Trwa ładowanie...
Przejdź na

Tadeusz Rydzyk znów ruga polityków PiS-u: "Na "Kler" dali, a nam nie"

651
Podziel się:

"Kto z was był, ręka do góry, na filmie "Kler"? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili" - pieklił się redemptorysta.

Tadeusz Rydzyk znów ruga polityków PiS-u: "Na "Kler" dali, a nam nie"

W sobotę w Toruniu odbyła się uroczysta feta z okazji 27. urodzin Radia Maryja. Politycy Prawa i Sprawiedliwości przybyli licznie, by oddać hołd toruńskiemu biznesmenowi Tadeuszowi Rydzykowi. Redemptorysta jest przekonany, że partia Jarosława Kaczyńskiego zawdzięcza mu samodzielne rządy w Polsce i, wnioskując z wczorajszej frekwencji, politycy PiS-u podzielają tę opinię. Pokornie znoszą piętrzące się roszczenia Rydzyka, któremu, niestety, już nie wystarczają haracze, które 11 ministerstw płaci mu z naszych podatków.

Apetyt wzrasta w miarę jedzenia i ostatnio Rydzyk wyznał, że setki milionów, które dostaje z państwowej kasy, już go nie zadowalają. Domaga się większych kwot. Jak ujawnił na spotkaniu środowisk Radia Maryja i TV Trwam "Dziękczynienie w Rodzinie", na razie wystarczy "miliard albo dwa..."

Serdeczną atmosferę, panującą podczas uroczystości jubileuszowych, popsuły nieco połajanki ze strony duchownych. Najpierw arcybiskup Andrzej Dzięga skrzyczał polityków za to, że jeszcze nie kazali rodzić nieuleczalnie chorych dzieci, które, jak wyjaśnił dwa lata temu Jarosław Kaczyński, mają się urodzić w cierpieniach tylko po to, by można je było ochrzcić.

Potem do ataku ruszył Rydzyk, wyraźnie rozżalony brakiem "miliarda albo dwóch", które ciągle jeszcze nie wpłynęły na jego konto, choć sygnalizował sprawę jeszcze we wrześniu.

Niestety, ze względu na barwną narrację redemptorysty, ciężko zrozumieć, co miał na myśli, a już szczególnie ile to jest "dwa i pół dnia na dzień".

Zwróciliśmy się do takiej organizacji PISF - Polski Instytut Sztuki Filmowej. Oni dają pieniądze na filmy, ile nam dali? Dwa pół dnia na dzień! - pieklił się z ambony. To mniej więcej tak, jak Gomułka. Gomułce mówili, że potrzebujemy Lwów i Kijów. Gomułka odpowiadał: lwów to macie pod dostatkiem w zoo, a kijów to dostaniecie. To mniej więcej tak samo dali nam teraz, ale na film "Kler" dali. Zobaczcie, ile jeszcze trzeba zmienić w Polsce. Kto z was był, ręka do góry, na filmie "Kler"? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili. Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami, i to będzie normalne. I macie tu księży, pokażcie, to który z nas jest taki, jak na tym filmie "Kler".

Na szczęście nikt nie pokazał, dopiero by się zrobiło niezręcznie...

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(651)
gość
5 lata temu
Do pracy panie R****k, do pracy!!!
gość
5 lata temu
A kler to nie wy? Buhahah
gość
5 lata temu
szatan w ludzkiej skórze, gardzę nim
Gość
5 lata temu
Niech s*******a!
gość
5 lata temu
Przyjdzie czas na knura!jeszcze chwila!
Najnowsze komentarze (651)
gość
5 lata temu
Who is this clown?
gość
5 lata temu
JESZCZE ZA MAŁO DOSTAJECIE ?... Powiadają : księż oczy - wilcze gardło : co zobzczy TO BY ZŻARŁO
ANNA
5 lata temu
dlaczego mój wpis został usunięty
ANNA
5 lata temu
Jeszcze mu mało!!! niedługo ten bebech mu pęknie z tego przepychu - jak można być takim nienażartym - czy podarował biednym rodzinom szlachetną paczkę albo Orkiestrze niech go piekło pochłonie tego hipokrytę i nie nażartego grubasa !!!
Ewa
5 lata temu
Ty sku....nie mało wyłudziłeś?
gość
5 lata temu
tych idiotow i matlow podobno stworzyl Bog
GOSC
5 lata temu
Co za parszywy dziad,mało jeszcze dostał? Kiedy ktoś do niego się dobierze,ale chyba nie doczekam tej chwili,albo po jego smierci będą odważni.
gość
5 lata temu
Co za bezczelny typ
Gość
5 lata temu
Zboczone darmozjady o******lają Rząd a Ci jeszcze klaskają😂kabaret 😂😂😂
gość
5 lata temu
Czy ten drań płaci podatki ? Życzę mu wszystkiego najgorszego !!
gość
5 lata temu
Niech Ci dadza ale w Morde.
gość
5 lata temu
brak słów jeszcze trochę stwórca go powoła
gość
5 lata temu
Kto za to wszystko zapłacił ? U nas już brakuje miejsca dla głupków ! kraj piękny ,ale idiotów ci nadmiar !
Rydzyk ty nie...
5 lata temu
Ty się zabierz do uczciwosci!ty chcesz za dużo,nie dla psa kiełbasa!jesteś zwykłym człekiem,nie wywyższają się bo są więksi od ciebie a tak się nie zachowują jak ty !!!
...
Następna strona