Trwa ładowanie...
Przejdź na

Debiut Pazury to KLAPA? "Edyta NIEZDOLNA I DREWNIANA!"

2321
Podziel się:

"Gdyby przyznawano w Polsce Złote Maliny, byłaby pewniakiem." Prymitywne dowcipy o gejach." Recenzenci nie zostawiają na "Weekendzie" suchej nitki...

Debiut Pazury to KLAPA? "Edyta NIEZDOLNA I DREWNIANA!"

Nie minął jeszcze tydzień od premiery filmu Cezarego Pazury, Weekend, a już nie brakuje na jego temat opinii bardzo niepochlebnych. Można powiedzieć, że krytycy nie zostawili na nim suchej nitki... Mimo starań i ambicji aktora, recenzje jego reżyserskiego debiutu są bezlitosne. Najwyraźniej po drugiej stronie kamery Pazura się nie sprawdził.

Najczęściej powtarzaną opinią o Weekendzie jest zdanie, że Czarek ma Polaków za idiotów. Oto fragment pierwszej z brzegu recenzji, z Gazety Wyborczej:

Trudno nie odnieść wrażenia, że debiutujący w roli reżysera Cezary Pazura o polskich widzach ma jak najgorsze zdanie - pisze Paweł T. Flis. Widownia, niestety, aż tak głupia nie jest - na pokazie przedpremierowym panowała atmosfera stypy (ci, którzy tej błazenady znieść nie mogli, wychodzili w trakcie seansu), a przecież "Weekend" miał być w zamierzeniu komedią.

Pazura zatrudnił w produkcji nie tylko swojego brata, Radosława, ale także swoją uzdolnioną żonę. Jej też się dostaje:

W tym samym finale, do którego nieliczni być może dotrą, jest zresztą wisienka na torcie, czyli bezczelnie niezdolna i drewniana Edyta Zając w rólce (wyłącznie niestety) epizodycznej. Gdyby przyznawano w Polsce Złote Maliny, byłaby pewniakiem, ale i reżyserowi coś ważnego się przecież udało - dopiero początek stycznia, a "Weekend" ma już ogromne szanse na tytuł najgorszego polskiego filmu roku.

W podobnym tonie wypowiada się o produkcji krytyk Łukasz Muszyński:

Cezary Pazura wyszedł z założenia, że polski widz jest idiotą. Aby go zabawić, wystarczy wstawić do filmu cycki, przemoc, fajne samochody i baaardzo dużo przekleństw - czytamy w jego recenzji pt. _**Ogryziony pazur**_ na Filmweb. Na ekranie nie powinno też zabraknąć prymitywnych dowcipasów o gejach, bo jak wiadomo naród lubi się pośmiać z pedalstwa. Na koniec trzeba dołożyć dudniącą muzykę, która byłaby w stanie obudzić nawet egipską mumię, oraz efekty specjalne rodem z "Matriksa" (halo, panie reżyserze, mamy 2011 rok!). Zabawa na całego!

Równie kiepskie zdanie o debiucie Czarka ma również recenzent Dziennika Gazety Prawnej, Michał Bielawski:

Miała być "najlepsza komedia gangsterska ever", ale Cezary Pazura najwyraźniej uważa widzów za głupców. "Weekend" to debiut wyjątkowo nieudany.

Cóż, zanosi się chyba na porażkę roku. Znacie kogoś, kto na tym był?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2321)
gość
12 lat temu
ja nikogo nie znam hehe, i z tego co widze szkoda kasy na bilet. dzięki pudlu za ostrzeżenie!!!!!!!!!!!!!
gość
12 lat temu
Polskie "elity" piją takiego taniego szampana?
gość
12 lat temu
O w mordę jeża...
gość
12 lat temu
po takiej tandecie zostalo sie tylko upic z gwinta
gość
12 lat temu
zwyczajny film bez rewelacji... i fakt jest tam sporo przekleństw...
Najnowsze komentarze (2321)
gość
9 lat temu
mi sie podobalo
gość
9 lat temu
jaki szampan taka premiera lub odwrotnie
gość
9 lat temu
jaki szampan taka premiera lub odwrotnie
ZWxCDt , [url...
11 lat temu
ZWxCDt , [url= [link=
3wXRAf royuu...
11 lat temu
3wXRAf <a href="
Z9Daw9 , [url...
11 lat temu
Z9Daw9 , [url= [link=
CIs3Aa pvkiy...
11 lat temu
CIs3Aa <a href="
Paweł, Dick T...
11 lat temu
Paweł, Dick Tracy to jednak co inengo Kodeks Komiksowy obowiązywał, zło musiało zostać ukarane, krwi i cyckf3w nie uświadczysz. Zatem z Torpedo za dużo wspf3lnego on nie ma, poza tą czysto wizualną warstwą w sensie płaszcze, kapelusze i fajne bryki.@ qba społeczność pomoże Ci w obowiązkach, byleś się za Torpedo 2 wziął. Mogę kota na spacer wyprowadzać mam wprawę!
@Blacksad t...
11 lat temu
@Blacksad to czemu Toeplitz pisze o Dicku: jest odbiciem świata jako misjcea grzesznego, zdegradowanego, przeżartego korupcją Gould wprowadza brutalność jako zasadę akcji Tracy jest gorzkim produktem czasf3w depresji i kryzysu . W latach 30.,40. Kodeks jeszcze nie obowiązywał Liczyłem na coś w klimacie gangsterskim, gdzieś pomiędzy Torpedo a Wrogami publicznymi , oczywiście wiedząc, że Tracy w końcu wygrywa.
gość
11 lat temu
Pazura to nie prawda co piszą!!! nie znają sie i tyle!!! Weekend to najlepszy film roku, z*******y jest bardzo dobrze że ukazane jest tak dużo efektów i fajnych tekstów. A z pedalstwa ludzie się śmiali śmieją i będą śmiać!!! oglądałam już wiele razy ten film i jest Z*******Y!!! :) Panie Czarku oby więcej takich :)
gość
11 lat temu
A dla mnie ten film był z*******y :) można było sie pośmiać ale także było troche powagi :) i tego ja oczekuje w filmach ... a poza tym super aktorzy
gość
11 lat temu
no przecież to robi Pazura ;)
gość
11 lat temu
co wy godocie to jest najlepszy film polski a nie najgorszy
gość
11 lat temu
nic dziwnego, że Edyta jest DREWNIANA!!! W końcu kim ona jest, żeby grać w filmach??? Zero talentu i tyle. A że zona Pazury? to co z tego? nie pierwsza i nie ostatnia!!!!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie