wysiada z mercedesa za ponad 600 tysięcy i śmiga z torebką za 77 tysięcy (ZDJĘCIA)

Słynna miłośniczka luksusu, Sylwia Peretti z "Królowych życia", znów wybrała się na szybki wypad na miasto. Podczas warszawskiej eskapady towarzyszył jej syn i dwa buldożki. Wypadła "światowo"?
9.

Tak mieszkają Jakub Rzeźniczak i Paulina Nowicka: imponująca kuchnia, ogromne lustra, kominek... (ZDJĘCIA)

Jakub Rzeźniczak razem z żoną mieszkają na stałe w Płocku. Para ochoczo zamieszcza w sieci zdjęcia ich dwupoziomowego mieszkania, które pełne jest welurowych mebli oraz ramek z ich selfie. Fajnie się urządzili?
8.

Tak polskie WAGs świętują AWANS reprezentacji: Marina Łuczenko, Anna Lewandowska, Marta Glik... (ZDJĘCIA)

Los uśmiechnął się do polskiej reprezentacji i mimo porażki w meczu z Argentyną udało im się zakwalifikować do fazy pucharowej. Tak WAGs celebrowały sukces Biało-Czerwonych.
7.

Piotr Stramowski RANDKUJE z nową ukochaną, nie szczędząc jej czułości: obiad w burgerowni, romantyczny spacer i kawka na wynos (ZDJĘCIA)

Piotr Stramowski i Katarzyna Warnke kilka tygodni temu ogłosili, że ich związek to już przeszłość. Niedługo później aktora "przyłapano" w towarzystwie tajemniczej blondynki, gdy zajadał się kebabem. Wygląda na to, że para staje się sobie coraz bliższa, bo tym razem zakochani postanowili udać się na wspólny lunch.
6.

"Zmęczony" Marek Włodarczyk opiera się o MŁODSZĄ O 38 LAT ukochaną przed klubem, czekając o 2 w nocy na taksówkę (ZDJĘCIA)

Mocno osłabiony po upojnej nocy w klubie Marek Włodarczyk na szczęście mógł liczyć na silne ramię młodszej o 38 lat partnerki, Sandry Kościelniak. Taka miłość się nie zdarza?
5.

Tak mieszka Marzena Rogalska. Roślinne motywy, słoneczny taras oraz pastelowe dodatki... (ZDJĘCIA)

Marzena Rogalska chętnie pokazuje swoje mieszkanie w social mediach. Pastelowy pokój służy dziennikarce nie tylko do pracy, znalazło się w nim również miejsce na relaks - na przykład z ulubioną książką.
4.

Rozbawiona Wiktoria Gąsiewska opuszcza knajpę z nowym ukochanym i... kolorowym trunkiem (ZDJĘCIA)

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że uczucie Wiktorii Gąsiewskiej i Jaspera Sołtysiewicza kwitnie. Okazuje się, że 23-latka przygruchała sobie prawdziwego dżentelmena.
3.

Gwiazdy na Viva Photo Awards 2022: zmysłowa Natasza Urbańska, elegancka Patricia Kazadi, odchudzona Katarzyna Niezgoda z partnerem... (ZDJĘCIA)

Na evencie fotograficznym pojawili się też Robert Janowski z żoną Moniką czy Grażyna Szapołowska. Zobaczcie, kto jeszcze rozpoczął swój tydzień na ściance.
2.

Wojciech Modest Amaro z żoną i synami dają świadectwo gorliwej wiary w "Pytaniu na Śniadanie" (ZDJĘCIA)

Krucjata Wojciecha Modesta Amaro tym razem zaprowadziła go do studia TVP, gdzie w towarzystwie żony Agnieszki i dwóch synów opowiadał, jak to życie bez Boga jest wybrakowane. "Człowiek czuje jakiś ogromny deficyt, zastanawia się co dalej".
1.

Tak wygląda mieszkanie Julii Wieniawy za 2 MILIONY ZŁOTYCH: złote krany, marmury, ogromna garderoba i dużo ZIELENI (ZDJĘCIA)

Julia Wieniawa jakiś czas temu przeprowadziła się do swojego wymarzonego gniazdka za 2 miliony złotych. 23-latka zadbała, by aranżacja mieszkanka była wyjątkowa i spektakularna. Trzeba przyznać, że te wnętrza robią wrażenie.