Niedziela 19.03.2017

Telewizja Polska POZYWA MAKŁOWICZA! "Udział w spocie powinien być potraktowany jako zaszczyt"

Robert Makłowicz TVP Telewizja Polska Jacek Kurski Robert Makłowicz zwolniony z TVP

Telewizja Polska POZYWA MAKŁOWICZA! "Udział w spocie powinien być potraktowany jako zaszczyt"fot. PAPRobert Makłowicz, który od niemal 20 lat tworzył programy podróżniczo-kulinarne na potrzeby Telewizji Polskiej, otrzymał w piątek wieczorem pismo, w którym podziękowano mu za współpracę. Wszystko przez to, że nie zgodził się na występ w zmanipulowanym spocie wizerunkowym TVP, w którym wypowiedziane przez niego pół zdania o programie Bake Off: Ale ciacho! zmontowano tak, że komplementował... "PRL-owskie" Wiadomości.

Zobacz: Makłowicz o zmanipulowanym spocie TVP: "BYŁEM PRZERAŻONY. To jest po prostu "Miś", to niewiarygodne"

Telewizyjny kucharz oburzył się zachowaniem kierownictwa TVP i domagał się usunięcia go z reklamówki, udzielił też wywiadu Gazecie Wyborczej, w której stwierdził, że to, co dzieje się w mediach publicznych, przypomina fabułę Misia Stanisława Barei. Jak się okazało, wypowiedzenie od prezesa Jacka Kurskiego było tylko kwestią czasu. Bardzo krótkiego zresztą czasu.

Zobacz: Kurski wyrzucił Roberta Makłowicza z TVP! "Absmak gorszy, niźli po konsumpcji płucek w barze dworcowym za Gomułki"

To jednak nie koniec zemsty "dobrej zmiany" na Makłowiczu: dzisiaj reżyserka z TVP zaatakowała go twierdząc, że dobrze wiedział, w czym bierze udział, a na dodatek podczas kręcenia klipu "naśmiewał się" z Danuty Holeckiej i Krzysztofa Ziemca. Teraz zaś wystosowano oficjalne pismo, w którym Telewizja Polska... zapowiada pozew przeciwko kucharzowi.

Oświadczenie to pokazuje, że na Woronicza mało kto ma już chyba kontakt z bazą - "występ" w spocie obok prezenterów zmanipulowanych Wiadomości nazywa się bowiem... "zaszczytem":

TVP nie może tolerować sytuacji, w której autor finansowanego i promowanego przez nią przez lata programu burzy zasady lojalności i współpracy. Atak, którego dopuścił się pan Robert Makłowicz na swoich kolegów i koleżanki jednoznacznie przekreśla dwie dekady budowania wzajemnych relacji, jednocześnie wpisuje się w ogólny atak na media publiczne i spór polityczny, którego TVP nie jest stroną - czytamy. Ze względu na wieloletnie relacje wciąż otrzymywał od spółki szanse na stworzenie autorskiego programu, który przystawałby do współczesnych wymogów. Jego udział w spocie wizerunkowym powinien być przez niego potraktowany jako zaszczyt, a nie pretekst do szkalowania dobrego imienia Telewizji Polskiej. Pan Robert Makłowicz nie szukał dialogu ze swoim wieloletnim pracodawcą, a jedynie szybkiego rozgłosu w innych mediach.

Faktycznie, Robert Makłowicz przez lata dał się poznać jako poszukiwacz "szybkiego rozgłosu w mediach".

Mamy zwiastun "Pierwszej randki". "Nie miałem szczęścia w miłości. Już panią kocham!"

 

Zobacz też:

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (459)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 459
Odpowiedz
4 37
zgłoś
Gość 19.03.2017 22:56
Hubert
Odpowiedz
23 115
zgłoś
Milka 19.03.2017 22:56
Jeden gorszy od drugiego.
Odpowiedz
51 19
zgłoś
Gość 19.03.2017 22:56
Bo to polska
Odpowiedz
222 47
zgłoś
gość 19.03.2017 22:57
Wstyd mi mieszkać w tym kraju. Księża na księżyc a PiS w pisduuu
Odpowiedz
916 229
zgłoś
Gość 19.03.2017 22:57
Makłowicz mistrz!
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 459