Trwa ładowanie...
Przejdź na

Marta Kaczyńska: "KTOŚ MA KREW NA RĘKACH!"

3537
Podziel się:

Ostry wywiad córki zmarłego prezydenta. Zostanie politykiem? "Możliwe" - odpowiada.

Marta Kaczyńska: "KTOŚ MA KREW NA RĘKACH!"
bFdVIvph

W kioskach ukazał się drugi numer nowego tygodnika opinii Rzeczpospolitej, o dość dziwnym tytule Uważam Rze. W środku obok ciekawych tekstów Piotra Skwiecińskiego o współczesnej Moskwie i Rafała Ziemkiewicza o upadku autorytetów - wywiad z Martą Kaczyńską, która przestała już udawać, że nie interesuje się polityką. Ponieważ jest osobą promującą się regularnie na okładkach magazynów dla pań, traktujemy ją jeszcze jako "celebrytkę". Wygląda jednak na to, że wkrótce zostanie politykiem, czego sama już nie wyklucza. Z jej słów można wnioskować, że w nadchodzącej kampanii będzie jej znacznie więcej niż w prezydenckiej. Uważa bowiem, że gdyby była tylko aktywniejsza... Jarosław Kaczyński by wygrał:

- Nie żałuje pani, że wzięła udział w kampanii i wsparła stryja?

- To jest właśnie pytanie - czy ja wzięłam udział w kampanii prezydenckiej? Udzieliłam kilku wywiadów, także w lżejszej prasie, choć to nie mój żywioł - zaznacza. Uznałam jednak, że można w ten sposób dotrzeć do ludzi, którzy na co dzień nie interesują się polityką. Dziś oceniam, że było to wsparcie za małe. Mogłam zrobić więcej. Bałam się jednak zarzutów o polityczne wykorzystywanie tragedii smoleńskiej. Żałuję, że nie było mnie więcej. Potem poznałam sondaże, które mówiły, że gdybym mocniej wsparła stryja, wynik byłby dużo lepszy.

bFdVIvpj

- Istniał, jak to nazwał Piotr Zaremba, "przemysł pogardy"?

- Tak. Skala dezinformacji i manipulacji była w okresie prezydentury mojego taty zatrważająca. Ciekawe, że takich satyryków jak Kuba Wojewódzki czy autorzy "Szkła kontaktowego" śmieszyli tylko prezydent i mój stryj. Ciekawe, że podobnie autorzy satyry w tygodniku "Polityka" nigdy nie żartowali sobie z Donalda Tuska. (...) Wpadki prezydenta Komorowskiego są opisywane i pokazywane ale dużo, dużo rzadziej. Nikt świadomie nie odmawia mu szacunku, jak to wielkie media robiły w stosunku do Lecha Kaczyńskiego.

Po 10 kwietnia okazało się, że Lech Kaczyński nie był prezydentem małostkowym, pamiętliwym, ograniczonym. Że nie był rekordzistą wpadek. Zauważył to nawet Marcin Meller, który powiedział, że gdyby miał choćby jedną dziesiątą wpadek Bronisława Komorowskiego, to media by go rozjechały. A tu cisza - mówi Marta.

Przypomnijmy pełną wypowiedź Mellera: Meller atakuje PO: "JUŻ NA WAS NIE ZAGŁOSUJĘ!"

bFdVIvpp

- Ktoś, pani zdaniem, ma tę krew na rękach?

- Tak, moim zdaniem ktoś ma tę krew na rękach. To nie były same przypadki, to nie były siły bezosobowe. Dlaczego kontrolerzy lotów nie chcieli przyjmować samolotu, a ktoś w Moskwie ich przymusił? Dlaczego Paweł Plusnin, jeden z kontrolerów, mówił, że chciał ich ratować, ale mu nie pozwolili? Kto nie pozwolił?

Kaczyńska atakuje też pewną znaną polską dziennikarkę, zarzucając jej dwulicowość:

Media wróciły niestety do stanu sprzed katastrofy smoleńskiej. A przecież wtedy, po 10 kwietnia, pewna znana polska dziennikarka dzwoniła do mnie, spotkała się ze mną, mówiła, jak bardzo jest wstrząśnięta. Zabiegała wyraźnie o dobre relacje ze mną. Ale potem, rozumiem, musiała wrócić do pracy i poprzedniego, złego dziennikarstwa.

bFdVIvpq

Jak myślicie, o kogo może chodzić? I co sądzicie o jej argumentach? Widzicie ją w roli polityka?

bFdVIvpK
KOMENTARZE
(3537)
gość
11 lat temu
Czy Wy tego naprawde nie zauważacie jak bardzo niesprawiedliwie traktowany był prezydent Lech Kaczyński, jak był ośmieszany przez Wojewódzkiego, Majewskiego i inne gwiazdy tvn, jak starano się nam wmówić, że Kaczyński to obciach i wszyscy dali się nabrać na cuda Donalda Tuska. Gdyby Kaczyński popełnił choć jedną z gaf Komorowskiego to by go zmasakrowali. Ludzie daliście się nabrać
gość
11 lat temu
Żygam na tą kaczą mordę, kolejny zakapiorski pysk w tv, jakby Tamtego "chorego na przeziębienie" było mało i tej Jego świty od siedmiu zatwardzeń. Wcale Ci Kaczka nie współczuje, dostałaś 3 mln z ubezpieczenia, wiadomo, że to z naszych podatków Twój tatuńcio był ubezpieczany, Twój mężulek kupił sobie za kaskę ze skórek Porschaczka, fajnie się Wam razem jeździ. Cóż, prawda jest taka, że PiS to polska wersja NSDAP i nic tego nie zmieni i choćby Jarosławek nie wiem jak właził w d....ę wyborcom to Ci mądrzejsi pamiętają mu centralna dwulicowość i słowa z 95 r. kiedy powiedział, że nieważne jaką Polskę zastanie, byleby była Jego. Jak widzę Waszą całą rodzinę to już wolę patrzeć na Ojca Dyrektora
gość
11 lat temu
to wujek jarek ma krew na rekach i w kalesonach
bFdVIvpL
gość
11 lat temu
Pani Marto, krew na rękach ma taki jeden maluczki ale leży na Wawelu
gość
11 lat temu
marcie wynajac samolot i wyslac z wujkiem jarkiem na sybir
Najnowsze komentarze (3537)
taka jedna ko...
7 lat temu
Rozumiem emocje, ale wystarczy popatrzeć na tego noworodka i widać już siniejące paznokietki, ślady opadowe na ciele. Moim zdaniem to straszne przypinać maleństwo jeszcze kwiatki do martwego ciałka. Totalną głupotą puszczać to w net.
magda m
10 lat temu
też uważam że coś w tym jest co mówi p.Marta Kaczyńska
gość
11 lat temu
tak pani Marto i podejrzewamy że tą krew naszej siostry ma pani ojciec/gdyby się nie spóźnił na samolot to tej katastrofy by nie było
gość
11 lat temu
Marto trzymamy za Ciebie kciuki. Powodzenia!!!!!!!!!! A kundlami pełowskimi sie dziewczyno nie przejmuj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gość
11 lat temu
JAK CZYTAM TE MĄDRE WYPOWIEDZI TO STWIERDZAM,ŻE NIC DZIWNEGO,ZE POLSKA UPADA-MAJĄC TAKICH POLAKÓW!!!!ŻAŁOSNA TO JESTEŚ TY.
gość
11 lat temu
Pani Marto bardzo lubiłam i szanowałam pani mamę i tym bardziej nie mogę zrozumieć ile pani rodzicom przykrości i kłopotów przysporzyła /chociażby ślub z Dubienieckim rodzice bardzo byli przeciwni temu związkowi nawet nie wzięli udziału na ślubie/a teraz dostała pani milionowe odszkodowanie i poniewiera pani zmarłymi/rodzice w grobie się przewracają na to co pani wygaduje
gość
11 lat temu
Rzekomo wszyscy poniżali L.Kaczyńskiego,a nie pamiętacie już tego jak on poniżał polaków,on cały czas uważał tylko siebie i swego braciszka,a nas wszystkich miał za ciemniaków.
gość
11 lat temu
Narzekacie na Premiera Tuska,a co on może zrobić przy takich oszołomach jak Jarosław Kaczyński i jego drużyna.Policzcie ile pieniędzy z budżetu państwa poszło w związku z ich cyrkiem pod krzyżem,tablicami,pomnikami(których zażyczą chyba na każdej ulicy).Niech Kaczyński stawia ale dlaczego za nasze pieniądze? W żadnym kraju nie było takich wariatów jak ród Kaczyńskich.
bFdVIvpD
gość
11 lat temu
jest pani żałosna pani rodzice w grobie się przewracają/co już zabrakło kasy ze skórki
gość
11 lat temu
pani Marto my podejrzewamy że tą krew na rękach ma generał z pani ojcem a nie piloci.Jest pani wstrętna ile można jeszcze ruszać zmarłych.Mogła pani za życia rodziców być lepszą córką a nie same zmartwienia przez panią mieli.
gość
11 lat temu
Ło mój Boże!Co to za jakieś wnioski z dooopy wyciągnięte!Typowe podobnym Panu,ale uświadamiam Pana pseudoPublicystę Grafomana,że PO w żaden sposób do mnie nie przemówiło,nie przemawia i nie przemówi.Jestem od urodzenia zarażona socjalistyczną zarazą.Jestem dalej od PO,niż Twój guru ,który zapewne za marną koalicyjkę ze zwykłej konieczności spsiłby się z Rudym Donkiem.Jeżeli nie jesteś w stanie nadal mnie w żaden sposób zakwalifikować w swoim chorym umyśle,to niech będzie,że jestem gejem i Żydem.Amen.
gość
11 lat temu
Tak,tak!Za PiS to była kraina jak Rosja Putina!
gość
11 lat temu
Taaa...zamachnęli się R***y na miernotę bez szans na reelekcję:-)
gość
11 lat temu
precz z PO !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bFdVIvqw
bFdVIvqx
bFdVIvqy
bFdVIvqz
bFdVIvqA
bFdVIvqf