Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Zniesmaczony Grzegorz Markowski odcina się od Funduszu Wsparcia Kultury: "To byłoby niemoralne, te pieniądze NIE SĄ DLA MNIE"

167
Podziel się:

Choć na niesławnej już liście znalazł się też management zespołu Perfect, to sam artysta nigdy nie zabiegał o takie wsparcie. "Jest dużo ludzi, którzy potrzebują tych pieniędzy sto razy bardziej" - zaznacza.

Zniesmaczony Grzegorz Markowski odcina się od Funduszu Wsparcia Kultury: "To byłoby niemoralne, te pieniądze NIE SĄ DLA MNIE"
Grzegorz Markowski nie chciał wsparcia od Piotra Glińskiego (ONS.pl)
bFdPVOpx

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało w zeszły piątek listę beneficjentów, którzy załapali się na środki z Funduszu Wsparcia Kultury. Na ten cel przeznaczono ponad 400 milionów złotych, dlatego spodziewano się, że ustabilizuje to sytuację tysięcy pracowników. Niestety po opublikowaniu niesławnej listy nie wszyscy są o tym przekonani, a samo Ministerstwo tymczasowo wycofało się z pomysłu.

Choć sam zamysł Funduszu Wsparcia Kultury wydawał się jak najbardziej słuszny, to pomysł przyznania setek tysięcy złotych z pieniędzy podatników discopolowcom, Kamilowi Bednarkowi i braciom Golec wzbudził ogromne kontrowersje. Okazało się bowiem, że rzeczone wsparcie przypadło w udziale głównie celebrytom, którzy niekoniecznie potrzebowali tej pomocy tak bardzo, jak klepiący biedę mniej popularni artyści i ich współpracownicy.

bFdPVOpz
Zobacz także: "Twój ból jest lepszy niż mój". Kazik Staszewski o rekacjach polityków

Choć wiele osób nie kryje satysfakcji, że wstrzymano się tymczasowo z pomysłem wielotysięcznych wypłat dla celebrytów, to sami beneficjenci przyjęli te wieści ze sporym niepokojem. Przykładem jest Katarzyna Cerekwicka, która stwierdziła z przekąsem, że "możemy już teraz odetchnąć z ulgą". Piosenkarka zaznaczyła, że pieniądze miały pokryć wypłaty dla całej jej ekipy, nie tylko dla niej. Z drugiej strony nie brakuje na szczęście też gwiazd, które stwierdzają wprost, że nigdy nie wnioskowały o takie wsparcie, bo są ludzie, którzy potrzebują go teraz dużo bardziej.

bFdPVOpF

Do drugiej z grup należy Grzegorz Markowski, który w niedzielę opublikował na Facebooku krótkie oświadczenie za pośrednictwem konta swojej córki, Patrycji. W swojej odezwie do fanów artysta stwierdza, że nie chce być łączony z niesławną listą i nigdy nie prosił o wsparcie od Ministra Kultury. Co prawda na liście znalazł się management zespołu Perfect, jednak, jak twierdzi Markowski, nie ma z ich decyzją nic wspólnego.

Korzystając z grzeczności mojej córki, publikuję na jej profilu kilka zdań. W piątek opublikowano listę beneficjentów Funduszu Wsparcia Kultury. Pojawia się tam informacja, że managament Perfectu otrzyma ponad 500 000 złotych. Chciałbym wszystkich zainteresowanych poinformować, że pieniądze te nie są dla mnie, ani członków zespołu, techników, całego naszego teamu. To pieniądze wyłącznie dla manager Perfectu i jej agencji. My jako zespół nie mieliśmy najmniejszego zamiaru starać się o tę dotację. Nie wiedzieliśmy o takich planach - czytamy.

Co więcej, Markowski stwierdza, że ubiegające się o pieniądze podatników w tym trudnym czasie, przynajmniej jego zdaniem, byłoby pozbawione moralności.

Całe życie graliśmy, koncertowaliśmy. Niemoralnym byłoby w naszej ocenie ubieganie się o tak wielkie pieniądze, gdy w Polsce jest obecnie tak strasznie dużo ludzi, którzy potrzebują ich sto razy bardziej. Dlatego bardzo prosimy o niełączenie nas z tą listą - zakończył swoją odezwę.

bFdPVOpG

Doceniacie jego głos w dyskusji?

bFdPVOpH
bFdPVOqa
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(167)
jana
rok temu
Artysci powinni dostac dotacje takie jak zwykly obywatel zwolniony z pracy, czyli w wysokosci zasilku dla bezrobotnych z urzedu pracy
Xyzis
rok temu
W takim razie nie chodźmy na ich koncerty, nie kupujmy ich płyt. Mam dość hipokrytow . Torebki droższe niż moje auto, wakacje, gosposie, ciuchy, medycyna estetyczna a won!!!! Wstydu nie macie!!!!
!!!
rok temu
"stwierdza, że ubiegające się o pieniądze podatników w tym trudnym czasie" - UBIEGANIE się!!! Czy zdarzy się kiedyś na p.udlu chociaż jedna notka bez błędów!?
bFdPVOqb
Kaj
rok temu
Igor Herbut tez niezłą sumkę wyciągnie!
marzena
rok temu
to bardzo porządny człowiek !!!!!!!!!! nie celebryta ! w żadnej reklamie go nie zobaczysz ! Brawo!!!!! panie Markowski
Najnowsze komentarze (167)
Elisa
rok temu
Bandyctwo i rozpier.... pieniedzy a inni z glodu umierają nie maja starsi ludzie na witaminy i lekarstwa tym nalezy się i niepelnosprawnym.... Ubiegajacy sie artysci maja wille samochody jachty za koncerty po 300tys kasuja Skandal i Wstyd
Tttttt
rok temu
Bracia Cugowscy też są na liście
Ewa
rok temu
Podzielam pogląd iż Artyści powinni, w zaistniałej sytuacji, otrzymać wsparcie w wysokości zasiłku dla bezrobotnych, i tyle i aż tyle.
oelaela
rok temu
Mądry facet, gwiazda i tak zarabia mega, oby nie powiedziec ze za duzo, a przecietny Kowalski z czego ma zyc? Jak mu zamykaja covidowcy biznesik? Gwiazdeczki moga sobie sprzedac z jednen samochod wart kilkaset tysiecy i kaska bedzie. a jak jedno auto zostanie to wystarczy.
Edi
rok temu
Postąpił prawidłowo!!!! Lecz wiadomo za każdym sukcesem człowieka stoi niejaka hiena !!!! Jak przyznali pieniądze ( dla menagera??? ) To było trzeba brać i oddać tym potrzebującym. Człowiek który ma sumienie kromką chleba się podzieli .... Wiem ,,, Naiwne w tych czasach , lecz wiarę w prostych normalnych ludzi jeszcze się ma !
marzena
rok temu
to bardzo porządny człowiek !!!!!!!!!! nie celebryta ! w żadnej reklamie go nie zobaczysz ! Brawo!!!!! panie Markowski
Nadniemy
rok temu
Pieniadze dla sluzby zdrowia, domow dziecka i schronisk. Pozniej teatr, malarz I kompozytor itp WYKLUCZAM DISCO POLO. Posprzedawac samochodu, torebki I nieruchomisci
Nadniemy
rok temu
Pieniadze dla sluzby zdrowia, domow dziecka i schronisk. Pozniej teatr, malarz I kompozytor itp WYKLUCZAM DISCO POLO. Posprzedawac samochodu, torebki I nieruchomisci
bFdPVOpT
erc
rok temu
Taaa, jasne. Wysłali menadżerów, żeby lipy nie było ,ze sami chcieli a teraz się tłumaczą jak lista została ujawniona
Lol
rok temu
Niklińska??? Jakas wybitna artystka to musi być, do tego tajemnicza i prawie nie znana... Może każdy wpisze się na te liste i dostanie chociaz z 500 tysi???
monia
rok temu
brawo Panie Markowski , szacunek dla Pana :-)
majo
rok temu
Gliński do domu!!!! twój czas już się skończył!!!! wydałeś już wszystkie publiczne pieniądze więc daswidania!
zzz
rok temu
Brawo!
fuks
rok temu
Zgoda niech im wszystkim wyplaci Glinski, kazdemu najniższa pensje taka jak setkom tysiecy "Kowalskim'
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bFdPVOqM
bFdPVOqN
bFdPVOqO
bFdPVOqP
bFdPVOqQ
bFdPVOqv