Trwa ładowanie...
Przejdź na

Niemcy przywracają KONTROLE NA GRANICACH!

359
Podziel się:

Trasa wędrówek uchodźców może się teraz zmienić. Będą szli przez Polskę?

Niemcy przywracają KONTROLE NA GRANICACH!

Wczoraj wieczorem władze Niemiec poinformowały, że wprowadzają tymczasowo kontrole na swoich granicach. Możliwość taką przewiduje Traktat z Schengen - znoszący kontrolę osób przekraczających granice państw wewnątrz Unii Europejskiej - w razie sytuacji szczególnych i zagrożenia bezpieczeństwa publicznego. Ma to pomóc w ograniczeniu napływu uchodźców, którzy zmierzają do naszych zachodnich sąsiadów z Syrii, krajów Afryki Północnej i Azji Mniejszej przez Grecję, Włochy i Węgry.

Jak wskazują eksperci, przywrócenie kontroli granicznych nie spowoduje zatrzymania dziesiątek tysięcy ludzi, zmierzających do Niemiec zachęceni słowami Angeli Merkel o przyjęciu wszystkich potrzebujących, a także rozbudowanym i hojnym systemem socjalnym tego kraju. Część z nich z pewnością za pomoc w dostaniu się na jego teren zapłaci przemytnikom, część zaś próbować może innej drogi. Prowadzić ona może przez Węgry, Słowację bądź Czechy i Polskę.

Taka droga może być "atrakcyjna" głównie ze względu na fakt, że jak na razie Niemcy skupiać będą się na granicy niemiecko-austriackiej, skąd napływa najwięcej uchodźców. Kontrole i patrole na granicy z tym krajem wzmacniają również Czechy. Wstrzymano również ruch kolejowy z Austrii do Niemiec.

Tymczasem na granicy serbsko-węgierskiej padł kolejny "rekord" ilości uchodźców, którzy przedostali się na teren Unii Europejskiej jednego dnia - w niedzielę było to 5809 osób. Węgry zapowiadają wprowadzenie wysokich kar za nielegalne przekroczenie ich granicy, uchodźcy chcą więc zdążyć przed wejściem w życie nowego prawa.


KOMENTARZE
(359)
gość
7 lat temu
Precz z ISLAMEM !!!!!!!!!!!!
GM
7 lat temu
Dopiero? Troche za późno
gość
7 lat temu
Nie wiem czemu, ale boję się tego co się teraz dzieje...
Gość
7 lat temu
Tez powinnismy zabezpieczyc granice.
gość
7 lat temu
no i się zacznie bedzie 4 rzeczpospolita muzulmanska
Najnowsze komentarze (359)
kosa
7 lat temu
w*n z uchodzcami z polski, nie chcemy ich i nie powinniśmy w żaden sposób im pomagać,niech śpią na ulicy,nie interesuje mnie to wcale
Air
7 lat temu
Głosujcie na Korwina bo jeżeli nie zalegalizujemy posiadania broni to nie bedzięmy się mieli czym bronić!
a
7 lat temu
młode byczki idą rewoltę robić w Europie! Zamiast bronić kraju to idą tutaj rozrabiać. Wreszczie niech będą granice, trzeba się bronić przed islamem z Afryki i Syrii.
gość
7 lat temu
u nas utkną na bramkach na autostradzie...
Jucha
7 lat temu
Smieszna
Stah
7 lat temu
Policzcie ile na tych zdjęciach widzicie kobiet i dzieci a ile mężczyzn w wieku poborowym!
gość
7 lat temu
niech się wynoszą do siebie! nie chcemy tu tych faszystów niby to islamistów, a w gruncie rzeczy kłopotliwych i rozmodlonych mizoginów i ksenofobów mordujących inaczej myślących
aj waj
7 lat temu
Jaki tolerancyjny naród ci niemcy. Merkel mówi jedno a robi drugie.
gość
7 lat temu
chcieli uchodzców to teraz ich maja i niech im daja socjale 500 euro na osobe co miesiac... bo ja dziadostwa nie chce widziec na oczy... zamiast pomagać Polakom w potrzebie to ku..a będa dawać nasze podatki na islamistów chyba komuś się w głowie poprzeręcało
gość
7 lat temu
najpierw sami ich chcieli teraz już nie
gość
7 lat temu
a tacy gościnni byli, tacy solidarni, tak ZAPRASZALI wszystkich i nagle już nie chcą? teraz juz trochę za późno, mleko się rozlało.
gość
7 lat temu
sie ku*wy c*****e cieszą...zamknac granice dla bydla
gość
7 lat temu
A Polacy na co czekają???
gość
7 lat temu
stop islamizacji !! w*n z tymi dziukusami. To terrorysci
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie