Trwa ładowanie...
Przejdź na

Rada Etyki Mediów krytykuje: "Cejrowski CZYNI LUDZIOM KRZYWDĘ"

1207
Podziel się:

"Wprowadza w błąd telewidzów. Skargi ciągle napływają."

Rada Etyki Mediów krytykuje: "Cejrowski CZYNI LUDZIOM KRZYWDĘ"

Po emisji kolejnego odcinka programu podróżniczego Wojciecha Cejrowskiego do Rady Etyki Mediów przeszły dziesiątki listów, w których oburzeni widzowie domagali się, by potępiono jego zachowanie. Po ich przeanalizowaniu (jak czytamy w oświadczeniu, kolejne nadal napływają), REM przyznała rację zniesmaczonym widzom i cytuje kilka wiadomości.

Nie ulega wątpliwości, że audycje W. Cejrowskiego są jednym z najpopularniejszych w polskiej telewizji programów podróżniczych, stanowią więc źródło wiedzy dla wielu osób - czytamy w oświadczeniu. W Polsce funkcjonuje kilkadziesiąt działających oficjalnie zgromadzeń buddyjskich, a Polaków, deklarujących wyznanie buddyjskie, lub sympatyzujących z takim światopoglądem, są już tysiące. Autor programu nie znając podstawowych zasad buddyzmu, czyni tym ludziom krzywdę i wprowadza w błąd telewidzów.

Skargi w sprawie wyemitowanej audycji ciągle napływają. Nie będziemy się już do nich odnosić, wszystkie są w tym samym potępiającym tonie, ani jednej aprobaty dla autora programu. Niech zwieńczeniem tej lawiny protestów będzie wyważony e-mail od Karoliny P. (nazwisko i adres znane REM):

Uważam, że programy podróżnicze, których celem jest propagandowe przedstawienie fałszywego obrazu innej religii, aby pokazać, że najlepsza jest religia chrześcijańska (tak odczytałam przesłanie Pana Cejrowskiego), mijają się z założeniem, stojącym u podstaw tworzenia i emitowania takich programów, którym jest poznanie lub przybliżenie inności. Poznanie uczciwe, bezstronne, pozbawione ocennych i obraźliwych sądów światopoglądowych. Być może program Pana Cejrowskiego powinien spotykać się w przyszłości z większą kontrolą zanim dopuści się do jego edycji. Fakt ponownej (film był już wcześniej pokazywany w telewizji TVN Style, 19 sierpnia 2011) emisji tak skrajnie nierzetelnych, ksenofobicznych, obraźliwych i uchybiających wszelkim standardom dziennikarskim treści nie powinien pozostać bez echa.

Zastanawia Was, dlaczego TVN zdecydował się na dwukrotną emisję tak obraźliwego dla buddystów programu?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1207)
gość
12 lat temu
Fanatyków powinno się izolować. Robi złą opinie robi Katolikom. I tak wszędzie jeździ się po wierzących, jeszcze im antyreklamę robi
gość
12 lat temu
Dziennikarz musi być OBIEKTYWNY I MIEĆ OTWARTY ŚWIATOPOGLĄD.
gość
12 lat temu
Ale niestety kary zadnej nie poniesie.
gość
12 lat temu
uwaga,żydzi atakują Cejrowskiego
gość
12 lat temu
Gorsze rzeczy puszczają w TV i nikt afery nie robi!!
Najnowsze komentarze (1207)
gość
12 lat temu
Do mądrego, sensownie gadającego człowieka się doczepiają, a taki je*any Wojewódzki czy Figurski nie mają konsekwencji ze swoich chamskich, prostackich wypowiedzi. Świat do góry d**ą. Trzeba lizać d**ę komuchom i tym komunistycznym przechrztą z PO a obrażać tych, o których media mówią, że są "źli". Chore
ateistka
12 lat temu
przez takich ludzi jak Cejrowski zaczynam nie lubić kościoła i katolików
gość
12 lat temu
i dobrze. facet jeździ za nasze pieniądze po świecie, spotyka ludzi których kultura jest starsza niż chrześcijaństwo i traktuje ich jak g..o, zero pokory i szacunku, pokazuje ich jak małpki w cyrku...
gość
12 lat temu
Jeśli nie wiecie na czym polega buddyzm to się nie wypowiadajcie. WC ma rację. Buddyzm to jedna z najniebezpieczniejszych religii świata.
Mateusz
12 lat temu
Oglądałem ten odcinek o Buddyzmie i nie znalazłem tam nic obraźliwego o Religi Buddyjskiej. Nie mówi aby nie wierzyć w buddyzm tylko opowiada o tej religij, przecież powinniśmy przede wszystkim poznać religie aby móc ją oceniać. Mam pytanie do twórców tego artykułu ile dokładnie wpłynęło sprzeciwów na program Wojciecha Cejrowskiego i dlaczego, jeśli ON tak się bardzo myli nie napiszecie jak według Was jest 'na prawdę' z Tą religią.
gość
12 lat temu
Cejrowski chodzi boso, bo ma grzybice
Zdiwak
12 lat temu
Dziennikarz musi być obiektywny i mieć jedynie słuszny światopogląd :)
gość
12 lat temu
no co tak naiwnie, Pudlu! tvn emituje, bo kaska leci!
wiking
12 lat temu
pan Cejrowski niech sobie przypomni nasze korzenie... byliśmy POGANAMI a chrzest że się tak powiem... przyjeliśmy...
gość
12 lat temu
Muzułmanie atakują katolickie kościoły giną ludzie jakoś o tym cisza a to że Cejrowski powiedział trochę prawdy o buddyzmie robi się taki szum,to prawda udeż w stół a nożyce się odezwą.
PudelMaster
12 lat temu
Koles zyje, w urojonym swiecie gdzie "ojciec dyrechtor" jest prezydentem Polski, a PIS jedyna sluszna partia. Powiem tak, gdyby moja wiedza byla oparta wylacznie na "edukacujnej misji" telewizji publicznej moj obiad stanowilyby "ziemniaki okraszone slonina", a celem nadrzednym umycie nog przed wyjsciem do kosciola i posiadanie stada "woli boskiej" biegajacego pod chalupa. Ludzie, "uzywanie mozgu jest trendy"... i nie boli.
dasiek
12 lat temu
Ciekawe kto lansuje to szczucie na Cejrowskiego -dziennikarza super odważnego i niezmieniającego poglądów?
gość
12 lat temu
cejrowski sam wygląda jak lucyfer
gość
12 lat temu
A mi to nie przeszkadza To jest świat widziany jego oczyma, jego program i niech wszyscy sie od....
...
Następna strona