Trwa ładowanie...
Przejdź na

Paulina Młynarska CHWALI PROGRAM 500+: "Jedyny program socjalny realnie obniżający biedę, nareszcie!"

173
Podziel się:

"Nagle po prostu okazało się, że to jest wykonalne" - powiedziała. Nie zabrakło oczywiście nutki krytyki...

Paulina Młynarska CHWALI PROGRAM 500+: "Jedyny program socjalny realnie obniżający biedę, nareszcie!"

Paulina Młynarska chyba nie do końca radzi sobie z wizerunkiem, który od lat stara się kreować w mediach. Z okazji wydania swojej ósmej (!) książki w udzielonym wywiadzie krytykowała rządy Platformy Obywatelskiej, działania Prawa i Sprawiedliwości, polskich reżyserów, kultowe filmy, a nawet samą Polskę, nazywając ją "dziwnym wynalazkiem".

Dziennikarka niejednokrotnie krytykowała pomysły rządu Beaty Szydło. Tym razem postanowiła pochwalić program 500+, który według niej jest jedynym programem socjalnym, który realnie poprawił warunki bytu ubogich osób:

To jest jedyny program socjalny realnie obniżający biedę, który został wprowadzony po 89 roku! Nareszcie! Nagle po prostu okazało się, że to jest wykonalne - mówi w wywiadzie dl Magazynu WP.

Paulina jednak nie byłaby sobą, gdyby pomiędzy pochwały nie wbiła szpilki krytyki. W drugiej części postanowiła potępić pobudki, z których został wprowadzony w życie:

Jest, oczywiście, bardzo przykrą rzeczą, że ten program wprowadzono z populistycznych pobudek. Źle się stało, że program wprowadzono nie biorąc pod uwagę ważnych, mądrych i rozsądnych głosów organizacji pozarządowych, które zgłaszały zastrzeżenia do sposobu jego realizacji - oceniła Młynarska.

Przy okazji, standardowo próbowała przemycić szczyptę feminizmu. Młynarska uważa, że powinniśmy być wdzięczni, że dzięki fatalnym decyzjom Kaczyńskiego doszło do rozmów na temat praw kobiet:

Z rzeczy najbliższych mojego podwórka, przede wszystkim doszło w Polsce do pogłębionej dyskusji na temat praw kobiet i feminizmu. Nie dziś, nie jutro, ale to na pewno przyniesie owoce. Wiele kobiet, które jeszcze trzy lata temu mówiły: "Nie, ja nie jestem żadną feministką", teraz do mnie pisze: "Kurde, jestem feministką. Wiem, to dzięki Czarnemu Poniedziałkowi i dzięki PiS-owi".

