Trwa ładowanie...
Przejdź na

Polański: "Stany Zjednoczone chcą mojej GŁOWY NA TACY!"

576
Podziel się

"Nie mogę już dłużej milczeć!" Twierdzi, że chcą go sądzić dla... rozgłosu.

Polański: "Stany Zjednoczone chcą mojej GŁOWY NA TACY!"
bDZTwNxN

Romanowi Polańskiemu grunt naprawdę musi osuwać się pod nogami. Dotąd nie reagował tak nerwowo... Amerykański sąd odrzucił właśnie jego drugą prośbę o przeprowadzenie procesu zastępczego. Rozpoczęło to procedury w Szwajcarii, które mają doprowadzić do jego ekstradycji do Stanów Zjednoczonych. Zdesperowany Polański postanowił więc zabrać głos w sprawie i na stronie laregledujeu.org, której redaktorem jest jego przyjaciel zamieścił obszerne oświadczenie w czterech językach: francuskim, włoskim, niemieckim i angielskim.

Przez ostatnie siedem miesięcy, od czasu mojego aresztowania na lotnisku w Zurychu, wstrzymywałem się od publikowania oświadczeń i poprosiłem moich prawników, żeby oni również ograniczyli komentarze – pisze reżyser. Postanowiłem przerwać milczenie, żeby przedstawić moją sytuację osobiście, bez pośredników, moimi własnymi słowami. Nie będę prosił o litość. Chcę być potraktowany sprawiedliwie, jak każdy inny.

Tak, to prawda: 33 lata temu przyznałem się do winy i odbyłem karę w Chino. Okres ten miał być całością wyroku. Sędzia zmienił zdanie i stwierdził, że czas spędzony w więzieniu nie liczy się do kary i muszę być sądzony ponownie. Dlatego opuściłem Stany Zjednoczone.

bDZTwNxP

Nie mogę już milczeć. Amerykańskie władze zdecydowały, że nie będą mnie sądzić w procesie zastępczym pomimo tego, że Sąd Apelacyjny rekomendował takie rozwiązanie.

Następnie Polański powołuje się na zeznania Rogera Gunsona, prokuratora, który w 1977 roku prowadził sprawę reżysera. Ten stwierdził, że 90 dni spędzone wtedy w więzieniu rzeczywiście były odbyciem kary zasądzonej przez sąd. Twierdzi, że postanowienia te zostały zmienione tylko po to, żeby sędzia zyskał uznanie w mediach.

Zostałem oszukany przez sędziego. Dzisiaj te same przesłanki sprawiają, że chce się mnie ponownie sądzić - twierdzi reżyser. Nowy prokurator, który zażądał mojej ekstradycji startuje w wyborach i potrzebuje rozgłosu. Amerykanie bardziej chcą mojej głowy na tacy dla mediów, niż sprawiedliwości. Jestem z daleka od mojej rodziny i nie mogę pracować.

Takie są fakty, które chciałem wam przedstawić I mam nadzieję, że Szwajcaria zrozumie, że nie ma żadnych przesłanek dla ekstradycji i powinienem być pozostawiony w spokoju, spotkać się z rodziną i żyć na wolności na mojej ojczystej ziemi.

bDZTwNxV

Czy Polański ma rację? Ocenę pozostawiamy Wam. Jego obecne problemy warto zestawić z zeznaniami 13-latki udzielonymi na na gorąco, po gwałcie analnym:

bDZTwNyq
KOMENTARZE
(576)
gość
11 lat temu
MAM MIESZANE UCZUCIA NIBY POWINIEN SIEDZIEC ALE TO JUZ TYLE LAT
gość
11 lat temu
Zgadzam się z Polańskim. Dlaczego teraz? Gdyby amerykanom chodziło o sprawiedliwość to już dawno by się tą sprawą zajęli, a nie po 33 latach. Wiadomo, że chodzi o rozgłos. Darujcie sobie te złośliwe komentarze.
gość
11 lat temu
no własnie zeznania od razu po gwałcie, ale ta pani po jakims czasie je zmieniła. cos mi sie tu nie zgadza. Z jednej strony moze je zmieniła by wreszcie miec spokój, ale to dziwne ze jej wtedy nic nie bolało. No, chyba ze nie nie był to jej pierwszy raz..
bDZTwNyr
gość
11 lat temu
no zaraz sie podniesie larum ze strony Zanussich Wajdow i innych symatykow PO dla ktorych sprawiedliwosc jest tylko dla maluczkich! Brawo USA mimo ze tak na was wielu pluje to jest to kraj gdzie do wiezienia moze trafic kazdy kto popelnil przestepstwo nie zaleznie od tego kim jest przekonalo sie o tym wielu miedzy innymi Tayson. W Polsce to jest nie do pomyslenia zeby znana osoba poszla siedziec. Gdyby Otylia Jedrzejczak zabila swojego brata w USA a nie w Polsce to nie wystepowala by na plebiscycie Gali tylko najwyzej na spacerniaku wieziennym. Podobnie corka Wajdy za 'wypadek' z Frykowskim nie odpowiadala by przed kamerami tylko z za krat! Dlatego brawo USA!
gość
11 lat temu
W tym czasie, kiedy on siedzi w tej Szwajcarii, może powstałby już jakiś genialny film. Łapcie morderców, których mnóstwo na wolności, jego zostawcie w spokoju.
Najnowsze komentarze (576)
gość
11 lat temu
Polański ma rację. Ameryka jest b.pruderyjna i chce zrobić pokazówkę. Było, minęło i powinno dać się już spokój. Lolitka dobrze wiedziała co robi-mamuśka jej podsunęła ją Polańskiemu. Córeczka nie była już dziewicą. Była niezłą, małą kurewką, jak jej matka.
gość
11 lat temu
miejsce pedofila to cela w USA
gość
11 lat temu
Kocham USA za ich wymiar sprawiedliwosci. Kazdy jest rowny wobec prawa i nie ma znaczenia czy jest to Pan Wielki Rezyser czy bezdomny czarny. U nas to by mu pomnik postawili i jeszcze powiedzieli ze to byla jej wina (co widac w komentarzach powyzej).
gość
11 lat temu
3 miesiące odsiadki za gwałt na nastolatce?jest żałosny...
gość
11 lat temu
ZOSTAWCIE POLAŃSKIEGO!!
gość
11 lat temu
czytam te rzone madrosci i niestety wymarla lub ginela w Katyniu czy katastrofach nasz inteligencja zostalo tylko to co tu ponizej. a czy autorzy komentarzy maja czyste sumienie???
zdziwiona
11 lat temu
ciekawe po co ta dziewuch poszla sie kapac ze starszymi facetami, to jej matke powinni zamknac za to, ze ja tam poslala,
zdziwiona
11 lat temu
Roman Polanski ma racje, prokuratorzy w USA szukaja zemsty i robia to dla rozglosu, bo to znany rezyser, ktory od wielu lat zyje przykladnie i powinni mu dac spokoj
bDZTwNyj
gość
11 lat temu
JASNE ZE SEDZIA CHCE WYPLYNAC NA TEJ SPRAWIE, POMIMO, ZE SAMA ZAINTERESOWANA NIE MA CHECI JEJ KONTYNUOWAC, DLACZEGO AMERYKANSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOSCI WYPUSZCZA MORDERCOW NA WOLNOSC??
gość
11 lat temu
POLANSKI !!! POLACY CHCĄ TWOICH JAJ NA TACY za to co zrobiłes, jestes Z***M!!!!
gość
11 lat temu
Wszystko to racja, ale osobniku zanim coś napiszesz, zajrzyj do słownika.
gość
11 lat temu
gość
11 lat temu
Trudno wypowiadać się w takiej sprawie, ale...to dawna sprawa, nawet sama poszkodowana wypowiada się raczej pozytywnie. Wszystko wskazuje na to, że ktoś Romana bardzo nie lubi.
optyś
11 lat temu
pedofil ZAWSZE JEST KŁAMCĄ!!!!I NIE MA CO CO GADAĆ!
...
Następna strona
bDZTwNyL