Trwa ładowanie...
Przejdź na

Chazan w Caritasie będzie kierownikiem... SZKOŁY RODZENIA!

425
Podziel się:

Ponad komfort pacjentek ginekolog przedkłada ich sumienie. "Rodzicielstwo to czasem świadomość choroby dziecka, świadomość, że dziecko pojawiło się w okolicznościach pozamałżeńskich czy nawet zupełnie poza obrębem ludzkiej woli i planów"...

Chazan w Caritasie będzie kierownikiem... SZKOŁY RODZENIA!
bELaPYBN

Przez długie miesiące w mediach pojawiały się kolejne doniesienia o dziwnym stosunku profesora Bogdana Chazana, byłego aborcjonisty, do jego pacjentek. Nawrócony lekarz ponad ich komfort przedkłada swoje własne "sumienie", co według relacji młodych kobiet oznacza przedłużanie ich bólu i odmawianie cesarskiego cięcia, żeby mogły pocierpieć za grzech bibilijnej Ewy.

Lekarz uważa też, że nie musi informować przyszłych rodziców o stanie zdrowia ich dziecka, jeśli podejrzewa, że mogłoby to być dla nich podstawą do dokonania aborcji. Te i inne praktyki Chazana spowodowały popłoch wśród kobiet w ciąży i tych dopiero planujących dziecko, gdy Ministerstwo Zdrowia powierzyło Chazanowi opracowanie nowych standardów opieki okołoporodowej.

bELaPYBP

Po głośnej sprawie, gdy Chazan odmówił aborcji kobiecie, której dziecko bez części czaszki i z wypływającymi oczami zmarło w agonii krótko po porodzie, pojawiły się sprzeciwy wobec pracy ginekologa w Szpitalu Świętej Rodziny w Warszawie, a nawet protestowano przeciwko wykonywaniu prze niego zawodu. Na szczęście lekarz ma wśród katolickich znajomych i takich, którzy go chętnie wspierają, nie tylko w ministerstwach. Teraz ma zostać szefem... szkoły rodzenia w Przemyślu.

Pomysł na szkołę Chazana zrodził się w Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Jej działalność nakierowana będzie nie tylko na matki, które chcą się przygotować do bezproblemowego i bezpiecznego porodu. Jej inicjatorzy od razu podkreślają, że myślą o kobietach, którym ze względu na zagrożenie życia, ciążę wynikłą z gwałtu lub uszkodzenie płodu przysługiwałoby prawo do aborcji. Zadaniem Chazana i jego kolegów będzie przekonanie ich o cudzie życia i odwiedzenie od myślenia o przerwaniu ciąży.

Katolicy uznają podmiotowość dziecka od momentu poczęcia. Uznają, że płód jest człowiekiem i że ma prawo do życia, że wymaga szacunku, tak jak my wszyscy - przekonuje Chazan w wywiadzie dla Życia Podkarpackiego. Katolicka szkoła stawia też na rodzinę. Ciąża konsoliduje ją i wzmacnia, a także sprawia, że u rodziców pojawia się dziękczynienie wobec Boga za dar rodzicielstwa.

bELaPYBV

Pomysłu zatrudnienia Chazana broni ksiądz Artur Janiec, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej, dla którego były aborcjonista jest ekspertem w sprawie intencji i wszelkich argumentów, jakich mogłoby użyć kobiety chcące usunąć ciążę.

Caritas jest wszędzie tam, gdzie bliźni potrzebuje wsparcia. Pamiętajmy, że ciąża czasem bywa niechciana, czasem pojawia się w warunkach braku akceptacji. Bywa też tak, że płód jest chory - mówi duchowny. Szkoła rodzenia, którą tworzy Caritas Archidiecezji Przemyskiej, jest dla tych wszystkich, którzy potrzebują wsparcia. Naszą podstawową dewizą jest to, że do istnienia i do życia powołuje Bóg, który jest miłością

Rodzicielstwo to czasem świadomość choroby dziecka, świadomość, że dziecko pojawiło się w okolicznościach pozamałżeńskich czy nawet zupełnie poza obrębem ludzkiej woli i planów.

