Trwa ładowanie...
Przejdź na
Unicorn
|

Aleksander Doba nie żyje. Podróżnik zmarł podczas wyprawy na Kilimandżaro

171
Podziel się

O śmierci Aleksandra Doby poinformowali jego najbliżsi. Polski podróżnik i kajakarz zmarł, zdobywając Kilimandżaro. Miał 74 lata.

Aleksander Doba nie żyje. Podróżnik zmarł podczas wyprawy na Kilimandżaro
Aleksander Doba nie żyje (AKPA)
bDJdaUqJ

We wtorek media obiegła smutna wiadomość o śmierci Aleksandra Doby. Polski podróżnik i kajakarz zmarł 22 lutego podczas zdobywania najwyższego afrykańskiego szczytu, Kilimandżaro. Miał 74 lata.

Śmierć Aleksandra Doby potwierdzili jego najbliżsi. Informację opublikowano na oficjalnym profilu podróżnika na Facebooku.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dnia 22 lutego zmarł wielki kajakarz Aleksander Doba. Zmarł śmiercią podróżnika, zdobywając najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro, spełniając swoje marzenia. Pogrążona w żalu żona, synowie, synowe i wnuczki - możemy przeczytać we wpisie rodziny zmarłego.

bDJdaUqL

Aleksander Doba był jednym z najbardziej znanych polskich podróżników i miał na koncie wiele osiągnięć, dzięki którym zapisał się na kartach historii. Doba trzykrotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki, po raz ostatni w wieku 71 lat. W 2010 roku stał się pierwszym człowiekiem w historii, który dokonał tego wyczynu samotnie, wyłącznie dzięki sile własnych mięśni.

W 1999 roku Doba samotnie opłynął Bałtyk, w 2009 natomiast jezioro Bajkał - a były to zaledwie dwie z jego licznych wypraw. W 2015 roku kajakarz został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, w tym samym roku zdobył także tytuł "Podróżnika Roku" w plebiscycie National Geographic.

Pudelek składa najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim Aleksandra Doby.

bDJdaUqR
bDJdaUrm
Źródło:
pudelek.pl
KOMENTARZE
(171)
Podróżnik
6 dni temu
W wywiadzie u Wojewódzkiego pokazuje symbole. I już wiadomo że z emerytury takiego kajaka by nie wybudował. Jak zwykle wodzenie nas za nos. W czasie pandemii wspinał się na kilimandżaro. Oświeceni są dziwnymi ludźmi. @@@ RIP OLO
Nina
7 dni temu
Niesamowity człowiek. Zmarł tak jak żył - na wariata, spełniając swoje marzenia.
Gość
7 dni temu
Sterał serducho na wiosłowaniu przez ocean to jeszcze w tym wieku tarabanić sie na góre ponad 5 tysięcy metów wysokości gdzie trzeba pokonać ponadto trzy strefy klimatyczne i można załapać sie na chorobe wysokościową
bDJdaUrn
Król
7 dni temu
Każdy z nas kiedyś umrze. Oby tak szybko i fajnie jak on. Do ostatnich sekund żył po swojemu.
asia
7 dni temu
Zazdroszczę ludziom,którzy osobiście poznali pana Dobę.Ja znałam Go tylko z tv,ale zawsze byłam pełna podziwu dla Jego pasji.Moje pasje są śmiesznie bezpieczne,bo kocham pracę w ogrodzie i swoje zwierzęta,nie ciągnęło mnie nigdy na eskapady czy dalekie wyprawy.Zawsze trzymałam sie blisko domu,więc pełne przygód życie pana Doby jest dla mnie czymś nadzwyczajnym.Pan Doba nie żyje,ale Jego osiągnięcia zostały z nami i na pewno dla wielu staną się inspiracją,jak przeżyć życie,zeby nie zmarnować ani chwili.
Super
1 tyg. temu
Niesamowita pasja
Mm
1 tyg. temu
Wielka strata
Ewawa
1 tyg. temu
Smierc podróżnika na kilimandzaro. Czy to oznacza ze serce mu stanelo w trakcie zdobywania Szczytu czy co? Pan Aleksander mial wielu fanow, bardzo ciekawy czlowiek wiec niech mu ziemia lekka bedzie.
Beata
1 tyg. temu
Był takim pozytywnym człowiekiem. Jego apetyt na życie, pogoda ducha były niesamowicie inspirujące i wspierające tych, którym wydawało się , ze nie dadzą rady.... wielki smutek. Zgasła jedna z najjaśniejszych , radosnych i inspirujących gwiazd 🖤
jacek9876
1 tyg. temu
przepłynąć atlantyk kajakiem brzmi dla mnie jak odkryć 100% kosmosu
gosc
1 tyg. temu
Żal chłopa ale mógł już sobie odpuścić wiek robi swoje
Zoltan666
1 tyg. temu
z prognoz i wyliczeń ZUSu jak przejdę na emeryturę za kilkanaście lat to taka wyprawa bez powrotu będzie jedynym wyjściem.
Solistka
1 tyg. temu
Jakoś na profilu Solistów żadnego info nie ma ani niepochlebnych komentarzy. Czy oni wszystko kasują na bieżąco?
bDJdaUrf
Nick
1 tyg. temu
Życie jest krótkie, warto zwiedzać, wyjeżdżać, oglądać świat
...
Następna strona
bDJdaUrH