Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kubicę czeka ROK REHABILITACJI?!

166
Podziel się

"Było ryzyko, że straci dłoń, ale udało się tego uniknąć" - mówią lekarze.

Kubicę czeka ROK REHABILITACJI?!
bCzEmSrV

Operacja Roberta Kubicy, który wczoraj, podczas rajdu samochodowego Ronde di Andora uległ poważnemu wypadkowi, trwała ponad siedem godzin. Lekarze wstrzymują się z kategorycznymi ocenami, ale przewodzący zespołowi chirurgów doktor Igor Rossello jest umiarkowanym optymistą: dłoń sportowca, częściowo zmiażdżona, została podczas zabiegu unaczyniona. Dodatkowo nastawiono złamania kończyn. Na ostateczną ocenę, czy kierowca odzyska władzę w dłoni (i w jakim stopniu) należy poczekać jeszcze co najmniej kilka dni.

Było ryzyko, że Kubica straci dłoń, ale udało się tego uniknąć. Operacja była bardzo skomplikowana. Lekarze nastawili kości, połączyli porozrywane żyły, ścięgna oraz mięśnie - wyjaśnia Rossello, cytowany przez Gazetę Wyborczą. Musimy poczekać kilka dni, zanim podejmiemy decyzję w sprawie dalszego leczenia i rehabilitacji. Doszło do uszkodzenia nerwów, przez co musimy zadać sobie pytanie, czy wróci pełna sprawność. Rehabilitacja będzie długa. Może potrwać nawet rok. Robert doznał rozległych urazów. Jeżeli będzie taka potrzeba, będą kolejne operacje.

Umiarkowanie optymistyczne nastawienie ma również kierowca rajdowy Leszek Kuzaj, który jest w kontakcie z pilotem Kubicy, Jakubem Gerberem.

bCzEmSrX

Wszystko przebiega pozytywnie, jest lepiej niż się można było spodziewać. Trzymajmy dalej kciuki, mam nadzieję, że ręka będzie sprawna i że facet dojdzie jak najszybciej do siebie - stwierdził w rozmowie z TVN 24. Robert ma rozległe obrażenia i złamania. Bądźmy dobrej myśli, musimy głęboko wierzyć i go wspierać.

Miejmy więc nadzieję, że rehabilitacja, nawet bardzo długa, da pożądane efekty, a Kubica wróci do możliwie największej sprawności. Przykład piłkarza ręcznego, Karola Bieleckiego, który podczas meczu stracił oko (!), a jednak nadal jest gwiazdą polskiej reprezentacji, jest bardzo budujący.

bCzEmSsd
bCzEmSsy
KOMENTARZE
(166)
gość
9 lat temu
życzymy powrotu do zdrowia! Robert jesteśmy z tb !
gość
9 lat temu
ZAMOŚĆ CIĘ KOCHA ROBERCIE! TRZYMAMY KCIUKI!
gość
9 lat temu
Dużo zdrowia Robert!!! Walcz i wracaj do F1. Polska jest dumna z Ciebie!!!!!!
bCzEmSsz
gość
9 lat temu
uuuu, biedna Kubica. Ale i tak lepszy rok rehabilitacji niż brak dłoni!
gość
9 lat temu
: (
Najnowsze komentarze (166)
gość
9 lat temu
wracaj do zrdrowia
BARTII
9 lat temu
SZYBKO WRACAJ DO ZDROWIA
gość
9 lat temu
Co on wogólę takiego zrobiła..: ??
gość
9 lat temu
szkoda
gość
9 lat temu
Ej a po co to prześcieradło czy coś w tym stylu?
gość
9 lat temu
życzę szybkiego powrotu do zdrowia. ! ;))
gość
9 lat temu
mam nadzieje ze ta rehabilitacja bedzie miala skutki a robert szybko dojdzie do siebie wierze w niego TRZYMAJ SIE ROBERT!!
gość
9 lat temu
debili to portali to wogole nie powinno sie dopuszczac z takimi glupimi kometarzami
bCzEmSsr
gość
9 lat temu
szybkiego powrotu do zdrowia , a te glupie komentarze to sobie wsadzcie gdzies
gość
9 lat temu
Robert wracaj do nas szybko Jesteśmy z Tobą
gość
9 lat temu
jakby włosi znali sie na medycynie to by wystartował jeszcze w bahrajmie... ja miałem podobny wypadek....i po miesiący już uczyli mnie chodzic ,bez zasranego gipsu i tak dalej ...ale to nie włochy nie polska....szkoda chłopaka ze sie tam meczy...
gość
9 lat temu
Przykro to pisać, ale pomyślałam dosłownie tak samo!! Taka jest niestety prawda. Gdyby nie był Kubicą, to ręki by już nie miał. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
gość
9 lat temu
jest kierowcą formuły a zabiera się za jakieś rajdy....
gość
9 lat temu
mam nadzieje że twoja noga i ręka powrócą do zdrowia mimo że cie czeka jeszcze wiele operacji i rok rechabilitacji
...
Następna strona
bCzEmSsT