Trwa ładowanie...
Przejdź na

Rodzina zorganizuje Mackiewiczowi symboliczny pogrzeb: "Pochowamy pustą trumnę"

226
Podziel się:

Szwagierka zmarłego himalaisty broni też Elisabeth Revol: "Nigdy nie powiem, że zostawiła go na pewną śmierć".

Rodzina zorganizuje Mackiewiczowi symboliczny pogrzeb: "Pochowamy pustą trumnę"

Tragiczna śmierć Tomasza Mackiewicza podczas próby zdobycia szczytu Nanga Parbat w Himalajach odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Dramatyczna walka o życie polskiego himalaisty i partnerującej mu Francuzki, Elisabeth Revol, a później równie tragiczna decyzja o zaprzestaniu poszukiwań Polaka są od kilku tygodni na ustach wszystkich Polaków.

W tym wszystkim do codzienności próbują wrócić jakoś bliscy zmarłego wspinacza. W rozmowie z Onetem jego szwagierka Małgorzata Sulikowska wyznała, że rodzina zorganizuje Tomaszowi pogrzeb, choć jego ciało na zawsze już zostanie na zboczu himalajskiej góry.

Choć będzie to pogrzeb jedynie symboliczny, pochowamy pustą trumnę. Jeszcze nie wiemy, czy będzie to na cmentarzu w Działoszynie, skąd pochodził, czy w Warszawie. Miasta nie lubił, dusił się tu. Pod Warszawą miał takie miejsce, dokąd uciekał i gdzie dobrze się czuł. Więc może tam będzie ten symboliczny grób? - mówi smutno. W najbliższą środę o godz. 15.00 w żoliborskim kościele św. Stanisława Kostki odprawiona zostanie msza w intencji Tomka. Spotkają się ludzie, którzy dają nam znać, że wciąż myślą o Tomku. Pomodlimy się za niego.

Sulikowska zdradziła też, że ojciec Mackiewicza wciąż wierzy, że jego syn żyje:

On wierzy, że Tomek wróci. Bo z rodzicami tak jest, że nie wierzą w śmierć dziecka, choćby ta wiara była pozbawiona podstaw i najbardziej irracjonalna. I niech tak zostanie.

Szwagierka himalaisty nie ma żalu do Revol, że ta zdecydowała się zostawić Polaka samego. Wierzy, że Francuzka miała dobre intencje.

Teraz mam mnóstwo pytań do Eli. Więc jak było naprawdę, bo jej wersje wydarzeń różnią się? Czy jak odchodziła od niego to już "nie kontaktował", jak mówiła w pierwszej wersji? Czy pożegnał się z nią pełen nadziei, wiedząc, że pomoc już nadchodzi, jak opowiada ostatnio? - wyznała w rozmowie z portalem. Widzę wiele niespójności. Wynikają pewnie z szoku. Ja o nic Elizabeth nie oskarżam. Nigdy nie powiem, że zostawiła go na pewną śmierć, że działała z premedytacją. Napisałam do niej. Czekam na odpowiedź.

KOMENTARZE
(226)
gość
4 lata temu
Ta pani na początku była przedstawiana jako siostra, teraz jako szwagierka, to kim w końcu jest?
gość
4 lata temu
Spoczywaj w spokoju Tomku. Będziemy pamiętać o Tobie.
Gość
4 lata temu
Ciezka sprawa.. jak idziesz na taka ryzykowna wyprawe musisz sie liczyc z najgorszym.
Toja
4 lata temu
Ta szwagierka ma parcie na szkło, masakra!
gość
4 lata temu
A nie lepiej zapalić światełko i pomodlić się za jego duszę??
Najnowsze komentarze (226)
gość
4 lata temu
Ja już nic z tego nie rozumiem ! Siedzą wysportowani, wyszkoleni faceci na mrozie pod wielką górą. Zakładają nowe obozy, czekają na pogodę? Tak łatwo pogodzili się ze śmiercią kolegi? Nawet nie pomyślą o tym, żeby pójść po ciało, tylko zdobycie szczytu najważniejsze?
Gość
4 lata temu
Ta rodzinka lansuje ie na tragedii.
gość
4 lata temu
byłam zszokowana jak usłyszałam , że zostawili polaka na pewną śmierć , a ratowali francuskę ,która jak okazało się nie była z nimi szczera , ja bym im nie wybaczyła , naprawdę byłam w szoku
gość
4 lata temu
Zrzutka na pogrzeb?
gość
4 lata temu
Smutna historia...szczególnie dla rodziny P. Tomka bo on , mam nadzieję jest szczęśliwy na tej ukochanej przez siebie górze.Zastanawiam się tylko nad osobowością tej Eli.Po co tyle krętactw...wystarczyłoby opowiedzieć całą prawdę obojętnie jaka ona nie jest.
Gość
4 lata temu
Ona jest żałosna baba bo wypowiada się za żonę i dzieci !!!Polacy woleli ratować Francuzke niż Polska i taką jest prawda.Mackiewicz był sam sobie sterem i okrętem a ci "himalaisci"biorą kasę od sponsorow i tańczą jak oni im grają.Nie chce mi się z Wami gadać a szwagierka niech się robota zajmie a nie celebrytowaniem !!!
gośća
4 lata temu
Ta francuska wyglada jak facet
gość
4 lata temu
Szkoda Tomka. Nasza ekipa pewno by nie naraza sie tak, gdyby nie Polak. A tak uratowali tylko Francuske. Juz ktorys raz z kolei jej sie udalo, moze w koncu doceni wartosc zycia i da sobie spokoj ze wspinaczka.
gość
4 lata temu
dosc juz o tej Francuskiej c***e
gość
4 lata temu
zgadzam się z poprzednim komentarzem w 100%, zaraz będzie zbiórka i specjalne renty dla dzieci, których ojciec nie zabezpieczył na wypadek nieszczęścia i odpowiedzialność jak zwykle spadnie na bogu ducha winnego Kowalskiego
Gość
4 lata temu
Od kiedy to Nanga Parbat lezy w Himalajach??
gość
4 lata temu
Hołoto mackiewiczowa róbcie co chcecie i dajcie nam spokój.Do wszystkich pretensje ,tylko nie do ćpuna.Wybrał taką śmierć,jego wybór.Hołota się lansuje i żebrze o kasę jak wam nie wstyd???
Gość
4 lata temu
Pani szwagierka ma swoje 5 minut. I jak widać nie marnuje czasu.
gość
4 lata temu
Bo może zostawiał problemy na dole a w domu na kanapie też możesz nabawić się depresji i się zabić .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie