Te celebrytki od piątku MOGĄ WYJŚĆ ZA MĄŻ! Dlaczego dopiero teraz?

135
Podziel się

W piątek spełniły oficjalne przyrzeczenie...

Te celebrytki od piątku MOGĄ WYJŚĆ ZA MĄŻ! Dlaczego dopiero teraz?

Coraz więcej celebrytów wstawia się za swoimi nieheteroseksualnymi przyjaciółmi i organizacjami LGBT, popierając publicznie związki partnerskie, a nawet małżeństwa jednopłciowe. Część z nich deklaruje także, że same nie wezmą ślubu, dopóki nie zostanie wprowadzone prawo zrównujące możliwości wszystkich do poślubienia osób, które się kocha.

Na początku roku w ślady zachodnich gwiazd poszła Julia Kamińska, która zadeklarowała, że nie wyjdzie za mąż za partnera, Piotra Jaska, dopóki w Polsce nie będzie legalnych związków partnerskich.

Amerykańskie heteroseksualne gwiazdy, które złożyły podobne przyrzeczenia, właśnie mogą odetchnąć z ulgą - i zacząć przygotowania do ślubu. W piątek Sąd Najwyższy USA zrównał prawa wszystkich obywateli i uznał, że prawo do małżeństwa z wybraną osobą dotyczy wszystkich, niezależnie od orientacji seksualnej.

Do tej pory pojedyncze stany mogły niezależnie decydować o możliwości lub braku legalnych związków z osobą tej samej płci. Teraz Sąd Najwyższy uznał, że odmowa jest formą dyskryminacji i jest niekonstytucyjna. Tym samym wszystkie stany muszą dostosować prawo do nowego rozporządzenia.

Wśród gwiazd, które dotrwały ze swoją przysięgą do tego momentu jest Lena Dunham. Producentka i gwiazda z serialu Dziewczyny spotyka się z Jackiem Antonoffem z zespołu Fun. Niedawno w programie Ellen DeGeneres powiedziała o perspektywach na małżeństwo:

Pomysł na świętowanie, którym nie mogę się w pełni podzielić ze wszystkimi bliskimi i wszystkimi, których kocham, wcale nie wydaje mi się żadnym świętowaniem. Zatem dopóki to nie będzie coś, w czym mogą uczestniczyć wszyscy bez poczucia porzucenia na jakimkolwiek poziomie - politycznym, emocjonalnym - to nie jest coś, co planujemy zrobić.

Życzenie Dunham najwyraźniej się spełniło, bo jeszcze w piątek opublikowała tweeta adresowanego do chłopaka:

_Hej, Jack. Szykuj się..._

Podobnie wypowiadała się niedawno Charlize Theron, której na drodze do małżeństwa stanęło to, że rozeszła się z Seanem Pennem. Południowoafrykańska gwiazda otwarcie wspierała swoich homoseksualnych przyjaciół:

Kiedy zamieszkałam w Stanach i poznawałam gejów i lesbijki, widziałam jak zmagają się ze społeczeństwem, w który możesz się ożenić tylko jeśli odczuwasz właściwy rodzaj miłości. A ja myślę, że miłość to miłość i każdy powinien mieć te same prawa - powiedziała w wywiadzie. Niedawno odniosła się do tych słów dodając: Miłość to prawo boskie. Gdy rząd zaczyna ci mówić, kogo możesz kochać i czym jest dobra miłość, niezależnie czy to rząd państwa, czy władza oparta na konkretnej religii - mam z tym problem.

W podobnym tonie wypowiadała się znana amerykańska satyryczka Sarah Silverman. W programie Ellen powiedziała:

Uwielbiam, kiedy moi przyjaciele się żenią i cieszę się ich szczęściem. Jednocześnie po prostu nie rozumiem tego instynktu, by chcieć przyłączyć się do klubu o takim elitarnym charakterze. To jak przyłączenie się do klubu narodowego, który nie dopuszcza Żydów ani czarnoskórych ludzi. Jaka to różnica?

