Trwa ładowanie...
Paww
|
aktualizacja

Te gwiazdy nie chcą mieć dzieci. "Rodzicielstwo nie jest wyznacznikiem człowieka" (ZDJĘCIA)

1025
Podziel się:
1025
Podziel się:

Ewa Chodakowska publicznie przyznała, że nie jest gotowa na taki "heroizm". Hanna Bakuła natomiast porównała małe dzieci do... pijaków. Blanka Lipińska uznała, że posiadanie dziecka jest bardzo egoistyczne. Doceniacie takie przełamywanie tabu?

1
 / 16
Te gwiazdy nie chcą mieć dzieci. "Rodzicielstwo nie jest wyznacznikiem człowieka" (ZDJĘCIA)
Te gwiazdy nie chcą mieć dzieci. "Rodzicielstwo nie jest wyznacznikiem człowieka" (ZDJĘCIA)
Te gwiazdy publicznie mówią o nieposiadaniu dziec (Licencjodawca)
0
0

Coraz więcej gwiazd publicznie przyznaje, że świadomie podjęły decyzje o rezygnacji z macierzyństwa. Kilka lat temu jako jedna z pierwszych wrażliwy temat podjęła Jennifer Aniston. Aktorka napisała szeroko komentowany esej, w którym przyznała, że jest zmęczona ciągłymi gratulacjami po nieprawdziwych doniesieniach o jej ciąży.

Z macierzyństwa zrezygnowała również Winona Ryder i Helen Mirren, która przekonywała, że bycie matką nie definiuje człowieka. Blanka Lipińska i Miley Cyrus posiadanie dziecka uważają za egoizm, szczególnie w sytuacji kryzysu klimatycznego. Wątek bezdzietności poruszyła również Aleksandra Kwaśniewska, która zwróciła uwagę, że bardzo wcześnie i świadomie podjęła decyzję o braku potomstwa.

Warto zaznaczyć, że na komentarze o braku dzieci często pozwalają sobie osoby, które nie mają pojęcia o tym, dlaczego ktoś podjął taką, a nie inną decyzję. Choć wiele gwiazd otwarcie mówi o bezdzietności, to ich świętym prawem jest zachowanie milczenia na temat powodów wybrania takiej drogi życiowej.

Jak zatem w dyskusję o braku dzieci włączają się gwiazdy? Zebraliśmy dla was kilka cytatów. Zobaczcie, jak znane kobiety tłumaczą swoją decyzję.

2
 / 16
Ewa Chodakowska

Dla mnie każda mama codziennie zdobywa Mount Everest, a ja nie jestem gotowa na taki heroizm i świadomie nie decyduję się na dzieci. (...) Chciałabym, żeby kobiety nie były oceniane za podjęcie takiej decyzji jak moja, bo przecież macierzyństwo to nie jest jedyna droga, jaką możemy wybrać - mówiła trenerka.

3
 / 16
Iwona Pavlović

Nigdy nie czułam ciągot macierzyńskich. Mówię do kobiet, które nie chcą rodzić: Jestem z wami! Nie róbcie tego tylko dlatego, że ktoś wam kazał. Ważne jest to, co wy czujecie - zaapelowała w jednym z wywiadów.

4
 / 16
Agnieszka Woźniak-Starak

Nigdy specjalnie nie ukrywałam, że nie jestem jedną z tych dziewczyn, które jakoś mocno marzą o dzieciach. Mam takie koleżanki, które zawsze wiedziały, że tego chcą. Ich instynkt macierzyński był ogromnie rozwinięty. Ja tak nie mam - wyznała Agnieszka. Warto dodać, że prezenterka ma za sobą próby zapłodnienia in vitro.

5
 / 16
Miley Cyrus

Traktujemy ziemię tak, jak traktuje się kobiety - robimy, co chcemy, i oczekujemy, że nadal będzie dawać nam życiodajne źródła. A ona jest wyczerpana. Dopóki nie zyskam pewności, że moje dziecko przyjdzie na świat, gdy w oceanach wciąż będą ryby, a wokół świeże powietrze, nie zdecyduję się na ciążę.

6
 / 16
Winona Ryder

Winona u szczytu popularności była w latach 90. Potem jej kariera przyhamowała. W tamtym czasie gwiazda zdała sobie sprawę, że na założenie rodziny i posiadanie dzieci może już być za późno. Ze wsparciem przyszedł jej tata.

I nagle obudziłam się, mając 42 lata. Wówczas ojciec powiedział mi, że rodzicielstwo nie jest wyznacznikiem człowieka. Zrozumiałam, że goniła mnie jedynie presja narzucana przez społeczeństwo - powiedziała w rozmowie z "The Telegraph".

7
 / 16
Beata Pawlikowska

Mam to, czego chciałam. Wierzę w to, że dzieci można mieć wtedy, kiedy się ich pragnie. Robienie tego z rozsądku albo z wyrachowania, bo kto ci poda szklankę wody, gdy będziesz umierać? Nie ma dla mnie sensu - powiedziała w wywiadzie dla "Gali".

8
 / 16
Helen Mirren

Początkowo myślałam, że powinnam poświęcić się rodzicielstwu, choć zupełnie tego nie czułam. Myślałam, że się zmuszę. Po latach wiem, że nie to było moim przeznaczeniem - powiedziała w wywiadzie dla "Vogue'a".

9
 / 16
Blanka Lipińska

Nie chcę mieć dzieci. Mnie jest dobrze, tak jak jest. Poza tym trzeba mieć jeszcze dawcę, a tu... wciąż nic. Z kim? Z nikim. (...) Dlaczego ja mam sprowadzać kogoś na ten świat z czystego egoizmu, tylko i włącznie z założeniem, że ja czegoś od niego chcę? To jest egoizm potworny. Ty powołujesz życie na ten świat tylko i wyłącznie po to, że chcesz kochać, że chcesz dać świat tej osobie - tłumaczyła swego czasu polska "powieściopisarka".

10
 / 16
Jennifer Aniston

Ostatnie lata uświadomiły mi, jak bardzo definiujemy wartość kobiety w oparciu o jej stan cywilny i macierzyństwo. Trwa przekonanie, że bez dziecka jesteśmy w jakiś sposób niekompletne, zepsute, nieszczęśliwe. Nie chcę czuć się gorsza, bo moje ciało wraz z wiekiem się zmienia, bo zjadłam burgera i uwydatnił mi się brzuch. Nawet nie będę wspominać o niezręczności, jaka towarzyszy gratulacjom (które często słyszę po kilkanaście razy dziennie) z powodu nagłaśnianej przez tabloidy fikcyjnej ciąży. A teraz krótko: nie musimy być żonami ani matkami, by być kompletne. Możemy same określić swoją wersję życia długo i szczęśliwie - napisała serialowa Rachel w swoim eseju.

11
 / 16
Magdalena Cielecka

Życie jest mądrzejsze od nas. Być może dla mnie rodzina to niekoniecznie mężczyzna i dziecko - powiedziała Cielecka.

12
 / 16
Hanna Bakuła

Nie mam dzieci z wielkiej chęci "niemania" dzieci. Dzieci są nudne. Dla mnie dziecko jest jak pijak. Zatacza się, strąca wszystko, bełkocze, wrzeszczy, przewraca się. Dzieci powinny się bawić z innymi dziećmi, a powinni się zajmować nimi rodzice w domu i w lesie, ale nie w miejscach publicznych - powiedziała dosadnie w jednym z wywiadów Hanna Bakuła.

13
 / 16
Maria Peszek

Wiem, że nie jestem w stanie zabezpieczyć tej istoty przed bólem życia i nie chcę jej na to skazywać. Pewnie, że jest we mnie smutek, że nie mam dzieci, nie wiem, jak komukolwiek może przyjść do głowy, że to łatwa decyzja, ale też czuję odpowiedzialność.

14
 / 16
Grażyna Torbicka

Absurdalna dyskusja na ten temat trwa. Czytam to i reaguję, jakby były we mnie dwie Grażyny. Pierwsza czuje się dotknięta, cała się w sobie kurczy. A druga mówi: czy to jest temat do publicznej dyskusji? To moja sprawa - powiedziała Torbicka.

15
 / 16
Edyta Olszówka

Mogę rozmawiać o bezwarunkowej miłości, ale niewiele o tym wiem. Ani teraz, ani wcześniej nie czułam się gotowa na podjęcie takiego wyzwania jak dziecko - powiedziała w jednym z wywiadów.

16
 / 16
Aleksandra Kwaśniewska

Dla mnie, jako dla osoby bezdzietnej, która ma wiele przyjaciółek, które mają dzieci, jak ta ostatnia zaszła w ciążę poczułam się niemalże zdradzona. Po prostu nagle się okazało, że ja uczestniczę w rozmowach, które są ciągle o dzieciach, a ja nie mam nic do powiedzenia w tym wątku. Ja się czuję teraz taka troszeczkę osamotniona - mówiła w jednym z wywiadów Aleksandra Kwaśniewska.

Zasmuca poziom braku zrozumienia, z którym [wy, bezdzietne kobiety] musicie się mierzyć. Mam ogromną nadzieję, że uda nam się znormalizować temat świadomej bezdzietności, a także uwrażliwić ludzi na to, jak bardzo mogą ranić "niewinne" pytania. Wierzę, że jeśli będziemy o tym mówić głośno i wyraźnie, to w końcu nas usłyszą - powiedziała Aleksandra Kwaśniewska.

