Trwa ładowanie...
Przejdź na

Hołownia: "Mam wielu znajomych gejów"

225
Podziel się:

Katolicki publicysta przyznaje, że w Kościele jest wielu gejów. "Zdarzają się takie przypadki".

Hołownia: "Mam wielu znajomych gejów"
bEDwWyth

Szymon Hołownia lubi wypowiadać się w mediach w tonie moralnego autorytetu, cierpliwie tłumaczącego naukę kościoła. Regularnie oburza się również na "nieodpowiednie" jego zdaniem występy w Mam Talent. Agnieszka Chylińska twierdzi jednak, że kolega z programu "zmienił jej sposób patrzenia na świat". Zobacz: Chylińska: "Hołownia odmienił moje życie!"

Katolicki publicysta po raz kolejny zabrał głos w sprawie homoseksualistów. Jak przyznaje, w kościele spotkać można wielu księży-gejów, jeżeli jednak zachowują celibat, nie należy ich potępiać.

To, że jakiś duchowny jest homo, co się zdarza, bo ma taką orientację, a nie inną, ale nie realizuje jej, a żyje w celibacie. Zdarzają się takie przypadki - mówi w rozmowie z portalem Lula. Trudno jest mi zobaczyć w tym coś złego, bo on w takiej kondycji, jakiej jest, zachowuje czystość.

bEDwWytj

Hołownia zapewnia również, że chociaż uważa styl życia osób homoseksualnych za grzeszny, ma wielu znajomych gejów i lesbijek.

Ja nie mogę potępiać ludzi. Mam wielu znajomych gejów i lesbijek. Mi się może nie podobać, mogę mieć zdanie na temat pewnych zachowań i modelu realizowanego, wybranego przez nich życia. Na pewno nie można prześladować czy karać za orientację seksualną - tłumaczy. Ja mogę powiedzieć, że sposób, jaki wybrali na życie w mojej ocenie, jest zły i mogę przedstawić argumenty za tym, ale zrobię to jeśli ktoś zapyta mnie o zdanie i w jakiś sposób będzie mnie dotyczyło, to zabiorę głos. Oni wiedzą, co ja na ten temat sądzę, a mimo to jakaś część z nich wciąż ze mną rozmawia.

bEDwWytp
bEDwWytK
KOMENTARZE
(225)
gość
8 lat temu
Czy Wy uważacie, że jak ktoś jest katolikiem, to nie może mieć znajomych gejów? Gratulacje
nana
8 lat temu
j dobrze mówi nie nam oceniać innych
betkaa
8 lat temu
co jak co,ale dobrze mówi
bEDwWytL
gość
8 lat temu
ma rację
gość
8 lat temu
madry facet
Najnowsze komentarze (225)
gość
8 lat temu
katolik???? chyba nie.. kupilam nawet jego ksiazke, nie wiem po co!! karierowicz albo show man!! no przykro..chcialbym miec takiego Holownie prawdziwego
gość
8 lat temu
On jest dziwaczny, mały drobny i do .... podobny.
gość
8 lat temu
Bardzo dobrze mówi. Zgadzam się.
gość
8 lat temu
Nie trzeba szukać daleko aby zobaczyć geja, wystarczy spojrzeć na twoję gębę, ty zaklamany chrześcijaninie.
gość
8 lat temu
sam jest gejem
gość
8 lat temu
fajny człowiek
gość
8 lat temu
bo Holownia jest po prostu kulturalnym facetem. a nie chamem jak Cejrowski!
gość
8 lat temu
bardzo falszywy dwulicowiec z bialegostoku
bEDwWytD
gość
8 lat temu
a ja "mogę powiedzieć, że sposób, jaki Hołownia wybrał na życie w mojej ocenie, jest zły i mogę przedstawić argumenty za tym..."
gość
8 lat temu
pewnie jak nie wykorzystują swoją orientacje to spoko ale Hołownia ty taki przystojniak jesteś sam to chyba też jesteś pedałem tak zaciekle jak Cejrowski bronisz księży którzy winni być karani za swoje czyny
śćó
8 lat temu
Jestem gejem i właśnie na takim podejściu społeczeństwa by mi zależało! Nie oczekuję żadnych tak zwanych *praw* czy *przywilejów*. Nie muszę być lubiany przez wszystkich. Jedyne czego potrzebuję i oczekuję to brak bezpośredniej agresji w moim kierunku zarówno werbalnej jak i fizycznej. To, że ktoś jest gejem nie jest złe samo w sobie, bo przecież taka osoba nic złego nie robi. Dopiero niemoralne praktyki mogą być złe i to dotyczy również osób hetero. Jestem gejem, ale stereotypowe *zaliczanie* codziennie innych partnerów seksualnych jest mi zupełnie obce, podobnie jak seks analny czy inne nazywane stereotypowo *typowo gejowskie* praktyki. To, że ktoś trzyma w dłoni nóż nie musi wcale oznaczać, że kogoś zabił, bo równie dobrze może akurat kroić sałatkę na święta, a nazywanie go mordercą tylko ze względu na ten właśnie nóż i wymyśloną możliwość użycia go do morderstwa byłoby co najmniej dziwne.
gość
8 lat temu
Mam podobne podejście do Hołowni. Trafnie to ujął: "modelu realizowanego, wybranego przez nich życia". Jestam za "normalnym życiem" i za tym, by nie nazywać go "normalnym", by nie wprowadzać nowych pojęć - typu "homofob"... I chętnie zmiotłabym tych wszystkich, którzy propagują ODMIENNE "modele". ...bo sami zobaczcie - ile w tych "modelach" jeszt sztuczności....
gość
8 lat temu
Bardzo dobrze powiedziane! Tylko szkoda, ze tak malo ludzi to rozumie!
gość
8 lat temu
człowiek stworzył Boga a teraz sądzi innych według tego co sam ustalił
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bEDwWyuw
bEDwWyux
bEDwWyuy
bEDwWyuz
bEDwWyuA
bEDwWyuf