Trwa ładowanie...
Przejdź na
Goss
|

Agnieszka Dygant przyznaje, że otrzymała POMOC FINANSOWĄ od rządu: "Miałam o połowę mniejsze zarobki"

447
Podziel się:

Agnieszka Dygant przyznała, że pandemia koronawirusa odbiła się także na jej finansach. Zdradziła nawet, jaką kwotę otrzymała w ramach rządowej zapomogi.

Agnieszka Dygant przyznaje, że otrzymała POMOC FINANSOWĄ od rządu: "Miałam o połowę mniejsze zarobki"
Agnieszka Dygant otrzymała pomoc finansową od rządu. Zdradziła kwotę (Instagram.com)
bETlUVGt

Pandemia koronawirusa odbiła się nie tylko na naszej codzienności, lecz także na sytuacji finansowej wielu z nas. Skutki wprowadzanych obostrzeń odczuły także znane osobistości, które od miesięcy wspominają o problemach. Na stan finansów narzekały m.in. Anna Powierza czy Maryla Rodowicz.

W mijających miesiącach spore kontrowersje wzbudziły też dotacje przyznane z Funduszu Wsparcia Kultury. Niestety szybko okazało się, że milionowe środki, zamiast najbiedniejszym w danym sektorze, przyznano dobrze usytuowanym celebrytom. Po powszechnym oburzeniu wstrzymano wypłaty, które później wznowiono, ale już bez ponownej publikacji listy beneficjentów.

bETlUVGv
Zobacz także: Agnieszka Dygant oszczędza jak mało która gwiazda. To generuje konflikty z mężem

Choć temat rządowego wsparcia w dobie pandemii nadal budzi spore emocje, to niektóre gwiazdy w napływie szczerości decydują się pochwalić tym, czy i ile otrzymały z publicznych pieniędzy. Teraz nieoczekiwanie głos w tej sprawie zabrała Agnieszka Dygant, która urządziła sobie z fanami sesję Q&A.

bETlUVGB

W czasie rozmowy z internautami Dygant została zapytana o to, jak artyści radzą sobie w dobie dużo mniejszych zarobków i mocno ograniczonych propozycji zawodowych. Wtedy aktorka wprost przyznała, że skorzystała z rządowej zapomogi, a sprawą zajęła się jej księgowa. Co prawda Agnieszka nie zagłębiała się w szczegóły, jednak przyznała nawet, jaką kwotę postanowił jej przyznać rząd.

Moja księgowa złożyła wniosek. Dobrze tego nie pamiętam, ale jeżeli miało się o połowę mniejsze zarobki niż w ubiegłym roku czy coś takiego, to dostawało się sumę około dwudziestu tysięcy złotych - powiedziała Dygant.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że jest to wielokrotnie niższa kwota od tych, które otrzymali niektórzy artyści. Kwota 20 tysięcy złotych wypada bowiem dość skromnie w porównaniu do tych, które trafiły do kieszeni Sławomira Świerzyńskiego i Bayer Full czy braci Golec. Ci dostali z pieniędzy podatników setki tysięcy złotych.

Doceniacie jej szczerość?

bETlUVGC

Pudelek ma już własną grupę na Facebooku! Masz ciekawy donos? Dołącz do PUDELKOWEJ społeczności i podziel się nim!

