Trwa ładowanie...
Przejdź na

Anna Korcz o całkowitym zakazie aborcji: "USUNĘŁABYM CHORY PŁÓD"!

259
Podziel się:

Aktorka nie zgadza się na zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych, choć podkreśla, że jest katoliczką.

Anna Korcz o całkowitym zakazie aborcji: "USUNĘŁABYM CHORY PŁÓD"!
bEJbPVhN

Jesienią 2016 roku w Polsce odbył się pierwszy Czarny Protest, podczas którego kobiety manifestowały swój sprzeciw wobec całkowitej delegalizacji aborcji. Organizacje "pro life" zamierzały przeforsować projekt ustawy, która nakazywałaby rodzić dzieci m.in. z gwałtów i z wadami wrodzonymi. Za przerwanie ciąży miałyby grozić także surowe konsekwencje prawne. Pomimo fali protestów "obrońcy życia" nie zrezygnowali z forsowania swojego projektu, który niedawno został pozytywnie zopiniowany przez Sejm, w wyniku czego kobiety ponownie zostały zmuszone do wyjścia na ulicę. Pod koniec marca odbył się kolejny Czarny Marsz, podczas którego obywatele zaprotestowali przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. W samej stolicy zgromadził on ponad 50 tysięcy ludzi.

W akcję zaangażowało się wiele osób z pierwszych stron gazet, które na swoich profilach w mediach społecznościowych i w wywiadach manifestowały sprzeciw wobec zmian planowanych przez rząd. Wśród nich były m.in. Magdalena Cielecka, Maffashion czy Vienio.

bEJbPVhP

Do grona gwiazd, które dopuszczają aborcję w szczególnych przypadkach dołączyła też Anna Korcz, znana głównie z roli Izabeli Brzozowskiej w serialu Na Wspólnej. Aktorka ma trójkę dzieci - dwie dorosłe córki z pierwszego małżeństwa, oraz ośmioletniego syna ze związku z Pawłem Pigoniem, którego urodziła mając 41 lat. Gwiazda udzieliła niedawno krótkiego wywiadu portalowi Niepłodni razem, w którym opowiedziała m.in. o swoich obawach w związku z późnym macierzyństwem, które wiąże się z większym ryzykiem chorób płodu.

Korcz podkreśliła, że jest wierząca, ale nie podoba jej się koncepcja, w której kobieta nie mogłaby sama decydować o swoim ciele w tak dramatycznej sytuacji.

Tak, ja usunęłabym chory płód - powiedziała Anna. Pragnę zaznaczyć, że jestem osobą wierzącą, choć niepraktykującą. Staram się żyć zgodnie z Dekalogiem. Wiem, że to, co mówię, kłóci się ze stanowiskiem Kościoła. Uważam jednak, że nikt nikomu nie dał prawa do unieszczęśliwiania drugiego człowieka.

bEJbPVhV

To nie pierwszy raz, kiedy Anna manifestuje swoje stanowisko w tej sprawie. Na Facebooku apelowała do fanów o udział w "czarnych protestach".

Jestem przeciwko aborcji, ale nie zgadzam się, aby o naszym ciele, a w konsekwencji życiu decydowali posłowie, a w większości mężczyźni! Chce żyć w wolnej Polsce i mieć prawo decydować i stanowić o sobie! - pisała.

Zgadzacie się z jej stanowiskiem?

bEJbPVhW
bEJbPVhX
bEJbPViq
KOMENTARZE
(259)
gość
3 lata temu
Chca zakazac a borcjii, a nie pomagaja rodzicom, ktorzy zdecydowali sie urodzic niepelnosprawne dziecko.
Gość
3 lata temu
Moje ciało ja decyduje W Polsce nie ma pomocy dla chorych dzieci Najlepiej te pieniądze wydać na bezsensowne nagrody w rządzie
gość
3 lata temu
Stare dziady i klery będą decydować o życiu kobiet? Jarek całe życie sam i taki ogarnięty w temacie poczęcia i porodów?
bEJbPVir
Gość
3 lata temu
Kazda kobieta powinna miec wybor.. Decydowac wobec siebie i innych czynnikow.. Takich czy juz posiada dzieci, czy ma warunki mieszkaniowe i stac ja by utrzymac chore dziecko a przede wszystkim w jakim stopniu chore mialoby być to dziecko...czy zrezygnowala by z pracy i poswiecila sie do konca zycia opiece nad tym dzieckiem... Gdybym miala wybor a mam juz jedno dziecko nie chcialabym patrzec na chore i cierpiace ktore nigdy nie bedzie mialo normalnego zycia a po drugie nie wiem czy dala bym rade sie nim opiekowac za 10 czy 20 lat bo mam chory kregoslup..to wybor trudny sle kazdy powinien go miec...
gość
3 lata temu
mądrze mówi!
Najnowsze komentarze (259)
Gość
3 lata temu
Tez bym usuneła panstwo nasze daje tylko dla rydzyka a niema kasy na chore dzieci
anna
3 lata temu
Pani Korcz mowi madrze.
gość
3 lata temu
Dziecko tez powinno miec wybor - czy chce zyc z wada, czy nie. Moim zdaniem pani Korcz mowi chore rzeczy, bo jest chora psychicznie - czy mem prawo zadac jej usumiecia? Przeciez to identyczna logika.
Gość
3 lata temu
Dobrze mowi tez bym usunela chory plod,dlaczego moje dziecko ma znac tylko bol ,szpital I placz?kto mi pomoze?leki sa bardzo drogie,rzad pomoze?nie rodziny zostaja z tym same ,dlaczego mezczyzni maja za nas decydowac?
gość
3 lata temu
kobiety zamożne zawsze będą miały wybór i zrobią aborcję na życzenie, jeśli nie w kraju to poza nim. Bidule jak zwykle mają przechlapane
Gość
3 lata temu
Dobrze mówi!
gość
3 lata temu
Nie z****j się
gość
3 lata temu
Ważne jest wczesne wykrywanie wad i aborcja, aby nie rodzić niepotrzebnie chorych dzieci które w żaden sposób nie miały by szansy na normalne życie ze względu na wrodzone defekty
bEJbPVij
Gość
3 lata temu
Katoliczko, nie zabijaj, 5 przykazanie Boże
Gość
3 lata temu
Uwielbiam ja ....jest piekna
Gość
3 lata temu
Sorry ale zawsze śmieszą się mnie Ci wierzący niepraktykujacy. Nie ma czegoś takiego . Wiara rodzi się że słuchania pisma . Co to znaczy wierzę......To coś więcej niż życie według dekalogu Pani Korcz. Proszę spróbować oddychać bez tlenu
Pati
3 lata temu
Ja również.
gość
3 lata temu
Czy zasada 'moje ciało - ja decyduję' dotyczy też szczepionek?
gość
3 lata temu
To spróbuj być wierną, chodzącą do kościoła a nie płacącą księdzu za chrzest, ślub czy pogrzeb. Zobaczysz wtedy prawdziwe oblicze kościoła. Będziesz wrogiem numer jeden dla księdza.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEJbPVjc
bEJbPVjd
bEJbPVje
bEJbPVjf
bEJbPVjg
bEJbPViL