Trwa ładowanie...
kot
|

Te gwiazdy świadomie zrezygnowały z macierzyństwa. "Nie róbcie tego tylko dlatego, że ktoś wam kazał"

184
Podziel się:
184
Podziel się:

Iwona Pavlović, Beata Pawlikowska, Grażyna Torbicka i Agnieszka Woźniak-Starak również nie chcą mieć dzieci. Jak argumentują swój wybór?

1
 / 11
Te gwiazdy świadomie zrezygnowały z macierzyństwa. "Nie róbcie tego tylko dlatego, że ktoś wam kazał"
Te gwiazdy świadomie zrezygnowały z macierzyństwa. "Nie róbcie tego tylko dlatego, że ktoś wam kazał"
Blanka Lipińska, Magdalena Cielecka, Ewa Chodakowska (AKPA)
0
0

W ostatnim czasie coraz więcej gwiazd i celebrytek głośno mówi o tym, że świadomie zrezygnowały z macierzyństwa. Wśród nich są między innymi: Blanka Lipińska, Magdalena Cielecka czy Ewa Chodakowska. Ich szczere wyznania wzbudziły sporo emocji wśród fanów i były szeroko komentowane.

Blanka Lipińska i Miley Cyrus posiadanie potomstwa uważają za egoizm, Agnieszka Woźniak-Starak już od dawna mówi, że dzieci nie są jej marzeniem, natomiast Aleksandra Kwaśniewska wyznała, że bardzo wcześnie podjęła świadomą decyzję o braku potomstwa. Z macierzyństwa zrezygnowały również: Ivona Pavlović, Grażyna Torbicka, Beata Pawlikowska i Edyta Olszówka. Zobaczcie, jak gwiazdy tłumaczą swoje decyzje:

2
 / 11
Blanka Lipińska

Swego czasu celebrytka tak wyjaśniała swoją decyzję: Nie chcę mieć dzieci. Mnie jest dobrze tak, jak jest. (...) Dlaczego ja mam sprowadzać kogoś na ten świat z czystego egoizmu, tylko i włącznie z założeniem, że ja czegoś od niego chcę? To jest egoizm potworny. Ty powołujesz życie na ten świat tylko i wyłącznie po to, że chcesz kochać, że chcesz dać świat tej osobie.

3
 / 11
Miley Cyrus

Traktujemy ziemię tak, jak traktuje się kobiety - robimy, co chcemy i oczekujemy, że nadal będzie dawać nam życiodajne źródła. A ona jest wyczerpana. Dopóki nie zyskam pewności, że moje dziecko przyjdzie na świat, gdy w oceanach wciąż będą ryby, a wokół świeże powietrze, nie zdecyduję się na ciążę - powiedziała Miley Cyrus.

4
 / 11
Iwona Pavlović

W jednym z wywiadów Pavlović wyznała: Nigdy nie czułam ciągot macierzyńskich. Mówię do kobiet, które nie chcą rodzić: Jestem z wami! Nie róbcie tego tylko dlatego, że ktoś wam kazał. Ważne jest to, co wy czujecie.

5
 / 11
Magdalena Cielecka

Życie jest mądrzejsze od nas. Być może dla mnie rodzina to niekoniecznie mężczyzna i dziecko - zdradziła Magdalena Cielecka.

6
 / 11
Ewa Chodakowska

Jakiś czas temu trenerka powiedziała: Dla mnie każda mama codziennie zdobywa Mount Everest, a ja nie jestem gotowa na taki heroizm i świadomie nie decyduję się na dzieci. (...) Chciałabym, żeby kobiety nie były oceniane za podjęcie takiej decyzji jak moja, bo przecież macierzyństwo to nie jest jedyna droga, jaką możemy wybrać.

7
 / 11
Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska w wywiadzie dla "Gali" powiedziała: Mam to, czego chciałam. Wierzę w to, że dzieci można mieć wtedy, kiedy się ich pragnie. Robienie tego z rozsądku albo z wyrachowania, bo kto ci poda szklankę wody, gdy będziesz umierać? Dla mnie to nie ma sensu.

8
 / 11
Grażyna Torbicka

Absurdalna dyskusja na ten temat trwa. Czytam to i reaguję, jakby były we mnie dwie Grażyny. Pierwsza czuje się dotknięta, cała się w sobie kurczy. A druga mówi: czy to jest temat do publicznej dyskusji? To moja sprawa - wyjaśniła.

9
 / 11
Edyta Olszówka

Aktorka w jednym z wywiadów wyznała: Mogę rozmawiać o bezwarunkowej miłości, ale niewiele o tym wiem. Ani teraz, ani wcześniej nie czułam się gotowa na podjęcie takiego wyzwania jak dziecko.

