Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wesołowski zmarł na atak serca. "To oznacza zakończenie jego procesu"

730
Podziel się

Trumnę z ciałem biskupa-pedofila wystawiono w watykańskiej kaplicy. Zostanie pochowany w Polsce.

Wesołowski zmarł na atak serca. "To oznacza zakończenie jego procesu"
bDfSFmZh

W piątek dotarła do Polski informacja o śmierci byłego arcybiskupa Józefa Wesołowskiego, który wsławił się tym, że w trakcie swojej "posługi" na Dominikanie molestował seksualnie dziesiątki dzieci. Jego wspólnikiem okazał się wikariusz Wojciech Gil, który groził ofiarom biskupa bronią. Biskup-pedofil miał być pierwszym tak wysokiej rangi duchownym katolickim sądzonym w Watykanie. Pierwsza rozprawa trwała jednak... 6 minut, bo dzień wcześniej Wesołowski trafił do szpitala.

Śmierć Wesołowskiego natychmiast wywołała lawinę pytań o przyczynę zgonu i przyszłość procesu. Prokuratura natychmiast zarządziła sekcję zwłok biskupa. Jak poinformowano w oficjalnym oświadczeniu, Wesołowski zmarł z przyczyn naturalnych.

bDfSFmZj

Pierwsze wnioski z badania makroskopowego potwierdzają naturalne przyczyny śmierci. Wesołowski zmarł na serce - pisze biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

W kolejnych dniach mają być znane wyniki laboratoryjne sekcji. Media podają, że ciało Wesołowskiego znaleziono w piątek o 5:00 nad ranem w jego pokoju w domu penitencjarzy (watykańskich spowiedników).

Uroczystości pogrzebowe Wesołowskiego odbędą się w poniedziałek po południu w kaplicy Gubernatoratu Państwa Watykańskiego. Potem ciało arcybiskupa ma zostać przetransportowane do Polski i tu pochowane. Na razie nie podano jeszcze dokładnego miejsca pogrzebu.

Watykan potwierdził także, że śmierć Wesołowskiego oznacza zamknięcie procesu o pedofilię. Okazuje się, że Kościół w żaden sposób nie odpowie za swojego kapłana, który skrzywdził dziesiątki dzieci i miał na komputerze ponad sto tysięcy (!)niedozwolonych plików.

bDfSFmZp

To oznacza zakończenie jego procesu - potwierdził ks. Ciro Benedettini.

Śmierć biskupa-pedofila zamknęła także drogę dla jakichkolwiek odszkodowań dla ofiar Wesołowskiego oraz skazania jego współpracowników.

Trumnę z ciałem Wesołowskiego wystawiono już w jednej z watykańskich kaplic po to, by wierni mogli się z nim pożegnać.

bDfSFmZq
bDfSFmZK
KOMENTARZE
(730)
Gość
5 lata temu
Tego procesu miało nie być i nie będzie.
gość
5 lata temu
i już po kłopocie dla kościoła..
gość
5 lata temu
ciekawe jakie substancje spowodowały ten atak serca...?
bDfSFmZL
Gość
5 lata temu
Nie do uwierzenia. Zupełnie przypadkowo jego śmierć uratowała innych przed karą. Dziwne
D1R
5 lata temu
Nie raz temu co zyje w konkubinacie odmawia sie chrzescijanskiego pochowku, a abp ktory popelnil taki grzech, tak wielki sie nie odmowi.
Najnowsze komentarze (730)
gość
5 lata temu
to jest kosciol zamiatanie pod dywan obluda pedofili na szubienice zero litosci gdzie papiez franciszek nic nie robi mial zaprowadzic porzadek taki sam jak poprzednicy
gość
5 lata temu
nie powinien byc wprowadzony do kosciola zenada pochowac pod plotem
gość
5 lata temu
szambo w watykanie bylam osoba wierzaca bylamszkoda slow
gość
5 lata temu
szambo w watykanie bylam osoba wierzaca bylamszkoda slow
gość
5 lata temu
pewnie mu pomogli przenieść się na łono Abrahama i już po kłopocie dla kościoła (przypomniał sobie Watykan stare praktyki hehehe)
gość
5 lata temu
Żyje i ma sie dobrze. nie takie cuda działy się w Watykanie.
gość
5 lata temu
powinien byc zdegradowany ... Biskup???? o czym tu mowa, Biskup musi miec nieposzlakowana opinie.... dla kosciola jest to wygodne ze umarl... ale powinien byc pochowany jako zwykly smiertelnik i grzesznik....
gość
5 lata temu
jasne, miał zawał... seryjny samobójca jest i w watykanie...
bDfSFmZD
gość
5 lata temu
j***********j teraz kolej na GILA
gość
5 lata temu
Takie ścierwo powinni pochować pod płotem, a nie po kaplicach
alik
5 lata temu
Niech go pochowają na dominikanie taki dobry ksiądz,opiekun dzieci.
ivss
5 lata temu
Mam pytanie - czy jak nauczycielka w Stanach molestowała trzech chłopaków i skazali ją na 20 lat więzienia (poważnie!!!) to czy szkoła i jej rodzina (np. matka albo mąż) mają płacić tym chłopakom odszkodowanie? Z JAKIEJ RACJI? Nie odpowiadają za czyny dorosłej osoby, ona sama za nie odpowiada, więc tutaj moje pytanie - DLACZEGO KOŚCIÓŁ MA PŁACIĆ ZA CZYNY DOROSŁEGO FACETA? Czy zakład pracy PEDOFILA też płaci jego ofiarom odszkowania? W JAKIM KRAJU JEST TAKA USTAWA? Więc z jakiej racji inni mają płacić za zboczenia tego faceta? To chyba naturalne, że tylko on ma płacić za siebie, a że nie żyje to sprawa jest zamknięta, bo trupy nie zarabiają.
gość
5 lata temu
o jednego czarnego k****a mniej
gość
5 lata temu
Jak za dobrych czasów Borgiów,trzask prask i po kłopocie.
...
Następna strona
bDfSFnaf