KOMENTARZE
(135)
Gość
5 lata temu
Czekam teraz na super liberalne wypowiedzi pudelkowiczow którzy sa maga szczęśliwi, że w USA " wygrała miłość"!
gość
5 lata temu
R****m tęczą
gość
5 lata temu
Angelina Jolie też obiecywała że nie weźmie ślubu z tego powodu, a wydaje się teraz że weźmie rozwód z tej okazji, o ironio
gość
5 lata temu
dużo wcześniej , pierwsze olimpiady biegali na golasa
gość
5 lata temu
Ach ta poprawność polityczna, małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny i tyle w temacie. Związki partnerskie niech sobie będą, ja tam do łóżka ludziom nie zaglądam.
Najnowsze komentarze (135)
ivss
5 lata temu
Och, to teraz zostaje nam czekać na legalizację zoofilii, w końcu muzułamanie i ich kozy czują się dyskryminowani.... :/
gość
5 lata temu
A niech nie wychodzą za mąż ich sprawa.
gość
5 lata temu
To taka ściema była.
gość
5 lata temu
No ale chyba nie "za mąż"? Chyba "ZA ŻON"!
gość
5 lata temu
biegali na golasa nie z powodu gejostwa...
gość
5 lata temu
nie mogę się doczekać, aż wreszcie zostanie zalegalizowane kazirodztwo. chcę przestać ukrywać swój związek z bratem. jesteśmy dorośli, kochamy się i chcemy się pobrać! dosyć ciemnogrodu, zacofania! wierzę, że w końcu każdy kto kocha będzie mógł wziąć ślub!
Gość
5 lata temu
Ślub się bierze z miłości do drugiej osoby,więc ja osobiście nie rozumiem mody tych gwiazd i gwiazdeczek,które czekają przez durny pretekst.To Twoje życie i nikomu się krzywda nie dzieje, bo idziesz do ołtarza
gość
5 lata temu
Ale Charlize się podobno i tak rozstaje z Pennen, a w przypadku Durnam facetowi chyba się nie śpieszy do ślubu...
gość
5 lata temu
Nic z tego nie rozumiem. Ślub cywilny to umowa taka jak założenie spółki cywilnej czy wzięcie kredytu - głównie w celu usystematyzowania praw i obowiązków związanych z rodzonym potomstwem. Co ma miłość do ślubu cywilnego ? Jak ktoś kogoś kocha to z nim jest i nikomu nic do tego. Jeżeli chce usankcjonować to prawnie to bierze popularny ślub cywilny - w przypadku kobiety i mężczyzny, (ze względu na to że takich związków jest znaczna większość i ze względu na rodzone potomstwo), a w przypadku homoseksualistów załatwia sobie stosowne pełnomocnictwa. Nie rozumiem po co ta cała szopka i po co im to niby 'zrównanie praw'? Najwyraźniej z czystego niezrozumienia definicji czym jest ślub cywilny, bo na pewno nie misiami, białymi i gołąbkami tak jak im się wydaje tylko uproszczoną umową cywilno prawną (jeden papier zamiast kilku).
gość
5 lata temu
jestem bardzo ciekawa, czy nieheteroseksualni wstawili by się za heretosexualnymi, samotnymi matkami, gdyby to oni byli w potrzebie. szczerze w to wątpie!
gość
5 lata temu
Czekam na równouprawnienie dla pedofilów, ha, ha
zniesmaczona
5 lata temu
XXI wiek, szeroki dostęp do informacji, coraz lepsza edukacja, a nadal trafić można na osobę, która uważa homoseksualizm za chorobę/wynaturzenie/zboczenie, i która wyśmiewa małżeństwa jednopłciowe tekstami typu: "Kocham mojego psa, czemu nie mogę go poślubić?" Uważam, że porównywanie miłości między dwojgiem ludzi, myślących, odczuwających emocje tak jak cała reszta, do sympatii, którą możemy darzyć zwierzątko, jest nie na miejscu. Zboczeniem można nazwać np. pedofilię, gdyż wówczas ofiarą jest niewinne DZIECKO, natomiast geje czy lesbijki, swoim związkiem, nie wyrządzają krzywdy NIKOMU.
gość
5 lata temu
To teraz te wszystkie gwiazdy będą musiały wymyślić sobie inne wymówki ;).
gość
5 lata temu
ciesze sie wygralo czlowieczenstwo a nie pseudo religijne poglady czy polityka, najwazniesze ze kogos kochasz, a kogo to TWOJA PRYWATNA SPRAWA I INNYM WARRRRRRRRA OD TEGO! jestem prawniczka i matke 2 dzieci, mam kochanego meza i fajnych przyjaciol, interesuje mnie tylko jakimi sa ludzmi a nie Z KIM spia, i polskiemu "chrzesciajanskiemu" spoleczenstwu zycze tego samego
...
Następna strona