Trwa ładowanie...
Przejdź na

WOŚP znowu pobiła rekord!

188
Podziel się

Na tej samej konferencji Jurek Owsiak poinformował, że festiwal Woodstock zmienia nazwę...

WOŚP znowu pobiła rekord!
bCwYAufF

Od kilku lat Dzień Kobiet jest istotny także z innego powodu: Jurek Owsiak ogłasza wówczas wyniki finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbywa się dwa miesiące wcześniej.

Na czwartkowej konferencji prasowej poinformowano, że WOŚP zebrała dokładnie 126 mln 373 tys. 804 zł 34 gr co stanowi nowy rekord na koncie Orkiestry. W 2017 roku zebrano bowiem "tylko" 105 milionów.

Owsiak ogłosił wyniki zbiórki w szpitalu, w którym strajkowali rezydenci. Na konferencji nie brakowało zresztą wątków politycznych, bo Jurek Owsiak skrytykował Jacka Kurskiego i embargo na WOŚP, które od jakiegoś czasu obowiązuje w TVP.

bCwYAufH

Panie Jacku Kurski, niech pan nie mówi bzdur, że jest 20 tys. organizacji w Polsce i nie może dać pan wszystkim czasu. Pan wie, które istotnie robią coś dla Polski. Nie znalazł pan dla nas czasu. Wstyd, wstyd, wstyd! To nie jest telewizja publiczna. Ta nazwa wam się nie należy! - mówił.

Przypomnijmy, że MSWiA przygotowuje zmianę przepisów o zbiórkach publicznych. Wątpliwości budzi zwłaszcza zapis, w którym przewiduje się możliwość zablokowania danej inicjatywy, "gdy wskazany w zgłoszeniu cel byłby sprzeczny z zasadami współżycia społecznego lub naruszał ważny interes publiczny".

Co ciekawe, na tej samej konferencji Jurek Owsiak poinformował, że festiwal Woodstock zmienia nazwę. Od tego roku słynny festiwal będzie organizowany pod marką Pol'and'Rock, co wiąże się z konfliktem z organizatorami amerykańskiego Woodstocku.

bCwYAufN
bCwYAugi
KOMENTARZE
(188)
gość
2 lata temu
Polakom wystarczy czegoś zabronić i biją rekordy :)
gość
2 lata temu
Brawo!!
gość
2 lata temu
Brawo Polacy 💗
bCwYAugj
Asia
2 lata temu
Wstyd panie Kurski! Właśnie olał pan miliony Polaków, którzy grają w orkiestrze i sam pan ich zachęca abym oglądali tvn. A w ogóle, gratulacje dla WOŚP 😁
Gość
2 lata temu
Ludzie, przecież jest napisane, że nazwa zmieniana jest przez konflikt z organizatorami amerykańskiego Woodstocku. Czytajcie zanim skomentujecie, plis.
Najnowsze komentarze (188)
Gość
2 lata temu
Ogromny szacunek nalezy sie Jurkowi za jego dzialalnosc. To ewenement w skali swiatowej. A festiwal woodstock to najpiekniejsze wspomnienia mojej mlodosci.
Gość
2 lata temu
Rekord idiotów!!!!! A w szpitalach coraz więcej dzieci umiera. Po tylu latach zbiórek to każdy szpital powinien reprezentować się inaczej, ale co tam fajnie się żyje na koszt frajerów.
Gość
2 lata temu
jurek z******j.przekreciarz p*******y a wy mu wierzycie i****i
gość
2 lata temu
Nazwa Festiwalu nie jest zmieniona przez konflikt z organizatorami amerykańskiej Woodstocku bo takiego konfliktu nie ma. Michael Lang nie miał nic przeciwko używania tej nazwy ale została ona odkupiona a nowy właściciel chciał narzucał komercyjne zasady wykorzystania nazwy, które były sprzeczne z ideą tego festiwalu (np. wprowadzenie biletów)
gość
2 lata temu
A tak narzekali co niektorzy na 500+... Teraz w koncu jest z czego sie zrzucac:)
gość
2 lata temu
grają w orkiestrze ? toż to zwykła żebranina trwająca około 30 lat jak długo jeszcze
Gość
2 lata temu
Nie dosyć, że Owsiak uzupełnia szpitale w sprzęt, na którego państwo nie stać to jeszcze jest krytykowany od dołu do góry, ja tego nie rozumiem!
gość
2 lata temu
BRAWO !!!! tvp to zero
bCwYAugb
Izabela
2 lata temu
Brawo Orkiestra!Brawo Polacy!Brawo Jurek!Gramy dalej Wszyscy Razem !
Gość
2 lata temu
Brawo panie Owsiak! Jak co roku trzymalismy kciuki zeby padl rekord! I jak co roku sie dokladalismy :)
gość
2 lata temu
15% jest za co żyć
gość
2 lata temu
Brawo!!!
gość
2 lata temu
Mega
gość
2 lata temu
Polędrok... :/
...
Następna strona
bCwYAugD