Trwa ładowanie...
Przejdź na

Książę Karol znów podpadł poddanym. Wydał milion funtów na podróże

86
Podziel się:

Najmniej lubiany członek brytyjskiej rodziny królewskiej znów narozrabiał. Poddani nie mają mu za złe tego, że jeździ. Ale dlaczego tak drogo?

Książę Karol znów podpadł poddanym. Wydał milion funtów na podróże

Książę Walii Karol, najstarszy syn królowej Elżbiety II, który obejmie po niej tron Wielkiej Brytanii, należy do najmniej lubianych członków rodziny królewskiej. Wśród poddanych nie brakuje opinii, że swoimi fochami i niewiernością wpędził pierwszą żonę, Dianę w depresję i bulimię, a kiedy już zniszczył jej życie, na jego gruzach próbuje zbudować szczęście ze swoją kochanką z kawalerskich czasów.

Nie wszyscy Brytyjczycy są zachwyceni perspektywą przejęcia przez księcia Karola korony po mamie. Tamtejsze tabloidy co chwila publikują sondaże, z których jasno wynika, że poddani woleliby, by królowa w ogóle pominęła najstarszego syna i swoim następcą mianowała wnuka, księcia Williama.

Na dodatek książę Karol ma skłonność do rozrzutności i popełniania gaf, co tylko pogarsza jego już i tak kiepski wizerunek.

Ostatnio wyszło na jaw, że Karol wraz z małżonką księżną Camillą w zeszłym roku przehulali na podróże milion funtów. Na same Indie, Singapur, Brunei i Malezję poszło 362 149 funtów.

Oczywiście nikt nie ma do księcia pretensji o to, że jeździ z wizytami do dawnych kolonii Imperium Brytyjskiego. Na tym między innymi polega jego funkcja. Tylko dlaczego tak drogo?

Okazuje się, że koszty podraża fakt, że Karol szczególnie upodobał sobie zaadaptowaną na potrzeby rodziny królewskiej maszynę RAF Airbusa Voyager. Do niedawna takim samolotem latał tylko premier, ale od dwóch lat również Windsorowie mogą podróżować Voyagerem A330. Karol zakochał się w nim od pierwszego wejrzenia i już nie wyobraża sobie innego środka transportu.

Tymczasem, jak wypomina następcy tronu brytyjska prasa, jego syn William jakoś nauczył się oszczędzać. Kiedy wraz z księżną Kate pojechał do Indii i Bhutanu, wybrał komercyjne linie lotnicze i cała podróż kosztowała podatników zaledwie 35 372 funty. Czyli jednak można...

I chociaż reprezentujący księcia Karola Clarence House zapewnia, że korzystanie z samolotu Voyager było niezbędne ze względów bezpieczeństwa, na tle Williama rozrzutność jego taty razi jeszcze bardziej.

KOMENTARZE
(86)
Gość
4 lata temu
Darmozjady żyjące na koszt podatników. Dziwię się Brytyjczykom. To przeżytek.
gość
4 lata temu
Nie z jego kieszeni,to łatwo się wydaje.
Gość
4 lata temu
Dobrze tak angolim, naiwny naród płaa za zachcianki brzydala Karola !!
gość
4 lata temu
Czas pogonic tych darmozjadów!! Krolestwo wielkie! Do roboty!
Gość
4 lata temu
Widać ze stary ma Problem z alkoholem to i może i z hazardem
Najnowsze komentarze (86)
gość
4 lata temu
Jest tak brzydki ze szok !!! Zrujnował Dianie życie na Camile nigdy nie żałował pieniędzy dobrali się p******a Ona p******y On Wypędzić na tą jego wieś niech marchewkę hoduje a nie czeka na koronę
gość
4 lata temu
My Polacy zawsze umiemy komentować . G ....o mnie to obchodzi
Monitor
4 lata temu
Reptilian DNA!
gość
4 lata temu
książę Tampon byle samolocikiem latał nie będzie
Gość
4 lata temu
No jak nie za swoje to hulaj dusza
Giez
4 lata temu
Frank nie Funt, ale to zawsze jakaś suma, a maluczcy zazdroszczą
gość
4 lata temu
To i tak mniej niz zapomoga Caritasu, miesięcznice karła i Szydło podróżująca służbowa kasa do swojej pipidówy
Gość
4 lata temu
Wiecej wydaje na stroje Meghan niz na te podroze
gość
4 lata temu
tampony i denaturcio to jego specjalność
Gość
4 lata temu
niech ida do normanlej pracy a nie udaja kogos .wymysl ludzi .a ludzie slepi o ich wielbia za nic
Gość
4 lata temu
Na rodzine krolewska z podatkow idzie niewiele z kieszeni podatnika bo jakos funt z kawalkiem NA ROK. Pamietac nalezy o tym ze krolowa sciaga do kraju mase turystow i tym samym zarabia kupe kasy dla panstwa. Kazdy by pojechal do Londynu zeby zobaczyc krolowa. A kto przyjedzie do Polski zobaczyc prezydenta?
Gość
4 lata temu
Stary pierdziel na koszt podatnika.
gość
4 lata temu
Durni i g***i angole utrzymuja tych darmozjadow!tez mi krolowie!
gość
4 lata temu
lepiej, żeby wydał na dentystę, zęby żółte jak u starej kobyły
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie