Trwa ładowanie...

Te gwiazdy świadomie zrezygnowały z macierzyństwa. "Nie róbcie tego tylko dlatego, że ktoś wam kazał"

184
Podziel się:
184
Podziel się:

Iwona Pavlović, Beata Pawlikowska, Grażyna Torbicka i Agnieszka Woźniak-Starak również nie chcą mieć dzieci. Jak argumentują swój wybór?

1
 / 11
Te gwiazdy świadomie zrezygnowały z macierzyństwa. "Nie róbcie tego tylko dlatego, że ktoś wam kazał"
Te gwiazdy świadomie zrezygnowały z macierzyństwa. "Nie róbcie tego tylko dlatego, że ktoś wam kazał"
Blanka Lipińska, Magdalena Cielecka, Ewa Chodakowska (AKPA)
0
0

W ostatnim czasie coraz więcej gwiazd i celebrytek głośno mówi o tym, że świadomie zrezygnowały z macierzyństwa. Wśród nich są między innymi: Blanka Lipińska, Magdalena Cielecka czy Ewa Chodakowska. Ich szczere wyznania wzbudziły sporo emocji wśród fanów i były szeroko komentowane.

Blanka Lipińska i Miley Cyrus posiadanie potomstwa uważają za egoizm, Agnieszka Woźniak-Starak już od dawna mówi, że dzieci nie są jej marzeniem, natomiast Aleksandra Kwaśniewska wyznała, że bardzo wcześnie podjęła świadomą decyzję o braku potomstwa. Z macierzyństwa zrezygnowały również: Ivona Pavlović, Grażyna Torbicka, Beata Pawlikowska i Edyta Olszówka. Zobaczcie, jak gwiazdy tłumaczą swoje decyzje:

2
 / 11
Blanka Lipińska

Swego czasu celebrytka tak wyjaśniała swoją decyzję: Nie chcę mieć dzieci. Mnie jest dobrze tak, jak jest. (...) Dlaczego ja mam sprowadzać kogoś na ten świat z czystego egoizmu, tylko i włącznie z założeniem, że ja czegoś od niego chcę? To jest egoizm potworny. Ty powołujesz życie na ten świat tylko i wyłącznie po to, że chcesz kochać, że chcesz dać świat tej osobie.

3
 / 11
Miley Cyrus

Traktujemy ziemię tak, jak traktuje się kobiety - robimy, co chcemy i oczekujemy, że nadal będzie dawać nam życiodajne źródła. A ona jest wyczerpana. Dopóki nie zyskam pewności, że moje dziecko przyjdzie na świat, gdy w oceanach wciąż będą ryby, a wokół świeże powietrze, nie zdecyduję się na ciążę - powiedziała Miley Cyrus.

4
 / 11
Iwona Pavlović

W jednym z wywiadów Pavlović wyznała: Nigdy nie czułam ciągot macierzyńskich. Mówię do kobiet, które nie chcą rodzić: Jestem z wami! Nie róbcie tego tylko dlatego, że ktoś wam kazał. Ważne jest to, co wy czujecie.

5
 / 11
Magdalena Cielecka

Życie jest mądrzejsze od nas. Być może dla mnie rodzina to niekoniecznie mężczyzna i dziecko - zdradziła Magdalena Cielecka.

6
 / 11
Ewa Chodakowska

Jakiś czas temu trenerka powiedziała: Dla mnie każda mama codziennie zdobywa Mount Everest, a ja nie jestem gotowa na taki heroizm i świadomie nie decyduję się na dzieci. (...) Chciałabym, żeby kobiety nie były oceniane za podjęcie takiej decyzji jak moja, bo przecież macierzyństwo to nie jest jedyna droga, jaką możemy wybrać.

7
 / 11
Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska w wywiadzie dla "Gali" powiedziała: Mam to, czego chciałam. Wierzę w to, że dzieci można mieć wtedy, kiedy się ich pragnie. Robienie tego z rozsądku albo z wyrachowania, bo kto ci poda szklankę wody, gdy będziesz umierać? Dla mnie to nie ma sensu.

8
 / 11
Grażyna Torbicka

Absurdalna dyskusja na ten temat trwa. Czytam to i reaguję, jakby były we mnie dwie Grażyny. Pierwsza czuje się dotknięta, cała się w sobie kurczy. A druga mówi: czy to jest temat do publicznej dyskusji? To moja sprawa - wyjaśniła.

9
 / 11
Edyta Olszówka

Aktorka w jednym z wywiadów wyznała: Mogę rozmawiać o bezwarunkowej miłości, ale niewiele o tym wiem. Ani teraz, ani wcześniej nie czułam się gotowa na podjęcie takiego wyzwania jak dziecko.

10
 / 11
Aleksandra Kwaśniewska

Nie rozumiem, czemu nadal stygmatyzuje się te, które nie chcą mieć dzieci, czemu wmawia się im, że będą żałowały tej decyzji, że na starość nikt im nie poda tej przysłowiowej szklanki wody. Przecież to są stereotypy. Jest wiele badań, z których wynika, że część matek jest nieszczęśliwa. Zdecydowały się na potomstwo, bo czuły, że tak należy, bo rodzina je naciskała, bo wydawało im się, że może tego pragną, mimo że intuicja podpowiadała im coś innego. Dziś są nieszczęśliwymi matkami, w efekcie nieszczęśliwych dzieci - powiedziała Kwaśniewska w wywiadzie dla "Plejady".

11
 / 11
Agnieszka Woźniak-Starak

Nigdy specjalnie nie ukrywałam, że nie jestem jedną z tych dziewczyn, które jakoś mocno marzą o dzieciach. Mam takie koleżanki, które zawsze wiedziały, że tego chcą. Ich instynkt macierzyński był ogromnie rozwinięty. Ja tak nie mam - wyznała Woźniak-Starak.

KOMENTARZE
(184)
Ada
4 miesiące temu
Z biegiem czasu uważam ze wytykają bezdzietność tylko te matki które są nieszczęśliwe i żałują posiadania dzieci.
Frania
4 miesiące temu
A mnie dziwi postawa niektórych kobiet . 6 dzieci 7 w drodze bo socjal i pracować nie muszę . Pracuje w szkole i jak matka mi wypala „ ze nie stać jej na wyjazd córki chce pisać do gminy albo prosi o wsparcie radę” to włos jeży się na głowie . Pytam gdzie ma pieniądze socjalne a ona , że oboje nie pracują z partnerem a dzieci trzeba wykarmić . Dodam wyjazd 100 zł . Takich osób jest więcej . Dzieci często nie widzą ani grosza z tego co oferuje państwo . To się mówi patologia . Wolę tych bezdzietnych oni chodź nie krzywdzą drugiego człowieka
Jojo
4 miesiące temu
Jak to dobrze, że teraz dzieci mają te, które naprawdę chcą! Kiedyś wszystkie kobiety MUSIAŁY zostać matkami, presja była ogromna, czy to czuły, czy nie, a potem wysyp depresji, zaburzeń psychicznych i samobójstw wśród tych niechcianych dzieci. Nie zmuszajcie nikogo do macierzyństwa (do ojcostwa zresztą też nie), długofalowe konsekwencje są na ogół opłakane, zniszczone życia i tyle.
Aaa
4 miesiące temu
Z perspektywy matki jednego dziecka, niedawno bezdzietnej, uważam, że nie ma czegoś takiego jak świadome zdecydowanie się na dziecko. Świadomym można byc tylko tego, czy masz warunki, pracę, perspektywy, ale co będzie jak zajdziesz w ciążę (kiedy zajdziesz), jak urodzisz i jak będziesz się wtedy czuć to jest jedna wielka niewiadoma. Nie wiesz nawet jak się zachowa ojciec dziecka, przed może być dobry albo nie rokować, a potem to się zmieni. Możesz urodzić zdrowe, które zachoruje, albo zamęczać się bojąc się, że zachoruje albo coś mu się stanie. Możesz urodzić chore, czego nie wykażą żadne badania (autyzm,komplikacje przy porodzie). Możesz nie czuć nic. Albo za dużo. Możesz go nie chcieć, a potem się zakochać. Możesz chcieć, a potem patrzeć jak na kosmitę i myśleć po co mi to bylo. Mam 40 lat i historia każdej mojej koleżanki jest inna, a w większości chciały mieć dzieci. Z reguły nie ma wioski, która Ci pomoże.
Bbcc
4 miesiące temu
To, że te kobiety zrezygnowały macierzyństwa, nie mają obowiązku komukolwiek się tłumaczyć. I nie ważne jaki jest tego powod, nic nikomu do tego.
Najnowsze komentarze (184)
Magda
4 miesiące temu
1. Nie ma nic MNIEJ egoistycznego jak posiadanie dzieci (mówię o prawdziwym posiadaniu i wychowywaniu, a nie o hodowaniu dla 500+). 2. Woźniak-Starak tak bardzo nie chciała, że kilka razy była w ciąży i poroniła? Pawlikowska chyba też raz była. 3. Szkoda, że Kwasniewska rodzicom o tym wcześniej nie powiedziała, to by tak jej tata o wnukach nie gadał.
Anna
4 miesiące temu
Ja mam jedno i nigdy nie chcialam wiecej .
Ewa
4 miesiące temu
Skad wiadomo ze same o tym zdecydowały?
Krycha
4 miesiące temu
Na własne oczy widziałam w DDTVN jak Agnieszka Woźniak -Starak mówiła że 2 razy poddawała się In Vitro! Moim zdaniem panie poprostu nie mogą mieć dzieci,bo wcześniej czy później instynkt macierzyński daje o sobie znać a te opowieści że nie chcą mieć dzieci to po prostu kit
Nie wiem czy
4 miesiące temu
Prawdą jest to że dzieci to obciążenie na długie lata, odpowiedzialność, wiele trosk. Mam dwójkę. Ale prawdą jest też że na starość na prawde nikt Ci nie poda szklanki wody, nie odwiedzi. Chyba że w domu starców opiekunka wpadnie. Nie łudźcie się że na starość ktoś się wami bezinteresownie zaintetesuje. To jest coś za coś. Albo beztroska przez całe życie i samotność na starość albo wysiłek przez całe życie i rodzina na starość przy tobie. Nie ma wersji idealnej.
Jok
4 miesiące temu
Kaczor tez nie ma
Kolos
4 miesiące temu
Kiedy ta Szulim zniknie
Trampki
4 miesiące temu
Dla mnie spoko, nie kazdy musi mieć dzieci, ale jakoś zwykle u tych bezdzietnych musi być w domu minimalnie jeden (a często więcej) pies, lub kot, który jest traktowany jak dziecko. :D Niektórzy mają instynkty rodzicielskie, ale je po prostu zagłuszają substytutami. Nie ma w tym nic złego, ale miejcie tego świadomość, szczególnie te dziewczyny, które w wieku 22 lat zarzekają się, że nigdy nie będą miały dzieci. 😃
Jaja
4 miesiące temu
😁nie mają bo z jakichś powodów nie mogły urodzić!!
Ehhh
4 miesiące temu
A mnie się bardzo nie podoba ich wywlekanie tematu macierzyństwa i to jeszcze na zasadzie, my nie mamy to znaczy, że posiadanie dziecka jest be i wy, które możecie mieć też nie miejcie to nam będzie lepiej jak takich bezdzietnych będzie więcej. One chciały dzieci mieć dzieci, tylko nie udało się mimo leczenia i teraz fałszywie promują bezdzietność, to bardzo źle o nich świadczy. Jak psy ogrodnika. Nie wiesz jak to jest mieć dzieci to możesz co najwyżej mówić, że nie wiesz, ale nie masz prawa obrzydzać macierzyństwa tym, które mogą mieć, albo maja, albo będą miały mimo zazdrości bezdzietnych.
Esteta
4 miesiące temu
Bo są egoistami skupionymi na swojej karierze i pieniądzach. Są zbyt wygodne na obowiązki. Zobaczymy co powiedzą jak stuknie im 70-tka czy 80-tka. Jak do znajomych będą przychodziły dzieci, wnuki, które będą pomagać, troszczyć się o mamę, babcię, one będą leczyć depresję, będą mam takie samotne koleżanki, wszystkie cierpią, wszystkie nieszczęśliwe.
Anna
4 miesiące temu
Uważam, że kobiety nie powinny sobie odbierać prawa do macierzyństwa.
Ola
4 miesiące temu
Ja sama mam 3 dzieci i jestem dumna z tego, od lat nastoletnich wiedziałam, że pragnę mieć dużą rodzinę, uważam jednak, że nie muszę o tym nigdzie trąbić, tak jak robią to osoby publiczne, tym samym prowokując (być może nieświadomie) lawinę hejtu na kobiety, które są matkami. Kiedy pojawia się artykuł o owych Paniach i o temacie posiadania dzieci to zaczyna się fala krytyki na matki. To jest straszne, bo wychodzi na to, że to coś strasznego posiadać dzieci , że jesteśmy tak nieszczęśliwe i robimy to tylko dla 500+. To powinien być temat drażliwy, jak szczepienia, religia czy polityka. Każdy ma własne zdanie i i każdy ma prawo do własnych wyborów i decyzji. W większości wydaje mi się, że te kobiety nie mogą mieć dzieci i stąd być może odwracanie kota ogonem, najgorsze jest to, że mają potrzebę tłumaczenia się, jakby same nie były pewne własnych decyzji i szukają potwierdzenia u innych ale z tego powstaje nienawiść do matek i to jest straszne. Nie szufladkujmy ludzi i dajmy żyć i matka i kobieta które nie chcą mieć dzieci, każda z nas zasługuje na szacunek.
Mary
4 miesiące temu
Nie maja, nie chcą, nie mogą, ich sprawa i po co te deliberacje.
...
Następna strona
TOP10 - najpopularniejsze galerie
10.

"Naturalna" Magdalena Boczarska NIESIE z matką zbuntowanego synka do pizzerii (ZDJĘCIA)

Macierzyństwo nie zawsze jest kolorowe, szczególnie gdy pociechom zdarzają się okresy buntu. Po raz kolejny przekonała się o tym kilka dni temu Magdalena Boczarska, gdy zmierzała z matką i 6-letnim synkiem Henrykiem do jednej ze stołecznych pizzerii.
9.

Pomocna Brigitte Macron poprawia pelerynę królowej Camilli. Panie postawiły na suknie wieczorowe od Diora (ZDJĘCIA)

W środę wieczorem król Karol i królowa Camilla zostali zabrani przez Emmanuela i Brigitte Macronów na wystawną kolację do Pałacu w Wersalu. Żony monarchy i prezydenta dały pokaz kobiecej solidarności.
8.

Tłum gwiazd i Jessica Mercedes na pokazie Fendi w Mediolanie. Jak celebrytka wypadła na ich tle? (ZDJĘCIA)

Jessica Mercedes gościła w środę na mediolańskim pokazie Fendi, gdzie zaroiło się od gwiazd wielkiego formatu. Wpadły m.in. Kate Moss, Demi Moore czy Naomi Campbell. Podoba Wam się stylizacja influencerki?
7.

Kuba Wojewódzki i Anna Markowska "przyłapani" na premierze "Zielonej granicy". Ominęli ściankę. Nie chcieli się afiszować? (ZDJĘCIA)

Wśród tłumu gwiazd, które przybyły na uroczystą premierę filmu "Zielona granica" Agnieszki Holland, znalazł się Kuba Wojewódzki. Dziennikarzowi na sali kinowej towarzyszył Anna Markowska. Ładnie razem wyglądają?
6.

Premiera "Zielonej granicy": Elegancka Maja Ostaszewska, całuśni Piotr Stramowski z ukochaną i Katarzyna Warnke (ZDJĘCIA)

W środę w jednym z warszawskich kin polską premierę miał film Agnieszki Holland "Zielona granica". Na wydarzeniu nie zabrakło odtwórczyni głównej roli, Mai Ostaszewskiej, oraz wielu innych znanych gości.
5.

Król Karol III i królowa Camilla wylądowali w Paryżu. Brigitte Macron zaliczyła wpadkę? (ZDJĘCIA)

Król Karol III i królowa Camilla rozpoczęli trzydniową wizytę we Francji - pierwszą w roli pary królewskiej. Pod Łukiem Triumfalnym przywitał ich prezydent kraju z małżonką. Uwagę zwróciła stylizacja Brigitte Macron.
4.

Monika Olejnik prezentuje "paryski szyk" w drodze na stragan, chwaląc się dodatkami za prawie 40 TYSIĘCY. Ikona? (ZDJĘCIA)

Znana ze słabości do markowych gadżetów dziennikarka po raz kolejny zaskoczyła oryginalną stylizacją za grube tysiące. Modna?
3.

Festiwal Filmowy w Gdyni: Magdalena Cielecka w DWÓCH stylizacjach i pierwsze wyjście Olgi Bołądź od narodzin córki... (ZDJĘCIA)

W Gdyni trwa Festiwal Polskich Filmów Fabularnych, gdzie jak zwykle nie brakuje gwiazd srebrnego ekranu. Nad morzem stacjonuje obecnie Magdalena Cielecka, która zaprezentowała w środę aż dwa "looki". Jest też Olga Bołądź, dla której było to pierwsze publiczne wyjście od narodzin małej Rity.
2.

Odziane w czerń celebrytki wdzięczą się na pokazie w Mediolanie: Julia Wieniawa, Maffashion, Klaudia El Dursi... (ZDJĘCIA)

Wtorkowa prezentacja nowej kolekcji Calzedonii zwabiła do Mediolanu kilka reprezentantek rodzimego show-biznesu, w tym Julię Wieniawę, Maffashion i Klaudię El Dursi. Która prezentowała się najbardziej "światowo"?
1.

Włodzimierz Matuszak, grający księdza w "Plebanii", zabrał na basen młodszą o 34 lata Karolinę Nolbrzak i pasierba (ZDJĘCIA)

Dawno niewidzianych 76-letniego Włodzimierza Matuszak i 42-letnią Karolinę Nolbrzak "przyłapano" na jednym z warszawskich basenów. Parze towarzyszył syn aktorki z poprzedniego związku. Aktywna rodzinka?