Będziemy uczyć nie tylko tego, jak należy przygotować się fizycznie do porodu, ale też tego, jak przygotować się psychicznie i duchowo. Jak powinni być przygotowani ojcowie i inni członkowie rodziny.

bELaPYBW

A czy Chazan miał pomysł, jak przygotować rodziców i ich najbliższych na dalsze życie z dzieckiem bez części czaszki?

bELaPYBX
Zobacz także: Chazan znów szokuje
Zobacz także: Zobacz też:
bELaPYCq
KOMENTARZE
(425)
Gość
4 lata temu
Brak słów... ten człowiek nie nadaje się do pracy nawet na rzeźni a co dopiero z ciężarnymi kobietami.. Boże widzisz i nie grzmisz !!!
369
4 lata temu
Ja nie wiem jak ktos, kto kiedys robil te aborcje nagle udaje swietego i nawroconego. Niech sie martwi o swoje sumienie a innym da zyc tak, jak chca.
gość
4 lata temu
hipokryta który za wszelką cenę probuje uciszyć swoje sumienie;/
bELaPYCr
gość
4 lata temu
Obrzydliwiec, oportunista i hipokryta. Powinni mu zabrać prawo wykonywania zawodu- jak i każdemu 'lekarzowi' co klauzulę podpisze.
Gość 1
4 lata temu
Ten kraj schodzi na psy.
Najnowsze komentarze (425)
gość
4 lata temu
Bóg powołuje do życia mutanta z mózgiem na wierzchu?
gość
4 lata temu
serkty potrzebuja takiego buhaja do podtrzymywania narodzin swirow w sekcie. do zaplodnienia i nauki . takiej szmaty nie dopusciłabym do swego dziecka. niech praktykuje na wyznawczyniach z sekty.
gosc
4 lata temu
Jak ktos taki powinien nawracac Polki na rodzenie dzieci, przeciesz robil kiedys skrobanki, sumienia nie uciszy ten hipokryta, kto go wybral on jest splamiony krwia.
gienio
4 lata temu
kawal chama i to polski profesor uciac mu jaja i oglosic swietym chamem
gość
4 lata temu
ten pan ma żonę, pewnie córkę, albo synową. Że im to nie przeszkadza....
gość
4 lata temu
leśny dziad co już kutafona na supeł zawiązał, będzie uczył młode kobiety jak rodzic, k****, gdzie ja żyję
Mar ze Ś-ka
4 lata temu
Jest Pan Wielki, Profesorze. Pozdrawiam
gość
4 lata temu
ten człowiek nie nadaje się do pracy nawet na rzeźni a co dopiero z ciężarnymi kobietami.. Boże widzisz i nie grzmisz !!!hipokryta który za wszelką cenę probuje uciszyć swoje sumienie;/
bELaPYCj
Michele
4 lata temu
pewnie ma żonę dzieci ,a może i wnuki .Ciekawe jakie sekrety kryje jego rodzina?!nikomu źlę nie życzę ale KARMA wraca
gość
4 lata temu
do gazu z tym zjebem
gość
4 lata temu
ten człowiek to zło.Jak inkwizycja.Różne rzeczy juz robiono w imię Boga.
gość
4 lata temu
No kobitki, chciałyście za darmo 500+, no to macie z bonusem w postaci Chazana. Jakaś kara musi być za sprzedawanie się Pisowi
gość
4 lata temu
No kobitki, chciałyście za darmo 500+, no to macie z bonusem w postaci Chazana. Jakaś kara musi być za sprzedawanie się Pisowi
gość
4 lata temu
No kobitki, chciałyście za darmo 500+, no to macie z bonusem w postaci Chazana. Jakaś kara musi być za sprzedawanie się Pisowi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bELaPYDc
bELaPYDd
bELaPYDe
bELaPYDf
bELaPYDg
bELaPYCL