Kijowski próbuje wzbudzać litość w telewizji: "Dobrzy ludzie ROBIĄ MI ZAKUPY"

370
Podziel się

Były lider KOD-u uważa, że utrzymywanie go to "chrześcijański obowiązek". "Wstydem jest nie pomóc albo wyśmiewać".

Kijowski próbuje wzbudzać litość w telewizji: "Dobrzy ludzie ROBIĄ MI ZAKUPY"

Jedną z najbardziej zaskakujących informacji minionego tygodnia była ta, że siostra Krystyny Pawłowicz zbiera pieniądze na utrzymanie skompromitowanego byłego lidera KOD-u, Mateusza Kijowskiego. Na pomysł zbiórki wpadła po tym, jak "opozycyjny aktywista" zagroził, że z powodu złej sytuacji finansowej wyemigruje z Polski.

Większość zwolenników Kijowskiego odwróciła się od niego, gdy na jaw wyszły jego długi alimentacyjne i machlojki związane z przelewaniem sobie pieniędzy z kasy KOD-u za rzekome "usługi informatyczne". Pomimo że Kijowski utracił w ostatnich miesiącach zaufanie i autorytet, nadal istnieje jednak garstka ludzi, którzy wierzą w dawnego przywódcę i uważają, ze padł ofiarą "nagonki". Aktualnie Mateusz może liczyć na wsparcie inicjatorów zbiórki pod hasłem "Stypendium Wolności - Mateusz, zostań w Polsce!".

Choć sam pomysł utrzymywania Kijowskiego z pieniędzy darczyńców brzmi absurdalnie, znalazło się wielu chętnych, którzy wpłacali choć złotówkę, by odblokować możliwość komentowania i napisać, co o nim myślą.

Niestety, w efekcie udało się zgromadzić całkiem sporą kwotę. Początkowo Elżbieta Pawłowicz-Opara zamierzała zebrać "jedynie" 25 tysięcy, ale gdy zobaczyła, jak dobrze idzie, podniosła kwotę zrzutki do 35 tysięcy. Aktualnie na koncie jest już ponad 26 tysięcy złotych, co daje podstawy by sądzić, że Kijowski tak szybko jednak nie wyemigruje.

Póki co, najsłynniejszy polski alimenciarz żali się w mediach na swój los. O ciężkiej sytuacji życiowej i materialnej opowie m.in. dzisiaj w programie Polska w kawałkach Grzegorza Jankowskiego w Superstacji.

Fragment programu dziennikarz opublikował na swoim profilu na Facebooku.

Wszyscy znają w Polsce wysokość moich alimentów i zadłużenia. Dwa tysiące sto miesięcznie alimentów i około 200 tysięcy zadłużenia. Mało kto pamięta, że moja obecna żona kupiła dom w kredycie frankowym, a po roku raty stały się dwukrotnie wyższe, że wychowuje dwóch niepełnosprawnych synów dorosłych, że w 2013 roku zachorowała na raka i niecałe dwa lata się leczyła i nadal ma ograniczone możliwości pracy. To wszystko wpływa na naszą sytuację - żali się aktywista.

Kijowski pochwalił się też, że "dobrzy ludzie robią mu zakupy".

Kupują panu chleb, mleko, wędliny? - dopytywał dziennikarz.

_**Tak. I przynoszą do domu**_ - odpowiedział.

Na usprawiedliwienie żerowania na współczuciu i hojności ludzi, Mateusz odwołuje się do uczuć religijnych.

Jestem wychowany w kulturze chrześcijańskiej, w której ludzie się troszczą o siebie i nie jest wstydem to, że ktoś ma trudną sytuację - zapewniał przed kamerami. Wstydem jest nie pomóc albo wyśmiewać.

Jesteście ciekawi, co jeszcze powie, żeby uzasadnić swoją "niechęć" do pracy?

**Tłum zablokował Mateusza Kijowskiego

**

KOMENTARZE
(370)
Gość
2 lata temu
dobrzy? Chyba g***i...
Gość
2 lata temu
Taki to sie potrafi ustawic, czy mu nie jest wstyd?
gość
2 lata temu
Facet przypał! Żenujący, brzydki, leniwy, bezczelny! Tylko dzieci źal!
Gość
2 lata temu
Jprd człowieku ! Dom w kredo,niepełnosprawne dzieci,zadłużenie alimentacyjne,żona z rakiem a ty na obiboku czekasz az ktoś do drzwi zapuka i jałmużnę przyniesie ! Wstyd ! Do roboty leniu a nie po tv latać i wywiadów udzielać.Chłop bez wstydu i honoru !
Gość
2 lata temu
Weź się do roboty p*******e
Najnowsze komentarze (370)
Gość
2 lata temu
Do roboty dziadu
kj
2 lata temu
co to za nowe dziady, no dajcie spokój, bo zygać się chce
Gość
2 lata temu
Ten gość to tylko potrafi ściemniać niech weznie się do roboty a nie patrzy na innych. Ci co dawała mu pieniądze to są chyba niepowazni.Pozdrawiam
gość
2 lata temu
zamknąć pasożyta zgodnie z prawem . wrzód na zdrowym organizmie narodu
gość
2 lata temu
boze i ten dziad ma żone z niepel;nosprawnymi dziećmi i na nich nie płaci....
Gość
2 lata temu
Kiedy go zamkną ?
gość
2 lata temu
śmierdzący leń i p*****t
Batnapajaca
2 lata temu
Dwie lewe ręce i same kciuki. Nowa metoda na obrabianie naiwnych.
anallytyk
2 lata temu
Jakby PeOwi bandyci rządzili takich kijoskich było by miliony.
gość
2 lata temu
Ale obleśny cwany typ!
Zawiedziony
2 lata temu
Kijewski uważa się za chrześcijanina, a czy chrześcijanin rozwodzi się z żoną i zostawia ją z kalekimi dziećmi. Czy prawdziwy chrześcijanin jedzie do Brukseli by napuszczać eurodeputowanych na Polskę i Polaków. Kijewski To POspolity Judasz.
gość
2 lata temu
dziadowania dzisiaj nikt sie nie wsydzi, przeciwnie są z siebie zadowoleni że nabrali naiwniaków i na krzywą buźkę moga żyć
gość
2 lata temu
gość takiego do obozu pracy
gość
2 lata temu
gość takiego do obozu pracy
alik
2 lata temu
I mnie, i mnie! Mnie też dobrzy ludzie pomóżcie! W końcu mamy kraj o kulturze chrześcijańskiej! Więc proszę mi się tu nie wyśmiewać, tylko pomóc, oto moja lista zakupów: smartfon z bajerami, komputerek z netem w domu, motocykl z wyposażeniem i paliwem na kilka lat, okularki (tylko markowe mają być!), wdzianko dwuczęściowe z prawdziwej skóry, podróże z wyżywieniem, sfinansowanie wydania moich wypocin w formie książki, no i oczywiście jedzenie. Ale takie wiecie, dobre i na poziomie, nie dziadujcie mi tu! I z dostawą do domu proszę. Nie zaszkodzi też kilkanaście tysiączków na czysto do ręki, bo człowiek w potrzebie, to gotówki też mu brak.
Ania
2 lata temu
Hmmm... Mamy chyba jakieś różne kultury chrześcijańskie, w których zostaliśmy wychowani, Mateusz K. i ja. W tej, którą ja znam, wstydem jest zostawienie żony, nie płacenie latami na własne dzieci, oszustwo, leserstwo, unikanie pracy jak ognia, roszczeniowość co do niebotycznych zarobków, lenistwo, kradzieże pieniędzy z puszek i kont (nawet KODu), rozrzutność i pustota przy kupowaniu gadżetów, kłamstwa i żerowanie na innych. Mateusz K. ma zupełnie inną "kulturę".
Gość
2 lata temu
Leniu p*******y do roboty się weź a nie żebraj od biednych ludzi wstydu nie masz z*******u nie będziesz żył z podatników markowe ciuchy kupuj za własne zarobione pieniądze Naszym świętym obowiązkiem jest pomagać chorym dzieciom i starszym ludziom a nie pasozytom.
gość
2 lata temu
dno i żenada..i brak słow. masz ty godność drogi kolego?
CNNN
2 lata temu
Zlitujesz sie nad Krzyzakiem , ktory juz nabroil to Ci wbije noz w plecy jak sie odwrocisz . . To skorpion co wbije Ci jadowy kolec na srodku jeziora bo taka jest jego natura . Pojdziesz na niebezpieczna wyprawe np na Sachare z takim Kijowskim ??
gość
2 lata temu
chlopie..jakbys kiedyś postanowil wyjechać z kraju to powiedz, zrzucę się na bilet..nawet na ANTYPODY..tylko nie wracaj już do Polski
less
2 lata temu
Nie pokazujcie tego pajaca bo mi idzie na rzyganie
kika
2 lata temu
d***l
gość
2 lata temu
Do roboty a nie żerować na ludziach i polityce. Przez politykę do pełnego koryta.
gość
2 lata temu
Ten facet to mniej niz zero
...
Następna strona