KOMENTARZE
(1025)
Marta
rok temu
No i fajnie, niech każdy żyje jak chce :) pozdrawiam wszystkich
Polka
rok temu
I ja matka mówię: I bardzo dobrze!! Popieram całym sercem, dzieci powinna. Mieć ta osoba, która tego pragnie i je kocha. Mam dwie córki, jedna pragnie macierzynstwa, druga mówi, że w jej przypadku mogę liczyć na kota. Obie wspieram równie gorąco
Ala
rok temu
Ja też nie chce.Mam zerowy instynkt macierzyński od zawsze.Dzieci mnie nudzą i męczą. I nikomu nic do tego, bo ciężko pracuje, mam 3 psy że schroniska i 2 koty i generalnie pomagam ludziom.Moje koleżanki matki są wiecznie zle i nerwowe, a właśnie corka jednej powiedziała że ja nienawidzi.
babcia
rok temu
Są kobiety, które się spełniają jako matki - bo takie jest ich marzenie, są kobiety,które rodziły dzieci i traktowały je jak przedmioty - bo była nie uświadomiona, a mąż nie wiedział do czego służy prezerwatywa,są kobiety, które z wyboru lub z innych przyczyn nie posiadają potomstwa i to należy uszanować. Zadawanie pytań o dzieci jest dużym nietaktem.
456
rok temu
Calkowicie zgadzam się z przedstawionymi opiniami. Większość kobiet rodzi z powodu presji społecznej i egoizmu. Jest to straszne. Sprowadzanie na świat dziecka to ogromna odpowiedzialność o czym większość kobiet zdaje się nieświadoma.
Najnowsze komentarze (1025)
Elza
4 miesiące temu
Tak mówią kobiety,które nie mogą. mieć dzieci a nie,że nie chca
nik
4 miesiące temu
może to i lepiej
Kot
9 miesięcy temu
Ja mam psa
aaA
rok temu
DZIEI TO NIE ZABAWKI ANI PREZENTY !!!!!!!!!!
Emi
rok temu
Woźniak-Starak ma rozdwojenie jaźni, czasami mówi, że jest świadomie bezdzietna, a innym razem opowiada o in vitro i poronieniach. Robienie sobie in vitro to raczej mocno świadome parcie w macierzyństwo. Pewnie tak samo jest z Kwaśniewską, wykorzystała wszystkie opcje na zajście, nie udało się, to teraz narracja o świadomym macierzyństwie. Dalsza rodzina byłego prezydenta już ostrzy sobie łapki na pokaźny mająteczek
Emi
rok temu
Woźniak-Starak ma rozdwojenie jaźni, czasami mówi, że jest świadomie bezdzietna, a innym razem opowiada o in vitro i poronieniach. Robienie sobie in vitro to raczej mocno świadome parcie w macierzyństwo. Pewnie tak samo jest z Kwaśniewską, wykorzystała wszystkie opcje na zajście, nie udało się, to teraz narracja o świadomym macierzyństwie. Dalsza rodzina byłego prezydenta już ostrzy sobie łapki na pokaźny mająteczek
Izka
rok temu
Bycie rodzicem to piękna sprawa. Mam dwoje dzieci. Na początku to było ciężko. Bo młodsza cały czas płakała, trzeba było jej ciągle roombę włączać bo jej dźwięk się jej podobał i przy niej zasypiała. Dużo nocy nieprzespanych było. Ale teraz jak córki są większe to zupełnie inaczej jest. Fajnie jest jak się przytulają, uśmiechają albo coś namalują dla mamy czy taty.
Buhaha
rok temu
Nadal widze, ze wiele zakutych lbow twierdzi ze wszystkie kobiety chca miec dzieci tylko niektore nie moga, ale bzdura
kara
rok temu
zmarnowane życie :)
Jola
rok temu
Też należę do tych kobiet, które nie będą czuły się spełnione w roli matki. Za to jestem podobno dobrą ciocią. Chrześniakowi kupiłam z Toyz samochód na akumulator i trafiłam z prezentem w 10-tkę, bo mały się ucieszył.
Natalia
rok temu
Ja nie cierpie dzieci moze dlatego ze sama jako dziecko nie dostalam wystarczajacej opieki od rodziny ale nigdy dzieci mnie nie wzruszały a na ciaże mam odruch wymiotny.Denerwuje mnie ze w dzisiejszych czasach na kobiete nie zamężną bezdzietną patrzy sie z takim politowaniem jakby zakładanie rodziny bylo czymś najważniejszym w życiu .
Polka
rok temu
A ja wiem, że za tymi kąśliwymi komentarzami kryje się zazdrość i wściekłość, że ktoś ma lepiej w życiu. Mój znajomy kawaler usłyszał od jednej wpadkowej mamusi w pracy: a tobie to dobrze, ty masz wszystkie pieniądze tylko dla siebie.
celina
rok temu
jeszcze nie słyszałam by ktoś przyznał się że jest bezpłodny , mężczyźnom wydaje się że są wtedy mało męscy a kobiety czują się niepełnowartościowe, każdy swoją niepełnosprawność przeżywa w samotności
Matrix
rok temu
Geny osób bezdzietnych zostają usunięte w procesie ewolucji i może tez o to chodzi, natura nie chce takich genów i geny osób mających awersje do dzieci w każdym pokoleniu zostają usuwane, o tym jest min. ten artykuł .
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Edward Miszczak z Anną Cieślak, Katarzyna Zielińska i Cezary Żak brylują na premierze w Teatrze Komedia (ZDJĘCIA)