bETlUVGD
bETlUVGW
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(447)
prlks
9 miesięcy temu
Trzeba wspierać artystów i inne branże, które ucierpiały na pandemii, ale to jednak jest skandal. "O połowę niższe" (olaboga!) zarobki pani Dygant to z pewnością znacznie więcej niż wielu z nas zarobi przez kilka lat. Seriale, filmy, a zwłaszcza reklamy - to niebagatelne kwoty. Pani Dygant i inni, którzy chętnie wyciągnęli łapki po wsparcie, raczej nie przymierają głodem, wręcz przeciwnie. A ilu artystów, np. teatralnych, czy "zwykłych" muzyków, np. z małych, wyłączonych z koncertowania orkiestr, faktycznie straciło środki do życia? Ilu innych ludzi potraciło firmy, oszczędności, zdrowie, bliskich, którzy ich utrzymywali? Trzeba mieć tupet i zerową godność, żeby sięgać po pieniądze, które powinny trafić do naprawdę potrzebujących. I jeszcze jedno. bardzo ciekawe są informacje w stylu "księgowa złożyła wniosek, nie pamiętam ile to było". Gdyby to mnie brakowało pieniędzy, raczej pamiętałabym, że dostałam od kogoś 20 000. Jak widać, dla pani Dygant kwoty tego rzędu są tak marginalne, że nawet ich nie pamięta. Brawo.
Ania
9 miesięcy temu
Już sam styl tej wypowiedzi:"że księgowa złożyła, nie pamiętam, czy coś takiego..." świadczy o tym, że te marne 20 tyś, to ani ją ziębi ani grzeje. Na waciki.
aska
9 miesięcy temu
zyjemy w kraju gdzie dofinansowanie dostaja celebrycie na markowe lachy i botoksy a w tym samym czasie rodzinne firmy padaja, gastronomia dostaje kary za proby utrzymania biznesu Co za chory kraj!
bETlUVGX
Marcia G
9 miesięcy temu
Gowniane panstwo, w ktorym ludzie nie maja na leki, wspiera celebrytow w dobie "kryzysu".
ljgvbjh
9 miesięcy temu
To jest skandal! Tyle pieniedzy zarobila! W tylu filmach zagrala. W reklamie playa zarobila pewnie niecaly milion i ona jeszcze siega po NASZE pieniadze?!!! Bo pamietajcie, ze nie ma rzadowych pieniedzy! Przeciez to z naszych podatkow, ktore sa ciagle podnoszone! To jest skandal!!!!
Najnowsze komentarze (447)
Sylwia
9 miesięcy temu
Zapomoga.. 20 tyś... Zapomoga to jest 200 zł x mopsu
Gdziemyzyjemy
9 miesięcy temu
Ale usteczka i poliki zrobione 🤣👌 zczerze to aż krew się gotuję jak to czytam
Ccc
9 miesięcy temu
No tak tylko zespoly te pieniądze dzielą. Tam pracuje dużo osób
mariola67
9 miesięcy temu
To smutne....chcę zrozumieć ludzi kultury....ale, przy całym szacunku dla nich, oni są oderwani od rzeczywistości....nie słyszę z ich ust refleksji nad innymi grupami zawodowymi....pewnie jakiś czas temu mieli "ulubionego "kelnera w "ulubionej "knajpce....teraz ten kelner jest bez pracy....nie może liczyć na dotacje...może na pocieszenie wyślijcie mu fotkę z egzotycznych wakacji?
Nie do wiary
9 miesięcy temu
To już zakrawa na kpinę. Zarobiła o połowę mniej wstyd a co ja mam powiedzieć osoba chora na nowotwór z renta 1000 zł. Chętnie się zamienię za te połowę jej zarobków.
Iza
9 miesięcy temu
O połowę mniejsze zarobki miała, czyli co zamiast miloina 500 tysięcy? Bo reklamowała tylko play i zagrała w m4? Hipokryzja, A co mają powiedzieć ci, którzy w 2020 nic nie zarobili i od rządu nic nie dostali?
mmmmmmmmmmmmm
9 miesięcy temu
a na operacje plastyczne stać?
Remix
9 miesięcy temu
Tej już też zaczynam odbijać na punkcie urody.
bETlUVGP
irma
9 miesięcy temu
no proszę... a mnie nie stać na własną księgową i sama ogarniam swoje rachunki !!!gdyby zwolniła księgową, zmieniła samochód na mniejszy i oszczędniejszy, to lepiej by jej się żyło, bogaciej... w jej przypadku zapomoga jest jak dla 'dyskopolowców' non stop występujących w piswizji !!! fujj !!!
Nata
9 miesięcy temu
Co za bezczelność!
Prawda
9 miesięcy temu
Wszyscy złorzeczą trzeba było myśleć kiedy głosowaliście 😂
Marzena
9 miesięcy temu
Okropnie wygląda...policzki,usta...sztuczne..
Ewa
9 miesięcy temu
nawet dokladnie nie wie ile dostała,napisała bo można było sie ubiegać. gdyby ktoś z mojej rodziny lub znajomych otrzymał taką kwote do dokonca życia by pamiętał . takie oto są różnice w życiu różnych ludzi
Agra
9 miesięcy temu
Straciła połowę tego, co zarabiała, no ok. Ale z tej miesięcznej "połowy" zwykła polska rodzina pewnie musi żyć rok. Biedna kobieta.... Lubię ją jako aktorkę ale nie cierpię, jak zaczyna narzekać, tak jak większości snobów, na "ciężkie" życie podczas pandemi czy potem emerytury, gdzie przez całe życie nie pomyśleli o czymś takim jak oszczędzanie- mając kasę, o jakiej nikt z nas nie śnił... Biedna "elyta"...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETlUVHI
bETlUVHJ
bETlUVHK
bETlUVHL
bETlUVHM
bETlUVHr