10
 / 11
Aleksandra Kwaśniewska

Nie rozumiem, czemu nadal stygmatyzuje się te, które nie chcą mieć dzieci, czemu wmawia się im, że będą żałowały tej decyzji, że na starość nikt im nie poda tej przysłowiowej szklanki wody. Przecież to są stereotypy. Jest wiele badań, z których wynika, że część matek jest nieszczęśliwa. Zdecydowały się na potomstwo, bo czuły, że tak należy, bo rodzina je naciskała, bo wydawało im się, że może tego pragną, mimo że intuicja podpowiadała im coś innego. Dziś są nieszczęśliwymi matkami, w efekcie nieszczęśliwych dzieci - powiedziała Kwaśniewska w wywiadzie dla "Plejady".

11
 / 11
Agnieszka Woźniak-Starak

Nigdy specjalnie nie ukrywałam, że nie jestem jedną z tych dziewczyn, które jakoś mocno marzą o dzieciach. Mam takie koleżanki, które zawsze wiedziały, że tego chcą. Ich instynkt macierzyński był ogromnie rozwinięty. Ja tak nie mam - wyznała Woźniak-Starak.

KOMENTARZE
(184)
Ada
12 miesięcy temu
Z biegiem czasu uważam ze wytykają bezdzietność tylko te matki które są nieszczęśliwe i żałują posiadania dzieci.
Frania
12 miesięcy temu
A mnie dziwi postawa niektórych kobiet . 6 dzieci 7 w drodze bo socjal i pracować nie muszę . Pracuje w szkole i jak matka mi wypala „ ze nie stać jej na wyjazd córki chce pisać do gminy albo prosi o wsparcie radę” to włos jeży się na głowie . Pytam gdzie ma pieniądze socjalne a ona , że oboje nie pracują z partnerem a dzieci trzeba wykarmić . Dodam wyjazd 100 zł . Takich osób jest więcej . Dzieci często nie widzą ani grosza z tego co oferuje państwo . To się mówi patologia . Wolę tych bezdzietnych oni chodź nie krzywdzą drugiego człowieka
Jojo
12 miesięcy temu
Jak to dobrze, że teraz dzieci mają te, które naprawdę chcą! Kiedyś wszystkie kobiety MUSIAŁY zostać matkami, presja była ogromna, czy to czuły, czy nie, a potem wysyp depresji, zaburzeń psychicznych i samobójstw wśród tych niechcianych dzieci. Nie zmuszajcie nikogo do macierzyństwa (do ojcostwa zresztą też nie), długofalowe konsekwencje są na ogół opłakane, zniszczone życia i tyle.
Aaa
12 miesięcy temu
Z perspektywy matki jednego dziecka, niedawno bezdzietnej, uważam, że nie ma czegoś takiego jak świadome zdecydowanie się na dziecko. Świadomym można byc tylko tego, czy masz warunki, pracę, perspektywy, ale co będzie jak zajdziesz w ciążę (kiedy zajdziesz), jak urodzisz i jak będziesz się wtedy czuć to jest jedna wielka niewiadoma. Nie wiesz nawet jak się zachowa ojciec dziecka, przed może być dobry albo nie rokować, a potem to się zmieni. Możesz urodzić zdrowe, które zachoruje, albo zamęczać się bojąc się, że zachoruje albo coś mu się stanie. Możesz urodzić chore, czego nie wykażą żadne badania (autyzm,komplikacje przy porodzie). Możesz nie czuć nic. Albo za dużo. Możesz go nie chcieć, a potem się zakochać. Możesz chcieć, a potem patrzeć jak na kosmitę i myśleć po co mi to bylo. Mam 40 lat i historia każdej mojej koleżanki jest inna, a w większości chciały mieć dzieci. Z reguły nie ma wioski, która Ci pomoże.
Bbcc
12 miesięcy temu
To, że te kobiety zrezygnowały macierzyństwa, nie mają obowiązku komukolwiek się tłumaczyć. I nie ważne jaki jest tego powod, nic nikomu do tego.
Najnowsze komentarze (184)
Magda
12 miesięcy temu
1. Nie ma nic MNIEJ egoistycznego jak posiadanie dzieci (mówię o prawdziwym posiadaniu i wychowywaniu, a nie o hodowaniu dla 500+). 2. Woźniak-Starak tak bardzo nie chciała, że kilka razy była w ciąży i poroniła? Pawlikowska chyba też raz była. 3. Szkoda, że Kwasniewska rodzicom o tym wcześniej nie powiedziała, to by tak jej tata o wnukach nie gadał.
Anna
12 miesięcy temu
Ja mam jedno i nigdy nie chcialam wiecej .
Ewa
12 miesięcy temu
Skad wiadomo ze same o tym zdecydowały?
Krycha
12 miesięcy temu
Na własne oczy widziałam w DDTVN jak Agnieszka Woźniak -Starak mówiła że 2 razy poddawała się In Vitro! Moim zdaniem panie poprostu nie mogą mieć dzieci,bo wcześniej czy później instynkt macierzyński daje o sobie znać a te opowieści że nie chcą mieć dzieci to po prostu kit