W piątek w Teatrze Komedia miała miejsce premiera spektaklu "Czego nie widać". Na wydarzeniu nie zabrakło gwiazd. Swoją obecnością zaszczycili m.in. Katarzyna Zielińska, Cezary Żak oraz Edward Miszczak z żoną.
9.

Allan Krupa popala papierosa przed warszawskim butikiem. Co na to Edyta Górniak? (ZDJĘCIA)

Allan Krupa odwiedził ostatnio warszawski butik należący do ojca jego ukochanej. 19-letni syn Edyty Górniak wykorzystał chwilę samotności, by zaspokoić głód nikotynowy. Mama będzie zadowolona?
8.

Wyluzowana Meghan Markle w okularach Givenchy i płaszczu za 25 TYSIĘCY. Harry'ego z nią nie było... (ZDJĘCIA)

Meghan Markle nie jest już w szeregach royalsów, ale wciąż budzi spore zainteresowanie. Nic zatem dziwnego, że gdy wybrała się na lunch ze znanymi koleżankami, przed wejściem czekali na nią paparazzi. Żona Harry'ego obdarowała ich uśmiechem.
7.

Maja Rutkowski wdzięczy się W BIKINI na greckich skałach (ZDJĘCIA)

Maja Rutkowski przebywa obecnie na wakacjach w Grecji i ochoczo dokumentuje urlop w sieci. Ostatnio żona detektywa pochwaliła się zdjęciem w bikini wykonanym na tle malowniczych krajobrazów. Zrelacjonowała też wycieczkę w towarzystwie pociech.
6.

Szalona noc Jakuba Koseckiego: kobiety, kieliszki i zabawa do białego rana (ZDJĘCIA)

Jakub Kosecki wybrał się ostatnio na miasto. Piłkarz, który niedawno zadebiutował w Fame MMA, ochoczo bawił się ze znajomymi i gawędził z tajemniczą blondynką.
5.

Zasępiony Tomasz Karolak w kapturze zmierza do Land Rovera za 400 TYSIĘCY ZŁOTYCH (ZDJĘCIA)

Tomasz Karolak został "przyłapany" przez fotoreportera, gdy wychodził z lokalu gastronomicznego. Zakapturzony aktor ze słuchawkami w uszach powędrował do zaparkowanego nieopodal Land Rovera wartego 400 tys. zł.
4.

Zendaya w komplecie od Alexandra McQueena z 1999 roku promuje drugą część "Diuny". Ikona? (ZDJĘCIA)

Zendaya po raz kolejny udowodniła, że pretenduje do tytułu ikony mody. Aktorka podczas trasy promującej drugą część filmu "Diuna" zaprezentowała się w komplecie od Alexandra McQueena, zaprojektowanym dla Givenchy w 1999 roku.
3.

Amanda Seyfried w koronkowej sukni ZACHWYCIŁA na Berlinale 2024 (ZDJĘCIA)

Amanda Seyfried pojawiła się na tegorocznej edycji Berlin International Film Festival. Amerykańska aktorka olśniewała na czerwonym dywanie w stylowej czarnej sukni.
2.

Naturalna Angelina Jolie z ODMIENIONĄ fryzurą "przyłapana" na ulicach Nowego Jorku. Udana metamorfoza? (ZDJĘCIA)

Od jakiegoś czasu Angelina Jolie unika show biznesu i na próżno szukać jej zdjęć na ściankach. Aktorka jest zajęta prowadzeniem działalności charytatywnej oraz zagłębianiem się w przemysł modowy. Tym razem jednak fotoreporterzy "złapali" gwiazdę przed swoim atelier.
1.

Bella Thorne w ODWAŻNEJ KREACJI przybywa na pokaz w Mediolanie. Przesadziła? (ZDJĘCIA)

Bella Thorne pojawiła się ostatnio na pokazie marki Diesel w ramach Tygodnia Mody w Mediolanie. 26-letnia celebrytka na wydarzenie wybrała odważną kreację, która nie pozostawiała zbyt wiele dla wyobraźni.