Trwa ładowanie...
Przejdź na

Zayn Malik przestał identyfikować się z islamem. "Nie wierzę, że trzeba jeść wybrane mięso, które było w określony sposób wymodlone"

77
Podziel się:

Radykalni wyznawcy islamu nawołują do bojkotu jego muzyki. Pożałuje swojej szczerości?

Zayn Malik przestał identyfikować się z islamem. "Nie wierzę, że trzeba jeść wybrane mięso, które było w określony sposób wymodlone"

Zayn Malik jest jednym z najpopularniejszych brytyjskich piosenkarzy na świecie. Choć po odejściu z One Direction, boysbandu, który przyniósł mu sławę, wielu wróżyło mu koniec kariery, on wydał świetnie przyjęty przez krytyków album zatytułowany Mind of Mine. W promocji płyty pomógł piosenkarzowi związek z Gigi Hadid. Dzięki burzliwej relacji z rozchwytywaną modelką Zayn stał się łakomym kąskiem dla portali plotkarskich.

Choć muzyk nigdy w wywiadach jasno i otwarcie nie zadeklarował, że jest wyznawcą islamu, wielu muzułmanów ze względu na jego korzenie uznawało to za pewnik.
Ostatnio jednak Zayn zebrał się na odwagę i jasno podkreślił, że nie czuje się muzułmaninem. Sprowadził przez to na siebie niemałe kłopoty.

Nie jestem wyznawcą islamu i nie nazwałbym się dziś muzułmaninem. Jest we mnie duchowa wiara w to, że Bóg istnieje. Czy wierzę w piekło? Nie. Chcę tylko zachować to, w co wierzę, dla siebie. Czuję, że to sprawia, że poruszam się w życiu we właściwy sposób. Jeśli zachowam się dobrze, będę dobrze traktowany. To jest to. Nie wierzę, że trzeba jeść wybrane mięso, które było w określony sposób wymodlone. Nie wierzę, że musisz czytać modlitwę w pewnym języku pięć razy dziennie. Nie wierzę w nic z tego. Po prostu wierzę, że jeśli jesteś dobrym człowiekiem, wszystko ułoży się dobrze - wyznał w rozmowie z brytyjską wersją magazynu Vogue.

Część fanów Zayna - zdeklarowanych muzułmanów - w mediach społecznościowych zaczęła nawoływać do bojkotu muzyka. Inni stawali w jego obronie, twierdząc, że Zayn dobrze zrobił, odcinając się od islamu, mając skłonności do używek, których religia przecież zakazuje. Ich zdaniem muzyk nie udaje kogoś, kim nie jest.

Myślicie, że to wyznanie poważnie zaszkodzi w jego karierze?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(77)
Gość
6 lat temu
Ma prawo wierzyć w to, co chce. Tylko i****i będą nawoływali do jakiegoś „bojkotu”. Za co? Za wypowiedzenie własnego zdania?
gość
6 lat temu
Gratuluje odwagi... bo teraz będzie piętnowany przez "swoich"
Gość
6 lat temu
Przynajmniej jest szczery w tym światku hipokrytów
gość
6 lat temu
Religia, jeśli nie miesza się do Pańswa jest jak najbardziej ok. Gorzej, jeśli ludzie nie potrafią odseparować jednego od drugiego :( Z tego rodzi się fanatyzm i chore poglądy, a co za tym idzie nienawiść.
Gość
6 lat temu
Trzymaj się gościu
Najnowsze komentarze (77)
Gość
6 lat temu
I dobrze, zmądrzał w końcu ;)
gość
6 lat temu
Gigi, jego dziewczyna, we wszystkich wywiadach podkresla, ze Zayn jest swietnym piosenkarzem i jeszcze lepszym modelem. Jednak najbardziej imponuje jej jego mozg. Twierdzi, ze jego glowa jest pelna bardzo madrych przemyslen, mimo młodego wieku. Teraz postawil się w bardzo trudnej sytuacji. Podziwiam wielka odwage.
gość
6 lat temu
glos postepu
Gość
6 lat temu
Brawo Zayn! Nie boisz się mówić co myślisz. Jesteś sobą!
Gość
6 lat temu
Lubie ten typ urody i u kobiet i u mężczyzn
gość
6 lat temu
Niech uważa teraz na imigrantów z maczetami i kwasem w Londynie. Szacun za odwagę.
gość
6 lat temu
c**j mnie to obchodzi, może nawet wierzyć w latającego potwora spaghetti, jak nudne trzeba mieć życie, żeby sie tym przejmować?
Gość
6 lat temu
A jest obzezany?
Gość
6 lat temu
JaK pojedzie do Pakistanu to natychmiast będzie muzulmaninem.
Gość
6 lat temu
Nie zaszkodzi bo muzułmanie nie chodzą na żadne koncerty
Gość
6 lat temu
Bredzi. I****a
gość
6 lat temu
Szacun panie Malik
gość
6 lat temu
No ja się z nim zgadzam powiedziałabym dokładnie to samo gdyby się mnie zapytano, z jednej strony on matkę ma biała Angielkę, nie wiem czemu się tłumaczy z jednej strony? Miałam kolegę pół Pakistańczyka i normalnie pił i o Islamie nie wspomniał.
gość
6 lat temu
Haha a na pudelku same komentarze "i dobrze że jest szczery", "niech wierzy w co chce".. a jakby to dotyczyło rodzimego wykonawcy, który by powiedział, że nie wierzy i nie będzie żył zgodnie z katolickimi zasadami, to od razu by go zajechali: zobaczysz jak przyjdzie choroba albo śmierć! nie tacy się wyrzekali boga, a przed śmiercią prosili o księdza! ...polska hipokryzja pełną parą!
...
Następna strona