Trwa ładowanie...
Przejdź na

Gretkowska o rządach Prawa i Sprawiedliwości: "To ginekologia, nie polityka. SZALEŃSTWO PATRIARCHATU"

156
Podziel się:

Pisarka znów ostro komentuje polską politykę. "Polki to jest większość, nie połowa. Wszystkie rządy miały układ z Kościołem, tak czy inaczej był u władzy".

Gretkowska o rządach Prawa i Sprawiedliwości: "To ginekologia, nie polityka. SZALEŃSTWO PATRIARCHATU"

Manuela Gretkowska, pisarka, scenarzystka, feministka, matka nastoletniej córki oraz jedna z założycielek Partii Kobiet, obecnie występującej pod nazwą Inicjatywa Feministyczna, nigdy nie ukrywała swojej niechęci do kolejnych rządów w Polsce. Jej zdaniem, wszystkie kolejne ugrupowania dochodząc do władzy zapominały o kobietach, które na nich głosowały.

W rozmowie z Piotrem Najsztubem w Tok FM Gretkowska przypomina, że dla każdego z dotychczasowych rządów prawa kobiet, a także wychowanie przyszłych obywateli, przez lata były traktowane jak kwestie niewarte większej uwagi. Przypomina także, że każda władza dogaduje się z Kościołem kosztem kobiet.

Spychanie w niebyt trenowano na kobietach. Wszelkie prawa: do aborcji, przedszkola, żłobki, możliwość opieki nad dzieckiem - to była ginekologia, nie polityka - komentuje pisarka. Nie mówię już o tych najważniejszych rzeczach, jak prawo do własnego ciała, czyli wolności i godności. Wszystkie rządy miały układ z Kościołem, tak czy inaczej był u władzy. Partie i rządy ćwiczyły na kobietach dyskryminację, pozbawianie praw głosu, godności i wolności - oddychamy tym mentalem.

Zdaniem pisarki, pomysły popierane przez obecny rząd, jak całkowity zakaz aborcji czy ograniczenie dostępu do antykoncepcji, to rezultat ponad dwóch dekad poniżania kobiet. Zresztą, jak ujawniła w innym wywiadzie, same Polki już się przyzwyczaiły do tego, że są traktowane "jak niewolnice".

Trzy czwarte narodu popiera kompromis aborcyjny, czyli niewolnictwo - wyjaśniła w październikowej rozmowie z Newsweekiem. O co mam się kłócić? O to, czy kobiety mogą o sobie stanowić? Czy mogą być dorosłe? Jak się niewolników wyzwoli, będzie problem. Polki są mięsem armatnim Watykanu, więc będą wykorzystane po raz kolejny.

W najnowszym wywiadzie dla Tok FM pisarka ciągle nie może się nadziwić, jak można w tak lekceważący sposób traktować ponad połowę podatników.

To by się nie wzięło w mentalu, gdyby przez 25 lat wolnej Polski wszystkie rządy, jakie były, lewica, prawica, umiarkowane, skrajne, szaleńcy, pobożni, nie ćwiczyły czegoś takiego jak unicestwianie większości narodu - komentuje Gretkowska. Bo Polki to jest większość, nie połowa. Nagle kiedy doszła [do władzy] partia, która to wytrenowała, pozwoliła sobie na coś takiego. To, co się stało w polskiej polityce, to jest szaleństwo patriarchatu. Mamy straszną prawicę, "prezesa tysiąclecia" i opozycję uciśnioną, która jest pozbawiona wszelkich praw. Gdyby nie dyskryminacja kobiet, myślę, że oczywiście PiS by wykorzystywał swoją władzę, ale nie w taki ewidentny, chamski sposób.

Zgadzacie się z tak radykalnym postawieniem sprawy?

Zobacz także: Gretkowska podczas Kongresu Kobiet: "Włóżcie te torby! W Polsce wprowadza się szariat!"
Zobacz także: Zobacz też:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(156)
gość
6 lat temu
w ogóle jesteśmy przyzwyczajone do złego traktowania, przyuczone do poświęcania się dla innych, niestety, zmiana obyczajowa prędko nam nie grozi
Gość
6 lat temu
Ona ma rację my kobiety mam gorzej .my musimy faceci - mogą.
gość
6 lat temu
Większość ludzi (pewnie jakieś 95%) jest za aborcją w wyjatkowych przypadkach - tak jak jest to rozwiązane prawnie obecnie. A retoryka prawicowa o 'matkach zabójczyniach własnych dzieci' jest chora i szowinistyczna. I oczywiście obwiniaja tylko kobietę, a nie ojca czy lekarza przeprowadzającego zabieg.
gość
6 lat temu
kobiety głosujące na takie partie są same sobie winne
Gość
6 lat temu
PRL welcome back !
Najnowsze komentarze (156)
gość
6 lat temu
Pan Kaczyński ma tak wielu wrogów, bo jest uczciwy. Ci wszyscy celebryci uważają się za autorytety, a rozumu za grosz nie mają.
a
6 lat temu
Mądrze mówi kobieta, tylko my nie umiemy to docenić i domagać się swoich praw.
gość
6 lat temu
Dajcie spokój ludzie do Pakistanu trzeba pojechać i wtedy porozmawiamy o złym traktowaniu jak we wszystkim igły widły i dotego ginekologa wmieszala tylko dlaczego !!?
sorry
6 lat temu
ależ ona jest g****a ? jakby skończyła tylko podstawówkę
gość
6 lat temu
brzydka i wyleniała manuela a jej ordynarne pisarstwo dopiero ginekologiczne kto te bzdety niskich lotów czyta???
gość
6 lat temu
kobieto lepiej powiedz co robiłaś we Francji,jak się tam szanowałaś że s****a wylewała ci się z .........wiadomo.A w ogóle to o jakim ty szacunku do własnego ciała mówisz?Aborcja to jest szacunek?to jest okaleczenie na całe życie i*****o.
gość
6 lat temu
Pani Manuelo-założona przez panią Partia Kobiet poniosła sromotną klęskę-nawet kurz po niej nie został.Gdyby pani była dla kobiet autorytetem-to z pewnością odniosłaby sukces wspomniana wyżej partia.
gość
6 lat temu
niestety ma rację
gość
6 lat temu
dlaczego wy PISowcy tak nienawidzicie ludzi ktorzy do czegos doszli bez wlazenia w d****o ?u was w PISdzie to norma ze jeden drugiemu bez wazeliny w d****o wchodzi i nie ma swojego zdania bo co karlowaty z metra ciety powie to wy jak bezmozgowa masa klepiecie te wasze regulki .
gość
6 lat temu
Rzady PIs to totalna porazka
gość
6 lat temu
Konkordat i wszystko jasne.
dxfgh
6 lat temu
Aty gretkowska, kim ty jestes dla mnie zboczonym oszolomem
gość
6 lat temu
to pierwszy rząd po wojnie który szanuje i nie okrada Polaków
gość
6 lat temu
pudlu dlaczego nie można głosować na komentarze ?????
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie