Trwa ładowanie...
Przejdź na

Jerzy Owsiak zarabia na WOŚP... mniej niż Kijowski na KOD-zie!

320
Podziel się

Organizator Wielkiej Orkiestry i jego żona po 25 latach zarabiają kilkanaście tysięcy miesięcznie. Mateusz zaczął od przelewania sobie 15 tysięcy złotych...

Jerzy Owsiak zarabia na WOŚP... mniej niż Kijowski na KOD-zie!
bCzRhuJN

W ubiegłą niedzielę odbył się kolejny, już 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rok temu fundacja Jurka Owsiaka zebrała ponad 72 miliony złotych i wiele wskazuje na to, że i tym razem rekord zostanie pobity - na koncie fundacji już znajdują się ponad 62 miliony.

Kolejnym finałom WOŚP co roku towarzyszą głośne głosy krytyki ze strony prawicowych mediów i polityków, wśród których dominują opinie, że Owsiak wcale nie działa w tak przejrzysty sposób, w jaki opowiada w mediach. Przeciwnicy zarzucają mu, że część pieniędzy wypłaca sobie w ramach premii jako prezes fundacji. Do tego dochodzi jeszcze jego spółka Złoty Melon.

W 2011 roku tygodnik Wprost postanowił podsumować zarobki Owsiaka i jego żony, Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, która też zasiada w zarządzie fundacji. Wówczas zarząd zarabiał niecałe 150 tysięcy złotych rocznie, co przy trzech zatrudnionych osobach oznacza nieco ponad 4 tysiące złotych miesięcznie na osobę. Pracownicy fundacji zarabiają blisko 3 tysiące złotych miesięcznie.

bCzRhuJP

Wynika, więc z tego, że z każdej podarowanej złotówki Owsiak i spółka pomagają za 96 groszy, a przejadają 4 grosze - podliczył Wprost. To niezły wynik, bo istnieją organizacje, które "przejadają" nawet jedną trzecią z każdej zebranej złotówki.

Owsiak zarzeka się, że nie pobiera wynagrodzenia za pracę w fundacji, a zarabia jedynie na spółce Złoty Melon, która wspiera WOŚP od zaplecza, produkując m.in. gadżety.

Ja z kolei od dwóch lat jestem zatrudniony w spółce Złoty Melon, której właścicielem jest Fundacja. Ta spółka zarabia dla Fundacji pieniądze. Prowadzę ją z ogromnym sukcesem, tylko i wyłącznie na chwałę WOŚP, a zarabiam podobnie jak moja żona. I to są wszystkie nasze finansowe relacje z Fundacją. Zarówno ja w Złotym Melonie, jak i moja żona zarabiamy niewiele więcej niż górnik. Kuriozalne jest to, że miałem listy, że nasza działalność jest na tyle pożyteczna, że nawet gdybym z tego coś uszczknął, to nie ma sprawy. Gdy to słyszę, włos mi się jeży na głowie! Jakie uszczknąć! Nie mogę i nie muszę! - opowiadał Jerzy Owsiak w rozmowie z Super Expressem w styczniu 2015 roku.

Jerzy Owsiak zarabia też na wykładach i audycjach radiowych, a w ramach Złotego Melona dostaje "kilka tysięcy miesięcznie". Matka Kurka, czyli Piotr Wielgucki, starał się udowodnić Owsiakom, że chodzi o znacznie większe kwoty (około 13 tysięcy złotych), bo Owsiak zatrudnił sam siebie na stanowisku dyrektora graficznego w Złotym Melonie.

bCzRhuJV

Wielgucki pisał na blogu także o zarobkach Lidii Niedźwiedzkiej-Owsiak, która miała zarabiać od 12 do 19 tysięcy złotych miesięcznie. Dowody okazały się jednak niewystarczające i Wielgucki w czerwcu ubiegłego roku przegrał proces.

