Trwa ładowanie...
Przejdź na

Rada Etyki Mediów krytykuje: "Cejrowski CZYNI LUDZIOM KRZYWDĘ"

1207
Podziel się:

"Wprowadza w błąd telewidzów. Skargi ciągle napływają."

Rada Etyki Mediów krytykuje: "Cejrowski CZYNI LUDZIOM KRZYWDĘ"
bEDadhZx

Po emisji kolejnego odcinka programu podróżniczego Wojciecha Cejrowskiego do Rady Etyki Mediów przeszły dziesiątki listów, w których oburzeni widzowie domagali się, by potępiono jego zachowanie. Po ich przeanalizowaniu (jak czytamy w oświadczeniu, kolejne nadal napływają), REM przyznała rację zniesmaczonym widzom i cytuje kilka wiadomości.

Nie ulega wątpliwości, że audycje W. Cejrowskiego są jednym z najpopularniejszych w polskiej telewizji programów podróżniczych, stanowią więc źródło wiedzy dla wielu osób - czytamy w oświadczeniu. W Polsce funkcjonuje kilkadziesiąt działających oficjalnie zgromadzeń buddyjskich, a Polaków, deklarujących wyznanie buddyjskie, lub sympatyzujących z takim światopoglądem, są już tysiące. Autor programu nie znając podstawowych zasad buddyzmu, czyni tym ludziom krzywdę i wprowadza w błąd telewidzów.

Skargi w sprawie wyemitowanej audycji ciągle napływają. Nie będziemy się już do nich odnosić, wszystkie są w tym samym potępiającym tonie, ani jednej aprobaty dla autora programu. Niech zwieńczeniem tej lawiny protestów będzie wyważony e-mail od Karoliny P. (nazwisko i adres znane REM):

bEDadhZz

Uważam, że programy podróżnicze, których celem jest propagandowe przedstawienie fałszywego obrazu innej religii, aby pokazać, że najlepsza jest religia chrześcijańska (tak odczytałam przesłanie Pana Cejrowskiego), mijają się z założeniem, stojącym u podstaw tworzenia i emitowania takich programów, którym jest poznanie lub przybliżenie inności. Poznanie uczciwe, bezstronne, pozbawione ocennych i obraźliwych sądów światopoglądowych. Być może program Pana Cejrowskiego powinien spotykać się w przyszłości z większą kontrolą zanim dopuści się do jego edycji. Fakt ponownej (film był już wcześniej pokazywany w telewizji TVN Style, 19 sierpnia 2011) emisji tak skrajnie nierzetelnych, ksenofobicznych, obraźliwych i uchybiających wszelkim standardom dziennikarskim treści nie powinien pozostać bez echa.

Zastanawia Was, dlaczego TVN zdecydował się na dwukrotną emisję tak obraźliwego dla buddystów programu?

bEDadiaa
KOMENTARZE
(1207)
gość
10 lat temu
Fanatyków powinno się izolować. Robi złą opinie robi Katolikom. I tak wszędzie jeździ się po wierzących, jeszcze im antyreklamę robi
gość
10 lat temu
Dziennikarz musi być OBIEKTYWNY I MIEĆ OTWARTY ŚWIATOPOGLĄD.
gość
10 lat temu
Ale niestety kary zadnej nie poniesie.
bEDadiab
gość
10 lat temu
uwaga,żydzi atakują Cejrowskiego
gość
10 lat temu
Gorsze rzeczy puszczają w TV i nikt afery nie robi!!
Najnowsze komentarze (1207)
gość
9 lat temu
Do mądrego, sensownie gadającego człowieka się doczepiają, a taki je*any Wojewódzki czy Figurski nie mają konsekwencji ze swoich chamskich, prostackich wypowiedzi. Świat do góry d**ą. Trzeba lizać d**ę komuchom i tym komunistycznym przechrztą z PO a obrażać tych, o których media mówią, że są "źli". Chore
ateistka
9 lat temu
przez takich ludzi jak Cejrowski zaczynam nie lubić kościoła i katolików
gość
9 lat temu
i dobrze. facet jeździ za nasze pieniądze po świecie, spotyka ludzi których kultura jest starsza niż chrześcijaństwo i traktuje ich jak g..o, zero pokory i szacunku, pokazuje ich jak małpki w cyrku...
gość
9 lat temu
Jeśli nie wiecie na czym polega buddyzm to się nie wypowiadajcie. WC ma rację. Buddyzm to jedna z najniebezpieczniejszych religii świata.
Mateusz
9 lat temu
Oglądałem ten odcinek o Buddyzmie i nie znalazłem tam nic obraźliwego o Religi Buddyjskiej. Nie mówi aby nie wierzyć w buddyzm tylko opowiada o tej religij, przecież powinniśmy przede wszystkim poznać religie aby móc ją oceniać. Mam pytanie do twórców tego artykułu ile dokładnie wpłynęło sprzeciwów na program Wojciecha Cejrowskiego i dlaczego, jeśli ON tak się bardzo myli nie napiszecie jak według Was jest 'na prawdę' z Tą religią.
gość
9 lat temu
Cejrowski chodzi boso, bo ma grzybice
Zdiwak
9 lat temu
Dziennikarz musi być obiektywny i mieć jedynie słuszny światopogląd :)
gość
9 lat temu
no co tak naiwnie, Pudlu! tvn emituje, bo kaska leci!
bEDadhZT
wiking
9 lat temu
pan Cejrowski niech sobie przypomni nasze korzenie... byliśmy POGANAMI a chrzest że się tak powiem... przyjeliśmy...
gość
9 lat temu
Muzułmanie atakują katolickie kościoły giną ludzie jakoś o tym cisza a to że Cejrowski powiedział trochę prawdy o buddyzmie robi się taki szum,to prawda udeż w stół a nożyce się odezwą.
PudelMaster
9 lat temu
Koles zyje, w urojonym swiecie gdzie "ojciec dyrechtor" jest prezydentem Polski, a PIS jedyna sluszna partia. Powiem tak, gdyby moja wiedza byla oparta wylacznie na "edukacujnej misji" telewizji publicznej moj obiad stanowilyby "ziemniaki okraszone slonina", a celem nadrzednym umycie nog przed wyjsciem do kosciola i posiadanie stada "woli boskiej" biegajacego pod chalupa. Ludzie, "uzywanie mozgu jest trendy"... i nie boli.
dasiek
9 lat temu
Ciekawe kto lansuje to szczucie na Cejrowskiego -dziennikarza super odważnego i niezmieniającego poglądów?
gość
9 lat temu
cejrowski sam wygląda jak lucyfer
gość
9 lat temu
A mi to nie przeszkadza To jest świat widziany jego oczyma, jego program i niech wszyscy sie od....
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDadiaM
bEDadiaN
bEDadiaO
bEDadiaP
bEDadiaQ
bEDadiav