Fanka złości się na Boczarską za popieranie Czarnego Protestu: "Usunęłaby pani ciążę?"

245
Podziel się

Na Instagramie aktorki rozpętała się mała burza. "Myślę, że nie jest pani dobrze poinformowana".

Fanka złości się na Boczarską za popieranie Czarnego Protestu: "Usunęłaby pani ciążę?"

Wtorkowe Czarne Protesty odbyły się równo rok po pamiętnej demonstracji przeciwko planowanemu zaostrzeniu przepisów aborcyjnych. Niestety, atmosfera wokół protestu była zdecydowanie bardziej podzielona niż w 2016 roku: uczestniczkom zarzucano, że domagają się wyłącznie aborcji na życzenie, zapominają o zwykłych kobietach i promują tylko celebrytki. Faktycznie, prawdą jest, że zarówno w Internecie, jak i na ulicy, demonstrację poparło wiele gwiazd, z Mają Ostaszewską i Magdaleną Boczarską na czele.

Deklaracja Boczarskiej zwróciła uwagę jej fanki, która zapytała na Instagramie, czy to oznacza, że aktorka usunęłaby ciążę. Przypomnijmy, że już w lipcu, jak pierwsi, informowaliśmy, że Magdalena i jej partner, Mateusz Banasiuk, zostaną rodzicami.

Pani Magdo, jest Pani w ciąży, czy usunęła by Pani taką ciążę?? Bo właśnie postulatami między innymi jest aborcja do końca ciąży, zgadza się Pani z tym? - zapytała internautka.

Boczarska zwróciła jej uwagę, że chyba nie wie do końca, o co walczą uczestniczki czarnych protestów, które nie chcą usuwania ciąży, a zachowania obecnego kompromisu.

Myślę, że nie jest Pani dobrze poinformowana - odpisała jej. Aborcja do końca ciąży nigdy nie była i nie będzie możliwa. Nie jestem też zwolenniczką aborcji na życzenie, co wielokrotnie podkreślałam. Chodzi o zachowanie kompromisu tylko w trzech i tak dramatycznych przypadkach. To nigdy nie była wyłącznie kwestia prawa do przerywano ciąży. Zawsze chodziło o coś więcej. Jak choćby dostęp do refundowanego InVitro dla wszystkich którzy marzą o dziecku, a InVitro jest właśnie dla nich ostatecznością. Myślę też, że KAŻDA Kobieta ma prawo do własnego wyboru i własne sumienie. Serdeczności.

