Trwa ładowanie...
Przejdź na

Pod budynkiem TVP w Warszawie trwa protest w obronie Makłowicza! (FOTO)

250
Podziel się

Uczestnicy wyrażają swój sprzeciw wobec decyzji o zwolnieniu kucharza za pomocą... gotowania.

Pod budynkiem TVP w Warszawie trwa protest w obronie Makłowicza! (FOTO)
bEhakQjp

Kilka tygodni temu Robert Makłowicz, który od niemal 20 lat tworzył programy podróżniczo-kulinarne na potrzeby Telewizji Polskiej, został zwolniony z pracy po tym, jak nie zgodził się na występ w zmanipulowanym spocie wizerunkowym. Poszło konkretnie o słowa "jest słodko i doskonale", które pierwotnie miał wypowiedzieć w kontekście programu Bake Off: Ale ciacho! Ostatecznie jednak jego wypowiedź zmontowano tak, aby wydawało się, że Makłowicz wypowiada je pod adresem stacji.

Telewizyjny kucharz domagał się usunięcia swojej kwestii. Spotkał się jednak z oporem producentów, którzy zarzucili mu, że od początku znał scenariusz i wiedział, na co się zgadza. Gdy konflikt przybrał na sile, władze telewizji postanowiły pozbyć się swojej kulinarnej gwiazdy i zapowiedziały złożenie pozwu.

bEhakQjr

W obronie Makłowicza postanowili stanąć jego fani i zorganizowali pod budynkiem na Woronicza akcję gotowania. Jej inicjatorem jest Filip Chmielewski, student automatyki i robotyki z Politechniki Poznańskiej. Chmielewski sam przyznaje, że na gotowaniu zbytnio się nie zna, ale interesują go sprawy polityczne i kwestie społeczne. Akcję zorganizował wraz z osobami poznanymi na forum internetowym.

Robert Makłowicz to postać często prezentująca rozsądne poglądy i opinie. Z drugiej strony jest charakterystyczny, zabawny i wzbudza sympatię i szacunek wśród internautów - powiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Początkowo studenci utworzyli wydarzenie na Facebooku dla żartu, jednak szybko okazało się, że chęć udziału i pomocy w nim zadeklarowało wiele osób.

Ktoś zaoferował nagłośnienie, ktoś agregat z prądem. Zdecydowałem się wziąć w tym udział, bo to wyraz sympatii dla pana Makłowicza, ale przede wszystkim ze względu na oryginalną, sympatyczną formę tego protestu. Nie zgadzam się na przemiany w mediach publicznych - tłumaczy Chmielewski.

bEhakQjx

Zainteresowanie wydarzeniem wyraziło ponad 20 tysięcy użytkowników Facebooka. Akcja potrwa do końca dnia, do godziny 23. Weźmiecie udział?

bEhakQjy
bEhakQjz
Zobacz także: Uśmiechnięty Zenek Martyniuk rozdaje autografy w TVP
Zobacz także: Zobacz też:
bEhakQjS
KOMENTARZE
(250)
gość
4 lata temu
super akcja
gość
4 lata temu
20 tys? Nawet tam 100 nie ma
Gość
4 lata temu
To straszne co ten PiS wyrabia
bEhakQjT
Gość
4 lata temu
Fajna posadka 20 lat darmowe podróże i jeszcze zarobiony
gość
4 lata temu
akcja okazała się porażką, przyszło kilkanaście osób :)
Najnowsze komentarze (250)
gość
4 lata temu
maly cwaniak kurd**el 145 cm znalazl sobie latwy sposob na zycie cwaniaczek, on sie tak zna na gotowaniu jak zyd na swinskim miesie
gość
4 lata temu
co ten krasnal ogrodowy, b****s I kopciuch jeszcze narzeka a poszedl ty do swoich g**d ubeckich, jesli ktos ogladal te gnioty to tylko po to zeby sie posmiac
Gość
4 lata temu
Czy teraz jak ktoś się z czymś nie będzie zgadzał to będzie urządzał protest albo marsz? Wtf?
gość
4 lata temu
Lekka przesada, ale to sympatyczne.
jaro
4 lata temu
normalnie tlumy go wspieraja buehehehee
gość
4 lata temu
WStyd , że P. Makłowicza próbują politycznie wykorzystać studenciaki... Rozumiem, że każdy grosz jest dobry ....
gość
4 lata temu
Jak można bronić Makłowicza który sam opluwa swojego pracodawcę???? Narobił dymu, pomówił TVP i czego się spodziewał - przeprosin i gratulacji??? WSTYD!!! Ludzie zgłupieli!!! W Polsce broni się nielojalnych ludzi, esbeków, oszustów i z******j! Chory NARÓD!
Gschabowy
4 lata temu
Nie to bzdura pracodawcę trzeba szanować poza tym za dużo programów kulinarnych. Więcej kultury w samym jedzeniu a nie tylko żarcie....
bEhakQjL
gość
4 lata temu
DEbilem to jestes TY ..........zamknij buzie i milcz jak masz tylko takie argumenty w tej sprawie !!
gość
4 lata temu
on nie ma pojęcia o gotowaniu.tvn go weżmie jak wszystkich lewaków
kama
4 lata temu
do smierci chcial pracowac w telewizji jak loska
gość
4 lata temu
To jest ta "dobra zmiana". No przecież PZPR bis!!!! SZOK!!!!!
Gość
4 lata temu
Kto płaci tym idiotom za stanie pod budynkiem cały dzień? Do roboty nieroby!!
gość
4 lata temu
Bardzo dobrze że go wyrzucili jego program to pudy na nudy
...
Następna strona
bEhakQkn