Trwa ładowanie...
Przejdź na

Polskie eliminacje do Eurowizji wygrali Gromee i Lukas Meijer! Znacie ich?

387
Podziel się

Skład pokonał między innymi Maję Hyży i Stanisława Karpiela-Bułeckę z Future Folk. Poradzą sobie w Lizbonie?

Polskie eliminacje do Eurowizji wygrali Gromee i Lukas Meijer! Znacie ich?
bDYABNzF

Konkurs Eurowizji jest chyba najdziwniejszym ze wszystkich: co roku, gdy Telewizja Polska ogłasza listę artystów ubiegających się o reprezentowanie naszego kraju, wybucha małe oburzenie, ale z drugiej strony nikt nie wyobraża sobie, by Polska w ogóle nie wystąpiła w kiczowatej i nieco przebrzmiałej rywalizacji.

W sobotni wieczór odbyły się preeliminacje do 63. Konkursu Eurowizji, który odbędzie się 12 maja w Lizbonie. Widowisko prowadził Artur Orzech, co może wydawać się nieco dziwne, biorąc pod uwagę atmosferę wokół Trójki i "nieodpowiednich" dziennikarzy.

Niestety, jak można się było tego spodziewać, największymi gwiazdami preeliminacji byli jurorzy: przygaszona Maryla Rodowicz, odgrzebany Jan Borysewicz, Kasia Moś (reprezentantka Polski z ubiegłego roku), Stefano Terrazzino, który nie dostał się do jury Tańca z Gwiazdami, więc spróbował w TVP oraz "producent muzyczny" Tabb.

bDYABNzH

Jackowi Kurskiemu udało się ściągnąć na polskie eliminacje "światową" gwiazdę w osobie Mansa Zemerlowa i bez wątpienia był to najlepszy występ wieczoru. Potem było tak źle, jak chyba jeszcze nigdy w historii polskich startów: wszyscy artyści byli do bólu jednakowi, wykonywali te same, niekontrolowane ruchy na scenie i tak samo kaleczyli angielski. Najgorzej po angielsku śpiewał chyba Paweł Stasiak, tworzący kiedyś obiecujący zespół Papa Dance, który teraz odnalazł się na Eurowizji w składzie o skandynawsko brzmiącej nazwie Pablosson.

Większość wokalistek postanowiła na jednakowe "przeboje" polegające na popisywaniu się skalą głosu i wywrzaskiwaniu nieskładnych, "odkrywczych" zdań. Młoda publiczność entuzjastycznie przywitała Martę Gałuszewską oraz Saszan, chociaż redakcja Pudelka ani o jednej ani o drugiej nie jest w stanie napisać nic więcej poza tym, że wystąpiły.

Wyrazy uznania należą się Mai Hyży i zespołowi Future Folk, którzy zaśpiewali utwory w języku polskim, ale niestety nikt tego nie docenił.

Oczekiwanie na wyniki głosowania umilił występ zespołu Blue Cafe. Niestety, w tym roku zasady głosowania były chyba jeszcze bardziej skomplikowane niż dotychczas i nam udało się zrozumieć jedynie tyle, że z jednego numeru telefonu można wysłać tylko jeden głos na konkretnego wykonawcę.

bDYABNzN

Ostatecznie, po głosach jurorów, na pierwszym miejscu znalazł się skład Happy Prince. To była jednak tylko połowa sukcesu, bo o wyniku zadecydowali widzowie.

Tym zaś bardziej spodobał się kto inny. Dzięki głosom widów na Eurowizję pojadą... Gromee i Lukas Meijer z piosenką Light Me Up. *Trzeba przyznać, że na tle pozostałych wykonawców to nie jest najgorsza opcja. Skoro wysłaliśmy już *Ivana Komarenkę i Michała Wiśniewskiego, chyba gorzej być nie może.

Cieszycie się?

bDYABNzO
bDYABNAi
KOMENTARZE
(387)
gość
3 lata temu
no i super! wreszcie coś melodyjnego a nie wyjce.
Gość
3 lata temu
Najlepsza z wszystkich, które zostały! Brawo!
Gość
3 lata temu
Gratulacje :) Super piosenka!
bDYABNAj
Moni
3 lata temu
😁 Powodzonka chłopaki
Gość
3 lata temu
Suuuuuuuper! 😍 #teamgromee
Najnowsze komentarze (387)
gość
3 lata temu
Lukas
gość
3 lata temu
lamijap lamijap nał bejbe
Gość
3 lata temu
Super!!!! No i ktos w koncy zauwazyl ze nasza muzyka niekoniecznie podchodzi pod kanony zagraniczne !!!!! Grumie jest super jak i szkoda ze nie bylo c-bool !!! Byśmy mieli na bank wygrana! Super grumie!!!!!!! Gratulacje
Marcin
3 lata temu
Artykuł przepełniony jadem do granic możliwości. Wszystko było wedlug Was źle. Dosłownie: WSZYSTKO. To jest ch*j a nie redakcja :)
Gość
3 lata temu
Znamy pan pracuje w rmf fm
gość
3 lata temu
Ja myślę,że tak. Swietna piosenka !
gość
3 lata temu
Gromee to jest to. Tylko prośba do Lukasa by na Eurowizji dał czasu bo szału nie było a melodia to nie wszystko:(
gość
3 lata temu
Byle jaka pioseneczka i tragiczny wokal. Nie macie sie czym chwalic!
bDYABNAb
gość
3 lata temu
slabiutko . niby tyle programow muzycznych , niby tylu swietnych wykonawcow a jak przyjdzie co do czego to nie ma zadnego faworyta
SpX
3 lata temu
Znowu wystawiamy kogoś mało znanego i bez polotu. Kiepsko :(
Gość
3 lata temu
Ja byłam za Ifi :)
gość
3 lata temu
To prawda,najlepsi z najgorszych ale o co chodzi?naprawdę nie mamy kogo wysłać?
haja
3 lata temu
Wreszcie piosenka a nie flaki w oleju jak w ubiegłym roku.Szkoda tylko Margaret ze przeniosła się do szwedów
Gość
3 lata temu
Brawo Gromee. Najlepszy polski DJ.
...
Następna strona
bDYABNAD