Trwa ładowanie...
Przejdź na

Figurska znów naucza: "Małżeństwo to wolność, bo nie jesteśmy zniewoleni przez grzech"

393
Podziel się:

Uduchowiona celebrytka przekonuje, że warto brać śluby, najlepiej kościelne. Sama 12 lat temu doświadczyła "małżeńskiej wolności"...

Figurska znów naucza: "Małżeństwo to wolność, bo nie jesteśmy zniewoleni przez grzech"

Według statystyk GUS liczba małżeństw zawieranych w Polsce systematycznie spada, podczas gdy rośnie popularność nieformalnych związków partnerskich. Jeśli chodzi o małżeństwa sakramentalne to już w ogóle jest dramat. W ciągu minionych 20 lat ich liczba spadła o połowę. Tymczasem coraz więcej celebrytek, jak Grażyna Wolszczak, Anna Dereszowska czy Patrycja Markowska podkreśla w wywiadach zalety nieformalnych związków.

Ten trend budzi niepokój najbardziej religijnej celebrytki, Dominiki Figurskiej. Opowiada się ona za nakazem rodzenia za wszelką cenę oraz przekonuje, że "wierność jest sexy". Wprawdzie dla Dominiki przez pewien czas nie była, no ale teraz już jest.

Aktorka, odkąd mąż wybaczył jej zdradę, uważa się za autorytet moralny i pilnuje, by Polacy żyli w moralnej czystości, nie uprawiali pozamałżeńskiego seksu, nie wierzyli w badania prenatalne i rodzili jak najwięcej dzieci. Zreszta Dominika, jak sama wyznała, uważa czas pomiędzy ciążami za zmarnowany. Zobacz:Dominika Figurska: "Kiedy nie jestem w ciąży, myślę sobie: tracę czas"

Oczywiście, nie zawsze żyła tak przykładnie. 12 lat temu wyprowadziła się z domu i zamieszkała z kochankiem, jednak po pewnym czasie postanowiła wrócić do męża. Potem znów poczuła się źle w małżeństwie i uciekła do "przyjaciela", ale ponownie wróciła. Następnie wyjechała z mężem na wakacje, jednak po powrocie doszła do wniosku, że jednak woli kochanka... W międzyczasie zaszła w ciążę, tylko nie do końca była pewna, z kim...

Na szczęście mąż, Michał Chorosiński uznał dziecko i od tamtej pory są razem, zaś Dominika postanowiła zostać ekspertką od moralności i życia w zgodzie z katolickimi wartościami. W rozmowie z Faktem zachęca do brania ślubów, najlepiej kościelnych.

Ta instytucja to piękna sprawa - przekonuje. To życie w wolności, bo nie jesteśmy zniewoleni przez grzech. Dla osoby wierzącej ślub jest i musi być ważny ze względu na wiarę w sakrament małżeństwa. Bo poza ludzką siłą jest też boża siła, pomagająca w trudach, które spotykają nas w związku.

Na pewno nie można zarzucić Dominice, że nie wie, co mówi. Jej samej małżeńska wolność tak zaszumiała w głowie, że poszła w szkodę. Myślicie, że powinna pouczać innych?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(393)
Gośćjohn
5 lata temu
Chcesz zmieniać świat zacznij od siebie bo tez nie byłaś wierna itd nie nauczaj skoro nie jesteś ideałem
Gość
5 lata temu
Niech ta kobieta zrobi nam przysługę I przestanie się w końcu udzielać...
Gość
5 lata temu
Niech kazdy ma swoja moralnosc. A jej nic do tego :). Pani niech sobie zrobi rachunek sumienia i innyvh nie ocenia.
Gość
5 lata temu
Kasa się skończyła ??
Gość
5 lata temu
HIPOKRYZJA to się chyba nazywa :D
Najnowsze komentarze (393)
gość
5 lata temu
Św PAweł
gość
5 lata temu
moi drodzy pisanie, że liczba małżeństw spada jest chyba tylko podpuchą, u mnie każda kobieta jak szczerze kocha to che wyjść za mąż a nie być kąkubiną..
GOŚC
5 lata temu
śmieszna ta kobieta zdradzała męża dziecko przytargała mężowi i ona b edzie uświadamiać żałosna kobieta niech się nie ośmiesza to co mówi to robi z siebie durnia kobieto opamiętaj się prześledż co robiłaś i nie wygłaszaj swoich głupot bo są żałąsne i ośmieszasz się
gość
5 lata temu
Ciekawe jak będzie gadała jak zmieni się opcja polityczna? Wielka aktorka zagrała w Smoleńsku i to na tyle, a święta nie jest.
Gość
5 lata temu
Zart?
Gość
5 lata temu
Zart?
gość
5 lata temu
Była taka akcja z Torunia, o której mało kto wie, bo Chorosiński zastraszył dziewczynę, która jest ofiarą Figurskiej. Figurska i Chorosiński grali kilka lat temu w Teatrze w Toruniu i po próbie Chorosińskiego z inną aktorką napadła ich rozwścieczona Figurska z jakimiś wynajętymi zbirami. Chorosiński stracił zęby, a Figurska zajęła się aktorką i prawie rozwaliła jej głowę o chodnik. Szkoda, że pod wpływem zastraszania ze strony tej wartej siebie parki, aktorka wycofała zeznania i sprawa nie ujrzała światła dziennego.
Gość
5 lata temu
Nienormalna para.
Gość.
5 lata temu
Pierwsza moralistyka po Marcie Kaczyńskiej, obie są wzorem moralności i wierności małżeńskiej.
gość
5 lata temu
Przenicowaniu katoliczka,nie lubię jej,hipokrytka.
G.
5 lata temu
Taki fajny facet, a marnuje sie przy takiej wariatce... kiedyś może przejrzy na oczy.
ala
5 lata temu
Ta pani i wierność - do następnego razu - Pani Dominiko szkoda mi Pani
gość
5 lata temu
nie jest dla mnie autorytetem
gość
5 lata temu
g****a baba
...
Następna strona