Trwa ładowanie...
Przejdź na

Onkolog: "Decyzja Angeliny jest ODWAŻNA, ALE POTRZEBNA!"

273
Podziel się:

Doktor Dariusz Godlewski namawia również do badań i profilaktyki. "Musimy więcej mówić o raku, bo w Polsce aż 15% pacjentów nie podejmuje leczenia".

Onkolog: "Decyzja Angeliny jest ODWAŻNA, ALE POTRZEBNA!"
bEJbvWJN

Informacja o poddaniu się Angeliny Jolie prewencyjnej podwójnej mastektomii z rekonstrukcją piersi wywołała sporo kontrowersji. Aktorka, której matka zmarła na nowotwór w wieku 56 lat, postanowiła zminimalizować ryzyko zapadnięcia na śmiertelną chorobę. Jako posiadaczkę zmutowanego genu BR1 szanse na zapadnięcie na raka piersi oszacowano u niej na aż 87%, a na raka jajników - na 50%. Zobacz: Z OSTATNIEJ CHWILI: Angelina Jolie USUNĘŁA OBIE PIERSI!

Dr Dariusz Godlewski, onkolog z Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów oraz inicjator kampanii społecznej _**Policzmy Się**_ komentuje w rozmowie z nami, że decyzja Jolie, chociaż wydaje się kontrowersyjna i zbyt daleko idąca, była słuszna.

Decyzja Angeliny Jolie jest odważna, ale potrzebna. My także tym pacjentkom, które mają odpowiednie wskazania, zalecamy taki zabieg - mówi dr Godlewski. W Polsce to może być około tysiąca pacjentek rocznie. Ich decyzje są różne, części brakuje odwagi, boją się utraty "kobiecości". Tymczasem w czasie tego samego zabiegu wszczepiane są implanty. Otoczenie może w ogóle nie zorientować się, że kobieta przeszła mastektomię. Tym bardziej ogłoszenie tego faktu przez Angeline Jolie powinno wzbudzić uznanie. Musimy więcej mówić o raku, bo w Polsce aż 15% pacjentów nie podejmuje leczenia. Tymczasem trwająca właśnie kampania "Policzmy się" dobitnie pokazuje, że rak to nie wyrok. Przykład tych, którzy pokonali nowotwór powinien być inspiracją dla innych.

bEJbvWJP

Przypomnijmy, że Polska wciąż zajmuje wysokie miejsca w rankingach umieralności na nowotwory, z nowotworem piersi i jajników na czele.

bEJbvWKq
KOMENTARZE
(273)
gość
8 lat temu
Tak, taka decyzja wymaga odwagi i uczy inne kobiety że zdrowie jest najważniejsze i że to nie cycki są wyznacznikiem kobiecości. Brawo Angie!
gość
8 lat temu
Dobrze jest nagłaśniać takie sprawy!!!!!
gość
8 lat temu
NAPRAWDĘ ODWAŻNA
bEJbvWKr
gość
8 lat temu
Dzielna kobieta, Daje sile i nadzieje innym. Brawo!
gość
8 lat temu
u nas częściej ludzie umierają z powodu ograniczonego dostępu do badań !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Najnowsze komentarze (273)
Gość
7 lat temu
Brawo!
gość
8 lat temu
A jajników nie usunęła?? Mi lekarz powiedział ze jako obciążona tym genem muszę usunąć jajniki, ponieważ jest niewielki procent szans na przeżycie raka jajników.
bm
8 lat temu
ja pomysle o badaniach markerow......to dobrze ze pokazala to kobietom......jak ona to i ja zadbam o siebie ....
gość
8 lat temu
ja ja naprawde podziwiam..musila to byc dla niej trudna decyzja,ale ja na jej miejscu zrobilabym to samo!!
gość
8 lat temu
Mamy w genach zapisaną śmierć a prawdopodobieństwo wynosi 100%, nie dajmy się jej i skończmy ze sobą zanim nas dopadnie, skuteczność gwarantowana.
gość
8 lat temu
Pudel robisz dobra robotę!!! Jestem zdziwiona ale muszę ciebie pochwalić!!!! Zamiast krytykować bez sensu, pytasz się specjalisty o opinie i przekazujesz ją ludziom :) BRAWO! Być może uratowałeś życie kilku kobietom. Mądry Pudel. SZOK.
Takiej profil...
8 lat temu
Takej profilaktyce mowie nie!,
gość
8 lat temu
Niektorzy lekarze to promuja,bo juz czuja gory kasy jakie moga zarobic .
bEJbvWKj
gość
8 lat temu
Przy anoreksji czesto sie okalecza,tylko nasluc**jcie,jak wyladuje w psychiatryku,juz jajniki chce ciac,Ze staroscia se nie poradzi psychicznie,
gość
8 lat temu
"Polsce aż 15% pacjentów nie podejmuje leczenia" - raczej w Polsce lekarze nie leczą. Tutaj "k******y" potrafią tylko strajkować żądając więcej pieniędzy za symulowanie pracy.
gość
8 lat temu
Jeśli to prawda.... SZACUNEK to mało ... może to "przed ryzykiem" jest pewnym rozwiązaniem ? kto wie, ale może rozwiązanie ......
gość
8 lat temu
a takie wszczepienie implantów jak się jeszcze nie jest chorym, tylko jest duże ryzyko zachorowania, też jest refundowane?
liin
8 lat temu
jakby jej powiedzieli, że jest narażona na raka mózgu, to pewnie też by wycięła. Mniejsza o to, że odpowiednia dieta ogranicza zachorowanie na raka i inne choroby o jakieś 99%
gość
8 lat temu
podziwiam BRAWO ANGIE :)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEJbvWLc
bEJbvWLd
bEJbvWLe
bEJbvWLf
bEJbvWLg
bEJbvWKL