Czwartek 19.01.2017

Miller o ostatniej woli Kality: "Dopuszczenie marihuany leczniczej byłoby spełnieniem jego testamentu"

Leszek Miller Tomasz Kalita marihuana lecznicza

Miller o ostatniej woli Kality: "Dopuszczenie marihuany leczniczej byłoby spełnieniem jego testamentu"

Tomasz Kalita, były rzecznik SLD zmarł w ubiegłą niedzielę po rocznej walce ze złośliwym nowotworem mózgu. 37-letni polityk znany był przede wszystkim z zaangażowania w walkę o dostęp do medycznej marihuany. Trzy miesiące temu poślubił swoją wieloletnią partnerkę Annę. Po jego śmierci opublikowała na Facebooku wzruszający wpis, w którym pożegnała męża.

Zobacz: Żona Kality: "Kocham Cię Tomeczku. To były najpiękniejsze lata mojego życia"

O testamencie Kality opowiedział Leszek Miller, który niedawno gościł w studiu TVN24. Były szef SLD nawoływał do zalegalizowania leczniczej marihuany.

Miejmy nadzieję, że posłowie w Sejmie wykonają ostatnią wolę Tomasza Kality - mówił. Na pewno ta ostatnia wola to uchwalenie ustawy dopuszczającej marihuanę leczniczą. Byłoby to spełnieniem testamentu Tomasza Kality.

Miller wspominał też swoje ostatnie rozmowy z Kalitą. Polityk do końca wierzył, że uda mu się pokonać chorobę.

Rozmawiając z Tomaszem Kalitą i jego żoną mówiliśmy o wszystkich przypadkach, które zdarzały się, a pokazywały, że można tę chorobę pokonać. To był ten zastrzyk optymizmu i przekonanie, że Tomasz Kalita będzie kolejnym przykładem, że można pokonać złośliwego glejaka.

Dodał też, że polityk zawsze miał oparcie w żonie, wieloletniej partnerce Annie Monkos.

Ja już dawno nie widziałem takiej miłości, takiej ofiarności i takiego oddania jak w przypadku pani Ani Kality - przyznał Miller. My, którzy uważaliśmy się za dobrych znajomych Tomka, czy za jego przyjaciół, powinniśmy być szalenie wdzięczni, że w tych ostatnich chwilach Tomek miał przy sobie taką istotę. Na pewno przez wiele lat będzie wzorcem dla swojego pokolenia.

Publicyści o śmierci Kality: historia bolesna i smutna

 

Zobacz też:

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (80)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 80
Odpowiedz
27 105
zgłoś
Gość 19.01.2017 09:06
PiS górą!!! Gonić tych złodziei z PZPR!
Odpowiedz
29 59
zgłoś
Gość 19.01.2017 09:07
Kij to złodziej, jak całe PO i Nowoczesna!
Odpowiedz
28 18
zgłoś
Gość 19.01.2017 09:07
Teraz to każdy był jego przyjacielem a jak żył to mu kumpel przemycal lecznicza maryche.
Odpowiedz
36 46
zgłoś
Gość 19.01.2017 09:09
Wasi idole zaciekle bronią demokracji i jednocześnie wzajemnie się okradają. Wspaniali ludzie... Dlaczego KOD nie powstał za rządów PO? Było tak kolorowo? Dlaczego więc nie są u władzy? Teraz tzw. arystokracja i elity wmawiają nam, że popełniliśmy błąd wybierając nowy rząd. Lis to sługus niemieckich mediów, dawno przestał być dziennikarzem, teraz tylko się prostytuuje. Żegnam z wyrazami szczerej pogardy. Ta szit od swetru jest równie brzydka, jak poseł Bęgowski po zmyciu makijażu. Niech wyrwie wąsa, chyba że swetru nie przeszkadza zarost na twarzy u kobiety. W sumie, skoro nie przeszkadza mu stare, rozciągniete, przechodzone piździsko, które skvrwiło się najpierw zostawiając męża, a potem liżąc obrzezaną pałę na Maderze, to nihil novi pod słońcem. Wolę klęczący PiS, bo przynajmniej wiem, z jaką ideologią jego członkowie się utożsamiają, niż "poszukujących sensu i wiary" zwolenników przyjmowania obcych nam kulturowo islamistów. Banda złodziei walczących o koryto! Brawo PiS! A skoro znajdują się barany dające się golić alimenciarzowi, to kolorowych jarmarków, alleluja i od tyłu! :D PS. Wpłacajcie więcej na KOD, bo Wasz guru ostatnio, zamiast zapaść się pod ziemię i odejść na śmietnik historii, zażyczył sobie legalnej wypłaty w wysokości 15 tys. zł. miesięcznie, z czego jego dzieci zobaczą figę bez maku. No już, apelujemy o dotację na exclusive shopping w Paryżu! Lider kociarzy nie może przecież pachnieć niczym innym niż Chanel. Róbcie przelewy, bo na skasowanie zapachu kodowskiego szamba jeden flakon nie wystarczy.
Odpowiedz
9 52
zgłoś
gość 19.01.2017 09:09
Kalicie i tak by nic nie pomogło.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 80