Trwa ładowanie...
Przejdź na

Stan Kubicy jest stabilny! "JEST PRZYTOMNY"

169
Podziel się

"Boli go ręka i noga, to dobry znak" - mówią lekarze.

Stan Kubicy jest stabilny! "JEST PRZYTOMNY"
bDJNVgCt

Dobre wieści płyną ze szpitala Santa Corona w Pietra Ligure na północy Włoch. Wczorajsza operacja Roberta Kubicy, która trwała ponad siedem godzin, zaczyna przynosić pozytywne rezultaty. Jak twierdzą lekarze, stan kierowcy jest stabilny, a co ważniejsze, reaguje on na bodźce - oznacza to, że do jego kończyn powoli wraca czucie.

Stan Kubicy jest stabilny, od dwóch godzin oddycha samodzielnie. Polak ma strzaskany łokieć, dłoń została zrekonstruowana - cytuje chirurgów Gazeta Wyborcza. Lekarze najpierw zoperowali rękę, potem nogę. Łącznie w operacji brało udział 12 lekarzy i dwóch anestezjologów. Kubica podczas operacji stracił bardzo dużo krwi, trzeba było ją sprowadzać. To, że boli go noga i ręka to dobry znak - to oznacza, że ma czucie. Jest pod działaniem bardzo silnych leków i oczywiście bardzo cierpi z powodu obrażeń, jakich doznał. Jestem jednak bardzo pozytywnie nastawiony w stosunku do tego, co było dnia poprzedniego.

W podobnym tonie wypowiada się menedżer Kubicy, Daniele Morelli:

bDJNVgCv

Narzekał na ból w nodze i ręce, ale to dobry znak. Każdy z nas martwił się o Roberta, nie wiedzieliśmy co z tego wyniknie. 12 godzin po operacji już przeszedł przez pierwszą fazę krytyczną. Lekarze ustabilizowali stan Roberta. Rozmawiałem z nim - jest przytomny, zdaje sobie sprawę ze swojego stanu, poznaje osoby z którymi rozmawia. Cierpi.

Mimo wszystko jednak agent kierowcy jest zdania, że leczenie przebiegać będzie prawidłowo. Pomóc w tym ma pozytywne nastawienie i determinacja w powrocie do zdrowia. Morelli dodał również, że Roberta w szpitalu odwiedziła już rodzina.

Temperament Roberta, zdaniem specjalistów, którzy się nim zajmują, pomaga w dochodzeniu do zdrowia - mówił podczas konferencji prasowej. Prędkość powrotu do zdrowia już teraz można określić jako ponad normalną. Robert spotkał się dziś z rodziną, która nie jest w najlepszym stanie. Jest świadomy, co przeszedł, ale nie pamięta nic związanego z wypadkiem. Tylko tyle, że jest to traumatyczne przeżycie.

_

bDJNVgCB

_

bDJNVgCW
KOMENTARZE
(169)
gośćAndzia
10 lat temu
Wyliże się!!
gość
10 lat temu
zawsze dobrych ludzi spotyka cos złego:(
ivss
10 lat temu
:)
bDJNVgCX
gość
10 lat temu
trzymaj się
gość
10 lat temu
Wracaj do zdrowia
gość
10 lat temu
a to tylko kozi bobek a kim on jest kase trzepal za granica i ja wydawal za granica i dalej co zarobil to tam zostawi a polacy sie ciesza czym ???????????????bez szacunu
gość
10 lat temu
to dobrze
gość
10 lat temu
jestem ciekawa czy teraz po takkim przezyciu bedzie chcial jeszcze jezdzic w F1
gość
10 lat temu
powodzenia !
gość
10 lat temu
wracaj szybko Robert;)
gość
10 lat temu
kubica zdrowiej
gość
10 lat temu
Wracaj do zdrowia. jesteś wielki!!!
gość
10 lat temu
Trzymaj sie malenki wracaj do zdrowia :*
bDJNVgCP
gość
10 lat temu
To świetnie ,że wraca do zdrowia, życzę mu tego z całego serca , tylko mam pytanie czy koszty leczenia pokryje NFZ?
...
Następna strona
bDJNVgDr