Trwa ładowanie...
Przejdź na

Polański: "Stany Zjednoczone chcą mojej GŁOWY NA TACY!"

576
Podziel się

"Nie mogę już dłużej milczeć!" Twierdzi, że chcą go sądzić dla... rozgłosu.

Polański: "Stany Zjednoczone chcą mojej GŁOWY NA TACY!"
bDHFFqwl

Romanowi Polańskiemu grunt naprawdę musi osuwać się pod nogami. Dotąd nie reagował tak nerwowo... Amerykański sąd odrzucił właśnie jego drugą prośbę o przeprowadzenie procesu zastępczego. Rozpoczęło to procedury w Szwajcarii, które mają doprowadzić do jego ekstradycji do Stanów Zjednoczonych. Zdesperowany Polański postanowił więc zabrać głos w sprawie i na stronie laregledujeu.org, której redaktorem jest jego przyjaciel zamieścił obszerne oświadczenie w czterech językach: francuskim, włoskim, niemieckim i angielskim.

Przez ostatnie siedem miesięcy, od czasu mojego aresztowania na lotnisku w Zurychu, wstrzymywałem się od publikowania oświadczeń i poprosiłem moich prawników, żeby oni również ograniczyli komentarze – pisze reżyser. Postanowiłem przerwać milczenie, żeby przedstawić moją sytuację osobiście, bez pośredników, moimi własnymi słowami. Nie będę prosił o litość. Chcę być potraktowany sprawiedliwie, jak każdy inny.

Tak, to prawda: 33 lata temu przyznałem się do winy i odbyłem karę w Chino. Okres ten miał być całością wyroku. Sędzia zmienił zdanie i stwierdził, że czas spędzony w więzieniu nie liczy się do kary i muszę być sądzony ponownie. Dlatego opuściłem Stany Zjednoczone.

bDHFFqwn

Nie mogę już milczeć. Amerykańskie władze zdecydowały, że nie będą mnie sądzić w procesie zastępczym pomimo tego, że Sąd Apelacyjny rekomendował takie rozwiązanie.

Następnie Polański powołuje się na zeznania Rogera Gunsona, prokuratora, który w 1977 roku prowadził sprawę reżysera. Ten stwierdził, że 90 dni spędzone wtedy w więzieniu rzeczywiście były odbyciem kary zasądzonej przez sąd. Twierdzi, że postanowienia te zostały zmienione tylko po to, żeby sędzia zyskał uznanie w mediach.

Zostałem oszukany przez sędziego. Dzisiaj te same przesłanki sprawiają, że chce się mnie ponownie sądzić - twierdzi reżyser. Nowy prokurator, który zażądał mojej ekstradycji startuje w wyborach i potrzebuje rozgłosu. Amerykanie bardziej chcą mojej głowy na tacy dla mediów, niż sprawiedliwości. Jestem z daleka od mojej rodziny i nie mogę pracować.

Takie są fakty, które chciałem wam przedstawić I mam nadzieję, że Szwajcaria zrozumie, że nie ma żadnych przesłanek dla ekstradycji i powinienem być pozostawiony w spokoju, spotkać się z rodziną i żyć na wolności na mojej ojczystej ziemi.

bDHFFqwt

Czy Polański ma rację? Ocenę pozostawiamy Wam. Jego obecne problemy warto zestawić z zeznaniami 13-latki udzielonymi na na gorąco, po gwałcie analnym:

bDHFFqwO
KOMENTARZE
(576)
gość
11 lat temu
Polański ma rację. Ameryka jest b.pruderyjna i chce zrobić pokazówkę. Było, minęło i powinno dać się już spokój. Lolitka dobrze wiedziała co robi-mamuśka jej podsunęła ją Polańskiemu. Córeczka nie była już dziewicą. Była niezłą, małą kurewką, jak jej matka.
gość
11 lat temu
miejsce pedofila to cela w USA
gość
11 lat temu
Kocham USA za ich wymiar sprawiedliwosci. Kazdy jest rowny wobec prawa i nie ma znaczenia czy jest to Pan Wielki Rezyser czy bezdomny czarny. U nas to by mu pomnik postawili i jeszcze powiedzieli ze to byla jej wina (co widac w komentarzach powyzej).
bDHFFqwP
gość
11 lat temu
3 miesiące odsiadki za gwałt na nastolatce?jest żałosny...
gość
11 lat temu
ZOSTAWCIE POLAŃSKIEGO!!
gość
11 lat temu
czytam te rzone madrosci i niestety wymarla lub ginela w Katyniu czy katastrofach nasz inteligencja zostalo tylko to co tu ponizej. a czy autorzy komentarzy maja czyste sumienie???
zdziwiona
11 lat temu
ciekawe po co ta dziewuch poszla sie kapac ze starszymi facetami, to jej matke powinni zamknac za to, ze ja tam poslala,
zdziwiona
11 lat temu
Roman Polanski ma racje, prokuratorzy w USA szukaja zemsty i robia to dla rozglosu, bo to znany rezyser, ktory od wielu lat zyje przykladnie i powinni mu dac spokoj
gość
11 lat temu
JASNE ZE SEDZIA CHCE WYPLYNAC NA TEJ SPRAWIE, POMIMO, ZE SAMA ZAINTERESOWANA NIE MA CHECI JEJ KONTYNUOWAC, DLACZEGO AMERYKANSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOSCI WYPUSZCZA MORDERCOW NA WOLNOSC??
gość
11 lat temu
POLANSKI !!! POLACY CHCĄ TWOICH JAJ NA TACY za to co zrobiłes, jestes Z***M!!!!
gość
11 lat temu
Wszystko to racja, ale osobniku zanim coś napiszesz, zajrzyj do słownika.
gość
11 lat temu
gość
11 lat temu
Trudno wypowiadać się w takiej sprawie, ale...to dawna sprawa, nawet sama poszkodowana wypowiada się raczej pozytywnie. Wszystko wskazuje na to, że ktoś Romana bardzo nie lubi.
bDHFFqwH
optyś
11 lat temu
pedofil ZAWSZE JEST KŁAMCĄ!!!!I NIE MA CO CO GADAĆ!
...
Następna strona
bDHFFqxj