Figurski świętuje... rocznicę odzyskania sprawności: "Wyruszam na manifestację w kierunku siłowni"

66
Podziel się

Michał pochwalił się na Facebooku, że zamierza zadbać o tężyznę fizyczną. "Dogonisz Pudziana" - motywują go koledzy.

Figurski świętuje... rocznicę odzyskania sprawności: "Wyruszam na manifestację w kierunku siłowni"

Nieco ponad dwa lata temu Michał Figurski trafił do szpitala z krwotokiem w głowie, który był wynikiem pęknięcia osłabionego długoletnią cukrzycą naczynia krwionośnego. Lekarze przeprowadzili skomplikowaną operację neurochirurgiczną, po której dziennikarz był utrzymywany w śpiączce farmakologicznej. Po wybudzeniu Michał od nowa musiał uczyć się najprostszych czynności, takich jak samodzielne jedzenie, mówienie czy chodzenie. Okazało się, że choroba osłabiła również inne organy, m.in. nerki i trzustkę. Konieczny był przeszczep tych organów lecz znalezienie dawcy nie było łatwe - zwykle chorzy czekają na niego latami. Michała uratowała śmierć młodej dziewczyny - ofiary wypadku. Operacja przeszczepu wykonana w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie trwała aż osiem godzin.

Od tamtej pory celebryta, który wcześniej - jak sam wielokrotnie przyznawał - nie prowadził się zbyt dobrze, a także słynął z mało wyrafinowanego poczucia humoru, musiał przewartościować swoje życie i od nowa ustalić priorytety. Wydaje się, że otarcie się o śmierć pokazało mu, co tak naprawdę jest w życiu istotne i dziś Figurski docenia każdy kolejny dzień.

Od momentu odzyskania sprawności minął właśnie rok, czym dziennikarz postanowił pochwalić się na Facebooku. Teraz Michał ma plan, aby jeszcze bardziej ulepszyć swoje ciało. W tym celu postanowił regularnie uczęszczać na siłownię.

Z okazji pierwszej dwunastomiesięcznicy odzyskania niepodległości własnego ciała dzięki nowej trzustce i nerce, chciałem ogłosić, że wyruszam na manifestację w kierunku siłowni, na której zamierzam demonstracyjnie spalić całe mnóstwo wrogich kalorii! - ogłosił Michał.

Figurski podziękował też zespołowi lekarzy, którzy uratowali mu życie.

Sto lat, niech żyje Profesor Wojciech Lisik i Warszawski oddział Transplantologii Szpitala Dzieciątka Jezus przy ul. Lindleya - napisał dodając do postu piosenkę zespołu The Transplants.

Pod wpisem znajomi i przyjaciele Michała życzyli mu zdrowia oraz gratulowali podjęcia decyzji o rozpoczęciu intensywnych ćwiczeń.

"Dogonisz jeszcze Pudziana", "Brawo Miśku, idziesz jak buldożer", "A czy nowe narządy to nie jest przypadkiem doping?", "Ciśnij!" - motywowali.

Myślicie, że jeszcze "dogoni Pudziana"?

**Odeta Moro: "Jestem bewzględna. Wyciągam dzieciom kabel z routera"

**

KOMENTARZE
(66)
Gość
2 lata temu
Co było to było, ale zdrowia, Michał!
Gość
2 lata temu
Był jaki był, ale zdrowia i pełnego powrotu do formy życzę. Święta idą
Doris
2 lata temu
Niech mu się wiedzie jak najlepiej. Wesołych świąt wszystkim Pudelkowiczom❤
Gość
2 lata temu
Dużo siły 💪💪
Gość
2 lata temu
Przynajmniej czegoś go to nauczyło :).
Najnowsze komentarze (66)
gość
2 lata temu
Ale jak coś ! To Cezary P. aresztowany, Darek K. sypnął musi szukać nowych kontaktów.
gość
2 lata temu
Powodzenia zycze, bardzo go zawsze lubilem i lubie!
gość
2 lata temu
Taaa. Ciekawe czy ukraincy zapomnieli o tym cwaniaku?
gość
2 lata temu
Michała uratowała śmierć młodej dziewczyny - jeszcze niech napiszą, że Ukrainki... to juz nie było godniejszych biorców dla tych narzadów?
gość
2 lata temu
ja p*****le...wspolczuje człowiek...za młody na to g****o
gość
2 lata temu
Nie ma grubej kreski,juz nie bedzie spiewal,p****************u,sam juz jest prawie t**p,chyba dotarlo do niego,sprawiedliwosc nierychliwa.
Leon
2 lata temu
Nie ma grubej kreski,sprawiedliwosc dosiagnela celu,chyba juz nie bedzie spiewal p****************u,sam juz jest prawie t**p.
gość
2 lata temu
działaj działaj Michał bo czekam na twój program lub jakąś błyskotliwą i zabawną audycję! trzymam kciuki za Ciebie!!!
Gość
2 lata temu
Bardzo antypatyczny gość, nie lubię go, ale mimo wszystko życzę powrotu do zdrowia!
Gość
2 lata temu
nie zycze mu zle ale go nie trawie
gość
2 lata temu
Warzywo. Skończył jak żył. 😂😂😂
gość
2 lata temu
brzydalek z niego.
Gosc
2 lata temu
Czemu dalej promujecie tego idiote tak samo jak malopolskiego gnoma i jego wieszak. Dobrze ze juz tego mongola nie widac zostal jeszcze irytujacy smieszek z broda w plusie
m
2 lata temu
zycie go pokaralo za bycie k*****. Zanim cos zrobicie albo uprzykrzycie zycie zastanowcie sie. To prawda, karma wraca!!!
...
Następna strona