**Magdalena Boczarska: słyszę, że już żadnej ważnej roli nie dostanę

**

KOMENTARZE
(245)
gość
2 lata temu
Ci wszyscy obrońcy życia śpiewaliby inaczej, gdyby to ich dotyczyły sytuacje typu ciąża z gwałtu. Łatwo oceniać kogoś, gdy można wypowiedzieć sie z perspektywy obserwatora. Mam dziecko, kocham je nad życie. Nie zdecydowałabym się urodzić dziecka z gwałtu, albo z narazeniem jego i swojego życia. Chill ludzie. Nie jestem zwolenniczką aborcji, ale są sytuacje, gdy kobieta musi mieć wybór
Jur
2 lata temu
Kiedy prolajfy się zorientują, że popieranie możliwości wyboru i tolerancja nie jest równoznaczna z tym, że popierający wykonałby ten zabieg u siebie? Dajcie żyć, nikt was do aborcji nie zmusi jeśli będzie legalna
Gość
2 lata temu
Popieram Boczarska w 100
Gość
2 lata temu
Mądrze jej odpowiedziała.
Gość
2 lata temu
Jeszcze w tym roku ma wpłynąć propozycja ustawy żeby nie można było usunąć nieuleczalnie chorego płodu. Nadal jesteście przeciwko czarnemu protestowi czy będziecie płakać do końca życia przy chorym męczącym się dziecku skazanemu na cierpienie i wegetacje?
Najnowsze komentarze (245)
jooo
2 lata temu
uderz w stół a wszystkie nożyczki sie odezwą !!! i co i powstanie jeden chaos To znaczy : odezwą sie ci przeciwnicy aborcji totalni i ci co są za aborcja nawet w tedy gdy jej przyczyną jest tylko posiadanie z byt małego mieszkania. Jeżeli komuś zależy jeszcze na prawdziwym proteście takim który łączy a nie dzieli jasno protestujący określajcie o co walczycie bo zaraz wszyscy będą protestować przeciwko wszystkim jak już tego niema teraz
gość
2 lata temu
Aborcja to nie kwestia założenia czy planu...Nie ma tak prosto. Bywają w życiu sytuacje, których się nie planuje a wkraczają w nasze życie nieproszone. ten kto tego nie rozumie ma zawężone horyzonty myślowe. Pewnie przez ciasny moherowy beret. A dostępie do aborcji nie chodzi o usuwanie, a samostanowienie. Ja na 100% usunęłabym ciążę z gwałtu, chociaż marzę o dziecku.
gość
2 lata temu
Aborcja to nie kwestia założenia czy planu...Nie ma tak prosto. Bywają w życiu sytuacje, których się nie planuje a wkraczają w nasze życie nieproszone. ten kto tego nie rozumie ma zawężone horyzonty myślowe. Pewnie przez ciasny moherowy beret. A dostępie do aborcji nie chodzi o usuwanie, a samostanowienie. Ja na 100% usunęłabym ciążę z gwałtu, chociaż marzę o dziecku.
Gość
2 lata temu
Ja natomiast jestem za aborcją na życzenie do 10 tygodnia ciąży, wychowaniem seksualnym w szkołach, powszechnym dostępem do antykoncepcji, dostępem do pigułki dzień po BEZ recepty itd itp innymi słowy za wprowadzeniem zachodnich standardów cywilizacyjnych w tym kraju.
gość
2 lata temu
parodia fanka ha ha to zwykły tłuk z ciemnogrodu
Spooks
2 lata temu
To nie fanka tylko zacofana stara q**a
Gość
2 lata temu
boczarska to wspaniala kobieta a wy jestescie nawiedzeni
Gość
2 lata temu
Chyba niektórym się głowach poprzewracało. Nawet w najbardziej liberalnych krajach nie ma możliwości przerywania ciąży do samego końca. W PL mamy tylko do 8 tygodnia?! i to w trzech przypadkach no i o obronę tego kompromisu chodzi. Nie mogę patrzeć na te zakłamane twarze obrońców życia. Sama nie wiem co bym zrobiła, ale nie zabieram innym prawa wyboru.
-+
2 lata temu
Najsmutniejsze jest to, że osoby przeciwne idei czarnego marszu, kompletnie NIE ROZUMIEJĄ o co w nim chodzi.... :( nawet nie zadadzą sobie trudu, żeby poczytać, sprawdzić i zastanowić się nad treścią, ale do osądzania i wyzywania pierwsze!!!!!
Sylwia
2 lata temu
Uważam że ibecne przepisy stanowią dobry kompromis i nie nalezy ich zmieniać. Jedtem mamą dwojki cudownych dzieci i nigdy nue usunęłabym ciazy ot tak, ale uwazam tez ze nikt nie ma prawa nakazac mi urodzenie dziecka ktore bedzie tak chore ze nawet nie bedzie zdawalo sobie sprawy ze żyje. Nie podoba mi sie ze o tak waznych i trudnych sorawach chcą decydowac osoby które nigdy nie doświadczyły rodzicielstwa chyba wiiadomo o kim mowa.
gość
2 lata temu
dopóki nasz kraj będzie płacił z okazji konkordatu i utrzymywał watykańskich złodziei dopóty tu będzie źle. Jest bieda a będzie większa w dodatku kościół szerzy ciemnotę, zacofanie i zabobon. Najważniejsze dla klechów to kasa prestiż i wygoda. I nic więcej nie łudźcie się. JPII sprzedał nasz kraj za stanowisko i sławę, dążył do podpisania konkordatu i tym samym płacenia miliardowych haraczy rocznie.Tylko w ciągu jednego roku, w 2015 kościół zajebał nam 8 miliardów złotych nieopodatkowanych, na czyściutko i wysłał Watykanowi 1,5 miliarda euro. Nie liczę tutaj ulg, dodatki, wysokich emerytur dla klechów bez odprowadzania składek i ukradzionych Polsce nieruchomości. Polska pod zaborem. Taka prawda.
xxx
2 lata temu
gdzie są środki antykoncepcyjne , dlaczego mężczyźni się nie zabezpieczająDlaczego kobiety propagują zabijanie dzieci i jednocześnie in vitro
Gość
2 lata temu
Kompletna ciemnota i ignorancja. U podstaw leży brak wiedzy. To nie jest humanitarne usuwanie przyszłego problemu. Jak jesteś w ciąży to w łonie masz DZIECKO a nie jakąś fasolę. Na usg nie chodzicie? Nie czytacie na ten temat?wmawianie samemu sobie że to TYLKO płód a nie człowiek jest chore.
gość
2 lata temu
Oj widze , ze krotka macie pamiec i nie pamietacie planow rzadu z zeszlego roku?! A takze obietnicy, ze calkowity zakaz aborcji zostanie wprowadzony...
...
Następna strona