Czwartek 11.07.2019 21:30

22-latek zmarł po przedawkowaniu kofeiny: "Nie był świadomy mocy substancji"

Lachlan Foote

22-latek zmarł po przedawkowaniu kofeiny: "Nie był świadomy mocy substancji"

W dobie mediów społecznościowych nikogo nie dziwi moda na chwalenie się idealnym ciałem i wymyślnymi jadłospisami, które zapewniają wypracowanie wymarzonej sylwetki w krótkim czasie. Katorżnicze treningi i restrykcyjne diety mają jednak także swoją ciemną stronę. Nieodpowiedzialne korzystanie z dobrodziejstw przemysłu fit i nieustanna pogoń za ideałem są realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia.

George Michael przedawkował "seksnarkotyk"? "Na pewno wziął go w wieczór przed śmiercią"

Przekonała się o tym rodzina 22-letniego Lachlana Foote'a. W Nowy Rok 2018 młody Australijczyk został odnaleziony martwy w swojej łazience. Przyczyną śmierci było przedawkowanie kofeiny, którą dodał do proteinowego koktajlu.

Znajomi Lovato BYLI PRZYGOTOWANI na przedawkowanie heroiny! "Mieli przy sobie Narcan, zniknęli przed przyjazdem karetki"

O tragicznej historii 22-latka opowiedział jego ojciec. Mężczyzna zamieścił na Facebooku poruszający wpis, w którym przestrzega młodzież przed zagrożeniem wynikającym z bezmyślnego dawkowania substancji:

W końcu otrzymaliśmy ustalenia koronera dotyczące Lachlana - zmarł w skutek toksyczności kofeiny. W jego organizmie nie było nic, poza niewielką ilością alkoholu - czytamy w poście.

Lachlan wypił proteinowego shake’a, aby zwalczyć kaca po sylwestrze. Dodał do mikstury łyżeczkę czystej kofeiny, która odpowiada aż 50 filiżankom kawy. Rodzice chłopaka wierzą, że był to nieszczęśliwy wypadek:

Jest bardzo prawdopodobne, że Lachlan nigdy nie przeczytał etykiety ostrzegawczej na opakowaniu i nie był świadomy mocy substancji. Fakt, że trzymał sproszkowaną kofeinę w naszej kuchennej spiżarni (gdzie każdy z nas mógł pomylić go z mąką lub cukrem) dowodzi tego, że Lachlan nie wiedział o zagrożeniu.

Wśród zabezpieczonych dowodów znajdują się wiadomości Lachlana wysyłane do znajomych. Wynika z nich, że chłopak myślał, iż gorzki smak koktajlu to efekt przekroczenia terminu ważności.

Sproszkowana kofeina, którą zażył 22-latek, jest powszechnie dostępna w całej Australii. Stosuje się ją jako suplement diety wzmacniający efekty. Ojciec Lachlana zapowiedział, że nie będzie walczył o zakaz sprzedawania substancji w takiej formie.

FacebookFacebook


Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (78)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 78
Odpowiedz
42 71
zgłoś
Gość 11.07.2019 21:37
Selekcja naturalna
Odpowiedz
31 11
zgłoś
Gość 11.07.2019 21:37
Ciężko utrzymać się w świecie show-biznesu trzeźwym
Odpowiedz
207 28
zgłoś
Gość 11.07.2019 21:39
Ostrożnie z kawą..
Odpowiedz
308 71
zgłoś
Gość 11.07.2019 21:40
Gość: Selekcja naturalna
Lecz sie czlowieku! Przeciez niewiedzial o tym co sie moze stac!
Odpowiedz
346 14
zgłoś
Gość 11.07.2019 21:40
To jest właśnie problem ze sprzedażą farmakoterapeutyków otc czyli bez recepty. Tak samo jest z sildenafilem czyli viagrą. Ludzie sobie nie zdają sprawy z toksycznosci.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 78