Dla porównania Mateusz Kijowski przelał sobie w tajemnicy przed kolegami z KOD-u ponad 10% wszystkich pieniędzy zebranych do puszek przez swoich sympatyków. Jego firma policzyła sobie 120 tysięcy złotych za "usługi informatyczne" wykonywane (fikcyjnie) dla KOD-u.

bCzRhuJW
bCzRhuJX
bCzRhuKq
KOMENTARZE
(320)
gość
3 lata temu
Heh jeśli te kwoty są prawdziwe to to jakiś żart jest, za to co robi powinien dostawać kilka razy więcej, pensja tych upośledzeńców z sejmu to powinno być takie jego minimum miesięczne.
gość
3 lata temu
kijowki s****a jakich mało
Gość
3 lata temu
Skończcie z tym kijowskim zdrajca Polski
bCzRhuKr
Gość
3 lata temu
Ale robi coś dobrego dla innych
gość
3 lata temu
nie ma co się czepiać Owsiaka, wiadomo tez musi z czegoś żyć, ale pomaga. Nagonka PISu jest bezsensowna. Za to Kijowski to szumowina, typowy z******j.
Najnowsze komentarze (320)
gość
3 lata temu
oby was wszystkich zdelo kodorasci, wy ubeckie ryje oderwane od koryt a tego waszego pajaca w czerwonych gatkach niech diabi wezma
gość
3 lata temu
4 tys za to co robi szacun dla niego powinien dostawac 10 razy wiecej te brany w sejmie dostaja po 12tys i jest tylko gorzej jakais paradoks jest
rrr
3 lata temu
sratatata tak owsiak dorabia sobie na kasie w biedronce kurr..... nie p***d.....glupot
o
3 lata temu
Kij i jego rodzinka to cwaniutka rodzinka - przeciez te alimenty to naciaganie panstwa na kase , bo jak alimentów nie płaci Kij to alimenty na dzieci płac****aństwo !!!. Wszystko to jest kolejne naciąganie , bo to zgodna rodzina - jak wynika z donosów tzw. mediów gosc zabiera zonke do USA i to za pieniądze durni którzy wrzucaja kase do puszek K... Obalenia Demokracji . Czy tak robi gosc który nie zyje z zonką ????... gdyby tak było to zrobiłby jak piekny Rysio i do USA zabrałby jakąs ..,,pozyteczna idiotke:: z K Obalenia Demokracji .
Wyborca
3 lata temu
Dlaczego ten Kijowski jest tak grożny dla Kaczyńskiego? czego się Jarek boi ? Przecież Prezes jest tak potężny ?
Patriota
3 lata temu
przed wojną jeden pan powiedział że wszystkie fundacje są złodziejskie a stanowiska zajmują podejrzni ludzie
gość
3 lata temu
typowe polskie piekielko.i pytanie dlaczegow piekle przy kotlach nie ma diabla z widlami.ganz einfach.bo jak sie jakis k***s wychyliz kotla to go k.rodacy znowu wciagnal w dol.i to jest k.prawda.jka kaliemu ukrasc krowa to zle,a jak Kali p*********i krowe to dobrze.i to jest cala mentalnosc tego ludu co k.kupi wszystko.i h.
mb
3 lata temu
To jest okłamywanie ludzi. Jak ktoś pracuje społecznie to nie powinien brać ani grosza, Na życie zarabia gdzie indziej.
bCzRhuKj
gość
3 lata temu
Jak to się ma do płacy nauczycielskiej. Czy to jest praca cały etat i na cały rok? Często mówi się że ktoś pracuje społecznie a jak się później okazuje to pensja społeczna wynosi 15 tys zł/mc
gość
3 lata temu
wara od Owsiaka! Ważne co robi dla ludzi.
ino
3 lata temu
uczepiliście się tego Kijowskiego ! a co to on jeden chapie , zobaczcie co pis zrobił ze skokami
gość
3 lata temu
zaciagnijcie info w skarbowym to bedzi jasne a nie wymyslac idiotyzmy
gość
3 lata temu
Z pełnym szacunkiem, kilkanaście tysięcy do kieszeni to wolontariat?? Ile osób oddało pamiątkę rodzinną, która została w kieszeni??
gość
3 lata temu
ale ktoś zazdrosny że Owsiak tak potrafi zjednać ludzi i widać jego pomoc :)
...
Następna strona
bCzRhuKL