**Drugi dzień forum w Krynicy. Szydło: wydatki rządowe na 500+ zwracają się

**

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(173)
gość
7 lat temu
To nie program tylko bezmyślne rozdawnictwo. 500+ powinno przysługiwać na każde, także pierwsze dziecko, ale dla ludzi, którzy pracując, budują dobrobyt państwa. Ci którym się nie chce i wolą żerować na pracy innych nie powinni niczego dostawać od tak sobie. Jeśli nie dają rady powinni pójść po pomoc do ośrodków pomocy społecznej i tam dostać pomoc, ale też nie bezterminowo i bezwarunkowo. Na program w takiej formie Polski nie stać i prędzej czy później (raczej prędzej) wszyscy będziemy płakać i rwać włosy z głów, a wtedy będzie już za późno.
gość
7 lat temu
Wszystko fajnie z tym 500 plus, tylko żeby dać na to to trzeba było gdzieś zabrać, i to już jest inna kwestia...
gość
7 lat temu
pomysł na program super. szkoda,że z wadami i pisany na kolanie. Jeśli kogoś nie stać na dziecko numer jeden to nie będzie miał dziecka numer dwa.. takich wad jest więcej...
gość
7 lat temu
No 500 dali ale ile zabrali jeszcze policzmy, i ten genialny pomysl z likwikacją pediatry na NFZ...
ja~~
7 lat temu
Szkoda, że dopiero na drugie dziecko. Mogło by być mniej, ale na każde uczące się do 24 lat np.
Najnowsze komentarze (173)
gość
7 lat temu
500+..."jedynym programem socjalnym,który realnie poprawił warunki bytu ubogich osób"....program na kredyt,który spłacać będą wszyscy....,a ja się z tym nie zgadzam!!!Mam taki zwyczaj,że swoje zobowiązania spłacam sama i sama o nich decyduję.Nie życzę sobie aby ktoś(rząd,może i demokratyczni wybrany,ale demokracji nie szanujący) za mnie decydował i zmuszał do finansowych obciążeń!!! szanowna pani.
gość
7 lat temu
czy ją popier...? 500+ kreuje całą armię nierobów i margines społeczny. Programy pomocowe powinny opierać się ulgach podatkowych dla tych, którzy pracują i coś chcą osiągnąć. 500+ to rozdawnictwo zachęcające do nieróbstwa.
gość
7 lat temu
pieniadze na 500+ zapewnia na dlugie late pieniadze pochodzace z zabranych ubekom emerytur I to jest sprawiedliwosc dziejowa, PiS I tak jest laskawy dla tych zdrajcow, bo jakby to zalezalo odemnie to dalbym im wszystkim jak leci po 600 zl I na drzewo kore lupac, albo mirabelki I szczaw, p******p niesiol cos o tym wie (gdzies przyglupa schowali, bo go nie widac w mediach a moze juz umarl?)
gość
7 lat temu
Niestety tak jest w wielu przypadkach. To jest bardzo smutne. A rodzi sie patologia niestety, ktora nie chce sie uczyc. Nie ma wartości i zasad, bo niby kto im ma te wartosci pokazac. Niestety to wszystko odbija sie na społeczeństwie.
gość
7 lat temu
Pani Agato co tez Pani za bzdury opowiada? Redukujacy biede? Gdzie ja sie pytam? Chyba mnozy patologie , a w duzo przypadkach 500+ wydawane jest nie na dzieci ale na alkohol i papierosy. A ja sie pytam kto te dzieci bedzie wychowywał bo na bank nie rodzice, ktorzy nie maja czasu i biegaja z jednej pracy do drugiej.
gość
7 lat temu
Pani tylko chce zaistnieć co jakiś czas żeby o Pani nie zapomniano.Ma Pani świadomość kto dostaje te pieniądze głównie nieroby .Dzieciom wcale nie poprawia się byt.To rozdawnictwo dla nierobów.
gość
7 lat temu
Cieszę się że sie Paulinka cieszy...ale cieszylbym się bardziej gdyby 500+ nie bylo wyplacane moim kosztem.Wystarczajaci zasuwam i wyztarczajaco Panstwo mnie okrada z pieniedzy przy wyplacie zeby jeszcze sponsorowac moim kosztem dzieciorobow...co za kraj ja pie...e.
gość
7 lat temu
Tylko szkoda że w sklepach taka drożyzna, wszyscy płacą za 500+, a opozycja dobrze mówiła dostaną 500,-PLN a oddadza 800,-PLN wszyscy i gdzi tu sprawiedliwość
gość
7 lat temu
ja nei pobieram 500 + ale nie narzekam i nie zazdroszcze innym :) miłego dnia
gość
7 lat temu
Teraz doceniłą?!
gość
7 lat temu
Teraz doceniłą?!
gość
7 lat temu
Teraz doceniłą?!
gość
7 lat temu
Na pewno pomoc mniej zamożnym rodzinom jest potrzebna ale 500+ to o****a za którą zapłaci całe społeczeństwo. To rozdawnictwo w połączeniu z Huraoptymizmem że mamy nadwyżkę budżetową. Jest to największe kłamstwo, o którym jegomość Morawiecki doskonale wie. Niedługo przekroczymy deficyt budżetowy i skończy się to jedną wielką klapą. Przypomina to epokę Gierka gdzie pialiśmy z zachwytu, bo sprzedawano nam pokrojoną i zapakowaną w folię szynkę. Po prostu żal.
JA
7 lat temu
no cos podobnego ..ta pani jednak ma mozg i nawet czasem go uzywa....
...
Następna strona