Nie wiem czy
12 miesięcy temu
Prawdą jest to że dzieci to obciążenie na długie lata, odpowiedzialność, wiele trosk. Mam dwójkę. Ale prawdą jest też że na starość na prawde nikt Ci nie poda szklanki wody, nie odwiedzi. Chyba że w domu starców opiekunka wpadnie. Nie łudźcie się że na starość ktoś się wami bezinteresownie zaintetesuje. To jest coś za coś. Albo beztroska przez całe życie i samotność na starość albo wysiłek przez całe życie i rodzina na starość przy tobie. Nie ma wersji idealnej.
Jok
12 miesięcy temu
Kaczor tez nie ma
Kolos
12 miesięcy temu
Kiedy ta Szulim zniknie
Trampki
12 miesięcy temu
Dla mnie spoko, nie kazdy musi mieć dzieci, ale jakoś zwykle u tych bezdzietnych musi być w domu minimalnie jeden (a często więcej) pies, lub kot, który jest traktowany jak dziecko. :D Niektórzy mają instynkty rodzicielskie, ale je po prostu zagłuszają substytutami. Nie ma w tym nic złego, ale miejcie tego świadomość, szczególnie te dziewczyny, które w wieku 22 lat zarzekają się, że nigdy nie będą miały dzieci. 😃
Jaja
12 miesięcy temu
😁nie mają bo z jakichś powodów nie mogły urodzić!!
Ehhh
12 miesięcy temu
A mnie się bardzo nie podoba ich wywlekanie tematu macierzyństwa i to jeszcze na zasadzie, my nie mamy to znaczy, że posiadanie dziecka jest be i wy, które możecie mieć też nie miejcie to nam będzie lepiej jak takich bezdzietnych będzie więcej. One chciały dzieci mieć dzieci, tylko nie udało się mimo leczenia i teraz fałszywie promują bezdzietność, to bardzo źle o nich świadczy. Jak psy ogrodnika. Nie wiesz jak to jest mieć dzieci to możesz co najwyżej mówić, że nie wiesz, ale nie masz prawa obrzydzać macierzyństwa tym, które mogą mieć, albo maja, albo będą miały mimo zazdrości bezdzietnych.
Esteta
12 miesięcy temu
Bo są egoistami skupionymi na swojej karierze i pieniądzach. Są zbyt wygodne na obowiązki. Zobaczymy co powiedzą jak stuknie im 70-tka czy 80-tka. Jak do znajomych będą przychodziły dzieci, wnuki, które będą pomagać, troszczyć się o mamę, babcię, one będą leczyć depresję, będą mam takie samotne koleżanki, wszystkie cierpią, wszystkie nieszczęśliwe.
Anna
12 miesięcy temu
Uważam, że kobiety nie powinny sobie odbierać prawa do macierzyństwa.
Ola
12 miesięcy temu
Ja sama mam 3 dzieci i jestem dumna z tego, od lat nastoletnich wiedziałam, że pragnę mieć dużą rodzinę, uważam jednak, że nie muszę o tym nigdzie trąbić, tak jak robią to osoby publiczne, tym samym prowokując (być może nieświadomie) lawinę hejtu na kobiety, które są matkami. Kiedy pojawia się artykuł o owych Paniach i o temacie posiadania dzieci to zaczyna się fala krytyki na matki. To jest straszne, bo wychodzi na to, że to coś strasznego posiadać dzieci , że jesteśmy tak nieszczęśliwe i robimy to tylko dla 500+. To powinien być temat drażliwy, jak szczepienia, religia czy polityka. Każdy ma własne zdanie i i każdy ma prawo do własnych wyborów i decyzji. W większości wydaje mi się, że te kobiety nie mogą mieć dzieci i stąd być może odwracanie kota ogonem, najgorsze jest to, że mają potrzebę tłumaczenia się, jakby same nie były pewne własnych decyzji i szukają potwierdzenia u innych ale z tego powstaje nienawiść do matek i to jest straszne. Nie szufladkujmy ludzi i dajmy żyć i matka i kobieta które nie chcą mieć dzieci, każda z nas zasługuje na szacunek.
Mary
12 miesięcy temu
Nie maja, nie chcą, nie mogą, ich sprawa i po co te deliberacje.
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

Garstka celebrytów na wernisażu: Olivier Janiak, Renata Gabryjelska, Edward Miszczak, Rafał Zawierucha... (ZDJĘCIA)

We wtorek miał miejsce wernisaż otwierający międzynarodowy projekt artystyczny "Jeźdźcy". Na wydarzeniu pojawili się nieliczni. Zobaczcie, kto wypadł najlepiej.
9.

Dawno niewidziana Małgorzata Lewińska POWRÓCIŁA na salony i pojawiła się na premierze spektaklu. Tak dziś wygląda gwiazda "Lokatorów" (ZDJĘCIA)

We wtorek wieczorem na Scenie Relax odbyła się premiera spektaklu "Miłość i polityka". Swoją obecnością na wydarzeniu zaszczyciła dawno niewidziana Małgorzata Lewińska. Jak dziś wygląda gwiazda "Lokatorów"?
8.

Krystian Wieczorek z MŁODSZĄ o 17 lat żoną uśmiechają się do obiektywów na premierze spektaklu. Ładna z nich para? (ZDJĘCIA)

Krystian Wieczorek i jego młodsza o 17 lat żona Maria zagościli na ściance z okazji premiery spektaklu "Miłość i polityka". Tym razem gwiazdorska para nie stroniła od wspólnych zdjęć na ściance.
7.

Andrzej i Agata Dudowie w ASYŚCIE OCHRONIARZY spędzają rodzinne popołudnie. Prezydent skusił się na mały spacerek (ZDJĘCIA)

Para prezydencka znalazła chwilę przerwy od zawodowych aktywności. Niedzielne popołudnie upłynęło im na obiedzie w rodzinnym domu głowy państwa. Małżonkowie zaprezentowali się w eleganckich, wiosennych stylizacjach.
6.

Bella Hadid w KUSYM BIKINI paraduje w okolicy pięciogwiazdkowego hotelu we Francji. Miłe wakacje? (ZDJĘCIA)

Bella Hadid wciąż wypoczywa na Lazurowym Wybrzeżu. Paparazzi po raz kolejny przyłapali ją na zabawach nad wodą. Tym razem 27-letnia modelka dokazywała w skąpym różowym bikini.
5.

Elegancka Jennifer Lopez posyła ZALOTNE spojrzenia na premierze filmu. U jej boku próżno było szukać Bena Afflecka. Wymownie? (ZDJĘCIA)

Jennifer Lopez i Ben Affleck rzekomo zmagają się z kryzysem małżeńskim. W poniedziałek 54-letnia gwiazda pokazała się na uroczystej premierze swojego nowego filmu. Na grafitowym dywanie pozowała jednak sama...
4.

Joanna Racewicz wyrzuca śmieci z zaparkowanego na zakazie auta, po czym drepcze do parkomatu (ZDJĘCIA)

Joanna Racewicz po raz kolejny została przyłapana na gorącym uczynku. Zdaje się jednak, że zupełnie nie zdawała sobie sprawy z popełnionego wykroczenia. Po zaparkowaniu swojego kompaktowego SUV-a w niewłaściwym miejscu... pospiesznie udała się po bilecik.
3.

Natalia Janoszek podbija czerwony dywan w Cannes u boku Kevina Costnera. Zaliczyła też imprezę, na której występował Tyga (ZDJĘCIA)

Natalia Janoszek nie ustaje w próbach udowodnienia swojej wysokiej pozycji na rynku filmowym. Podczas Festiwalu Filmowego w Cannes prezentowała się niczym najjaśniejsza gwiazda kina. Złakniona celebryckich wrażeń aktorka obskoczyła kilka eventów z udziałem ikon amerykańskiej popkultury.
2.

Hailey Bieber eksponuje CIĄŻOWE KRĄGŁOŚCI na koncercie Billie Eilish (ZDJĘCIA)

Odkąd Hailey Bieber ogłosiła, że oczekuje pierwszego dziecka, to z dumą zaczęła odsłaniać swój ciążowy brzuszek. Ostatnio modelka wybrała się w towarzystwie Justina Biebera na koncert Billie Elish, gdzie zaprezentowała swoje krągłości.
1.

Sienna Miller promienieje na czerwonym dywanie w Cannes. Towarzyszył jej młodszy o 15 LAT partner i dorastająca córka (ZDJĘCIA)

Sienna Miller powraca na wielkie ekrany w głównej roli w nowym filmie Kevina Costnera. Aktorka olśniewała urodą w zwiewnej kreacji zaprezentowanej na święcie kina w Cannes. W dniu premiery wspierał ją znacznie młodszy ukochany oraz debiutująca u jej boku nastoletnia latorośl.