Trwa ładowanie...
Przejdź na

"Głoszenie miłości do szatana NIE JEST ZABRONIONE!"

574
Podziel się:

Bartosz Węglarczyk krytykuje Monikę Olejnik. Za porównanie Nergala do... faszysty Johna Galliano.

"Głoszenie miłości do szatana NIE JEST ZABRONIONE!"
bEBWqJoB

Sprawa Nergala stałą się już tematem numer jeden w mediach. Wypowiadają się wszyscy: księża, politycy, dziennikarze i publicyści. Swoje trzy grosze postanowiła dorzucić Monika Olejnik. Dziennikarka w felietonie dla Gazety Wyborczej pisze, że ma za złe sądowi to, że nie ukarał Nergala. Podarcie Biblii porównuje do nazistowskich obleg wygłoszonych przez Johna Galliano, który został skazany za to na grzywnę w zawieszeniu.

Biskupi i większość polityków protestują przeciwko obecności Nergala, wokalisty zespołu Behemoth, w telewizji publicznej. Szkoda, że z takim zapałem nie protestują, kiedy w Jedwabnem pojawiają się swastyki i napisy: "Byli łatwopalni" – pisze Olejnik. Dziwi wyrok sądu, który nie ukarał Nergala za darcie Biblii, okrzyki: "Żryjcie to g..." i nazywanie Biblii stekiem kłamstw. Sąd uzasadniał: "w naszej ojczyźnie nie będzie wskazywał żadnych granic dla wolności artystycznej ani wolności wyznaniowej". Nie chodzi o to, żeby Nergala skazać na kazamaty, ale 20 godzin pracy społecznej, by mu nie zaszkodziło. Mógłby pochodzić z miotłą wokół kościoła - proponuje Olejnik.

Sąd we Francji nie był tolerancyjny dla wielkiego projektanta Galliano. Po antysemickich wybrykach został skazany na grzywnę w wysokości kilku tysięcy euro. Nie zapłaci, jeżeli będzie się zachowywał zgodnie z przyjętymi zasadami. Wielki artysta, choć przeprosił, został zwolniony z posady projektanta domu Dior. Ciekawe, czy sąd byłby tak pobłażliwy, gdyby Nergal podarł Koran. Lepiej bym się czuła, oglądając Nergala w TVP, gdyby został wcześniej symbolicznie choć ukarany. Przecież widz zawsze może wyłączyć telewizor i poczytać Biblię.

bEBWqJoD

W obronie Nergala postanowił stanąć Bartosz Węglarczyk, od niedawna gwiazdor tabloidów.

Po pierwsze - nie można porównywać satanizmu z antysemityzmem. Pozostawiam na boku kwestię, czy Nergal naprawdę jest satanistą, bo w takim razie trzeba by założyć, że każdy reżyser i scenarzysta filmu o morderstwie jest mordercą, a każdy autor piosenki o narkotykach jest narkomanem – odpowiada Olejnik Węglarczyk. Ważne jest jednak to, że i we Francji, i w Polsce publiczne głoszenie antysemityzmu jest zabronione. Głoszenie miłości do szatana - jeszcze nie. Chcemy by było? Na pewno?

Po drugie - Nergal dopuścił się swego potwornego czynu na zamkniętej imprezie. Ludzie zapłacili za to, by usłyszeć, jak Nergal wychwala szatana. Płacąc za bilet doskonale wiedzieli, czego oczekiwać i godzili się na to. Nergal wypełnił jedynie oczekiwania publiczności, z którą zawarł umowę - wy płacicie za bilet, ja wam daję spektakl. Katolicy mają prawo się czuć obrażeni przez Nergala. W wolnym kraju każdy ma prawo się czuć obrażony przez każdego. Dobrze by było jednak trzymać się przy tym faktów. Nergal nie złamał prawa. Galliano - i owszem.

Jak na razie najbardziej szokującym i najdalej idącym komentarzem zabłysnął nie żaden biskup, ale Marcin Meller, porównując muzyka do nazistowskiego zbrodniarza. W tej sprawie wszyscy jakoś dziwnie milczą, a szkoda, bo jest o czym dyskutować... Zobacz: Meller atakuje Nergala: "HITLER TEŻ BYŁ SYMPATYCZNY!"

bEBWqJoJ
bEBWqJpe
KOMENTARZE
(574)
gość
10 lat temu
Q,powariowali...Co za zdewociali ludzie(niektórzy)..A Olejnik????Chyba chrzani ze starości też.....Dajcie św.anielski Nergalowi..On jest duuuużo mądrzejszy od plastikowej,zoranej interwencjami odmładzającymi p.Olejnik
demoniczna
10 lat temu
ave Nergal:) takich jak Ty jest miliony
gość
10 lat temu
za kilka tygodni nikt nie bedzie pamietac o nergalu
bEBWqJpf
gość
10 lat temu
nergal mysli ze jest synem lucyfera -beznadziejny typek z ograniczonym rozumowaniem
gość
10 lat temu
ciekawe jaki jest prawdziwy cel tej nagonki ? ?
Najnowsze komentarze (574)
ALA MAKOTA
10 lat temu
ciekawe jakiego Ty masz ryja ???
ALA MAKOTA
10 lat temu
Pani Olejnik to strasznie obleśna i niesympatyczna powiedzmy kobieta i najlepiej żeby stracila głowe hihihi !!!
gość
10 lat temu
jedno śmierdzące bagno a wy jak narkomani nadstawiacie nosy. Olać łysiejącego głupka - dlaczego takie moralne ,,nic,, nie został osądzony za darcie biblii- bo to głupie sądy , ulegają presji pseudo demokracji.
gość
10 lat temu
A CO POWIEDZIAŁ CI ZE TAK UWAZA???
gość
10 lat temu
Węglarczyk jest w pewien sposób powiązany z Gazetą Wyborczą i michnikowszczyzną,więc jako "autorytet moralny" w kwestii satanizmu,faszyzmu i antysemityzmu jest mało wiarygodny,bo zawsze jego argumenty będą stronniczo zalatywały czosnkiem...
gość
10 lat temu
Satanizm jest reakcją na fałszywą świętość kościelną i niczym więcej. Obydwa te zjawiska powinny być unicestwione. Tak się stanie jak zwycięży rozum.
gośćhelar
10 lat temu
A mnie Węglarczykiem, ale obleśny grubas
zuzeszek
10 lat temu
jak patrze na niektore wypowiedzi to śmiac mi się chce. szczerze to co powiedział węglarczyk jest 100% prawda. ciekawy co by bylo jakby ozzy wychowywal sie u nas w kraju i zaczynal kariere albo mayhem. nergal to pikus a w dodatku inteligentny czlowiek . on juz osiagnal co chciał i nie ma czego osiagac e polsce bo niestety nie zmieni mentalnosci polakow
bEBWqJoX
gość
10 lat temu
pierd*l sie pudlu jeb*ny! :/
AmyLee
10 lat temu
p. Bartku proszę częściej mówić te słowa - ma pan stu procentową rację!
gość
10 lat temu
Olejnik to już chyba na emeryturę czas,p*****y jak poparzona
gość
10 lat temu
Panie Weglarczyk, a co zrobic z tymi pozascenicznymi aktami nienawisci wobec chrzescijan? Odezwal sie kolejny celebryta! OK, niech sobie Darski czci szatana, ale niech wiare i swietosci innych zostawi w spokoju! Trudno o tak prosta logike, szanowny redaktorze? Myslicie, dziennikarze na lancuchu, ze jak jestescie w TV albo gazetach, to od razu autorytet sie wam wznosi u "maluczkich"?!
gość
10 lat temu
P****y bronią satanistów. Poprawna Olejnik ich gani. Q..... a i jak ma byc dobrze w tej Polsce?
gość
10 lat temu
Tu nie chodzi jakiegoś tam nergala, tylko o zasady. Porównanie p. Olejnik jest jak najbardziej trafne, a wyrok sądu i podział społeczeństwa świadczy tylko o tym, że jesteśmy wyjątkowo demokratycznym społeczeństwem, w przeciwieństwie do tego, co niektórzy próbują nam
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEBWqJpQ
bEBWqJpR
bEBWqJpS
bEBWqJpT
bEBWqJpU
bEBWqJpz