Trwa ładowanie...
Przejdź na

Anna Korcz o całkowitym zakazie aborcji: "USUNĘŁABYM CHORY PŁÓD"!

259
Podziel się:

Aktorka nie zgadza się na zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych, choć podkreśla, że jest katoliczką.

Anna Korcz o całkowitym zakazie aborcji: "USUNĘŁABYM CHORY PŁÓD"!

Jesienią 2016 roku w Polsce odbył się pierwszy Czarny Protest, podczas którego kobiety manifestowały swój sprzeciw wobec całkowitej delegalizacji aborcji. Organizacje "pro life" zamierzały przeforsować projekt ustawy, która nakazywałaby rodzić dzieci m.in. z gwałtów i z wadami wrodzonymi. Za przerwanie ciąży miałyby grozić także surowe konsekwencje prawne. Pomimo fali protestów "obrońcy życia" nie zrezygnowali z forsowania swojego projektu, który niedawno został pozytywnie zopiniowany przez Sejm, w wyniku czego kobiety ponownie zostały zmuszone do wyjścia na ulicę. Pod koniec marca odbył się kolejny Czarny Marsz, podczas którego obywatele zaprotestowali przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. W samej stolicy zgromadził on ponad 50 tysięcy ludzi.

W akcję zaangażowało się wiele osób z pierwszych stron gazet, które na swoich profilach w mediach społecznościowych i w wywiadach manifestowały sprzeciw wobec zmian planowanych przez rząd. Wśród nich były m.in. Magdalena Cielecka, Maffashion czy Vienio.

Do grona gwiazd, które dopuszczają aborcję w szczególnych przypadkach dołączyła też Anna Korcz, znana głównie z roli Izabeli Brzozowskiej w serialu Na Wspólnej. Aktorka ma trójkę dzieci - dwie dorosłe córki z pierwszego małżeństwa, oraz ośmioletniego syna ze związku z Pawłem Pigoniem, którego urodziła mając 41 lat. Gwiazda udzieliła niedawno krótkiego wywiadu portalowi Niepłodni razem, w którym opowiedziała m.in. o swoich obawach w związku z późnym macierzyństwem, które wiąże się z większym ryzykiem chorób płodu.

Korcz podkreśliła, że jest wierząca, ale nie podoba jej się koncepcja, w której kobieta nie mogłaby sama decydować o swoim ciele w tak dramatycznej sytuacji.

Tak, ja usunęłabym chory płód - powiedziała Anna. Pragnę zaznaczyć, że jestem osobą wierzącą, choć niepraktykującą. Staram się żyć zgodnie z Dekalogiem. Wiem, że to, co mówię, kłóci się ze stanowiskiem Kościoła. Uważam jednak, że nikt nikomu nie dał prawa do unieszczęśliwiania drugiego człowieka.

To nie pierwszy raz, kiedy Anna manifestuje swoje stanowisko w tej sprawie. Na Facebooku apelowała do fanów o udział w "czarnych protestach".

Jestem przeciwko aborcji, ale nie zgadzam się, aby o naszym ciele, a w konsekwencji życiu decydowali posłowie, a w większości mężczyźni! Chce żyć w wolnej Polsce i mieć prawo decydować i stanowić o sobie! - pisała.

Zgadzacie się z jej stanowiskiem?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(259)
gość
6 lat temu
Chca zakazac a borcjii, a nie pomagaja rodzicom, ktorzy zdecydowali sie urodzic niepelnosprawne dziecko.
Gość
6 lat temu
Moje ciało ja decyduje W Polsce nie ma pomocy dla chorych dzieci Najlepiej te pieniądze wydać na bezsensowne nagrody w rządzie
gość
6 lat temu
Stare dziady i klery będą decydować o życiu kobiet? Jarek całe życie sam i taki ogarnięty w temacie poczęcia i porodów?
Gość
6 lat temu
Kazda kobieta powinna miec wybor.. Decydowac wobec siebie i innych czynnikow.. Takich czy juz posiada dzieci, czy ma warunki mieszkaniowe i stac ja by utrzymac chore dziecko a przede wszystkim w jakim stopniu chore mialoby być to dziecko...czy zrezygnowala by z pracy i poswiecila sie do konca zycia opiece nad tym dzieckiem... Gdybym miala wybor a mam juz jedno dziecko nie chcialabym patrzec na chore i cierpiace ktore nigdy nie bedzie mialo normalnego zycia a po drugie nie wiem czy dala bym rade sie nim opiekowac za 10 czy 20 lat bo mam chory kregoslup..to wybor trudny sle kazdy powinien go miec...
gość
6 lat temu
mądrze mówi!
Najnowsze komentarze (259)
Gość
6 lat temu
Tez bym usuneła panstwo nasze daje tylko dla rydzyka a niema kasy na chore dzieci
anna
6 lat temu
Pani Korcz mowi madrze.
gość
6 lat temu
Dziecko tez powinno miec wybor - czy chce zyc z wada, czy nie. Moim zdaniem pani Korcz mowi chore rzeczy, bo jest chora psychicznie - czy mem prawo zadac jej usumiecia? Przeciez to identyczna logika.
Gość
6 lat temu
Dobrze mowi tez bym usunela chory plod,dlaczego moje dziecko ma znac tylko bol ,szpital I placz?kto mi pomoze?leki sa bardzo drogie,rzad pomoze?nie rodziny zostaja z tym same ,dlaczego mezczyzni maja za nas decydowac?
gość
6 lat temu
kobiety zamożne zawsze będą miały wybór i zrobią aborcję na życzenie, jeśli nie w kraju to poza nim. Bidule jak zwykle mają przechlapane
Gość
6 lat temu
Dobrze mówi!
gość
6 lat temu
Nie z****j się
gość
6 lat temu
Ważne jest wczesne wykrywanie wad i aborcja, aby nie rodzić niepotrzebnie chorych dzieci które w żaden sposób nie miały by szansy na normalne życie ze względu na wrodzone defekty
Gość
6 lat temu
Katoliczko, nie zabijaj, 5 przykazanie Boże
Gość
6 lat temu
Uwielbiam ja ....jest piekna
Gość
6 lat temu
Sorry ale zawsze śmieszą się mnie Ci wierzący niepraktykujacy. Nie ma czegoś takiego . Wiara rodzi się że słuchania pisma . Co to znaczy wierzę......To coś więcej niż życie według dekalogu Pani Korcz. Proszę spróbować oddychać bez tlenu
Pati
6 lat temu
Ja również.
gość
6 lat temu
Czy zasada 'moje ciało - ja decyduję' dotyczy też szczepionek?
gość
6 lat temu
To spróbuj być wierną, chodzącą do kościoła a nie płacącą księdzu za chrzest, ślub czy pogrzeb. Zobaczysz wtedy prawdziwe oblicze kościoła. Będziesz wrogiem numer jeden dla księdza.
...
Następna strona